Katastrofa_testi_z_vidp_1

6 серпня 1945 року над японським містом Хіросіма з американського бомбардувальника була скинута атомна бомба потужністю 20 000 т в тротиловому еквіваленті. До якого калібру відноситься даний боєприпас? В. Середній.
9 серпня 1945 року над японським містом Нагасакі з американського бомбардувальника була скинута атомна бомба потужністю 12 000 т в тротиловому еквіваленті. До якого калібру відноситься даний боєприпас? В. Середній.
Автодорожня пригода призвела до загибелі 2 і травмування 7 людей а також порушення транспортного процесу. Дане термінологічне визначення характеризує: В. Аварію.
***Бактеріологічна (біологічна) зброя – це боєприпаси та прилади, споряджені бактерійними середниками, які призначені для масового ураження людей, тварин та сільськогосподарських культур. Для біологічної зброї, як ЗМУ характерні (вкажіть невірне твердження): А. Складність застосування.
Бактеріологічна (біологічна) зброя – це боєприпаси та прилади, споряджені бактерійними середниками, які призначені для масового ураження людей, тварин та сільськогосподарських культур. Для біологічної зброї, як ЗМУ характерні (вкажіть невірне твердження): Д. Властивість уражати як живу силу противника, так і його матеріальні ресурси, оборонні об’єкти.
***В гірському районі країни відбувся землетрус. В зоні впливу уражаючих факторів стихійного лиха опинилися дві загальноосвітні школи, дитяча лікарня та три дитячих дошкільних заклади. Персонал фельдшерської та двох лікарсько-сестринських бригад ШМД, які прибули до вогнища масових санітарних втрат, розгорнув майданчик екстреної медичної допомоги і приступив до надання медичної допомоги. Потерпілих дітей евакуйовували в найближчі лікувальні заклади. Який відсоток місць необхідно передбачити в лікувально-профілактичних закладах для госпіталізації дітей ? Б. 20-25 %.
В гірському районі країни відбувся землетрус. В осередку масових санітарних втрат медичний персонал приступив до проведення лікувально-евакуаційного забезпечення (ЛЕЗ) потерпілого в результаті НС населення. До ЛЕЗ будуть відноситись наступні заходи (вкажіть невірне твердження): Б. Надання ураженим матеріальної допомоги.
В гірському районі країни відбувся землетрус. В осередку масових санітарних втрат медичний персонал приступив до проведення лікувально-евакуаційного забезпечення (ЛЕЗ) потерпілого в результаті НС населення. До ЛЕЗ будуть відноситись наступні заходи (вкажіть невірне твердження): Б. Евакуація потерпілого населення.
В гірському районі країни відбувся землетрус. В осередку масових санітарних втрат санітари та санітарні інструктори одного із військових підрозділів, розташованого поблизу, почали надавати медичну допомогу пораненим та ураженим. Для надання якого виду медичної допомоги в у умовах НС призначені ці медичні працівники? А. Першої медичної допомоги.
В гірському районі країни відбувся землетрус. В осередку масових санітарних втрат під керівництвом фельдшера санітари та санітарні інструктори одного із військових підрозділів, розташованого поблизу, почали надавати медичну допомогу пораненим та ураженим. Для надання якого виду медичної допомоги в у умовах НС призначені ці медичні працівники? Б. Першої медичної та долікарської медичної допомоги.
В гірському районі країни відбувся землетрус. В осередку масових санітарних втрат медичні працівники фельдшерсько-акушерського пункту, одного із сіл, яке було розташоване поблизу, почали надавати медичну допомогу пораненим та ураженим. Для надання якого виду медичної допомоги в у умовах НС призначені ці медичні працівники? Б. Першої медичної та долікарської медичної допомоги.
В гірському районі країни відбувся землетрус. В осередку масових санітарних втрат медичний персонал приступив до проведення оцінки санітарно-епідемічної обстановки. За результатами оцінки обстановки санітарно-епідеміологічний стан району катастрофи може бути визначений як (вкажіть невірне твердження): В. Небезпечний санітарно-епідеміологічний стан.
В гірському регіоні країни відбувся землетрус, магнітуда якого за шкалою Ріхтера складає 4,0. Які явища характеризує даний показник (параметр) НС? В. Міра зміщення ділянок ґрунту, яка пропорційна енергії землетрусу.
В гірському регіоні країни відбувся землетрус, максимальна інтенсивність якого за шкалою MSK-64 складає IV бали. Які явища характеризує даний показник (параметр) НС? Г. Ступінь збитків і руйнувань, спричинених землетрусом.
В зимовий період в гірському районі країни відбувся землетрус. В результаті оцінки санітарно-епідеміологічної обстановки району катастрофи встановлено, що санітарний стан району НС задовільний, серед населення спостерігаються поодинокі випадки захворювань гострими респіраторними вірусними захворюваннями. За результатами оцінки обстановки санітарно-епідеміологічний стан району катастрофи може бути визначений як: А. Благополучний санітарно-епідеміологічний стан
В зимовий період в гірському районі країни відбувся землетрус. В результаті оцінки санітарно-епідеміологічної обстановки району катастрофи встановлено, що в трьох населених пунктах виникли групові (численністю до 5 чоловік) захворювання гострими респіраторними вірусними захворюваннями. Тенденції до подальшого поширення інфекції не відмічається. За результатами оцінки обстановки санітарно-епідеміологічний стан району катастрофи може бути визначений як: Б. Нестійкий санітарно-епідеміологічний стан.
В зимовий період в гірському районі країни відбувся землетрус. В результаті оцінки санітарно-епідеміологічної обстановки району катастрофи встановлено, що серед населення, яке було вимушено евакуйоване і розташоване в таборах тимчасового проживання, виникло групове (28 чоловік) захворювання гострими респіраторними вірусними захворюваннями, яке набуло ознаки епідемії. За результатами оцінки обстановки санітарно-епідеміологічний стан району катастрофи може бути визначений як: Г. Неблагополучний санітарно-епідеміологічний стан.
В зимовий період в гірському районі країни відбувся землетрус. В результаті оцінки санітарно-епідеміологічної обстановки району катастрофи встановлено, що серед населення, яке було вимушено евакуйоване і розташоване в таборах тимчасового проживання, виникло епідемія захворювання гострими респіраторними вірусними захворюваннями. За результатами оцінки обстановки санітарно-епідеміологічний стан району катастрофи може бути визначений як: Д. Надзвичайний санітарно-епідеміологічний стан.
В зонах можливого хімічного зараження території, які можуть виникнути внаслідок аварії на ХНО проживає 35 000 людей. Який ступінь хімічної небезпеки даного ХНО? В. 3-й ступінь.
В зонах можливого хімічного зараження території, які можуть виникнути внаслідок аварії на ХНО проживає біля 55 000 людей. Який ступінь хімічної небезпеки даного ХНО? Б. 2-й ступінь.
В зонах можливого хімічного зараження території, які можуть виникнути внаслідок аварії на ХНО проживає біля 78 000 людей. Який ступінь хімічної небезпеки даного ХНО? А. 1-й ступінь.
В кінці березня після надмірних опадів гірська річка раптово вийшла з берегів і затопила селище, рівень води піднявся до 1 м. Більшість будівель було пошкоджено, частину мешканців евакуйовано. Назвіть до якої категорії належить ця НС? Б. Топологічні стихійні лиха.
В лікарню за допомогою звернувся пожежник зі скаргами на головний біль, запаморочення, загальну слабість, серцебиття, сухий надсадний кашель, сльозотечу. Ці ознаки появились після гасіння пожежі. Об'єктивно: уражений збуджений, мова незв'язна, хода хитка. Шкірні покриви та слизові рожево-червоного кольору. З боку органів кровообігу – тахікардія, аритмія, АТ = 90 і 50 мм рт. ст. Ураження якими СДОР викликало таку клінічну картину? Б. СДОР переважно загальноотруйної дії.
В місті Чернівці відмічаються повільні зсуви ґрунту на схилах кількох міських пагорбів, внаслідок чого частина будинків руйнується, стає непридатною до проживання. Назвіть до якої категорії належить ця НС? Г. Топологічні стихійні лиха.
В населеному пункті знаходиться ХНО, при аварії на якому зона можливого хімічного зараження території не буде виходити за межі майданчика об’єкта Який ступінь хімічної небезпеки даного ХНО? Г. 4-й ступінь.
В населеному пункті розташовано 16 хімічно небезпечних об’єктів (ХНО). До них, згідно термінологічного визначення, відносяться: Д. Господарські об’єкти, при аваріях на яких можуть бути масові ураження людей, тварин і рослин сильнодіючими отруйними речовинами.
В одному з гірських регіонів країни відбувся землетрус, внаслідок були зруйновані окремі надвірні споруди, в стінах будинків появились тріщини. Яка максимальна інтенсивність землетрусу за шкалою MSK-64 реєструвалась в даному випадку? Б. VІІ балів (дуже сильний землетрус);
В одному з гірських регіонів країни відбувся землетрус, що привело до руйнування та пошкодження будинків. Від поштовхів люди не могли втриматись на ногах падали. В горах великі за обсягом обвали. Подекуди в ґрунті появились тріщини. Яка максимальна інтенсивність землетрусу за шкалою MSK-64 реєструвалась в даному випадку? В. VІІІ балів (руйнівний землетрус);
В одному з гірських регіонів країни відбувся землетрус, який призвів до масового руйнування будівель, появи в горах великих за масштабами зсувів та обвалів. Залізничне полотно, яке проходить територією регіону викривилось. Тріщини в ґрунті завширшки до 10 см. Яка максимальна інтенсивність землетрусу за шкалою MSK-64 реєструвалась в даному випадку? Г. ІХ балів (спустошувальний землетрус);
В одному з регіонів країни відбувся землетрус, під час якого падав посуд з полиць, стільці і столи зсовувалися з місця. У штукатурці будинків появились тріщини. Яка максимальна інтенсивність землетрусу за шкалою MSK-64 реєструвалась в даному випадку? А. VІ балів (сильний землетрус);
В одному з регіонів країни відбувся землетрус, який призвів до масового руйнування будівель, пам’ятників, появи в горах великих за масштабами зсувів та обвалів. Тріщини в ґрунті завширшки до 1 м. Яка максимальна інтенсивність землетрусу за шкалою MSK-64 реєструвалась в даному випадку? В. Х балів (знищувальний землетрус);
В одному з регіонів країни відбувся землетрус, який призвів до повсюдного руйнування будівель. В горах відмічаються великі за обсягом зсуви ґрунту та обвали гірських порід. В багатьох селах в криницях та артезіанських свердловинах пропала вода. Внаслідок пошкодження греблі на ріці відбулося затоплення населених пунктів, розташованих на її берегах. Яка максимальна інтенсивність землетрусу за шкалою MSK-64 реєструвалась в даному випадку? Г. ХІ. Катастрофа;
В одному з регіонів країни відбувся землетрус. Коливання ґрунту відчували більшість людей, які відмічали розгойдування висячих світильників. Яка максимальна інтенсивність землетрусу за шкалою MSK-64 реєструвалась в даному випадку? В. ІІІ бали (слабкий землетрус);
В одному з регіонів країни відбувся землетрус. Коливання ґрунту і слабкі поштовхи відчувалися людьми на верхніх поверхах будинків. Яка максимальна інтенсивність землетрусу за шкалою MSK-64 реєструвалась в даному випадку? Б. ІІ бали (дуже слабкий землетрус);
В одному з регіонів країни відбувся землетрус. Коливання ґрунту людьми не відчувалися, вони були зареєстровані тільки за допомогою сейсмографічних приладів. Яка максимальна інтенсивність землетрусу за шкалою MSK-64 відмічалась в даному випадку? А. І бал (непомітний землетрус);
В одному з регіонів країни відбувся землетрус. Люди відчували коливання ґрунту і земні поштовхи. Відмічалось розгойдування висячих світильників, дзеленчання шибок у вікнах. Яка максимальна інтенсивність землетрусу за шкалою MSK-64 реєструвалась в даному випадку? Г. ІV бали (помірний землетрус);
В одному із районів країни відбувся землетрус. В осередку масових санітарних втрат медичний персонал приступив до проведення лікувально-евакуаційного забезпечення потерпілих в результаті НС людей. Частина населення була вимушено евакуйована і розташована в таборах тимчасового проживання. ДСМК в місцях проживання людей проводився комплекс санітарно-гігієнічних заходів. На що будуть в основному спрямовані заходи по санітарно-гігієнічному забезпеченні людей (вкажіть невірне твердження): Б. Надання потерпілим медичної допомоги.
В одному із районів країни відбувся землетрус. В результаті оцінки санітарно-епідеміологічної обстановки району катастрофи встановлено, що серед населення спостерігаються поодинокі випадки захворювань вірусним гепатитом А, який в цій місцевості раніше не спостерігався. За результатами оцінки обстановки санітарно-епідеміологічний стан району катастрофи може бути визначений як: Б. Нестійкий санітарно-епідеміологічний стан.
В одному із районів країни відбувся землетрус. Для надання першої лікарської допомоги був залучений персонал окремої медичної роти однієї із військових частин. Які заходи першої лікарської медичної допомоги із вказаних можуть бути відкладеними? Г. Усунення недоліків першої медичної та долікарської допомоги.
В одному із районів країни відбувся землетрус. Для надання першої лікарської допомоги був залучений персонал окремої медичної роти однієї із військових частин. Які фактори можуть вплинути на перелік заходів, які відносяться до першої лікарської допомоги (вкажіть невірне твердження)? Б. Важкість уражень.
В одному із районів країни відбувся землетрус. До осередку масових санітарних втрат із районного центру першими прибули дві фельдшерські бригади швидкої медичної допомоги і почали надавати медичну допомогу пораненим та ураженим. Для надання якого виду медичної допомоги в у умовах НС призначений персонал цих бригад? Б. Першої медичної та долікарської медичної допомоги.
В одному із районів країни відбувся землетрус. До осередку масових санітарних втрат із районного центру першими прибули дві лікарсько-сестринські бригади швидкої медичної допомоги і почали надавати медичну допомогу пораненим та ураженим. Для надання якого виду медичної допомоги в у умовах НС призначений персонал цих бригад? Г. Долікарської та першої лікарської медичної допомоги.
В одному із районів країни відбувся землетрус. До осередку масових санітарних втрат із районного центру першими прибули дві фельдшерські та одна лікарсько-сестринська бригади швидкої медичної допомоги, які розгорнули пункти екстреної медичної допомоги. З обласного центру в район катастрофи прибули п’ять лікарсько-сестринських бригад. Для надання якого виду медичної допомоги в у умовах НС призначений медичний персонал лікарсько-сестринських бригад? Г. Долікарської та першої лікарської медичної допомоги.
В одному із районів країни відбувся землетрус. До осередку масових санітарних втрат із районного центру для надання догоспітальних видів медичної допомоги першими прибули дві фельдшерські та одна лікарсько-сестринська бригади швидкої медичної допомоги. Які види медичної допомоги відносяться до догоспітальних (вкажіть невірне твердження)? Д. Кваліфікована лікарська медична допомога.
В одному із районів країни відбувся землетрус. До осередку масових санітарних втрат із районного центру для надання догоспітальних видів медичної допомоги першими прибули дві фельдшерські та одна лікарсько-сестринська бригади швидкої медичної допомоги. Які види медичної допомоги відносяться до догоспітальних (вкажіть невірне твердження)? Д. Спеціалізована медична допомога.
В одному із районів країни відбувся землетрус. До осередку масових санітарних втрат із районного центру для надання першої лікарської допомоги першими прибули п’ять лікарсько-сестринських бригад швидкої медичної допомоги. Які заходи входять в обсяг першої лікарської медичної допомоги і повинні бути виконані невідкладно в даному випадку (вкажіть невірне твердження)? Д. Проведення новокаїнових блокад.
В одному із районів країни відбувся землетрус. Серед потерпілого населення появились осередки зараження гострими шлунково-кишковими інфекціями. Для їх локалізації та ліквідації створена надзвичайна протиепідемічна комісія (НПК). Вкажіть, які завдання ставляться перед НПК (відмітити невірне твердження): А. Проведення лікувально-евакуаційного забезпечення потерпілого населення.
В одному із районів країни відбувся землетрус. Серед потерпілого населення появились осередки зараження гострими шлунково-кишковими інфекціями. Для оцінки санітарно-епідемічної обстановки у вогнищі ураження створені бригади санітарно-епідеміологічної розвідки і визначені ділянки території, де вони будуть працювати. Від чого залежатимуть розміри цих ділянок (вкажіть невірне твердження)? Д. Кількості інфекційних хворих на ділянці.
В першій половині 20 століття провідні країни світу підписали “Протокол про заборону застосовувати на війні задушливі, отруйні або подібні їм гази та бактеріологічні засоби”. Вкажіть, на якій міжнародній конференції це відбулося. В. Женевській.
В першій половині 20 століття провідні країни світу підписали Женевський “Протокол про заборону застосовувати на війні задушливі, отруйні або подібні їм гази та бактеріологічні засоби”. Вкажіть, в якому році це відбулося. В. 1925 р.
В приймальний покій лікарні доставлений робітник депо, який під час робіт по обслуговуванню залізничної цистерни з хлором відчув стиснення в грудях, в нього появились вимучуючий кашель, першіння в горлі, різь в очах, сльозотеча. В подальшому розвинувся токсичний набряк легенів. Якими СДОР найімовірніше відбулося ураження? А. СДОР переважно задушливої дії.
В радіологічному відділенні онкологічного диспансеру внаслідок порушення технологічних регламентів і санітарних правил роботи з джерелом іонізуючого випромінюваннями була порушена герметичність контейнера для зберігання радіоактивних речовин. До якого типу надзвичайних ситуацій (НС) може бути віднесена описана подія? Г. Радіаційна аварія.
В районну лікарню госпіталізовано 17 жителів села зі скаргами на нудоту, багаторазову блювоту, діарею. Із анамнезу відомо, що день назад всі вони були гостями на весіллі в односельчанина. Назвіть найбільш імовірні уражаючі фактори даної НС. Д. Біологічний.
В червні внаслідок сильних проливних дощів рівень води в ріках піднявся, відбулося затоплення сіл, розташованих в річковому басейні. Питна вода в криницях стала непридатною до вживання. Був організований її підвіз. 34 мешканці цих населених пунктів захворіли на гострі шлунково-кишкові інфекційні хвороби. Встановлено, що один із водіїв автоцистерн був носієм збудника дизентерії. В населених пунктах здійснено комплекс санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів. Які санітарно-гігієнічні та протиепідемічні заходи будуть спрямовані на джерело збудника інфекції? А. Діагностичні, лікувальні.
В червні внаслідок сильних проливних дощів рівень води в ріках піднявся, відбулося затоплення сіл, розташованих в річковому басейні. Питна вода в криницях стала непридатною до вживання. Був організований її підвіз. 34 мешканці цих населених пунктів захворіли на гострі шлунково-кишкові інфекційні хвороби. Встановлено, що один із водіїв автоцистерн був носієм збудника дизентерії. В населених пунктах здійснено комплекс санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів. Які санітарно-гігієнічні та протиепідемічні заходи будуть спрямовані на джерело збудника інфекції? Д. Ізоляційні.
В червні внаслідок сильних проливних дощів рівень води в ріках піднявся, відбулося затоплення сіл, розташованих в річковому басейні. Питна вода в криницях стала непридатною до вживання. Був організований її підвіз. 34 мешканці цих населених пунктів захворіли на гострі шлунково-кишкові інфекційні хвороби. Встановлено, що один із водіїв автоцистерн був носієм збудника дизентерії. В населених пунктах здійснено комплекс санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів. Які санітарно-гігієнічні та протиепідемічні заходи будуть спрямовані на механізм передачі збудника інфекції? Б. Санітарно-гігієнічні, дезинфекційні.
В червні внаслідок сильних проливних дощів рівень води в ріках піднявся, відбулося затоплення сіл, розташованих в річковому басейні. Питна вода в криницях стала непридатною до вживання. Був організований її підвіз. 34 мешканці цих населених пунктів захворіли на вірусний гепатит. Встановлено, що один із водіїв автоцистерн був носієм збудника інфекційного захворювання. В населених пунктах здійснено комплекс санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів. Які санітарно-гігієнічні та протиепідемічні заходи будуть спрямовані на сприйнятливість організму до збудника інфекції? Г. Імунопрофілактика та екстрена профілактика
Величина світлового імпульсу вимірюється в кал/см2. Опіки від безпосередньої дії світлового випромінювання за своїм характером практично не відрізняються від звичайних термічних. Ступінь важкості опіків може бути різним. Який ступінь важкості опіків розвивається в уражених при величині світлового імпульсу 2-4 кал/см2 ? А. І ступінь.
Величина світлового імпульсу вимірюється в кал/см2. Опіки від безпосередньої дії світлового випромінювання за своїм характером практично не відрізняються від звичайних термічних. Ступінь важкості опіків може бути різним. Який ступінь важкості опіків розвивається в уражених при величині світлового імпульсу 4-10 кал/см2 ? Б. ІІ ступінь.
Величина світлового імпульсу вимірюється в кал/см2. Опіки від безпосередньої дії світлового випромінювання за своїм характером практично не відрізняються від звичайних термічних. Ступінь важкості опіків може бути різним. Який ступінь важкості опіків розвивається в уражених при величині світлового імпульсу 10-15 кал/см2 ? Г. ІІІ ступінь.
Величина світлового імпульсу вимірюється в кал/см2. Опіки від безпосередньої дії світлового випромінювання за своїм характером практично не відрізняються від звичайних термічних. Ступінь важкості опіків може бути різним. Який ступінь важкості опіків розвивається в уражених при величині світлового імпульсу понад 15 кал/см2 ? Д. ІV ступінь
Ви очікуєте приїзд швидкої і контролюєте стан постраждалого після зупинки кровотечі з плечової артерії шляхом накладання джгута. Постраждалий при свідомості. На вулиці падає сніг, мороз - 5оС. Минуло 35 хвилин з моменту накладання джгута. Якими будуть Ваші подальші дії? Д. Розпустити джгут до моменту появи кровотечі і накласти його вище попереднього місця.
Ви очікуєте приїзд швидкої і контролюєте стан постраждалого після зупинки кровотечі з плечової артерії шляхом накладання джгута. На вулиці +20оС. Минуло 35 хвилин з моменту накладання джгута. Якими будуть Ваші подальші дії? Контролювати стан постраждалого.
Ви приступили до надання допомоги дорослому постраждалому на місці події. При первинному огляді Ви вияснили, що постраждалий при свідомості, дихає, інтенсивна кровотеча у середній третині гомілки. Аптечки першої допомоги немає. Якими є Ваші подальші дії? В. Накласти джгут-закрутку у нижній третині стегна.
Ви приступили до надання допомоги дорослому постраждалому на місці події. Він непритомний і лежить на животі. При первинному огляді Ви виявили травматичну ампутацію у середній третині правого передпліччя. У Вас є аптечка першої допомоги. Якими є Ваші подальші дії? Д. У нижній третині правого плеча накласти джгут
Ви приступили до надання допомоги дорослому постраждалому на місці події. Він без свідомості й лежить на животі. При первинному огляді Ви виявили травматичну ампутацію у середній третині правого передпліччя. У Вас немає аптечки першої допомоги. Якими є Ваші подальші дії? У нижній третині правого плеча накласти джгут-закрутку
Ви приступили до надання допомоги дорослому постраждалому на місці події. При первинному огляді вияснили, що постраждалий при свідомості, дихає, носовою хусточкою він закрив рану в середній третині правої гомілки, з якої інтенсивно витікає кров. Аптечки першої допомоги немає. Якими є Ваші подальші дії? В. Накласти джгут-закрутку у нижній третині стегна.
Ви приступили до надання допомоги дорослому постраждалому на місці події. При первинному огляді вияснили, що постраждалий при свідомості, дихає, носовою хусточкою він закрив рану в середній третині правої гомілки, з якої інтенсивно витікає кров. Аптечки першої допомоги немає. Ви перетиснули праву стегнову артерію на 10 хв. Кровотеча зупинилася. Якими є Ваші подальші дії? В. Накласти джгут-закрутку у нижній третині стегна, вжити протишокові заходи
Ви приступили до надання допомоги дорослому постраждалому на місці події. При первинному огляді вияснили, що постраждалий непритомний, дихає, артеріальна кровотеча із рани на стегні. Ви зупинили кровотечу. Аптечки першої допомоги немає. Які заходи Ви здійсните в подальшому до приїзду швидкої. Перенести постраждалого у безпечніше місце, покласти на спину, підняти ноги, зігріти, слідкувати за ознаками життя.
Ви приступили до надання допомоги дорослому постраждалому на місці події. При первинному огляді Ви вияснили, що постраждалий непритомний, дихає, інтенсивна кровотеча у середній третині гомілки. Аптечки першої допомоги немає. Якими будуть Ваші подальші дії? В. Накласти джгут-закрутку у нижній третині стегна.
Ви приступили до надання допомоги дорослому постраждалому на місці події. Коли Ви займетесь визначенням наявності пошкоджень опорно-рухового апарату? Б. Під час вторинного огляду.
Ви приступили до надання допомоги дорослому постраждалому на місці події. Він лежить на животі, свідомість збережена. При огляді Ви виявили перелом гомілки. У якому випадку Ви будете проводити транспортну іммобілізацію? Б. Завжди.
Ви приступили до надання допомоги дорослому постраждалому на місці події. При огляді Ви виявили перелом ключиці. Як провести транспортну іммобілізацію? Зафіксувати руку з ураженого боку зігнуту в ліктьовому суглобі до тулуба.
Ви приступили до надання допомоги дорослому постраждалому на місці події. При огляді Ви виявили перелом плечової кістки. Б. Зафіксувати за допомогою косинок руку, зігнуту у ліктьовому суглобі, до тулуба.
Ви приступили до надання допомоги дорослому постраждалому на місці події. При огляді Ви виявили перелом кісток передпліччя. Як провести транспортну іммобілізацію? Накласти на передпліччя шину і зафіксувати руку, зігнуту в ліктьовому суглобі, до тулуба.
Ви приступили до надання допомоги дорослому постраждалому на місці події. При огляді пальпаторно. Ви виявили біль в ділянці шиї. Як провести іммобілізацію ураженого сегмента? Г. Покласти постраждалого на щит, зафіксувати до нього, підклавши під шию валик.
Ви приступили до надання допомоги дорослому постраждалому на місці події. При огляді Ви встановили болючість в ділянці стегнової кістки зліва, вкорочення, крепітацію кісток. Як провести іммобілізацію ураженого сегмента? Зафіксувати ліву ногу до правої.
Ви приступили до надання допомоги дорослому постраждалому на місці події. Він без свідомості й лежить на животі. Ви перевернули його на спину. Постраждалий не дихає, на сонній артерії немає пульсу. Як і з якою амплітудою Ви будете проводити закритий масаж серця? Д. Двома руками на глибину 4-5 см
Ви приступили до надання допомоги постраждалому на місці події. Він непритомний і лежить на животі. Які дії Ви будете виконувати в першу чергу? Б. Визначити наявність ознак життя.
Ви приступили до надання допомоги постраждалому на місці події. Він непритомний і лежить на животі. Ви перевернули його на спину. Якими є Ваші дії далі? Д. Все із вказаного.
Ви приступили до надання допомоги постраждалому на місці події. В своєму розпорядженні маєте аптечку першої допомоги. Постраждалий непритомний і лежить на животі. Ви перевернули його на спину. Постраждалий дихає, кровотечі немає. Якими є Ваші дії далі? Перевести постраждалого у стабільний стан.
Ви приступили до надання допомоги хлопчику 5 міс на місці події. Він без свідомості й лежить на животі. Ви перевернули його на спину. Постраждалий не дихає, на сонній артерії немає пульсу. Як і з якою амплітудою Ви будете проводити закритий масаж серця? Д. Двома пальцями на глибину 2 см
Ви приступили до надання допомоги хлопчику 5 років на місці події. Він без свідомості й лежить на животі. Ви перевернули його на спину. Постраждалий не дихає, на сонній артерії немає пульсу. Як і з якою амплітудою Ви будете проводити закритий масаж серця? Однією рукою на глибину 3 см
Ви приступили до надання першої допомоги постраждалому на місці події. Які Ваші дії є першочерговими? Д. З’ясувати, чи при свідомості потерпілий.
Ви приступили до огляду постраждалого на місці події. Під час огляду лівого стегна Ви виявили набряк і крововилив у тканини. Які додаткові дані необхідні для виставлення діагнозу перелом стегнової кістки? Г. Все із вказаного.
Ви приступили до огляду постраждалого на місці події. Під час пальпації кісток гомілки виявлено крепітацію. Який найбільш ймовірний діагноз можна поставити у цьому випадку. Г. Перелом кісток гомілки
Вид медичної допомоги це визначений перелік (комплекс) лікувально-профілактичних заходів, проведених потерпілим у НС медичними формуваннями ДСМК в осередках масових санітарних втрат та у лікувально-профілактичних закладах Чим визначається конкретний вид медичної допомоги (вкажіть невірне твердження)? А. Назвою етапу медичної евакуації.
Визначений перелік (комплекс) лікувально-профілактичних заходів, проведених потерпілим у НС медичними формуваннями ДСМК в осередках масових санітарних втрат та у лікувально-профілактичних закладах. Дане термінологічне визначення відноситься до поняття: В. Вид медичної допомоги потерпілим при НС.
Військовий підрозділ виконував бойове завдання на території зараженій ОР. Індивідуальні засоби захисту не використовувались. Це привело до смерті 75% особового складу. Яка токсодоза ОР була отримана військовослужбовцями? Б. Мінімально смертельна токсодоза.
Військовий підрозділ виконував бойове завдання на території зараженій ірритантами. Індивідуальні засоби захисту не використовувались. Це привело до явищ подразнення верхніх дихальних шляхів в особового складу підрозділу. Яка доза (концентрація) іритантів була отримана військовослужбовцями? Д. Порогова концентрація.
Військовий підрозділ для виконання бойового завдання перетнув межу осередку ураження ОР. Індивідуальні засоби захисту не використовувались. Це привело до виражених явищ подразнення в особового складу підрозділу верхніх дихальних шляхів, втрати боєздатності військовослужбовців. Після одягання індивідуальних засобів захисту вказані явища пройшли. Яка доза (концентрація) іритантів була отримана військовослужбовцями? В. Непереносима концентрація
Військовий підрозділ перебував на території зараженій V-газами. Індивідуальні засоби захисту не використовувались. Це привело до смерті 50% особового складу. Яка токсодоза ОР була отримана військовослужбовцями? А. Середня смертельна токсодоза.
Військовослужбовець 7 годин назад в складі рятувальної команди знаходився в осередку ураження СДОР. Протигаз одяг із запізненням. Відчув першіння в горлі, задуху, сухий кашель, різь в очах, важкість і біль за грудиною. Після одягання протигазу всі явища стихли. Через 3 години в ураженого розвинувся токсичний набряк легенів. Ураження якими СДОР найімовірніше викликало таку клінічну картину? А. СДОР переважно задушливої дії.
Влітку в одному із районів країни відбувся землетрус. В результаті оцінки санітарно-епідеміологічної обстановки району катастрофи встановлено, що серед населення, яке було вимушено евакуйоване і розташоване в таборах тимчасового проживання, виникли 3 випадки захворювання холерою. За результатами оцінки обстановки санітарно-епідеміологічний стан району катастрофи може бути визначений як: Г. Неблагополучний санітарно-епідеміологічний стан.
Влітку в одному із районів країни відбувся землетрус. В результаті оцінки санітарно-епідеміологічної обстановки району катастрофи встановлено, що серед населення, яке було вимушено евакуйоване і розташоване в таборах тимчасового проживання, виникли 3 випадки захворювання холерою. За результатами оцінки обстановки санітарно-епідеміологічний стан району катастрофи може бути визначений як: Г. Неблагополучний санітарно-епідеміологічний стан.
Влітку в одному із районів країни відбувся землетрус. В результаті оцінки санітарно-епідеміологічної обстановки району катастрофи встановлено, що серед населення, яке було вимушено евакуйоване і розташоване в таборах тимчасового проживання, виникли 23 випадки захворювання холерою. За результатами оцінки обстановки санітарно-епідеміологічний стан району катастрофи може бути визначений як: Д. Надзвичайний санітарно-епідеміологічний стан.
Влітку в одному із районів країни відбувся землетрус. В результаті оцінки санітарно-епідеміологічної обстановки району катастрофи встановлено, що серед населення, яке було вимушено евакуйоване і розташоване в таборах тимчасового проживання, виникли 63 випадки захворювання холерою. За результатами оцінки обстановки санітарно-епідеміологічний стан району катастрофи може бути визначений як надзвичайний і прийнято рішення про запровадження в епідемічному осередку карантину. Рішенням якого керівного органу запроваджуються ці режимно-обмежувальні заходи ? Д. Надзвичайною протиепідемічною комісією
Влітку в одному із районів країни відбувся землетрус. В результаті оцінки санітарно-епідеміологічної обстановки району катастрофи встановлено, що серед населення, яке проживало у вогнищі надзвичайної ситуації, виникли 33 випадки захворювання холерою. Рішенням НПК в епідемічному осередку запроваджений карантин. Запровадження карантину передбачає (вкажіть невірне твердження): А. Обмеження в’їзду, виїзду та транзитного проїзду транспорту через територію епідемічного осередку.
Влітку в одному із районів країни відбувся землетрус. В результаті оцінки санітарно-епідеміологічної обстановки району катастрофи встановлено, що серед населення, яке проживало у вогнищі надзвичайної ситуації, виникли 33 випадки захворювання холерою. Рішенням НПК в епідемічному осередку запроваджений карантин. Запровадження карантину передбачає: Б. Озброєну охорону (оточення) епідемічного осередку.
Влітку в одному із районів країни відбувся землетрус. В результаті оцінки санітарно-епідеміологічної обстановки району катастрофи встановлено, що серед населення, яке проживало у вогнищі надзвичайної ситуації, виникли 39 випадків захворювання холерою. Рішенням НПК в епідемічному осередку запроваджений карантин. Які часові показники дозволяють зняти карантин чи обмежувальні дії? В. Максимальний інкубаційний період після ізоляції останнього інфекційного хворого.
Влітку о 13 год. 30 хв. сталася аварія на ХНО, внаслідок чого відбувся викид на територію СДОР. Почалося випаровування токсичної сполуки, швидкість якого при температурі повітря 25
· складала до 5% маси СДОР за годину. Який тип випаровування СДОР відмічався в даному випадку? Г. Рівномірне випаровування.
Влітку о 17 год. 30 хв. сталася аварія на ХНО, внаслідок чого відбувся викид на територію СДОР. Почалося випаровування токсичної сполуки, інтенсивність якого з настанням вечірньої прохолоди підвищилася. Який тип випаровування СДОР відмічався в даному випадку? В. Нестійке випаровування.
Внаслідок аварії в ливарному цеху загинув один робітник, 11 отримали травми різного ступеня важкості. До якої категорії належить ця НС?. НС техногенного характеру, об’єктового рівня
Внаслідок аварії в ливарному цеху металоплавильного комбінату 26 робітників зазнали травм різного ступеня важкості. До якої категорії належить ця НС?. Б. НС техногенного характеру, місцевого рівня.
Внаслідок аварії на ХНО відбувся викид на територію СДОР. Протягом 10 хвилин відбулося випаровування основної маси токсичної сполуки і утворилася хмара з високими концентраціями СДОР. Який тип випаровування СДОР відмічався в даному випадку? Бурхливе випаровування.
Внаслідок аварії на ХНО на території утворився осередок хімічного ураження (ОХУ) СДОР. У медико-тактичному відношенні ОХУ СДОР характеризується (вкажіть невірне твердження): В. Поступовістю виникнення поодиноких уражень.
Внаслідок аварії на ХНО на території утворився осередок хімічного ураження (ОХУ) СДОР. У медико-тактичному відношенні ОХУ в залежності від тривалості зараження СДОР місцевості та часу прояву їх уражаючої дії поділяються на (вкажіть невірне твердження): В. Осередок ураження нестійкими СДОР надзвичайно повільної дії.
Внаслідок аварії на ХНО на території утворився осередок хімічного ураження (ОХУ) швидкодіючими СДОР. У медико-тактичному відношенні для даного ОХУ є характерним (вкажіть невірне твердження): Г. Необхідність проведення заходів щодо активного виявлення уражених серед населення.
Внаслідок аварії на ХНО на території утворився осередок хімічного ураження (ОХУ) швидкодіючими СДОР. У медико-тактичному відношенні для даного ОХУ є характерним (вкажіть невірне твердження): Д. Евакуація уражених із осередку у міру їх виявлення.
Внаслідок аварії на ХНО на території утворився осередок хімічного ураження (ОХУ) СДОР сповільненої дії. У медико-тактичному відношенні для даного ОХУ є характерним (вкажіть невірне твердження): Б. Швидкий перебіг інтоксикації з перевагою важких уражень.
Внаслідок аварії на ХНО на території утворився осередок хімічного ураження (ОХУ). За інформацією хімічної розвідки в ОХУ середньосмертельна концентрація токсичної сполуки в повітрі складала 0,6 мг/л. До якого класу токсичності відноситься дана СДОР? А. Надзвичайно токсичні СДОР.
Внаслідок аварії на ХНО на території утворився осередок хімічного ураження (ОХУ). За інформацією хімічної розвідки в ОХУ середньосмертельна концентрація токсичної сполуки в повітрі складала 2,5 мг/л. До якого класу токсичності відноситься дана СДОР? Б. Високотоксичні СДОР.
Внаслідок аварії на ХНО на території утворився осередок хімічного ураження (ОХУ). За інформацією хімічної розвідки в ОХУ середньосмертельна концентрація токсичної сполуки в повітрі складала 6,6 мг/л. До якого класу токсичності відноситься дана СДОР? В. Сильно токсичні СДОР.
Внаслідок аварії на ХНО на території утворився осередок хімічного ураження (ОХУ). За інформацією хімічної розвідки в ОХУ середньосмертельна концентрація токсичної сполуки в повітрі складала 24 мг/л. До якого класу токсичності відноситься дана СДОР? Г. Помірно токсичні СДОР.
Внаслідок аварії на ХНО на території утворився осередок хімічного ураження (ОХУ). За інформацією хімічної розвідки в ОХУ середньосмертельна концентрація токсичної сполуки в повітрі складала 90 мг/л. До якого класу токсичності відноситься дана СДОР? Д. Малотоксичні СДОР.
Внаслідок аварії на ядерному реакторі АЕС утворився осередок зараження РР, межі якого поширились на виробничий майданчик АЕС. Склалася НС, яка характеризується наступними показниками. Загинуло 2 чоловік; кількість потерпілих – 46 чоловік; було терміново евакуйовано 222 особи. До якого типу аварій на АЕС могла б бути віднесена описана? А. Промислова.
Внаслідок аварії на ядерному реакторі АЕС утворився осередок зараження РР, межі якого поширились на населений пункт, що знаходився на відстані 12 км від майданчика АЕС. Склалася НС, яка характеризується наступними показниками. Загинуло 2 робітники; кількість потерпілих - 46 чоловік; було терміново евакуйовано 222 особи. До якого типу аварій на АЕС могла б бути віднесена описана? Б. Комунальна (локальна).
Внаслідок аварії на ядерному реакторі АЕС утворився осередок зараження РР, межі якого поширились на території району, де проживає 28 тис. чоловік. Склалася НС, яка характеризується наступними показниками. Загинуло 12 чоловік; кількість потерпілих – 46 чоловік; було терміново евакуйовано 8222 особи. До якого типу аварій на АЕС могла б бути віднесена описана? В. Комунальна (регіональна).
Внаслідок аварії на ядерному реакторі АЕС утворився осередок зараження РР, межі якого поширились на території 4 областей, де проживає 2 млн. 928 тис. чоловік. Склалася НС, яка характеризується наступними показниками. Загинуло 12 чоловік; кількість потерпілих – 246 чоловік; було терміново евакуйовано 98222 особи. До якого типу аварій на АЕС могла б бути віднесена описана? Г. Комунальна (глобальна).
Внаслідок аварії на ядерному реакторі АЕС утворився осередок зараження РР, межі якого поширились за кордони республіки і захопили частину території 4 сусідніх держав. До якого типу аварій на АЕС могла б бути віднесена описана? Д. Комунальна (транскордонна).
Внаслідок аварії ядерного реактора АЕС на місцевості утворились зони радіоактивного зараження. Силами РХД встановлено, що на зовнішній по відношенню до місця аварії межі доза опромінення становить біля 5 рад. Для якої із зон радіоактивного зараження місцевості при ядерній аварії є характерними вказані параметри дози опромінення? А. Зона М - радіоактивної небезпеки.
Внаслідок аварії ядерного реактора АЕС на місцевості утворились зони радіоактивного зараження. Силами РХД встановлено, що на внутрішній по відношенню до місця аварії межі доза опромінення становить біля 50 рад. Для якої із зон радіоактивного зараження місцевості при ядерній аварії є характерними вказані параметри дози опромінення? А. Зона М - радіоактивної небезпеки.
Внаслідок аварії ядерного реактора АЕС на місцевості утворились зони радіоактивного зараження. Силами РХД встановлено, що на зовнішній по відношенню до місця аварії межі доза опромінення становить біля 50 рад. Для якої із зон радіоактивного зараження місцевості при ядерній аварії є характерними вказані параметри дози опромінення? Б. Зона А - помірного зараження.
Внаслідок аварії ядерного реактора АЕС на місцевості утворились зони радіоактивного зараження. Силами РХД встановлено, що на внутрішній по відношенню до місця аварії межі доза опромінення становить біля 500 рад. Для якої із зон радіоактивного зараження місцевості при ядерній аварії є характерними вказані параметри дози опромінення? В. Зона А - помірного зараження.
Внаслідок аварії ядерного реактора АЕС на місцевості утворились зони радіоактивного зараження. Силами РХД встановлено, що на зовнішній по відношенню до місця аварії межі доза опромінення становить біля 500 рад. Для якої із зон радіоактивного зараження місцевості при ядерній аварії є характерними вказані параметри дози опромінення? В. Зона Б - сильного зараження.
Внаслідок аварії ядерного реактора АЕС на місцевості утворились зони радіоактивного зараження. Силами РХД встановлено, що на внутрішній по відношенню до місця аварії межі доза опромінення становить біля 1500 рад. Для якої із зон радіоактивного зараження місцевості при ядерній аварії є характерними вказані параметри дози опромінення? Б. Зона А - помірного зараження.
Внаслідок аварії ядерного реактора АЕС на місцевості утворились зони радіоактивного зараження. Силами РХД встановлено, що на зовнішній по відношенню до місця аварії межі доза опромінення становить біля 1500 рад. Для якої із зон радіоактивного зараження місцевості при ядерній аварії є характерними вказані параметри дози опромінення? Г. Зона В - небезпечного зараження.
Внаслідок аварії ядерного реактора АЕС на місцевості утворились зони радіоактивного зараження. Силами РХД встановлено, що на внутрішній по відношенню до місця аварії межі доза опромінення становить біля 5000 рад. Для якої із зон радіоактивного зараження місцевості при ядерній аварії є характерними вказані параметри дози опромінення? Г. Зона В - небезпечного зараження.
Внаслідок аварії ядерного реактора АЕС на місцевості утворились зони радіоактивного зараження. Силами РХД встановлено, що на зовнішній по відношенню до місця аварії межі доза опромінення становить біля 5000 рад. Для якої із зон радіоактивного зараження місцевості при ядерній аварії є характерними вказані параметри дози опромінення? Д. Зона Г - надзвичайно-небезпечного зараження.
Внаслідок аварії ядерного реактора АЕС на місцевості утворились зони радіоактивного зараження. Силами РХД встановлено, що на внутрішній по відношенню до місця аварії межі доза опромінення становить біля 9000 рад. Для якої із зон радіоактивного зараження місцевості при ядерній аварії є характерними вказані параметри дози опромінення? Д. Зона Г - надзвичайно-небезпечного зараження.
Внаслідок буревію, що пронісся над територією області, в кількох населених пунктах були зруйновані помешкання, в яких проживало понад 3,5 тисячі чоловік. Госпіталізовано внаслідок отриманих травм різного ступеня важкості 362 людини. До якої категорії належить ця НС?. Д. НС природного характеру, загальнодержавного рівня.
Внаслідок буревію, який пронісся над територією двох областей, було зруйновано 268 будинків, 874 людини отримали травми різного ступеню важкості. Назвіть до якої категорії належить ця НС? А. Метеорологічні стихійні лиха.
Внаслідок весняної повені була затоплена частина міста, розташована в районі русла ріки. При цьому загинуло 3 літніх людей, 29 будинків, де проживало біля 320 мешканців, зруйновано. До якої категорії належить ця НС?. В. НС природного характеру, регіонального рівня.
Внаслідок впливу ударної хвилі на людський організм виникають ураження різного ступеню важкості. При якому надлишковому тиску на фронті ударної хвилі виникають ураження легкого ступеню ? Б. 0,2-0,4 кг/см2
Внаслідок впливу ударної хвилі на людський організм виникають ураження різного ступеню важкості. При якому надлишковому тиску на фронті ударної хвилі виникають ураження середнього ступеню важкості ? В. 0,4-0,6 кг/см2
Внаслідок впливу ударної хвилі на людський організм виникають ураження різного ступеню важкості. При якому надлишковому тиску на фронті ударної хвилі виникають ураження важкого ступеню ? Г. 0,6-0,9 кг/см2
Внаслідок впливу ударної хвилі на людський організм виникають ураження різного ступеню важкості. При якому надлишковому тиску на фронті ударної хвилі виникають ураження вкрай важкого ступеню ? Д. Понад 0,9 кг/см2
Внаслідок землетрусу відбулася аварія ядерного реактора АЕС, яка полягала в пошкодженні герметичності реактора, відмові його систем управління і захисту, втраті контролю над перебігом ланцюгової ядерної реакції, викиді радіоактивних речовин в навколишнє середовище. До якого типу надзвичайних ситуацій (НС) може бути віднесена описана подія? Б. Радіаційно-ядерна аварія.
Внаслідок землетрусу на частині території країни склалася ситуація, за умови якої можливості органів і закладів охорони здоров’я щодо запобігання та ліквідації її медико-санітарних наслідків не відповідають потребам і вимагають залучення додаткових сил та засобів. Дане термінологічне визначення характеризує: Б. НС з точки зору охорони здоров’я.
Внаслідок землетрусу на частині території країни склалася ситуація, за умови якої можливості органів і закладів охорони здоров’я щодо запобігання та ліквідації її медико-санітарних наслідків не відповідають потребам і вимагають залучення додаткових сил та засобів. Дана подія відноситься за класифікацією, прийнятою ВООЗ, до: Г. Стихійних лих
Внаслідок землетрусу, магнітуда якого за Ріхтером складає 2,0, потерпіло 12 жителів села, було зруйновано 3 будинки, в яких проживало 18 чоловік. Для ліквідації наслідків НС необхідні матеріальні та технічні ресурси, які за розмірами не перевищують 1 % річного бюджету населеного пункту. До якої категорії належить ця НС?. НС природного характеру, об’єктового рівня
Внаслідок землетрусу, магнітуда якого за шкалою Ріхтера складає 4,0, потерпіло 13 жителів населеного пункту, з них 2 загинуло. Зруйновано 5 будинків, в яких проживало 26 чоловік. Для ліквідації наслідків НС необхідні матеріальні та технічні ресурси, які за розмірами не перевищують 1 % річного бюджету населеного пункту. До якої категорії належить ця НС?. Б. НС природного характеру, місцевого рівня.
Внаслідок землетрусу, магнітуда якого за шкалою Ріхтера складає 4,0, потерпіло 13 жителів населеного пункту, з них 2 загинуло. Зруйновано 5 будинків, в яких проживало 26 чоловік. Назвіть до якої категорії належить ця НС? В. Тектонічні стихійні лиха.
Внаслідок землетрусу, магнітуда якого за шкалою Ріхтера складає 6,0, травми різного ступеня важкості отримали 75 жителів населеного пункту, з них 5 загинуло. Зруйновано 5 багатоповерхових будинків, в яких проживало біля 1260 чоловік. Для ліквідації наслідків НС необхідні матеріальні та технічні ресурси, які за розмірами перевищують 1 % річного бюджету населеного пункту. До якої категорії належить ця НС?. В. НС природного характеру, регіонального рівня.
Внаслідок землетрусу, максимальна інтенсивність якого за шкалою MSK-64 складає ІІІ бали, загинула 1 людина, 17 жителів села отримали травми різного ступеня важкості, було зруйновано 3 будинки, в яких проживало 19 чоловік. Для ліквідації наслідків НС необхідні матеріальні та технічні ресурси, які за розмірами не перевищують 1 % річного бюджету населеного пункту. До якої категорії належить ця НС?. НС природного характеру, об’єктового рівня
Внаслідок землетрусу, максимальна інтенсивність якого за шкалою MSK-64 складає ІV бали, потерпіло 11 жителів села, з них 2 загинуло. Зруйновано 4 будинки, в яких проживало 26 чоловік. Для ліквідації наслідків НС необхідні матеріальні та технічні ресурси, які за розмірами не перевищують 1 % річного бюджету населеного пункту. До якої категорії належить ця НС?. Б. НС природного характеру, місцевого рівня.
Внаслідок злив на гірській річці зруйнована гребля. Частина будівель населеного пункту, який знаходився нижче було підтоплено, загинуло 5 людей. Дана подія відноситься за класифікацією, прийнятою в Україні, до: В. НС техногенного характеру.
Внаслідок злив рівень води в гірській річці піднявся на 2,8 м. Частина будівель населеного пункту було підтоплено, нанесені значні матеріальні збитки . Дана подія відноситься за класифікацією, прийнятою в Україні, до: А. Надзвичайних ситуацій (НС) природного характеру.
Внаслідок надзвичайної ситуації санітарно-епідеміологічний стан району катастрофи визначений як надзвичайний. Рішенням НПК запроваджено карантин. Розпочато проведення екстреної профілактики. Які умови проведення екстреної профілактики є обов’язковими (вкажіть невірне твердження)? Д. Визначення тривалості лікування інфекційних хворих в осередку.
Внаслідок нападу терористів на автотранспорт, який перевозив ядерні паливні елементи на АЕС був втрачений контроль над джерелом іонізуючих випромінювань. До якого типу надзвичайних ситуацій (НС) може бути віднесена описана подія? В. Радіаційна аварія.
Внаслідок НС санітарно-епідеміологічний стан району катастрофи визначений як надзвичайний. Рішенням НПК запроваджено карантин. Поліклінічний заклад в епідосередку переведений на протиепідемічний режим роботи, для чого сформовані медичні бригади. Який склад медичної бригади, що працюватиме на поліклінічній мікродільниці в умовах протиепідемічного режиму роботи? (вкажіть невірне твердження) Б. Один фельдшер.
Внаслідок НС санітарно-епідеміологічний стан району катастрофи визначений як надзвичайний. Рішенням НПК запроваджено карантин. Поліклінічний заклад в епідосередку переведений на протиепідемічний режим роботи, для чого сформовані медичні бригади.. Який склад медичної бригади, що працюватиме на поліклінічній мікродільниці в умовах протиепідемічного режиму роботи? (вкажіть невірне твердження) Б. Два лікарі.
Внаслідок НС санітарно-епідеміологічний стан району катастрофи визначений як надзвичайний. Рішенням НПК запроваджено карантин. Поліклінічний заклад в епідосередку переведений на протиепідемічний режим роботи, для чого сформовані медичні бригади.. Скільки дворів (квартир) за 10 годин роботи може обстежити одна медична бригада шляхом подвірних обходів? В. 200-300.
Внаслідок падіння літака на ядерний реактор АЕС, відбулися пошкодження герметичності реактора, відмова його систем управління і захисту, втрата контролю над перебігом ланцюгової ядерної реакції, викид радіоактивних речовин в навколишнє середовище. До якого типу надзвичайних ситуацій (НС) може бути віднесена описана подія? В. Радіаційно-ядерна аварія.
Внаслідок пожежі на ядерному реакторі АЕС відбувся одноразовий викид РР і утворився осередок зараження, який поширився в межах майданчика АЕС. В результаті НС загинула 1 людина, при ліквідації наслідків аварії 16 пожежників отримали термічні та радіаційні ураження. До якого типу аварій на АЕС могла б бути віднесена описана? А. Промислова.
Внаслідок порушення герметичності ємкості на підприємстві відбувся викид рідкого аміаку, що створило загрозу для життя і здоров’я людей, призвело до порушення виробничого процесу і нанесення шкоди довкіллю. Назвіть основні уражаючі фактори даної НС. Б. Хімічний.
Внаслідок порушення технологічних регламентів і правил ядерної і радіаційної безпеки відбулася ядерна аварія на АЕС. Які невід’ємні риси характеризують ядерну аварію (вкажіть невірне твердження)? Д. Порушення герметичності активної зони ядерного реактора.
Внаслідок терористичного акту на хімічному заводі сталося порушення герметичності ємкості і відбувся викид рідкого аміаку, що створило загрозу для життя і здоров’я людей, призвело до порушення виробничого процесу і нанесення шкоди довкіллю. Дана подія відноситься за класифікацією, прийнятою ВООЗ, до: А. Соціальних катаклізмів.
Внаслідок ядерного вибуху на місцевості утворились зони радіоактивного зараження. Силами РХД встановлено, що на зовнішній по відношенню до епіцентру вибуху межі доза опромінення становить біля 40 рад. Для якої із зон радіоактивного зараження місцевості при ядерному вибуху є характерними вказані параметри дози опромінення? А. Зона А - помірного зараження.
Внаслідок ядерного вибуху на місцевості утворились зони радіоактивного зараження. Силами РХД встановлено, що на внутрішній по відношенню до епіцентру вибуху межі доза опромінення становить біля 400 рад. Для якої із зон радіоактивного зараження місцевості при ядерному вибуху є характерними вказані параметри дози опромінення? А. Зона А - помірного зараження.
Внаслідок ядерного вибуху на місцевості утворились зони радіоактивного зараження. Силами РХД встановлено, що на зовнішній по відношенню до епіцентру вибуху межі доза опромінення становить біля 400 рад. Для якої із зон радіоактивного зараження місцевості при ядерному вибуху є характерними вказані параметри дози опромінення? Б. Зона Б - сильного зараження.
Внаслідок ядерного вибуху на місцевості утворились зони радіоактивного зараження. Силами РХД встановлено, що на внутрішній по відношенню до епіцентру вибуху межі доза опромінення становить біля 1200 рад. Для якої із зон радіоактивного зараження місцевості при ядерному вибуху є характерними вказані параметри дози опромінення? Б. Зона Б - сильного зараження.
Внаслідок ядерного вибуху на місцевості утворились зони радіоактивного зараження. Силами РХД встановлено, що на зовнішній по відношенню до епіцентру вибуху межі доза опромінення становить біля 1200 рад. Для якої із зон радіоактивного зараження місцевості при ядерному вибуху є характерними вказані параметри дози опромінення? В. Зона В - небезпечного зараження.
Внаслідок ядерного вибуху на місцевості утворились зони радіоактивного зараження. Силами РХД встановлено, що на внутрішній по відношенню до епіцентру вибуху межі доза опромінення становить біля 4000 рад. Для якої із зон радіоактивного зараження місцевості при ядерному вибуху є характерними вказані параметри дози опромінення? В. Зона В - небезпечного зараження.
Внаслідок ядерного вибуху на місцевості утворились зони радіоактивного зараження. Силами РХД встановлено, що на зовнішній по відношенню до епіцентру вибуху межі доза опромінення становить біля 4000 рад. Для якої із зон радіоактивного зараження місцевості при ядерному вибуху є характерними вказані параметри дози опромінення? Г. Зона Г - надзвичайно-небезпечного зараження.
Внаслідок ядерного вибуху на місцевості утворились зони радіоактивного зараження. Силами РХД встановлено, що на внутрішній по відношенню до епіцентру вибуху межі доза опромінення становить понад 10 000 рад. Для якої із зон радіоактивного зараження місцевості при ядерному вибуху є характерними вказані параметри дози опромінення? Г. Зона Г - надзвичайно-небезпечного зараження.
Вночі люди прокинулися від коливання ґрунту і земних поштовхів. Відмічалося занепокоєння домашніх тварин. Підвішені предмети досить інтенсивно розгойдувалися. Яка максимальна інтенсивність землетрусу за шкалою MSK-64 реєструвалась в даному випадку? Д. V балів (досить сильний землетрус).
***Діти на окраїні села знайшли сховище із артилерійськими набоями часів ІІ Світової війни. Дана подія відноситься за класифікацією, прийнятою в Україні, до: Б. НС соціально-політичного характеру.
Для досягнення переваги в ході бойових дій противник застосував біологічну зброю. Утворилася зона бактеріологічного зараження. Які чинники будуть її характеризувати (вкажіть невірне твердження)? Б. Кількість уражених людей, тварин чи рослин.
Для досягнення переваги в ході бойових дій противник застосував біологічну зброю. Утворилася зона бактеріологічного зараження. Протягом перших 3 діб серед різних груп населення появились інфекційні хворі. Від яких чинників буде залежати кількість інфекційних хворих (вкажіть невірне твердження)? А. Кількості первинних санітарних втрат.
Для досягнення переваги в ході бойових дій противник застосував біологічну зброю. Утворилася зона бактеріологічного зараження. Протягом перших 3 діб серед різних груп населення появились інфекційні хворі. Від яких чинників буде залежати кількість інфекційних хворих (вкажіть невірне твердження)? Д. Часу виявлення факту застосування біологічної зброї.
Для досягнення переваги в ході бойових дій противник застосував біологічну зброю. Утворилася зона бактеріологічного зараження. Протягом перших 3 діб серед різних груп населення появились інфекційні хворі. Від яких чинників буде залежати кількість інфекційних хворих (вкажіть невірне твердження)? Б. Контагіозності епідемічного процесу.
Для проведення дозиметричного контролю та радіаційної розвідки використовуються різноманітні прилади та аппаратура. Які основні методи реєстрації та вимірювань іонізуючих випромінювань використовуються в них (вкажіть невірне твердження)? А. Електричний.
Для проведення радіаційної розвідки використовуються різноманітні прилади та апаратура. Які основні методи реєстрації та вимірювань іонізуючих випромінювань використовуються в них (вкажіть невірне твердження)? Д. Радіологічний.
Для хімічної зброї, як засобу масового ураження існує ряд відмінностей від інших видів і засобів ураження людей. Які основні характерні риси ХЗ? (вкажіть невірне твердження) Г. Однотипність клінічних проявів і перебігу інтоксикації.
***Електромагнітне випромінювання, основним джерелом якого є область вибуху (вогненна куля), що складається з розпечених продуктів вибуху і повітря. Даний уражаючий фактор ядерного вибуху називається: Б. Світловим випромінюванням
Епідеміологічний процес, який формує осередок бактеріологічного зараження, що виникає при застосуванні біологічної зброї, багато в чому залежить від способу передачі збудників інфекційних захворювань. Які Ви знаєте шляхи передачі бактеріальних агентів (вкажіть невірне твердження)? Д. Перульнарний.
Етап медичної евакуації це сили і засоби охорони здоров’я, розгорнуті на шляхах медичної евакуації і призначені для прийому, медичного сортування, надання певних видів медичної допомоги ураженим і пораненим і (при необхідності) підготовки їх до подальшої евакуації. Яка на даний час в Україні прийнята система ЛЕЗ населення при НС? В. Двохетапна.
***За медичною допомогою звернувся робітник водоочисної станції міста. При роботі з дезинфікуючими речовинами відчув пекучі болі в носоглотці, кашель, першіння в горлі, різь в очах, сльозотеча, відразу до тютюну. В подальшому розвинувся токсичний набряк легенів. Якими СДОР найімовірніше відбулося ураження? А. СДОР переважно задушливої дії.
Зона сильно стиснутого і нагрітого повітря, яке має надмірний (набагато вищий від атмосферного) тиск і поширюється радіально від місця вибуху з надзвуковою швидкістю. Даний уражаючий фактор ядерного вибуху називається: А. Ударною хвилею
***Комплекс медичних заходів, здійснюваних щодо людей, які зазнали інфікування збудником небезпечних інфекційних захворювань, для запобігання розвитку в них інфекційного процесу. Дане термінологічне визначення відноситься до поняття: В. Екстрена профілактика
Комплекс організаційних, соціально-економічних, санітарно-технічних, господарських, медичних та інших заходів, спрямованих на підтримку санітарного благополуччя населення, збереження здоров’я людей, попередження виникнення серед них інфекційних захворювань і їх обмеження та ліквідації при появі спалахів заразних хвороб. Дане термінологічне визначення відноситься до поняття: А. Санітарно-гігієнічне і протиепідемічне забезпечення населення при виникненні НС.
***Лікувальні і профілактичні заходи під час надання медичної допомоги на етапах медичної евакуації визначаються видом і обсягом такої допомоги Які види медичної допомоги виділяються службою медицини катастроф (вкажіть невірне твердження)? Г. Кваліфікована лікарська медична допомога.
***На АЕС відбулася ядерна аварія з викидом за її межі радіоактивних речовин і радіоактивним зараженням місцевості, яке поширилось на територію сусіднього населеного пункту. Персонал станції та населення протягом 3,5 годин знаходились в зонах радіоактивного забруднення, частина з них знаходилась у спеціалізованих сховищах і укриттях. Для розрахунку можливих доз радіації, отриманих людьми при перебуванні в зонах радіоактивного забруднення необхідно провести наступні обчислення (вкажіть невірне твердження): Г. Визначення рівнів радіації на забрудненій території.
На АЕС з метою проведення радіаційної розвідки методом радіаційного спостереження в безперервному режимі функціонує ПХС. В його обов’язки входить: (вкажіть невірне твердження) Д. Виявлення і позначення меж заражених районів і рівнів радіації в них.
На АЕС, розташованій в сусідній області, на віддалі 120 км, відбулася ядерна аварія з утворенням радіоактивного забруднення місцевості. З метою проведення аналізу можливих варіантів діяльності місцевих органів охорони здоров’я в умовах даної надзвичайної ситуації необхідно: А. Провести оцінку радіаційної обстановки методом прогнозування.
На АЕС, розташованій в сусідній області, на віддалі 120 км, відбулася ядерна аварія з утворенням радіоактивного забруднення місцевості. З метою проведення аналізу можливих варіантів діяльності місцевих органів охорони здоров’я в умовах даної надзвичайної ситуації була проведена оцінка радіаційної обстановки методом прогнозування. Які вихідні дані необхідно використати при прогнозуванні рівнів радіоактивного зараження (вкажіть невірну відповідь)? Б. Політичний лад в країні.
На АЕС, розташованій в сусідньому населеному пункті, відбулася ядерна аварія з викидом за її межі радіоактивних речовин і радіоактивним забрудненням місцевості. З метою проведення аналізу можливих варіантів діяльності місцевих органів охорони здоров’я в умовах даної надзвичайної ситуації необхідно: Б. Провести оцінку радіаційної обстановки за фактичними даними.
На АЕС, розташованій в сусідньому населеному пункті, відбулася ядерна аварія з викидом за її межі радіоактивних речовин і радіоактивним забрудненням місцевості. З метою оцінки фактичної радіаційної обстановки було прийнято рішення про проведення радіаційної розвідки. Які завдання можуть ставитися перед радіаційною розвідкою? (вкажіть невірну відповідь) Д. Встановлення часу радіоактивного забруднення місцевості.
На АЕС, розташованій в сусідньому населеному пункті, відбулася ядерна аварія з викидом за її межі радіоактивних речовин і радіоактивним забрудненням місцевості. З метою оцінки фактичної радіаційної обстановки було прийнято рішення про проведення радіаційної розвідки. Які завдання можуть ставитися перед радіаційною розвідкою? (вкажіть невірну відповідь) А. Встановлення часу підходу радіоактивної хмари.
На АЕС, розташованій в сусідньому населеному пункті, відбулася ядерна аварія з викидом за її межі радіоактивних речовин і радіоактивним забрудненням місцевості. З метою оцінки фактичної радіаційної обстановки було прийнято рішення про проведення радіаційної розвідки. Які завдання можуть ставитися перед радіаційною розвідкою? (вкажіть невірну відповідь) В. Встановлення періодичності радіоактивного забруднення місцевості.
На АЕС, розташованій в сусідньому населеному пункті, відбулася ядерна аварія з викидом за її межі радіоактивних речовин і радіоактивним забрудненням місцевості. З метою оцінки фактичної радіаційної обстановки було прийнято рішення про проведення радіаційної розвідки шляхом безпосереднього обстеження місцевості за допомогою розвідувальних хімічних дозорів (РХД). В обов’язки РХД входить: (вкажіть невірне твердження) В. Визначення рівнів радіації в районі розташування ПХС.
На військовому об’єкті, де зберігалися боєприпаси, почалася пожежа, внаслідок чого стали вибухати артилерійські снаряди. При цьому були зруйновані будівлі і завдано матеріальної шкоди в населеному пункті, розташованому на віддалі 6 км. Населення було вимушено евакуйоване. Дана подія відноситься за класифікацією, прийнятою в Україні, до: Д. Технологічних аварій.
На військовому об’єкті, де зберігалися боєприпаси, сталася пожежа, внаслідок чого почали вибухати артилерійські снаряди. При цьому були зруйновані будівлі і завдано матеріальної шкоди в населеному пункті, розташованому на віддалі 6 км. Населення було вимушено евакуйоване. Дана подія відноситься за класифікацією, прийнятою в Україні, до: Б. НС техногенного характеру.
На гірському перевалі пасажирський автобус потерпів аварію і впав в ущелину. 43 пасажири отримали різноманітні ураження. Персонал фельдшерської бригади ШМД, яка першою прибула до вогнища масових санітарних втрат приступив до надання долікарської медичної допомоги потерпілим. Які заходи входять в обсяг долікарської медичної допомоги в даному випадку (вкажіть невірне твердження)? Д. Проведення ШВЛ способом рот до рота чи рот до носа.
На гірському перевалі пасажирський автобус потерпів аварію і впав в ущелину. 43 пасажири отримали різноманітні ураження. Персонал трьох лікарсько-сестринських бригад ШМД, які прибули до вогнища масових санітарних втрат розгорнув майданчик ЕМД і приступив до надання першої лікарської допомоги потерпілим. Які заходи входять в обсяг першої лікарської медичної допомоги і повинні бути виконані невідкладно в даному випадку (вкажіть невірне твердження)? А. Проведення ШВЛ способом рот до рота чи рот до носа.
На гірському перевалі сталася автотранспортна катастрофа, пасажирський автобус упав у прірву. Поранення різних ступенів важкості отримали 48 пасажирів. Після надання їм догоспітальних видів медичної допомоги, потерпілих евакуйовували в районну лікарню для надання кваліфікованої медичної допомоги. Які заходи кваліфікованої хірургічної допомоги відносяться до невідкладних за життєвими показаннями? Д. Декомпресійна трепанація черепа при пораненнях, які супроводжуються стисненням головного мозку.
На гірському перевалі сталася автотранспортна катастрофа, пасажирський автобус упав у прірву. Поранення різних ступенів важкості отримали 47 пасажирів. Після надання їм догоспітальних видів медичної допомоги, потерпілих евакуйовували в районну лікарню для надання кваліфікованої медичної допомоги. Які заходи кваліфікованої хірургічної допомоги відносяться до невідкладних за життєвими показаннями (вкажіть невірне твердження)? В. Хірургічна обробка ран, забруднених СДОР чи БОР.
На гірському перевалі сталася автотранспортна катастрофа, пасажирський автобус упав у прірву. Поранення різних ступенів важкості отримали 46 пасажирів. Після надання їм догоспітальних видів медичної допомоги, потерпілих евакуйовували в районну лікарню для надання кваліфікованої медичної допомоги. Які заходи кваліфікованої хірургічної допомоги відносяться до тих, що можуть бути відкладеними, затримка виконання яких може призвести до важких ускладнень ? Д. Хірургічна обробка та зашивання ран при відкритому пневмотораксі.
На гірському перевалі сталася автотранспортна катастрофа, пасажирський автобус упав у прірву. Поранення різних ступенів важкості отримали 46 пасажирів. Після надання їм догоспітальних видів медичної допомоги, потерпілих евакуйовували в районну лікарню. В приймальному відділенні ЦРЛ для проведення медичного сортування потерпілих сформовані сортувальні бригади. Вкажіть, хто повинен входити в склад сортувальної бригади (відмітьте невірне твердження) ? Д. Завідувач приймальним відділенням.
На гірському перевалі сталася автотранспортна катастрофа, пасажирський автобус упав у прірву. Поранення різних ступенів важкості отримали 46 пасажирів. Після надання їм догоспітальних видів медичної допомоги, потерпілих евакуйовували в районну лікарню. В приймальному відділенні ЦРЛ для проведення внутрішньопунктового виду медичного сортування потерпілих сформовані сортувальні бригади. Внутрішньопунктове медичне сортування потерпілих визначає порядок їх проходження всередині лікувального закладу залежно від і з метою (відмітьте невірне твердження): Б. Видів евакотранспортних засобів.
На гірському перевалі сталася автотранспортна катастрофа, пасажирський автобус упав у прірву. Поранення різних ступенів важкості отримали 46 пасажирів. Персонал двох лікарсько-сестринських БШМД, які прибули до вогнища масових санітарних втрат розгорнув майданчик ЕМД і приступив до надання першої лікарської допомоги. Після надання їм догоспітальних видів медичної допомоги, потерпілих евакуювали в районну лікарню. Для вчасного і правильного здійснення медичної евакуації проводиться евакуаційно-транспортне сортування, яке передбачає розподіл потерпілих на наступні однорідні групи в залежності від (вкажіть невірне твердження): А. Характеру і важкості ураження.
На гірському перевалі сталася автотранспортна катастрофа, пасажирський автобус упав у прірву. Поранення різних ступенів важкості отримали 12 пасажирів і водій. Персонал лікарсько-сестринської бригади ШМД, яка прибула до місця дорожньо-транспортної катастрофи приступив до надання ЕМД потерпілим. В даному випадку надання медичної допомоги організується наступним чином (вкажіть невірне твердження): Б. Другий лікар організовує і здійснює надання ЕМД.
На гірському перевалі сталася автотранспортна катастрофа, пасажирський автобус упав у прірву. Поранення різних ступенів важкості отримали 25 пасажирів і водій. Силами бригад ШМД, які прибули до місця дорожньо-транспортної катастрофи була надана екстрена медична допомога потерпілим і проведена їх евакуація в районну лікарню. При надходженні потерпілих до лікувальної установи в приймальному відділенні проводиться їх медичне сортування із виділенням наступних груп (вкажіть невірне твердження): Г. Особи, які потребують амбулаторного лікування.
На гірському перевалі сталася автотранспортна катастрофа, пасажирський автобус упав у прірву. Поранення різних ступенів важкості отримали 25 пасажирів і водій. Силами бригад ШМД, які прибули до місця дорожньо-транспортної катастрофи була надана екстрена медична допомога потерпілим і проведена їх евакуація із зони НС. При проведенні транспортування потерпілих із зони НС необхідно дотримуватись наступних вимог (вкажіть невірне твердження): В. Медичну евакуацію здійснювати виключно санітарними транспортними засобами.
На залізничному переїзді зіткнення маневрового електровоза з спеціальним автомобілем, який перевозив транспортні контейнери з радіоактивними речовинами. Внаслідок автодорожньої пригоди відбулося порушення герметичності контейнера і локальне радіоактивне забруднення території. До якого типу надзвичайних ситуацій (НС) може бути віднесена описана подія? Г. Радіаційна аварія.
На залізничному переїзді пасажирський потяг зіткнувся з автобусом. Внаслідок зіткнення локомотив і сім вагонів зійшли з колії. Загинуло 125 чоловік, 142 зазнали механічних уражень. Дана подія відноситься в термінологічному плані до: Д. Катастроф з точки зору охорони здоров’я.
На залізничному переїзді пасажирський потяг зіткнувся з автобусом. Внаслідок зіткнення локомотив і один вагон зійшли з колії. Загинуло 12 чоловік, 42 зазнали механічних уражень. Дана подія відноситься за класифікацією, прийнятою в Україні, до: В. НС техногенного характеру.
На залізничному переїзді пасажирський потяг зіткнувся з автобусом. Внаслідок зіткнення локомотив і сім вагонів зійшли з колії. Загинуло 125 чоловік, 142 зазнали механічних уражень. Персонал бригади ШМД, яка першою прибула до вогнища масових санітарних втрат приступив до надання першої медичної допомоги потерпілим. Який оптимальний термін надання першої медичної допомоги в даному випадку? Б. До 30 хвилин з моменту ураження.
На залізничному переїзді пасажирський потяг зіткнувся з автобусом. Внаслідок зіткнення локомотив і один вагон зійшли з колії. 42 пасажири отримали різноманітні механічні та термічні ураження. Персонал бригади ШМД, яка першою прибула до вогнища масових санітарних втрат приступив до надання першої медичної допомоги потерпілим. Які заходи входять в обсяг першої медичної допомоги в даному випадку (вкажіть невірне твердження)? А. Часткова санітарна обробка.
На залізничному переїзді пасажирський потяг зіткнувся з автобусом. Внаслідок зіткнення локомотив і один вагон зійшли з колії. 42 пасажири отримали різноманітні механічні та термічні ураження. Персонал фельдшерської бригади ШМД, яка першою прибула до вогнища масових санітарних втрат приступив до надання долікарської медичної допомоги потерпілим. Які заходи входять в обсяг долікарської медичної допомоги в даному випадку (вкажіть невірне твердження)? Д. Проведення повторної часткової санітарної обробки.
На залізничному переїзді пасажирський потяг зіткнувся з вантажним автомобілем. Внаслідок зіткнення локомотив і один із вагонів зійшов із колії. Загинуло 2 людей, 29 зазнали травм різного ступеня важкості. До якої категорії належить ця НС?. Б. НС техногенного характеру, місцевого рівня.
На залізничному переїзді, пасажирський автобус зіткнувся з маневровим локомотивом. Поранення різних ступенів важкості отримали 28 пасажирів і водій. Персонал шести лікарсько-сестринських бригад ШМД, які прибули до місця катастрофи приступив до надання екстреної медичної допомоги потерпілим. В даному випадку надання медичної допомоги організується наступним чином (вкажіть невірне твердження): Б. Після реєстрації у первинній медичній карточці медперсонал двох перших БШМД здійснює надання екстреної медичної допомоги.
На металургійному комбінаті сталася аварія, почалася пожежа. Утворилося вогнище масових санітарних втрат. Персонал двох лікарсько-сестринських бригад ШМД, які прибули до місця аварії, розгорнув майданчик екстреної медичної допомоги і приступив до надання першої лікарської медичної допомоги. Потерпілих евакуйовували для надання кваліфікованої медичної допомоги в районну лікарню Який оптимальний термін надання кваліфікованої хірургічної допомоги в даному випадку? Д. Протягом 8-12 годин з моменту ураження.
На металургійному комбінаті сталася аварія, почалася пожежа. Утворилося вогнище масових санітарних втрат. Після надання догоспітальних видів медичної допомоги, потерпілих евакуйовували в районну лікарню для надання кваліфікованої медичної допомоги. Які заходи кваліфікованої хірургічної допомоги ввідносяться до невідкладних за життєвими показаннями? А. Остаточна зупинка кровотечі.
На місці події Ви виявили непритомного дорослого постраждалого у положенні на животі. Якими повинні бути Ваші дії далі? Д. Розпочати первинний огляд за методикою АВС.
На місці події Ви виявили постраждалого, який знаходиться при свідомості. Що дає підстави Вам надати йому першу допомогу? Дозвіл постраждалого.
На місці події Ви виявили постраждалу дитину без супроводу. Якими повинні бути Ваші дії далі? В. Розпочати огляд за методикою АВС.
На місці події Ви виявили постраждалу дитину в супроводі батьків. Якими повинні бути Ваші дії далі? Г. Представитися, пояснити батькам, що пройшли курс першої допомоги, запропонувати допомогу, пояснити, що готуєтеся зробити.
На місці події Ви виявили постраждалу дитину, яка знаходиться при свідомості й у супроводі батьків. Що дає підстави Вам надати йому першу допомогу? В. Дозвіл батьків.
На місці події Ви виявили постраждалу дитину, яка знаходиться при свідомості без супроводу батьків. Що дає підстави Вам надати йому першу допомогу? Г. Стан постраждалої дитини.
На місці події виявлено постраждалого з проникаючим пораненням грудної клітки. У Вас немає аптечки першої допомоги Якими будуть Ваші подальші дії? Д. Попросити постраждалого зробити видих і, використовуючи підручні матеріали, накласти оклюзійну пов’язку.
На місці події виявлено постраждалого з проникаючим пораненням грудної клітки. У Вас є аптечка першої допомоги Якими будуть Ваші подальші дії? Д. Попросити постраждалого зробити видих і, використовуючи індивідуальний перев’язочний пакет, накласти оклюзійну пов’язку.
На місці події виявлено постраждалого з проникаючим пораненням грудної клітки. Ви надали йому першу допомогу, розмістили у напівсидячому положенні, викликали швидку і приступили до вторинного огляду. З яких етапів складається вторинний огляд? Г. Все з перерахованого
На місці події виявлено постраждалого з проникаючим пораненням грудної клітки. Ви надали йому першу допомогу, розмістили у напівсидячому положенні, викликали швидку і приступили до вторинного огляду. Що Ви повинні з’ясувати при опитуванні? Д. Все з перерахованого.
На місці події виявлено постраждалого із сплутаною свідомістю, блідою, вологою на дотик шкірою, відчуттям неспокою, спраги, слабкістю, частим слабким пульсом, частим диханням, ознаками подразнення очеревини. У Вас є аптечка першої допомоги. Якими будуть Ваші дії до приїзду швидкої? Б. Вжити протишокові заходи, контролювати стан постраждалого.
На підприємстві по виробництву мінеральних добрив відбулася аварія із викидом СДОР за межі об’єкту. Утворився осередок масових санітарних втрат. На базі медичного пункту однієї із військових частин було створено дві лікарсько-сестринські бригади, які почали надавати медичну допомогу пораненим та ураженим. Для надання якого виду медичної допомоги в у умовах НС призначений персонал цих бригад? Г. Долікарської та першої лікарської медичної допомоги.
На підприємстві по виробництву мінеральних добрив відбулася аварія із викидом СДОР за межі об’єкту. До осередку масових санітарних втрат із районного центру першими прибули дві фельдшерські та одна лікарсько-сестринська бригади швидкої медичної допомоги, а також з обласного центру в район катастрофи спрямовано п’ять лікарсько-сестринських бригад. З пункту екстреної медичної допомоги уражені евакуйовувались в центральну районну лікарню і в дві дільничні лікарні, розташовані поблизу. Для надання якого виду медичної допомоги в умовах НС призначений медичний персонал цих лікувальних закладів? Д. Першої лікарської та кваліфікованої медичної допомоги.
На підприємстві по виробництву мінеральних добрив відбулася аварія із викидом СДОР за межі об’єкту. До осередку масових санітарних втрат із районного центру першими прибули дві фельдшерські та одна лікарсько-сестринська бригади швидкої медичної допомоги, а також з обласного центру в район катастрофи спрямовано п’ять лікарсько-сестринських бригад. З пункту екстреної медичної допомоги уражені евакуйовувались в центральну районну лікарню і в дві дільничні лікарні, розташовані поблизу, а також в обласну клінічну лікарню. Для надання якого виду медичної допомоги в умовах НС призначений медичний персонал цих лікувальних закладів? А. Кваліфікованої та спеціалізованої медичної допомоги.
На підприємстві сталася аварія, внаслідок якої потерпіло 68 робітників. Персонал медичного пункту даного підприємства та бригад ШМД, які прибули до вогнища масових санітарних втрат приступив до надання першої медичної допомоги потерпілим від впливу СДОР. Який оптимальний термін надання першої медичної допомоги в даному випадку? Б. До 30 хвилин з моменту ураження.
На підприємстві хімічної промисловості з метою проведення хімічної розвідки методом спостереження в безперервному режимі функціонує ПХС. В його обов’язки входить: (вкажіть невірне твердження) Д. Виявлення і позначення меж заражених районів і рівнів радіації в них.
На промисловому підприємстві відбулася подія, яка призвела до загибелі 6 працівників, значних матеріальних втрат і порушення нормальних умов життєдіяльності населення міста, розташованого на відстані 3,5 км. Дане термінологічне визначення характеризує: А. Надзвичайну ситуацію (НС).
На промисловому підприємстві із ємкостей для зберігання відбувся викид сильнодіючих отруйних речовин, що призвело до загибелі 6 працівників, значних матеріальних втрат і завдало шкоди довкіллю. Дана подія відноситься за класифікацією, прийнятою ВООЗ, до: Д. Технологічних аварій.
На хімічному заводі відбулася аварія, внаслідок чого порушена герметичність залізничної цистерни з хлором. Утворилось вогнище хімічного ураження яке поширилось на територію населеного пункту, розташованого на відстані 1,5 км від ХНО. 92 мешканці були евакуйовані. До якої категорії належить ця НС? НС техногенного характеру, об’єктового рівня
На хімічно-небезпечному об’єкті сталася аварія з викидом СДОР. До вогнища масових санітарних втрат прибула лікарсько-сестринська бригада ШМД. Які заходи повинні провести працівники БШМД в першу чергу (вкажіть невірне твердження)? Д. Розпочати евакуацію потерпілих.
На хімічно-небезпечному об’єкті сталася аварія з викидом СДОР. До вогнища масових санітарних втрат для надання медичної допомоги потерпілим прибули три лікарсько-сестринські бригади ШМД, які розгорнули майданчик ЕМД. Для достатньо якісної та ефективної організації надання медичної допомоги за рахунок цих бригад вибирається (вкажіть невірне твердження)? Г. Один фельдшер помічник лікаря-керівника.
На хімічно-небезпечному об’єкті сталася аварія з викидом СДОР. До вогнища масових санітарних втрат для надання медичної допомоги потерпілим прибули підрозділи ДСМК. При аваріях на ХНО створюється обстановка, цілий ряд факторів, якої негативно впливатимуть на діяльність ДСМК. До них відносяться в першу чергу (вкажіть невірне твердження): Г. Важкість уражень.
На хімічно-небезпечному об’єкті сталася аварія з викидом СДОР. На зараженій території опинилися дві загальноосвітні школи, дитяча лікарня та три дитячих дошкільних заклади. Персонал фельдшерської та двох лікарсько-сестринських бригад ШМД, які прибули до вогнища масових санітарних втрат розгорнув майданчик екстреної медичної допомоги і приступив до надання медичної допомоги потерпілим. Які особливості надання догоспітальних видів медичної допомоги дітям, які впливатимуть на надання медичної допомоги (вкажіть невірне твердження) ? Б. Черговість в евакуації дітей повинна визначатись в залежності від важкості стану
На хімічно-небезпечному об’єкті сталася аварія з викидом СДОР. Персонал медичного пункту хімічного підприємства приступив до надання першої медичної допомоги потерпілим. Які заходи входять в обсяг першої медичної допомоги (вкажіть невірне твердження)? В. Тимчасова зупинка внутрішньої кровотечі.
На хімічно-небезпечному об’єкті сталася аварія з викидом СДОР. Персонал медичного пункту хімічного підприємства та бригад ШМД, які прибули до вогнища масових санітарних втрат приступив до надання першої медичної допомоги потерпілим від впливу СДОР. Які заходи входять в обсяг першої медичної допомоги (вкажіть невірне твердження)? А. Оксигенотерапія.
На хімічно-небезпечному об’єкті сталася аварія з викидом СДОР. Персонал медичного пункту хімічного підприємства та бригад ШМД, які прибули до вогнища масових санітарних втрат приступив до надання першої медичної допомоги потерпілим від впливу СДОР. Який оптимальний термін надання першої медичної допомоги в даному випадку? А. До 5-10 хвилин з моменту ураження.
На хімічно-небезпечному об’єкті сталася аварія з викидом СДОР. Персонал фельдшерських бригад ШМД, які прибули до вогнища масових санітарних втрат приступив до надання долікарської медичної допомоги потерпілим від впливу СДОР. Який оптимальний термін надання долікарської медичної допомоги в даному випадку? В. Протягом 1 години з моменту ураження
На хімічно-небезпечному об’єкті сталася аварія з викидом СДОР. Персонал двох лікарсько-сестринських бригад ШМД, які прибули до вогнища масових санітарних втрат розгорнув майданчик екстреної медичної допомоги і приступив до надання першої лікарської медичної допомоги потерпілим від впливу СДОР. Який оптимальний термін надання першої лікарської медичної допомоги в даному випадку? Г. Перші 4-6 годин з моменту ураження.
На хімічно-небезпечному об’єкті сталася аварія з викидом СДОР. Персонал двох лікарсько-сестринських бригад ШМД, які прибули до вогнища масових санітарних втрат розгорнув майданчик екстреної медичної допомоги і приступив до надання першої лікарської медичної допомоги потерпілим від впливу СДОР. Які заходи входять в обсяг першої лікарської медичної допомоги і повинні бути виконані невідкладно в даному випадку (вкажіть невірне твердження)? Б. Дегазація рани при її забрудненні СДОР.
На хімічно-небезпечному об’єкті сталася аварія з викидом СДОР. Персонал двох лікарсько-сестринських бригад ШМД, які прибули до вогнища масових санітарних втрат розгорнув майданчик екстреної медичної допомоги і приступив до надання першої лікарської медичної допомоги потерпілим від впливу СДОР. Які заходи першої лікарської медичної допомоги із вказаних можуть бути відкладеними? Б. Дегазація рани при її забрудненні СДОР.
На хімічно-небезпечному об’єкті сталася аварія з викидом СДОР. Персонал двох лікарсько-сестринських бригад ШМД, які прибули до вогнища масових санітарних втрат, приступив до надання першої лікарської медичної допомоги потерпілим від впливу СДОР. Потерпілих евакуйовували для надання кваліфікованої медичної допомоги в районні лікарні, розташовані за межами зон ураження НС. Який оптимальний термін надання кваліфікованої терапевтичної допомоги в даному випадку? Д. Протягом 6-8 годин з моменту ураження.
На хімічно-небезпечному об’єкті сталася аварія з викидом СДОР. Персонал двох лікарсько-сестринських бригад ШМД, які прибули до вогнища масових санітарних втрат розгорнув майданчик екстреної медичної допомоги і приступив до внутрішньопунктового медичного сортування і надання першої лікарської допомоги потерпілим від впливу СДОР. Внутрішньопунктове медичне сортування потерпілих визначає порядок його проходження всередині лікувального закладу залежно від і з метою (відмітьте невірне твердження): В. Черговості медичної евакуації.
На ХНО використовуються сполуки, які при потраплянні в навколишнє середовище можуть приводити до зараження повітря в уражаючих і вище концентраціях. Такі хімічні речовини відносяться до: В. Сильнодіючих отруйних речовин.
На ХНО знаходяться різні сильнодіючі отруйні речовини (СДОР), сумарна токсичність яких за хлором складає 12 т. Який ступінь хімічної небезпеки даного ХНО? В. 3-й ступінь.
На ХНО знаходяться різні сильнодіючі отруйні речовини (СДОР), сумарна токсичність яких за аміаком складає 12 т. Який ступінь хімічної небезпеки даного ХНО? В. 3-й ступінь.
На ХНО знаходяться різні сильнодіючі отруйні речовини (СДОР), сумарна токсичність яких за аміаком складає 600 т. Який ступінь хімічної небезпеки даного ХНО? Б. 2-й ступінь.
На ХНО знаходяться різні сильнодіючі отруйні речовини (СДОР), сумарна токсичність яких за аміаком складає 2760 т. Який ступінь хімічної небезпеки даного ХНО? А. 1-й ступінь.
На ХНО знаходяться різні сильнодіючі отруйні речовини (СДОР), сумарна токсичність яких за хлором складає 280 т. Який ступінь хімічної небезпеки даного ХНО? А. 1-й ступінь.
На ХНО знаходяться різні сильнодіючі отруйні речовини, сумарна токсичність яких за хлором складає 210 т. Який ступінь хімічної небезпеки даного ХНО? Б. 2-й ступінь.
На ХНО, розташованій в сусідньому населеному пункті, відбулася аварія з викидом за його межі СДОР і хімічним забрудненням місцевості. З метою оцінки фактичної обстановки було прийнято рішення про проведення хімічної розвідки. Які завдання можуть ставитися перед хімічною розвідкою? (вкажіть невірну відповідь) Д. Встановлення часу хімічного забруднення місцевості.
На ХНО, розташованому в сусідній області, на віддалі 120 км, відбулася аварія з утворенням хімічного забруднення місцевості. З метою проведення аналізу можливих варіантів діяльності місцевих органів охорони здоров’я в умовах даної надзвичайної ситуації була проведена оцінка хімічної обстановки методом прогнозування. Які вихідні дані необхідно використати при прогнозуванні рівнів хімічного зараження (вкажіть невірну відповідь)? Б. Політичний лад в країні.
На ХНО, розташованому в сусідній області, на віддалі 45 км, відбулася аварія з утворенням хімічного забруднення місцевості. З метою проведення аналізу можливих варіантів діяльності місцевих органів охорони здоров’я в умовах даної надзвичайної ситуації необхідно: А. Провести оцінку хімічної обстановки методом прогнозування.
На ХНО, розташованому в сусідньому населеному пункті, відбулася аварія з викидом за її межі СДОР і хімічним забрудненням місцевості. З метою проведення аналізу можливих варіантів діяльності місцевих органів охорони здоров’я в умовах даної надзвичайної ситуації необхідно: Б. Провести оцінку хімічної обстановки за фактичними даними.
На ХНО, розташованому в сусідньому населеному пункті, відбулася аварія з викидом за його межі СДОР і хімічним забрудненням місцевості. З метою оцінки фактичної хімічної обстановки було прийнято рішення про проведення хімічної розвідки. Які завдання можуть ставитися перед хімічною розвідкою? (вкажіть невірну відповідь) А. Встановлення часу підходу хмари СДОР.
На ХНО, розташованому в сусідньому населеному пункті, відбулася аварія з викидом за його межі СДОР і хімічним забрудненням місцевості. З метою оцінки фактичної хімічної обстановки було прийнято рішення про проведення хімічної розвідки. Які завдання можуть ставитися перед хімічною розвідкою? (вкажіть невірну відповідь) В. Встановлення періодичності хімічного забруднення місцевості.
На ХНО, розташованому в сусідньому населеному пункті, відбулася ядерна аварія з викидом за його межі СДОР і хімічним забрудненням місцевості. З метою оцінки фактичної обстановки було прийнято рішення про проведення хімічної розвідки шляхом безпосереднього обстеження місцевості за допомогою розвідувальних хімічних дозорів (РХД). В обов’язки РХД входить: (вкажіть невірне твердження) В. Подача сигналів оповіщення.
Наявність великої кількості ОР, які належать до різних класів хімічних сполук з різноманітними токсикологічними, фізичними, хімічними, токсичними та іншими властивостями, вимагає їх класифікації. Яка класифікація поділяє БОР за характером їх дiї на органiзм i симптоматикою уражень? А. Токсикологічна.
Наявність великої кількості ОР, які належать до різних класів хімічних сполук з різноманітними токсикологічними, фізичними, хімічними, токсичними та іншими властивостями, вимагає їх класифікації. Яка класифікація поділяє БОР за розвитком синдромологічного симптомокомплексу уражень? Б. Клінічна.
Наявність великої кількості ОР, які належать до різних класів хімічних сполук з різноманітними токсикологічними, фізичними, хімічними, токсичними та іншими властивостями, вимагає їх класифікації. Яка класифікація поділяє БОР в залежності від наслідків їх застосування? В. Тактична.
Наявність великої кількості ОР, які належать до різних класів хімічних сполук з різноманітними токсикологічними, фізичними, хімічними, токсичними та іншими властивостями, вимагає їх класифікації. Яка класифікація поділяє БОР в залежності від тривалості токсичного впливу в умовах бойового застосування? Д. За поведінкою на місцевості.
Наявність великої кількості ОР, які належать до різних класів хімічних сполук з різноманітними токсикологічними, фізичними, хімічними, токсичними та іншими властивостями, вимагає їх класифікації. Яка класифікація поділяє БОР в залежності від часу розвитку клінічної симптоматики інтоксикації? Г. За швидкістю уражаючої дії
***Особовий склад РХД в кількості 8 чоловік проводив хімічну розвідку району застосування противником ОР. Після цього у чотирьох військовослужбовців появились ознаки ураження психотоміметиками, що привели до їх тимчасової небоєздатності. Яка токсодоза ОР була отримана військовослужбовцями? В. Середня токсодоза.
Особовий склад РХД в кількості 8 чоловік проводив хімічну розвідку району застосування противником ОР. Після цього у чотирьох військовослужбовців появились початкові ознаки ураження психотоміметиками, які поступово зникли без лікування. Яка токсодоза ОР була отримана військовослужбовцями? Г. Середня порогова токсодоза.
Отруйні речовини, які можуть бути використані як бойові, повинні мати ряд токсикологічних, фізичних та хімічних властивостей. Які характеристики БОР відносяться до токсикологічних? А. Здатність проникати в організм інгаляційно, перорально, перкутанно і перульнарно.
Отруйні речовини, які можуть бути використані як бойові, повинні мати ряд токсикологічних, фізичних та хімічних властивостей. Які характеристики БОР відносяться до токсикологічних? Д. Здатність до кумуляції.
Отруйні речовини, які можуть бути використані як бойові, повинні мати ряд токсикологічних, фізичних та хімічних властивостей. Які характеристики БОР відносяться до токсикологічних? Б. Здатність вмішуватись у функціонування ферментних систем.
Отруйні речовини, які можуть бути використані як бойові, повинні мати ряд токсикологічних, фізичних та хімічних властивостей. Які характеристики БОР відносяться до токсикологічних? Б. Здатність вмішуватись в обмін і діяльність медіаторів.
*** Під час залізничної катастрофи 12 вагонів пасажирського потяга зійшли з колії і перекинулися. Загинуло 5 чоловік, 127 зазнали уражень різного ступеня важкості. Назвіть найбільш імовірні уражаючі фактори даної НС. А. Механічний.
Під час залізничної катастрофи 8 вагонів пасажирського потяга зійшли з колії і перекинулися. Загинуло 5 чоловік, 127 зазнали уражень різного ступеня важкості. До якої категорії належить ця НС?. В. НС техногенного характеру, регіонального рівня.
Після інтенсивних і довготривалих злив в руслі гірської річки утворився швидкий бурхливий потік води, що містила в собі велику кількість ґрунту, гравію, каміння. Внаслідок цього кілька будинків села, розташованого на берегах ріки було зруйновано, 1 людина загинула, 23 отримали ураження різного ступеня важкості. Назвіть до якої категорії належить ця НС? Б. Топологічні стихійні лиха.
Після прориву греблі, була затоплена частина міста, розташована в районі русла ріки. При цьому загинуло 2 літніх людей, 19 будинків, де проживало біля 140 мешканців, зруйновано.До якої категорії належить ця НС?. Б. НС техногенного характеру, місцевого рівня.
Після сходження снігової лавини група туристів-лижників залишилася відрізаною від навколишнього світу. Через 18 год. мешканці розташованого поруч населеного пункту прокопали прохід і вивели туристів. Назвіть до якої категорії належить ця НС? Б. Топологічні стихійні лиха.
Поліклінічний заклад в епідемічному осередку переводиться на протиепідемічний режим роботи, для чого лікарські дільниці поділяються на мікродільниці. Яка чисельність населення повинна бути на цих мікро дільницях Г. 1000-2000 осіб.
При аварії на атомній електростанції відбувся викид проникаючої радіації та радіоактивних речовин в довкілля. Створився осередок радіоактивного забруднення, який поширився за межі області а також на територію сусідньої держави. Назвіть основні уражаючі фактори даної НС. В. Радіаційний.
При аварії на заводі органічного синтезу створився осередок забруднення сильнодіючими отруйними речовинами, який поширився на територію селища, розташованого на відстані 6 км від хімічно небезпечного об’єкту. Внаслідок цього від хімічних травм потерпіло 35 робітників заводу (з них 4 загинуло) і 38 жителів. Із зони хімічного ураження евакуйовано 2954 людини. Для ліквідації наслідків НС необхідні матеріальні та технічні ресурси, які за розмірами перевищують 1 % річного бюджету населеного пункту. До якої категорії належить ця НС?. Г. НС техногенного характеру, регіонального рівня.
При аварії на на атомній електростанції відбувся викид проникаючої радіації та радіоактивних речовин в довкілля. Створився осередок радіоактивного забруднення, який поширився за межі області а також на територію сусідньої держави. Для ліквідації наслідків НС необхідні матеріальні та технічні ресурси, які за розмірами перевищують 1 % річного бюджету областей. До якої категорії належить ця НС?. Д. НС техногенного характеру, загальнодержавного рівня.
При виникненні надзвичайних ситуацій в ряді випадків різко погіршується санітарно-епідемічна обстановка і утворюється складна епідемічна ситуація. Внаслідок цього в осередку НС проводяться заходи із протиепідемічного забезпечення населення. Назвіть основні заходи, які необхідно запланувати і виконати в осередку НС (вкажіть невірне твердження): В. Проведення гігієнічних досліджень води та продуктів харчування;
При виникненні надзвичайних ситуацій виникає низка чинників, які несприятливо впливають на своєчасність і якість надання медичної допомоги. До них належать (вкажіть невірне твердження): Г. Різноманітний характер та важкість уражень.
При виникненні надзвичайних ситуацій катастрофічного характеру в ряді випадків різко погіршується санітарно-епідемічна обстановка і утворюється складна епідемічна ситуація. Назвіть основні з причин даного явища (вкажіть невірне твердження): Б. Масовість інфекційних уражень серед населення та одночасність їх виникнення.
При виникненні надзвичайних ситуацій катастрофічного характеру в ряді випадків різко погіршується санітарно-епідемічна обстановка і утворюється складна епідемічна ситуація. Назвіть основні з причин даного явища (вкажіть невірне твердження): В. Поява великої кількості інфекційних хворих та носіїв збудників інфекції.
При виникненні надзвичайних ситуацій катастрофічного характеру в ряді випадків різко погіршується санітарно-епідемічна обстановка і утворюється складна епідемічна ситуація. Внаслідок цього в осередку НС проводяться заходи із санітарно-гігієнічного та протиепідемічного забезпечення населення. Назвіть, які медичні сили і засоби залучаються до проведення цих заходів (вкажіть невірне твердження): В. Надзвичайні протиепідемічні комісії
При виникненні надзвичайних ситуацій катастрофічного характеру в ряді випадків різко погіршується санітарно-епідемічна обстановка і утворюється складна епідемічна ситуація. Внаслідок цього в осередку НС проводяться заходи із санітарно-гігієнічного та протиепідемічного забезпечення населення. Назвіть, які медичні сили і засоби залучаються до проведення цих заходів (вкажіть невірне твердження): Г. Рятувальні формування різних міністерств і відомств
При виникненні надзвичайних ситуацій катастрофічного характеру в ряді випадків різко погіршується санітарно-епідемічна обстановка і утворюється складна епідемічна ситуація. Внаслідок цього в осередку НС проводяться заходи із санітарно-гігієнічного та протиепідемічного забезпечення населення. Назвіть, які медичні сили і засоби залучаються до проведення цих заходів: А. Амбулаторно-поліклінічні установи.
При виникненні надзвичайних ситуацій катастрофічного характеру в ряді випадків різко погіршується санітарно-епідемічна обстановка і утворюється складна епідемічна ситуація. Внаслідок цього в осередку НС проводяться заходи із санітарно-гігієнічного та протиепідемічного забезпечення населення. Назвіть, які медичні сили і засоби залучаються до проведення цих заходів: Б. СШНМД
При виникненні надзвичайних ситуацій катастрофічного характеру в ряді випадків різко погіршується санітарно-епідемічна обстановка і утворюється складна епідемічна ситуація. Внаслідок цього в осередку НС проводяться заходи із санітарно-гігієнічного та протиепідемічного забезпечення населення. Назвіть основні принципи проведення комплексу цих заходів (вкажіть невірне твердження): Д. Активна самостійна діяльність служби санітарно-гігієнічного та протиепідемічного забезпечення населення.
При виникненні надзвичайних ситуацій катастрофічного характеру для функціонування сил, засобів та закладів охорони здоров’я впливають цілий ряд специфічних умов. Найтиповішими із них є (вкажіть невірне твердження): В. Переважання в структурі санітарних втрат важких уражень.
При виникненні надзвичайних ситуацій катастрофічного характеру для функціонування сил, засобів та закладів охорони здоров’я впливають цілий ряд специфічних умов. Найтиповішими із них є : В. Складність керування роботою сил та засобів охорони здоров’я.
При виникненні надзвичайних ситуацій появляється низка чинників, які несприятливо впливають на своєчасність і якість надання медичної допомоги. До них належать (вкажіть невірне твердження): А. Масовість уражень серед населення та одночасність їх виникнення.
При виникненні надзвичайних ситуацій появляється низка чинників, які несприятливо впливають на своєчасність і якість надання медичної допомоги. До них належать (вкажіть невірне твердження): Д. Поява незвичайних або таких, що виникають рідко уражень.
При виникненні НС в ряді випадків різко погіршується санітарно-епідемічна обстановка і утворюється складна епідемічна ситуація. Внаслідок цього в осередку НС проводяться заходи із протиепідемічного забезпечення населення. На яких основних принципах базуватиметься проведення цих заходів (вкажіть невірне твердження): В. Профілактики захворювання інфекційною патологією
При випробуванні ядерного реактора АЕС відбулося порушення герметичності оболонок циркуляційного контуру теплоносія і потрапляння радіоактивних речовин за межі ядерного реактора, що привело до радіаційного забруднення місцевості. До якого типу надзвичайних ситуацій (НС) може бути віднесена описана подія? Б. Радіаційно-ядерна аварія.
При перезарядці активної зони ядерного реактора АЕС відбулося порушення герметичності оболонок тепловиділяючих елементів і потрапляння радіоактивних речовин в теплоносій. До якого типу надзвичайних ситуацій (НС) може бути віднесена описана подія? А. Радіаційно-ядерна аварія.
При проведенні військових навчальних ракетних стрільб, одна ракета влучила в жилий будинок в м. Бровари, який був зруйнований. Дана подія відноситься за класифікацією, прийнятою в Україні, до: Д. НС техногенного характеру..
При проведенні рятувальних заходів у вогнищі НС Вами виявлений непритомний 40 річний мужчина в положенні лежачи на животі. Ви приступили до надання допомоги постраждалому на місці події. У якому випадку Ви перевертаєте постраждалого на спину? Відсутність можливості виявити ознаки життя.
При проведенні рятувальних заходів у вогнищі НС Вами виявлений непритомний потерпілий в положенні лежачи на животі. Ви приступили до надання допомоги на місці події. У якому випадку Ви перевертаєте постраждалого на спину? Д. Все із вказаного.
При проведенні рятувальних заходів у вогнищі НС Вами виявлений потерпілий 35 річний мужчина в положенні лежачи на животі. Якими повинні бути Ваші подальші дії? З’ясувати, чи безпечним для Вас є місце події?
При проведенні рятувальних заходів у вогнищі НС Вами виявлений потерпілий 35 річний мужчина при свідомості в положенні лежачи на животі. Якими повинні бути Ваші подальші дії? Б. Представитися, пояснити, що пройшли курс першої допомоги, запропонувати допомогу, пояснити, що готуєтеся зробити.
Противник з метою досягнення переваги застосував ядерну зброю потужністю 600 кт в тротиловому еквіваленті. Вибух відбувся над поверхнею землі. До якого калібру відноситься даний боєприпас? Г. Крупний.
Противник з метою досягнення тактичної переваги застосував ядерну зброю. Вибух відбувся на висоті 14 км. над поверхнею землі. До якого виду відноситься даний ядерний вибух? Г. Висотний.
Противник з метою досягнення тактичної переваги застосував ядерну зброю. Вибух відбувся на висоті 9 км. над поверхнею землі. Безпосередня дія яких уражаючих факторів повітряного ядерного вибуху може викликати механічні ушкодження? А. Ударна хвиля.
Противник з метою досягнення тактичної переваги застосував ядерну зброю. Вибух відбувся над поверхнею землі. Безпосередня дія яких уражаючих факторів наземного ядерного вибуху може викликати механічні ушкодження? А. Ударна хвиля.
Противник з метою досягнення тактичної переваги застосував ядерну зброю. Вибух відбувся над поверхнею землі. Безпосередня дія яких уражаючих факторів наземного ядерного вибуху може викликати термічні ушкодження? Б. Світлове випромінювання.
Противник з метою досягнення тактичної переваги застосував ядерну зброю потужністю 800 т в тротиловому еквіваленті. Вибух відбувся над поверхнею землі. До якого калібру відноситься даний боєприпас? А. Надмалий.
Противник з метою досягнення тактичної переваги застосував ядерну зброю потужністю 0,75800 кт в тротиловому еквіваленті. Вибух відбувся над поверхнею землі. До якого калібру відноситься даний боєприпас? А. Надмалий.
Противник з метою досягнення тактичної переваги застосував ядерну зброю потужністю 3800 т в тротиловому еквіваленті. Вибух відбувся над поверхнею землі. До якого калібру відноситься даний боєприпас? Б. Малий.
Противник з метою досягнення тактичної переваги застосував ядерну зброю потужністю 6 кт в тротиловому еквіваленті. Вибух відбувся над поверхнею землі. До якого калібру відноситься даний боєприпас? Б. Малий.
Противник з метою досягнення тактичної переваги застосував ядерну зброю потужністю 16 тис. т в тротиловому еквіваленті. Вибух відбувся над поверхнею землі. До якого калібру відноситься даний боєприпас? В. Середній.
Противник з метою досягнення тактичної переваги застосував ядерну зброю потужністю 60 кт в тротиловому еквіваленті. Вибух відбувся над поверхнею землі. До якого калібру відноситься даний боєприпас? В. Середній.
Противник з метою досягнення тактичної переваги застосував ядерну зброю потужністю 860 тис.т в тротиловому еквіваленті. Вибух відбувся над поверхнею землі. До якого калібру відноситься даний боєприпас? Г. Крупний.
Противник з метою досягнення тактичної переваги застосував ядерну зброю потужністю 860 тис. т в тротиловому еквіваленті. Вибух відбувся над поверхнею землі. Одним із уражаючих факторів ядерного вибуху є радіоактивне забруднення (РЗ) місцевості. Які найважливіші особливості даного уражаючого фактору (вкажіть невірне твердження)? Б. Уражаюча дія РЗ проявляється тільки в момент вибуху.
Противник з метою досягнення тактичної переваги застосував ядерну зброю потужністю 80 кт в тротиловому еквіваленті. Вибух відбувся над поверхнею землі. Одним із уражаючих факторів ядерного вибуху є радіоактивне забруднення (РЗ) місцевості. В результаті дії яких основних факторів відбувається утворення радіоактивного забруднення місцевості (вкажіть невірне твердження)? Д. Електромагнітне випромінювання, основним джерелом якого є світна область вибуху, що складається з продуктів вибуху і повітря
Противник з метою досягнення тактичної переваги застосував ядерну зброю потужністю 80 кт в тротиловому еквіваленті. Вибух відбувся над поверхнею землі. Вкажіть, який уражаючий фактор ядерного вибуху не має безпосереднього впливу на боє- та працездатність людей. Д. Електромагнітний імпульс.
***Різкі , часто непередбачувані зміни в звичайній обстановці, що виникли в результаті катастрофи і характеризуються численними людськими жертвами, масовими інфекційними захворюваннями і ураженням людей, різким погіршенням санітарно-епідемічної обстановки, вкрай складною епідемічною ситуацією. Дане термінологічне визначення відноситься до поняття: Б. НС для санітарно-епідеміологічної служби.
***Санітарний інструктор на майданчику ЧСО МПП надавав допомогу ураженим, евакуйованим із вогнища радіаційного ураження. Працював без індивідуальних засобів захисту. Через 30 хвилин у нього почалися нудота, багаторазова блювота, головний біль, лихоманка, пронос. Об'єктивно. Загальний стан важкий. Шкіра китиць рук та обличчя гіперемовані. Температура тіла 38,6о. Пульс 112 уд. за хв., АТ = 130 і 90 мм рт. ст. Які засоби з АІ найдоцільніше застосувати з лікувально-профілактичною метою на місці ураження? Д. Цистамін.
Світлове випромінювання це електромагнітне випромінювання, основним джерелом якого є область вибуху (вогненна куля), що складається з розпечених продуктів вибуху і повітря. Які види уражень найчастіше викликаються внаслідок впливу даного уражаючого фактору? Б. Термічні.
Сили і засоби охорони здоров’я, розгорнуті на шляхах медичної евакуації і призначені для прийому, медичного сортування, надання певних видів медичної допомоги ураженим і пораненим і (при необхідності) підготовки їх до подальшої евакуації. Дане термінологічне визначення відноситься до поняття: Г. Етап медичної евакуації.
Система державних заходів, яка включає режимні, адміністративно-господарські, протиепідемічні, санітарні та лікувально-профілактичні заходи, які спрямовані на локалізацію та ліквідацію епідемічних осередків. Дане термінологічне визначення відноситься до поняття: А. Система режимно-обмежувальних заходів при НС.
Система заходів, спрямованих на попередження виникнення інфекційних захворювань серед людей і їх локалізацію та ліквідацію у випадку появи серед населення. Дане термінологічне визначення відноситься до поняття: В. Протиепідемічне забезпечення населення при виникненні НС.
Система науково обґрунтованих, своєчасно та послідовно виконаних заходів з надання медичної допомоги і лікування потерпілих з одночасною евакуацією їх за призначенням за межі осередку катастрофи відповідно до характеру отриманого ушкодження. Дане термінологічне визначення відноситься до поняття: Г. Система лікувально-евакуаційного забезпечення населення при НС.
Система санітарно-технічних, господарських, медичних та інших заходів, здійснення яких забезпечує підтримку санітарного благополуччя населення нормальні умови його життєдіяльності, збереження здоров’я людей . Дане термінологічне визначення відноситься до поняття: Б. Комплекс санітарно-гігієнічних заходів при виникненні НС.
***У фарбувальному цеху автомобільного заводу стався вибух, виникла пожежа. Загинуло 7 робітників, 17 були травмовані. При гасінні пожежі 4 ліквідатори отримали термічні та хімічні ураження. До якої категорії належить ця НС?. Д. НС техногенного характеру, загальнодержавного рівня.
У фарбувальному цеху автомобільного заводу стався вибух, виникла пожежа. Загинуло 7 робітників, 17 були травмовані. При гасінні пожежі 4 ліквідатори отримали ураження. Назвіть найбільш імовірні уражаючі фактори даної НС. А. Механічний, хімічний, термічний.
Ударною хвилею називається зона сильно стиснутого і нагрітого повітря, яке має надмірний (набагато вищий від атмосферного) тиск і поширюється радіально від місця вибуху з надзвуковою швидкістю. Які види уражень найчастіше викликаються внаслідок впливу даного уражаючого фактору? А. Механічні.
***Фельдшер бригади швидкої медичної допомоги надавав допомогу ураженим, що поступали з місця аварії на ХНО. Індивідуальні засоби захисту не використовував. Незабаром погіршився зір, появились головний біль, запаморочення, задишка. Уражений знепритомнів, появилися приступоподібні клоніко-тонічні судоми. Ураження якими СДОР викликало таку клінічну картину? Г. СДОР нейротропної дії.
Фельдшер в МПБ надавав допомогу ураженим, евакуйованим із вогнища радіаційного ураження. Працював без індивідуальних засобів захисту. Через 40 хвилин у нього почалися нудота, багаторазова блювота, головний біль, лихоманка, пронос. Об'єктивно. Загальний стан середньої важкості. Шкіра китиць рук та обличчя гіперемовані. Температура тіла 38,6о. Пульс 112 уд. за хв., АТ = 130 і 90 мм рт. ст. Які засоби з АІ найдоцільніше застосувати з метою лікування фази первинної загальної реакції ГПХ? Б. Етаперазин.
***Хвора звернулась за медичною допомогою зі скаргами на погіршення зору, головний біль, загальну слабість, відчуття нестачі повітря. Ці явища виникли під час роботи з використанням інсектицидних препаратів. Об'єктивно: ціаноз слизових, фібрилярні посмикування окремих м'язів обличчя. В легенях аускультативно – жорстке дихання, незвучні сухі свистячі хрипи. Ураження якими СДОР викликало таку клінічну картину? Г. СДОР нейротропної дії.
Хімічною зброєю називаються бойові отруйні речовини в поєднанні із засобами доставки і застосування. Які засоби доставки і застосування використовуються з цією метою (вкажіть невірне твердження)? Г. Стрілецька автоматична зброя
***Ядерна зброя відноситься до зброї масового ураження. Які уражаючі фактори ядерного вибуху здатні викликати масові санітарні втрати серед військовослужбовців і населення (вказати невірне твердження): Д. Електромагнітний імпульс.
13PAGE 146115


13PAGE 144115

Приложенные файлы

  • doc 18300510
    Размер файла: 306 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий