ShEVChENKIVS_KIJ_MARAFON_SAMOVRYaDUVANNYa_OSTRO..


-923290-66675-91884510820400
ЗВІТ
про заходи, що проведені у рамках
проекту
«ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ МАРАФОН»
2838451653540
Підготувала:
координатор Острозької районної
ради старшокласників «Лідер»
Токмін Ангеліна О.
Голова ОРРСЛ: Токунова Ю.В.
2014 рік
23495-93345Заходи, що проведені
у рамках проекту «ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ МАРАФОН»
До 200-річчя від Дня народження
Тараса ГригоровичаШевченка
присвячується…
Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам’ять…
 Є. Сверстюк
Прометей, Пророк, Апостол, Кобзар… Цими високими словами ще за життя назвали Тараса Григоровича Шевченка. І нині вони звучать не менш піднесено, актуально, справедливо, адже слово поета наділене величезною животворною силою, здатною відродити дух нації. 2014 рік знаменний його ювілеєм – 200 років від народження Великого Кобзаря! Відкриті уроки, літературно-музичні вечори, поетичні вітальні присвячені вшануванню життєвого подвигу і вогненної творчості Тараса.
МЕТА: підготувати і провести Шевченківські дні у школі для учнів, батьків, вчителів, громадськості.
ЗАВДАННЯ:
Розробити план проведення тижня (кожного дня).
Сприяти самореалізації кожного учасника, задіяного у програмі.
Посприяти створенню емоційно-позитивного мікроклімату.
4.Забезпечити оформлення кабінету літератури, актового залу, виставки матеріалів у бібліотечному фондів, виставки творчих учнівських робіт та малюнків.
ОЧІКУВАНИЙ РЕЗУЛЬТАТ:Виявлення інтересу до прочитання позапрограмових творів Шевченка, глибоке дослідження його географії, життєвого і творчого шляху з метою поглиблення особистих знань та вияву поваги і любові до Кобзаревого слова.
ЕТАПИ ВПРОВАДЖЕННЯ:
Підготовка до проведення проектів.
План проведення проектів:
А) Урочиста лінійка, приурочена до дня народження Кобзаря.
Б) Конкурс кращих творів та авторських віршів, присвячених творчості Т.Г.Шевченка.
В) Конкурс дитячих малюнків за творами поета.
Г) Шевченківські читання.
Д) Проведення відкритих уроків з української літератури (вивчення творчості Кобзаря із застосуванням інтерактивних методів).
Е) Проведення вікторини «Струни Кобзаревого серця!».
Є) Видати збірку авторських творів, віршів присвячену до 200-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка – «Ми чуємо голос твій, Тарасе!»(12березня)
4994275226060


В Острозькій районній раді старшокласників «Лідер» стартував «Шевченківський марафон» 29 січня.
На сцену в українському одязі виходять учасники дійства. Так розпочинається святковий захід «Мова українська – то Шевченка слово», приурочений 200-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря. Звучать палкі,пристрасні, сповненні любові до народу слова українського генія.Лунають пісні на слова Шевченка у виконанні учасників Острозької районної ради старшокласників «Лідер».А ось на сцену в супровід діда Івана та Оксани виходить малий Тарас. Він розповідає про важке безрадісне життя сироти. Слухаючи його, сповнюєшся співчуттям і милосердям до долі хлопчика, який в майбутньому стане великим Пророком, Генієм, Людиною з великої букви. Це інсценізація уривка з твору Степана Васильченка «У бур’янах». А в другій частині свята було проведено поетичний марафон «Ми чуємо голос твій, Тарасе».


 5 лютого в Острозькій райдержадміністрації відкрилась виставка робіт (малюнків до творів Т.Шевченка та макети Шевченківської хати) учнівських колективів загальноосвітіх навчальних закладів Острозького району, приурочена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.


8 лютого в приміщенні районного Будинку культури відбувся районний конкурс читців-аматорів «Кобзарева струна не вмирає», присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, де лідери Острозької районної ради старшокласників брали активну участь. Метою конкурсу є вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка та виявлення і розкриття молодих талантів – виконавців розмовного жанру.

Зворушливо звучать віршові рядочки, складені ученицею 11 класу Костюк Вікторії:
Кожна країна має людину,
котра береже свою Батьківщину.
Не просто людину, а патріота,
в якого життя - це суцільна турбота.
Турбота про волю, народу й держави,
турбота про те, щоб кожен мав право.
Право на волю й любов до країни.
Такий патріот є в України…
Ім’я йому – Тарас Шевченко,
з дитинства вчився він натхненно,
старанно працював, і не лінився,
із долею своєю не змирився…
Він розвивав в собі митця,
майбутніх творів геніального творця.
Не полишаючи надії на майбутнє,
описав своє дитинство незабутнє…
Боровся за вільну й щасливу країну,
за мову її чарівну, солов’їну,
За люд, що живе на божій землі,
за однодумців у місті й селі…
Він жив для країни і є її сином,
вона, наче ненька, для нього єдина.
У кожному серці живе він й до нині…,
бо всю свою душу віддав Україні…


21 лютого на базі районного Будинку школяра відбувся районний конкурс читців-декламаторів та юних поетів, присвячений 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря. До початку конкурсу всі учасники мали змогу переглянути виставку книжок, підручників, збірок - приурочену Тарасу Шевченку. У конкурсі читців взяли участь лідери від усіх загальноосвітніх навчальних закладів Острозького району. Свою сценічну майстерність, мистецтво володіння голосом учасники могли показати у двох номінаціях: художнє читання та інсценізація творів Тараса Шевченка.Захід проходив під керівництвом методиста управління освіти молоді та спорту Острозької райдержадміністрації – Горлова Л. Переможці та всі учасники конкурсу були нагороджені цінними подарунками (дитячою Біблією), які люб’язно надав гуманітарний факультет НаУ «Острозька академія».


Шевченкове слово в нашому серці
1072515104140
Згідно робочого плану Острозької районної ради старшокласників «Лідер», 27 лютого 2014 року було проведено вікторину приурочену до 200-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, що мала назву – «Струни Кобзаревого серця». Під час вікторини, були представлені питання, ребуси, кросворди, що стосувалися життя та творчості видатного генія. Учасники активно давали відповіді на питання, з великим ентузіазмом розгадували кросворди та ребуси, це ще раз підтверджує, що Шевченкове слово – незабуте. У вікторині брало
участь чотири команди: «Максимум» - команда, яка зайняла І місце; «Гайдамаки» - ІІ місце, «Юні шевченкознавці» - ІІІ місце; «Кобзар» - ІV місце. Пізніше, кожна із команд була нагороджена грамотою. Також, під час даного заходу всі учасники відвідали виставку робіт учнівських колективів загальноосвітіх навчальних закладів Острозького району, що присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка в Острозькій райдержадміністрації.
По закінченню учасники вікторини відвідали парк, де знаходиться пам’ятник Генію українського народу Т.Шевченку та спільно продекламували «Заповіт».
28 лютого в районному Будинку школяра було проведено конференцію: «Тарас Григорович Шевченко: шляхами Острожчини». Участь в конференції взяли лідери Острозької районної ради старшокласників «Лідер» та учні загальноосвітніх шкіл Острозького району. Учасники конференції представляли презентації, в яких було висвітлено життя, творчість Т.Шевченка та його подорож на Острожчину.Минають роки, десятиліття, століття, але час не в змозіпритупитигоструактуальність слова Кобзаря для кожного з наступнихпоколінь, адже вся його велика спадщина пронизана любов’ю до рідноїненькиУкраїни, до людини. 
Читаймо Шевченка! Прислухаймося до Кобзаревих перлоцвітів, очищаймо душу й тіло вогнем Тарасового слова!

ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ!

Приложенные файлы

  • docx 18395516
    Размер файла: 2 MB Загрузок: 0

Добавить комментарий