moral

04053 м.Київ вул. Артема, 73

Голові Національної експертної комісії України
з питань захисту суспільної моралі
Василю Васильовичу КостицькомуВельмишановний Василю Васильовичу!

Широка громадськість, усі суспільні кола поділяють Вашу переконаність в тому, що подолання негативного спадку попередніх років, особливо у сфері забезпечення українського суспільства правдивою та об’єктивною інформацією, інформаційної безпеки дітей, антигуманного ставлення до тварин, є надзвичайно важливими завданнями, і підтримують усі Ваші кроки в тому напрямку. Ствердження правових засад у житті суспільства – неодмінна умова його цивілізованості й процвітання.
Звертаємося до Вас як до Голови Національної експертної комісії України
з питань захисту суспільної моралі.
6 вересня 2012 року телевізійний канал «Інтер» брутально порушив норми права і вів неприховану пропаганду жорстокості й насильства, заборонену законами України, за що передбачена відповідальність за ст. 300 Кримінального кодексу України.
У тематичній програмі «Подробиці. Неформат» було оприлюднено репортаж під назвою «"Неформат" задался вопросом: Кто такие догхантеры?» (автор Антон Нечипуренко, редактори В.Клименко та Н.Белишева). Сюжет репортажу полягав у відвертій пропаганді знищення безпритульних тварин методом отруєнь, забороненим ст. ч. 11 ст. 17 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» (ЗАБОРОНЕНО «застосовувати негуманні методи умертвіння тварин, що призводять до загибелі від задушшя, електричного струму, больових ін'єкцій, отруєння, курареподібних препаратів, перегріву та інші больові методи». Ч. 1 ст. 299 ККУ визначає: «Знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців»). У сюжеті демонстративно та наполегливо нав’язувалася методика отруєння медичним препаратом «ізоніазид», оприлюднювалися рецепти такого отруєння. Причому їх оприлюднення здійснювалося самими нелегальними вбивцями тварин (їх інтерв’ювали!), яких з початку року розшукують органи внутрішніх справ. Нагадаємо, що один з таких убивць цього року був засуджений у Києві до позбавлення волі на 4 роки. Злочинці, що власноручно убивають тварин жорстокими методами і анонімно пропагують жорстокість на своїх сайтах, з допомогою телеканалу «Інтер» прилюдно звернулися за підтримкою до Харківського Комунального підприємства «Центр поводження з тваринами» (директор Шаповалова Ю.).
Звертаємо Вашу увагу, що зазначений телевізійний сюжет своїм змістом є не лише пропагандою насильства та кримінальних дій, а й суперечить офіційній позиції Уряду України, яка чітко та однозначно наголошена в листі прем’єр-міністра України М.Я Азарова від 07.02.2012 р. Раді Міністрів АР Крим, Київській, Севастопольській міським держадміністраціям, міським радам (за списком), де наголошено на необхідності «приділити особливу увагу профілактиці та виявленню фактів жорстокого поводження з тваринами, що приводить до їх загибелі або каліцтва, забезпеченню притягнення порушників до встановленої законодавством відповідальності» та підкреслюється, що «офіційна позиція уряду полягає в неухильному виконанні вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та дотриманні принципів Європейської конвенції «Про захист домашніх тварин». До повноважень прем’єр-міністра України належить і оприлюднення офіційних позицій уряду України.
Крім того зазначений репортаж:
суперечить вимогам та положенням Європейської конвенції по захисту домашніх тварин, яку Україна підписала 5 липня 2011 р. та зобов’язалася виконувати;
суперечить вимогам Санітарного кодексу наземних тварин, 2009 (Положення про контроль популяції бродячих собак, Рекомендації OIE – Міжнародної організації з охорони здоров’я тварин), виконання яких є обов’язковим для України, що є членом цієї організації з 11.07.1994 р.
порушує ст.5«Заборона пропаганди жорстокого поводження з тваринами» Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Свідчить він також і про факти безперешкодного продажу в Харківських аптеках заборонених для вільного продажу медичних препаратів.
Звертаємо Вашу увагу, що наведені в репортажі факти є також свідченням факту відвертої та неприхованої, цинічної та злочинної по своїй суті підтримки керівником Харківського Комунального підприємства «Центр поводження з тваринами» Шаповаловою Ю. злочинців, які жорстокими і забороненими в Україні й Європі методами незаконно знищують домашніх та безпритульних тварин в Україні, за що передбачена відповідальність за ст. 299 Кримінального кодексу України (щодо діяльності зазначеної особи – Шаповалової Ю. ми вже зверталися до прем’єр-міністра М.Азарова листом від липня 2012 року.). Результатом розгляду нашого звернення стала відповідь від Мінприроди за підписом заступника міністра Д.Мормуля (№ 16670 від 21.08.12р.), в якій він відмовився приймати до уваги наведені нами факти протиправної діяльності Харківської міської влади по відношенню до безпритульних тварин.

Увага світової спільноти давно прикута до негуманного поводження з безпритульними тваринами в Україні, їх навмисного знищення мешканцями при безпосередній підтримці деяких комунальних підприємств, (красномовним прикладом чого є місто Харків). Подальше зволікання з покаранням подібних проявів вже призводить до небажаних політичних наслідків, особливо напередодні виборів в Верховну Раду України. Щодо шкоди міжнародному іміджу України з приводу жорстокого поводження з тваринами, показовою є відмова Міжнародної благодійної Австрійської організації «4 лапи» співпрацювати з Харківською місцевою владою.
Подібний репортаж про Харківські події вважаємо зухвалим викликом міжнародним обов’язкам України, вимогам ЗУ «Про захист тварин», Кримінальному Кодексу України та офіційній позиції Уряду України.
Беручи до уваги викладене вище, переконливо просимо Вас узяти під свій контроль ситуацію з пропагандою насильства, здійснену телеканалом «Інтер», і привернути увагу Національної Ради з питань телебачення щодо посилення контролю за унеможливленням пропаганди жорстокості до тварин, без чого неможливий духовний розвиток нашої нації.

Щиро сподіваємось на вашу участь у вирішенні описаних вище проблем.

З повагою,

Заголовок 215

Приложенные файлы

  • doc 18357305
    Размер файла: 38 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий