U_pershomu_punkti_rozrakhunkovoyi_chastini_potr..


Редуктор – це механізм, що складається із зубчатих або черв’ячних передач, виконаний у вигляді окремого агрегату та використовується для передачі обертаючого моменту від вала двигуна до валу робочої машини.
Редуктор використовується для пониження чи підвищення частоти обертання та, звісно, збільшення обертаючого моменту ведомого вала порівняно з ведучим валом.
Редуктор з’єднується з двигуном чи з робочою машиною муфтою. В корпусі редуктора на валах нерухомо закріплені зубчасті або черв’ячні передачі. Вали спираються на підшипники, здебільш це підшипники кочення. Підшипники ковзання використовуються в спеціальних випадках, коли до редуктора пред’явлені підвищені вимоги з рівня вібрацій та шуму, при дуже високих частотах обертання, при відсутності підшипників кочення чи при дуже близькому розміщенні паралельних валів редуктора. В окремих випадках в корпусі редуктора розміщують пристрої для змащування підшипників або пристрої для їх охолодження.
Редуктори класифікуються по: типу передачі, числу ступіней, типу зубчастих коліс, відносному розміщенню валів редуктора в просторі, по особливостям кінематичної схеми. Редуктор проектують чи для приводу відповідної машини, чи по заданому навантаженню. Передаточне число показує, в скільки разів передача змінює кутову швидкість і обертаючий момент відповідно коефіцієнта корисної дії.
У першому пункті розрахункової частини потрібна потужність електро двигуна і з чотирьох варіантів був вибраний двигун потужністю 2,27 кВт і з частотою обертання вала 955 . Також в цьому пункті була зроблена розділення передаточних чисел елементів приводу. І було визначено передаточне число редуктора 5, і передаточне число плоско-пасової передачі 3,6. Був проведений кінематичний і силовий розрахунок приводу в результаті якого були визначені кутові швидкості(1вал=27,77)(2вал=5,55)(вал двигуна 99,96), частоти обертання та обертаючі моменти на валах приводу. т1=77,70 т2=337,08 трм=323,73 тдв=22,71
Був проведений розрахунок геометричних розмірів, циліндричної передачі редуктора. Далі був проведений перевірочний розрахунок зубів зубчатих коліс по контактним напруженням 500Мпа та напруженням згину.
Був проведений розрахунок параметрів плоско-пасової передачі.
Був проведений попередній розрахунок валів редуктора в результаті якого були визначені діаметри основних ділянок валів.
На етапі ескізної компоновки були вибрані підшипники. Вибираємо підшипники для даного редуктора, радіально кулькові. Були визначені конструктивні розміри зубчастих коліс і корпуса редуктора.
Були проведені перевірочні розрахунки підшипників на довговічність, шпонкових зьеднань на зминання та валів редуктора на втомленість .
Розрахунки показали що всі деталі редуктора витримують дане навантаження. Для даного редуктора була вибрана роздільна система змащення. Для змащування зубчастого зачеплення використовується мастило И-30А ,а для змащування підшипників використовується пластинчастий змащувальний матеріал марки УТ-1.
Графічна частина проекту складаеться зі складального кресленика редуктора та робочих креслеників вала-шестерні та зубчастого колеса.

Приложенные файлы

  • docx 18469023
    Размер файла: 16 kB Загрузок: 2

Добавить комментарий