Lektsia_10_Montazh_i_expluatatsia_obemnykh_gidr..

Тема:Монтаж і експлуатація об'ємних гідроприводів

Монтаж об'ємних гідроприводів
Вимоги до установки гідроагрегатів. Установка гідроагрегатів повинна здійснюватися забезпеченням зручного доступу до вузлів і елементів. Заміна агрегатів не повинна викликати необхідності демонтажу сусідніх вузлів і елементів гідроприводу.
Гидромашини не повинні сприймати навантажень від ваги приєднувальних трубопроводів або зусиль, що виникають унаслідок пружної деформації трубопроводів.
У всмоктуючій гидролинии| насосів повинен забезпечуватися необхідний підпір робочої рідини. Діаметр всмоктуючого трубопроводу повинен бути не менше умовного проходу всмоктуючого отвору насоса. Швидкість перебігу робочої рідини у всмоктуючому трубопроводі не повинна перевищувати 1,2 м/с. Всмоктуючий трубопровід повинен володіти мінімально можливим опором. Допустиме розрідження у всмоктуючому трубопрводе| 0,02.0,025 Мпа. Зливний трубопровід в гідроприводах з розімкненою циркляцией| робочої рідини, а також в насосах підживлення повинен мати розміри, що забезпечують переміщення робочої рідини в нім з швидкістю, що не перевищує швидкість її руху у всмоктуючому трубопроводі. Інакше при сливі в гидробаке| утворюється масляна емульсія (суміш масла і повітря). Зливна труба повинна занурюватися в масло, мати скіс кутом 45 ; мінімальна відстань від дна бака до труби повинна складати 2,5 зовнішнього діаметру зливної труби.
Дренажні отвори на корпусах гидромашин| повинні розташовуватися у верхньому положенні для виключення утворення камер, заповнених повітрям. При значній довжині дренажного трубопроводу його перетин необхідно збільшувати щоб уникнути підвищення тиску усередині корпусу гидромашины|.
З'єднання гідроагрегатів виконується за допомогою сталевих трубопроводів або резинометалічних рукавів. Основні вимоги до монтажу гнучких рукавів наступні: рукав повинен висіти не перегинаючись в місці закладення; різкі вигини і скручування не допускаються; при роботі не повинно бути тертя рукавів одного про іншу і про деталь конструкції; довжина прямої ділянки рукава біля приєднувальної арматури - не менше шести зовнішніх його діаметрів.
У найвищій точці трубопроводу повинен знаходитися пристрій для видалення повітря.
Збірка і установка гідроагрегатів. Монтаж об'ємного гідроприводу необхідно починати з перевірки наявності всіх комплектуючих вузлів і деталей. Переконавшись в справності, приступають до монтажу гідроагрегатів, гидромашин|, гідроапаратури, сполучних трубопроводів і контрольно-вимірювальних приладів. Потім вмонтовують системи управління, охолоджування і тому подібне Всі отвори для підведення і відведення робочої рідини повинні бути закриті відповідними заглушками. Трубопроводи ретельно очищаються, а їх внутрішні поверхні протравлюються. Потім труби промиваються в спеціальних промивальних ваннах, просушуються стислим повітрям і закупорюються до установки на машину. Перед монтажем трубопроводи повинні бути випробувані на тиск, що перевищує максимальне робоче в 2 рази.
Особливу увагу необхідно приділяти правильному монтажу пристроїв ущільнювачів. На поверхні деталей, що сполучаються з ущільненням не допускаються ризики, забоины|, сколы|, задирки і інші дефекти. Розміри і чистота зв'язаних поверхонь повинні відповідати вимогам нормативно-технічної документації.
Перед установкою ущільнення, а також поверхні деталей, що сполучаються з ущільненням, протирають безворсовым| тампоном, змоченим в бензині. Потім їх сушать при кімнатній температурі до повного випаровування бензину і змащують робочою рідиною або змащувальним матеріалом, інертним до матеріалу ущільнень.
Не допускається перекіс вузла ущільнювача, надмірне розтягування, скручування і механічне пошкодження ущільнень. У разі відсутності заходных| фасок| на ущільнюваних деталях або при монтажі ущільнень на деталі, що мають нерівності і ступінчасту форму, застосовують спеціальні монтажні облямовування.
Монтаж і демонтаж вузлів і елементів об'ємного гідроприводу проводять відповідно до інструкції з його експлуатації.
Заправка гідросистеми робочою рідиною. Після закінчення монтажних робіт в гідросистему заливають робочу рідину необхідної марки і в потрібному об'ємі. Вміст води в ній не допускається. Очищення від механічних домішок проводиться на спеціальних установках. Робоча рідина фільтрується. Тонкість фільтрації не повинна бути більше тієї, яка забезпечується "найтоншим" фільтром, встановленим в гідросистемі.
Надійність гідроприводу безпосередньо залежить від чистоти робочої рідини, тому при заправці необхідно оберігати масло від забруднень на різних технологічних етапах. Заправка повинна проводитися заправними станціями з ручним або механізованим приводом. Перевагою заправних станцій є наявність резервуару, що оберігає масло від забруднення в процесі транспортування, зберігання і заливки, приймальних і напірних фільтрів тонкого очищення, що забезпечують необхідну тонкість фільтрації при заправці.
Заправка об'ємного гідроприводу ділиться на три етапи. На першому масло заливається в корпус гидромашины|, а повітря віддаляється дренажною системою. Для цього проводиться подача робочої рідини через монтажний трубопровід в нижню дренажну точку гідроприводу. У міру надходження робочої рідини повітря через верхню дренажну крапку витісняється в гидробак|. На другому етапі здійснюється заливка робочої рідини в гидробак| до верхнього рівня. На третьому етапі заправляється гідросистема. При цьому проводять пробні пуски об'ємного гідроприводу на неодружених режимах при мінімальній частоті обертання приводного валу. Пробні пуски мобільних машин проводять з перервами в течії 15 із за допомогою стартера. Контроль за наповненням гідросистеми здійснюється по пониженню рівня масла в гидробаке|. Після заповнення приводний двигун запускається на неодружених режимах в течії 3.5 мін, після чого проводиться дозаправка до потрібного рівня робочої рідини по мітці на покажчику гидробака|.
12.2. Експлуатація об'ємних гідроприводів в умовах низьких температур
Нижнє допустиме значення температури повітря, що регламентується Гостом для гидрооборудования|, призначеного для експлуатації в районах з холодним кліматом складає -60 С.
Експлуатаційна надійність гідроприводу забезпечується за рахунок: комплексу додаткових мерів, які здійснюються при виготовленні, установці і експлуатації вузлів і елементів; застосування відповідних конструкційних матеріалів (сталей|) і їх додаткової термообробки для підвищення міцності і зносостійкості деталей; підвищення чистоти обробки основних деталей, раціонального вибору допуску і посадок, зменшення концентрації напруги; запобігання крихкому руйнуванню зварних вузлів і з'єднань шляхом вдосконалення методів їх конструювання і технології виготовлення; використання для елементів ущільнювачів відповідних гум; застосування робочих рідин, що зберігають необхідні робочі властивості при низьких температурах; зниження втрат тиску робочої рідини в гидролиниях| всмоктування, нагнітання і дренажу; використання пристроїв для підготовки і підігріву робочої рідини перед початком запуску; вибору оптимальних режимів запуску гідроприводу.
Необхідно забезпечувати примусове підживлення насоса або встановлювати його безпосередньо в гидробаке|. Рекомендується також встановлювати насоси так, щоб всмоктуючий отвір насоса був розташований нижче за найменший рівень масла в гидробаке| не менше чим на 500 мм. При роботі в режимі самовсасывания| робочої рідини всмоктуючу гидролинию| слід робити якомога коротше; забороняється поміщати в ній фільтри і інші елементи, сприяючі збільшенню опору проходу робочої рідини. Необхідно ретельно стежити за герметичністю всмоктуючого трубопроводу.
Особлива увага повинна приділятися очищенню робочої рідини від забруднень. Фільтри рекомендується встановлювати на зливній магістралі. Пропускна спроможність їх повинна бути удвічі більшою, ніж фільтрів в нормальних умовах експлуатації. У гідросистемі необхідно передбачати перепускні клапани.
Гидробаки повинні мати відстійники для збору води і пристрою для зливу конденсату. Щоб уникнути попадання конденсату в гідросистему гідропривід повністю заповнюється маслом, а для компенсації об'ємних змін рідині в процесі роботи приводу встановлюються еластичні компенсатори. Інакше повідомлення гидробака| з атмосферою повинне здійснюватися через пристрої, що повністю виключають попадання води в робочу рідину.
У гідроприводах, що працюють в умовах холодного клімату, при пуску і в початковий період роботи значно зростають втрати тиску в трубопроводах. При -50.-60 З втрати тиску робочої рідини в гидролиниях| приводу можуть зростати в 15.20 разів в порівнянні з втратами тиску при +50 С. Для зменшення втрат тиску в трубопроводах необхідно забезпечити мінімальну протяжність трубопроводів, скоротити число вигинів, з'єднань, переходів і тому подібне Допустима швидкість робочої рідини у всмоктуючому трубопроводі - 0,85 м/с, в зливному - 1,4 м/с, в нагнітальному при номінальному тиску 32 Мпа - 5 м/с.
Для скорочення часу виходу на сталий тепловий режим доцільно передбачати теплоізоляцію гидробаков| і трубопроводів. З цією ж метою в гідроприводах можна застосовувати пристрою для підігріву робочої рідини в період пуску. Рекомендується це робити протягом 20.30 мин. У гідравлічній системі приводу підігрів робочої рідини в період пуску забезпечується шляхом пропускання всієї робочої рідини, що подається насосом, через запобіжний клапан при номінальному робочому тиску.
Пуск насосів в умовах низьких температур повинен проводитися при поступовому підвищенні тиску робочої рідини до номінального з витримкою при тиску 10 Мпа протягом 1.2 мин.
Для полегшення запуску приводного двигуна і щоб уникнути виходу з ладу насоса його привід рекомендується здійснювати через роз'єднувальні муфти (бажано фрикційні). За відсутності конструктивної можливості застосування роз'єднувальних муфт необхідно обмежити частоту обертання валу при запуску для аксиально-| поршневих гидронасосов| до 1000 об/мин, шестерінчастих, - до 1500 об/мин. У гідроприводах із замкнутою циркуляцією передбачається автоматичне обмеження потужності насоса.
12.3. Основні неполадки в гідросистемах і способи їх усунення
При експлуатації гідроприводу зважаючи на складність конструкції багатьох його елементів, неминуче виникають різного роду несправності, які необхідно вчасно визначати і усувати. У табл.12.1 приводяться основні неполадки в гідросистемах машин, їх причин і способи усунення.
№ п/п
Неполадки
Можливі причини
Спосіб усунення

1
Насос не подає рідина в систему
Неправильний напрям обертання валу насоса В баку мало робочій рідині
Засмітився всмоктуючий трубопровід Підсос повітря у всмоктуючій трубі Поломка насоса
Велика в'язкість рідини
Засмітився демпфер переливного клапана
Змінити обертання валу
Долити рідину до відмітки маслоуказателя| Прочистити трубопровід
Підтягти з'єднання
Усунути пошкодження або замінити насос Замінити рідину
Промити клапан і прочистити демпферний отвір

2
Насос не створює тиску в системі
Насос не подає рідина в систему Великий знос насоса (внутрішні витоки великі)
Великі зовнішні витоки по валу через корпус насоса
Великі внутрішні витоки в гідросистемі
"Завис" золотник запобіжного клапана або не "сів" на сідло переливний клапан Зменшення в'язкості масла унаслідок його нагріву (зазвичай вище 50 З)
Див. пункт 1 Перевірити производи-тельность| насоса на неодруженому ходу| і під навантаженням. При об'ємному ККД нижче паспортного замінити насос. Замінити ущільнення. Перевірити, чи немає раковин, тріщин і так далі При їх виявленні замінити насос Замінити ущільнення. Перевірити вузли гідросистеми на герметичність і відремонтувати Розібрати і промити клапан, перевірити стан демпфера, пружини, кульки і його сідла
Поліпшити умови охолоджування масла

3
Шум і вібрація в системі
Великий опір у всмоктуючому трубопроводі Мала пропускна спроможність фільтру або він засмітився Підсос повітря у всмоктуючій трубі Засмітився сапун в баку Вібрація клапана
Різка зміна прохідного перетину трубопроводів Нежорстке кріплення трубопроводів
Збільшити прохідний перетин труб
Замінити фільтр або промити його
Підтягти з'єднання
Прочистити сапун Розібрати і перевірити демпфуючі канали Збільшити і виправити прохідні перетини трубопроводів Закріпити трубопроводи

4
Нерівномірний рух робочих органів
Наявність повітря в гідросистемі Тиск настройки запобіжного клапана близький до тиску, необхідного для руху робочих органів Малу противодавление| на сливі з циліндра
Механічне заїдання рухомих частин гідроциліндра Нерівномірна подача масла насосом. Шум і стукіт в насосі вслед-ствие| поломки однієї з лопаток або плунжера
Випустити повітря з системи Набудувати запобіжний клапан на тиск на 0,5.1,0 Мпа більше, ніж тиск, необхідний для руху робочих органів Підвищити опір на сливі (регулюванням дроселя або подпор-ного| клапана) Відремонтувати гідроциліндр
Замінити насос

5
Різке зменшення швидкості руху при зростанні навантаження
Великі внутрішні або зовнішні витоки в елементах гідросистеми Регулятор швидкості заїдає у відкритому положенні
Запобіжні і перепускні клапани відрегульовані на низький тиск
Див. пункт 2
Розібрати регулятор швидкості, перевірити справність пружини і плавність переміщення золотника. Усунути дефекти, промити і зібрати регуляторНастроить| запобіжні і перепускні клапани

6
Поступове зменшення швидкості руху робочого органу
Забруднення робочої рідини
Засмічення фільтрів, дроселів і інших апаратів системи Облітерація (зарощування) щілин дроселя
Зносилися ущільнюючі поверхні гідроагрегатів або знизилася в'язкість робочої рідини
Замінити рідину і промити гідросистему Промити апаратуру
Збільшити мінімальне відкриття дроселя або встановити дросель з меншою мінімальною витратою Замінити гідроагрегати, що зносилися, або замінити робочу рідину

7
Підвищений тиск в нагнітальній лінії при холостому ході
Підвищилися втрати тиску в системі із-за неправильного вибору апаратури, зменшеного прохідного перетину трубопроводів, а також в результаті неякісного монтажу Засмітився канал управління переливним клапаном розподільника Підвищені механічні опори руху робочих органів
Замінити апаратуру, встановити трубопроводи з великим прохідним перетином, виключити зайві вигини, з'єднання і тому подібне

Прочистити канали розподільника
Усунути недоліки конструкції, відремонтувати штоки циліндрів і тому подібне

8
Підвищений нагрів масла в системі
Підвищені втрати тиску в трубопроводах і гідроапаратурі. Погане відведення тепла від бака і трубопроводів Насос не розвантажується під час пауз Несправність терморегулирующей| апаратури
Див. пункт 7, а також поліпшити тепловідвід від бака і труб
Перевірити роботу розвантажувального пристрою, усунути дефекти Усунути несправність

9
Зворотний клапан пропускає рідина при зміні напряму потоку
Клапан не прилягає сідлу. Дефект робочих кромок клапана або сідла. Зламалася пружина клапана
Розібрати клапан, перевірити стан сідла, конуса клапана і пружини. Усунути дефекти, промити і зібрати клапан

10
Запобіжний клапан не утримує тиску
Засмітився демпфер або сідло клапана. Втрата герметичності в системі дистанційного розвантаження Зносилася кулька або сідло Зламалася пружина
Прочистити демпфер, промити потоком рідини
Замінити кульку або сідло Замінити пружину.

11
Тиск за редукційним клапаном відсутній
Засмітився демпфер або сідло клапана Зносилася кулька або сідло Зламалася пружина
Див. пункт 10
Див. пункт 10 Див. пункт 10

12
Через дренажні отвори йдуть великі витоки
Зносилися ущільнення Зносилися робочі поверхні рухомих розподільних пристроїв
Замінити ущільнення Провести ремонт або заміну

13
Золотники з електрогідравлічним управлінням не перемикаються при включенні електромагніту
Заїдання золотника в корпусі (задир золотника). Заклинювання золотника при брудному маслі або поворотній пружині, що осіла. Густе масло утрудняє переміщення золотника Якоря електромагнітів не переміщаються на повну величину ходу Розклепався кінець штовхача Засмітився дренажний отвір в золотнику
Зняти элетромагниты|, перевірити уручну переміщення золотника, перевірити затягування кріплення корпусу золотника, промити апарат, змінити масло
Перевірити напругу в затисках електромагніту, усунути заїдання якоря при перемещенииях| Замінити штовхач Розібрати, промити

14
Електромагніти гудуть і перегріваються
Див. пункт 13 Дуже сильні поворотні пружини Напруга живлячого струму не відповідає номіналу Розклепався якір електромагніту
Див. пункт 13 Замінити на слабкіші
Відрегулювати напругу електроструму
Переклепати якір

15
Обрив і тріщини маслопроводів з порушенням герметизації
Неприпустимі деформації гнучких рукавів Старіння і знос гнучких рукавів Резонансні коливання трубопроводів Значні списи тиску в гідросистемі
Довести конструкцію маслопроводу
Замінити рукав Закріпити труби скобами
Поставити перепускні клапани і демпфери. Понизити швидкість робочого органу

16
Редукційний клапан не знижує тиску або знижує недостатньо
Регулююча пружина стисла майже до повного прилягання витків. Золотник клапана заїдає. Засмітилася лінія відведення масла після кульки в бак. Осіла регулююча пружина. Засмітився демпферний отвір золотника. Між кулькою і сідлом потрапила грязь або пошкоджена кулька
Розібрати клапан промити і замінити дефектні деталі

17
Швидкість подачі силового вузла мала і падає при навантаженні (регулювання за допомогою регулятора витрати)
Засмітилася щілина дросселяОслабла| пружина вбудованого редукційного клапана або застряг золотник Підвищення витоку в насосі і гідроагрегатах Велика в'язкість масла
Розібрати і промити із заміною дефектних деталей
Замінити гідроагрегати, що зносилися
Замінити масло

18
Потік масла не реверсує золотником припливного виконання
Заїдання золотника в корпусі унаслідок брудного масла, пережиму кріпильних болтів, неплоскост-ности| монтажної поверхні, півома поворотних пружин, відсутність тиску управління Збився штовхач електромагніту золотника управління. Згоріла котушка або розклепався якір
Розібрати і промити золотник. Ослабити кріпильні болти. Повиїть тиск управління

Замінити дефектні деталі

19
Масло і піна викидаються через заливну горловину маслобака| або кришку вбудованого зливного фільтру
Надлишок масла в баку. Підсос повітря в гідросистему
Засмітився фільтр або пошкоджені ущільнення кришки фильтраНет| сповільнювального клапана на сливі з циліндра
Злити частину масла Підтягти з'єднання всмоктуючої лінії Промити фільтр і замінити ущільнення


Заголовок 415

Приложенные файлы

  • doc 18357481
    Размер файла: 83 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий