Montazh_i_expluatatsiya_nasosnogo_ustatkuvannya..


Монтаж і експлуатація насосного устаткування.
Правила, якими необхідно керуватися при монтажі і експлуатації насосного устаткування, детально викладені в спеціальному керівництві і довідниках, тому розглянемо лише деякі питання цієї теми.
Монтаж насосного устаткування включає наступні роботи: підготовку робочого місця для установки устаткування і перевірку надійності вантажопідйомних механізмів; перевірку комплектності і технічного стану вмонтовуваного устаткування (часткове розбирання, чищення, мастило); розмітку робочого місця установки устаткування; підготовку інструменту і монтажних пристосувань; збірку, установку і кріплення устаткування; мастило, регулювання, обкатку встановленого устаткування, підготовку його до експлуатації.
"Всі ці роботи виконують слюсарі монтажники під керівництвом механіка В більшості випадків насосне устаткування, вживане для перекачування води, встановлюють на фундаменті і закріплюють анкерними болтами із сталі СТЗ або Ст4.
При монтажі відцентрових насосів необхідно строго стежити за співісною їх валів з валами двигунів. Зсув осей валів допускається не більше 0,2 мм.
Всмоктуюча труба повинна бути без перегинів; діаметр цієї труби повинен бути рівний або дещо більше діаметру всмоктуючого патрубка насоса. Площа перетину отвору приймального пристрою повинна бути в 2 рази більше площі перетину всмоктуючої труби. Всмоктуючу трубу встановлюють вертикально так, щоб приймальний пристрій був занурений в рідину на 0,5 м нижче за рівень водоймища. Діаметр напірної труби повинен бути рівний або трохи менше діаметру нагнітального патрубка насоса. На напірній трубі встановлюють вентиль для випуску повітря з насоса і затоки його водою перед пуском. Якщо насоси включені паралельно в одну систему, на напірній трубі кожного з них встановлюють зворотний клапан, що виключає попадання перекачуваною іншими насосами рідини в непрацюючий насос.
Експлуатація устаткування зводиться до правильного пуску, зупинки насосів, щоденного відходу, періодичного огляду і своєчасного ремонту всього устаткування. Перед пуском перевіряють міцність болтових з'єднань, наявність масла в масляних ваннах і підшипниках, справність сальникових ущільнень, легкість обертання валу від руки. Потім насоси заливають водою до повного видалення з них повітря. Пуск відцентрових насосів і насосів аналогічних типів проводять при закритій напірній засувці (при цьому зменшується пусковий момент електродвигуна).
В процесі роботи насосів контролюють температуру корпусів підшипників, стежать за свідченнями вакуумметра і манометра, за справністю сальникового ущільнення. Допускається просочування води через сальник, але не більше 30 крапель за 1 мин. -
Зупинку насоса здійснюють при закритому нагнітальному Єєнтіле (за відсутності зворотного клапана в напірному трубопроводі).
При монтажі і експлуатації насосного устаткування необхо-|
"про строго дотримувати правила техніки безпеки.
Привід насоса повинен бути захищений, корпуси| електродвигуна і насоса надійно заземлені, електрощит з рубильниками, магнітними пускачами і запобіжниками закритий.
Відстань між електричними проводами і водопровідними трубами повинна бути не менше 30 див.
Всі операції по відходу і ремонту, насосів проводять тільки після відключення електродвигунів від електричної мережі, вивісити табличку з чітким написом: «Не включати, працюють люди». Знімати табличку можуть тільки особи, що її вивісили.
,

Приложенные файлы

  • docx 18357480
    Размер файла: 18 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий