testy_psikhiatria_-_s_otvetami

Психічний стан хворого П., 43 років, відзначається пригніченим, меланхолійним настроєм в поєднанні з обтяжливими фізичними відчуттями, відчуття постійної стомленості, розбитості, різку втомлюваність, відчуття "несвіжої голови". Особливо погане самопочуття буває у вранішні години. З'являється почуття власної провини, неповноцінності. В рухах та міміці виявляється деяка загальмованість. Хворий продовжує працювати, хоча робота вимагає від нього більшого напруження сил, особливо в першій половині дня. Зовні хворий приховує свій стан та пригнічений настрій від близьких та родичів.Визначити ведучий психопатологічний синдром:
-депресивний

В психічному статусі хворого 32 років стійке патологічне зниження настрою. Контактний, коротко, але по суті відповідає на питання. Мовна продукція вкрай лаконічна, в уповільненому темпі. Рухи скуті і загальмовані. Висловлює ідеї самозвинувачення і самоприниження. Препарати якої групи в першу чергу показані хворому?
A. *Антидепресанти з седативним ефектом

Хвора К, 40 років. Стоїть на обліку 10 років. Психічний стан характеризується зниженим настроєм, утрудненням асоціативного процесу, вираженою мовно-руховою загальмованістю. У висловлюваннях ідеї самозвинувачення, самоприниження. Порушений сон, знижений апетит, спостерігається тахікардія, сухість слизових оболонок, закрепи. Стан поліпшується в другій половині дня. Поставити діагноз.
Психогенна депресія.

Жінка 35 років скаржиться на біль у ділянці серця ("щемить, свердлить"), що виникає переважно у ранкові години в осінньо-весняний період, з іррадіацією болю в шию, спину, живіт, часте серцебиття, а також зниження загального життєвого тонусу. Виникнення цього стану не зв`язане з фізичним навантаженням. Увечері стан поліпшується. Соматичний, неврологічний статус, ЕКГ - без патології. Яка найбільш вірогідна патологія зумовила таку клінічну картину?
*Соматизована депресія.

34-літня жінка скаржиться на порушення сну, зниження працездатності, пам'яті, відсутності цікавості до навколишнього світу, загальмованність, затримку менструального циклу. Останнім часом значно схудла. В розмові відповідає односкладово, вираз обличчя скорботний. Дії лікаря:
* Запідозрити депресію, зібрати анамнез та виявити, чи не має суіцидальних думок.

Хвора, 47 років, безперервно пересувається по палаті, заламує руки, б`є себе кулаками по голові, дряпає обличчя. Просить лікаря зробити їй "смертельний укол", благає спасти її родину, якій загрожує небезпека. Хвора дуже тревожна. Стан хворої можно розцінити як:
*Ажиатована депресія


Хвора Л., 32 роки, скаржиться на відчуття лінощів, зниження працездатності, безперспективності життя. Мають місце суїцидальні думки. Раніше на протязі двох тижнів спостерігалась підвищена активність, нестримні веселощі, легковажність. Поставити діагноз.
* Біполярний афективний розлад.


Хвора, 55 років, скарг не пред'являє. Навпаки, вона відзначає що протягом останнього місяця, напочатку весни, вона відчуваї прилив сил, підвищилась працездатність, вона повна енергії Думати їй стало дуже легко, настрій завжди припіднятий. Вона душа любої компанії, всі її слухають, всі в захопленні від її розуму і дотепності. Зовнішньо вона виглядає молодші своїх років, носить багато прикрас. Такий стан чащ< зустрічається при:
Маніакально-депресивному психозі.


Хворий Ж, 47 років, скаржиться на безсоння, важкість в усьому тілі, постійно пригнічений настрій. Вважає себе нікчемним, неспроможним. Гадає, що є тягарем для своїх рідних, воліі померти. Пригнічений, малорухливий, обличчя ГІПОМІМІЧНЇ скорботне. Мова тиха, монотонна, відповіді короткі.Якиї діагноз є найбільш ймовірним?
Великий депресивний розлад.

До дільничого терапевта звернулась хвора А., 22 роки, із скаргами на підвищену втомлювальність, погіршення пам’яті, поганий апетит, порушення сну, зниження уваги. Свій стан пояснює перевтомою. При огляді виявлена тахікардія, помірне підвищення артеріального тиску. Стан було кваліфіковано як вегето-судинна дистонія, призначено вітаміни, мікстуру Кватера, еленіум на ніч. Через два тижні повторно звернулась по допомогу за наполяганням матері у зв’язку з погіршенням стану схудла на 2,5 кг, зник апетит, їжа здається несмачною, скаржиться на сухість в роті, запор, припинення місячних. Відчуває стиснення у прекардіальній області. Покинула відвідувати заняття в інституті. На питання відповідає односкладно; мова тиха, повільна, обличчя сумне, голова схилена. Відмічає “тяжкий” стан в ранковий час. Вважає себе “негодящею”, “винною перед батьками, у яких забирає час”, нібито примушує їх хвилюватися і піклуватися про себе”. Заявляє, що “завжди була гірша за інших”, вважае свій стан безнадійним. Встановіть вид розладу.
A. *Депресивний розлад.
22222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222

Для якої форми шизофренії характерний синдром Кандінськоп Клерамбо?
Параноїдної.


Хворий 31 року на жовчнокам`яну хворобу після успішної операції на жовчному міхурі почав висловлювати звинувачення у тому, що лікарі "вирізали у нього всі внутрішні органи, підмінили їх чужими з метою експерименту, пропускають електрострум крізь його тіло, впливають на його думки та відчуття". Який найвірогідніший психіатричний діагноз
*Параноїдна шизофренія, синдром психічного автоматизмуХворий М., 22 роки. При розмові стверджує, що відчуває зв’язок з космосом, впевнений в насильстві над собою. Говорить, що його думками та діями керують конкретні люди, впливають «психотронною зброєю». Переконаний в своїй правоті. Ваш імовірний діагноз?
*Параноїдна шизофренія

Хворий Р., 34 років, інженер. Три роки тому переніс ЧМТ, під час навчання у вузі епізодично вживав гашиш. На протязі 2 місяців з'явились "вкладування" та "відняття" думок, їх передача, маячення впливу зовні, які відносяться до його думок. Відзначається мікроневрологічна симптоматика. Соматичний стан - без патології. Критеріям якого психічного захворювання відповідає описаний стан ?
* Шизофренія

30 років, тесляр, півроку тому з’явилися зміни у поведінці: інтерес до філософії, почав писати трактат про мету свого людського існування, залишив свою основну працю, перестав піклуватися про дітей, виходив на вулицю неохайно одягненим, відчував "у голові голоси”, які керують його поведінкою. Впевнений, що він – посол від Бога Землі і постійно відчуває на собі його вплив. До хвороби не критичний. Якій діагноз можна припустити у хворого?
*Шизофренія

Хворий доставлений в приймальне відділення психіатрична лікарні . Причина госпіталізації – агресивні тенденції відносно родичів. При опитуванні – повідомляє, що члени злочинної організації “опромінюють” його новим видом випромінювання, чує їх “голоси”, які наказують не видавати їх наміри. “Голоси” звучать в середині голови. У процесі бесіди ці ідеї корекції не піддаються. Влаштування в лікарню пояснює злим наміром родичів. Визначити синдром захворювання.
* Галюцинаторно-параноїдний

Мова хворого непослідовна, між твердженнями відсутній логічний зв’язок. Зміст висловлювань відірваний від змісту реальної дійсності. На питання: “Як ви поступили до лікарні?” – відповідає: “Через двері”. Визначити психічний розлад.
* Формальне мислення

Хворий Л., 37 років, захворів під час навчання в інституті: був задумливим, внутрішньо зосередженим, уникав розмов. Вперше лікувався в психіатричному закладі з явищами психічних автоматизмів: вважав, що його думки всім відомі, його мозком керує військова розвідка. Говорить про все це спокійно, байдуже. В поведінці безініціативний, мало спілкується. Який діагноз у даного хворого?
A. *Параноїдна шизофренія.


3333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333


У системі лікувальних заходів при терапії шизофренії виділяють такі етапи, окрім:
відновна;

Хвора 23 років, інженер, госпіталізована в психіатричну лікарню. 2-3 тижні тому почала помічати, що якась сила керує її думками, почуттями і вчинками. Мала підозру, що на неї діє гіпнозом її співучень, якого н бачила вже кілька років. У голові з'явився голос цього знайомого. Періодично зазнавала наплив чужих думок, коли власний розум "зупинявся", власне мислення "зупинялось". Не спала ночами; боялась, не могла працювати. У клініці, під впливом терапії, поступово зникли описані хворобливі явища, з'явилось критичне ставлення до них. Якій захід профілактики рецидиву хвороби можна вважати найбільш ефективним?
*Підтримувати терапію нейролептиками

Жінка 25 років, хворіє на параноїдну шизофренію протягом трьох років. В період загострення захворювання напружена, чує “голоси”, які наказують вбити себе. Який препарат доцільніше призначити хворій у даному випадку?
*Галоперідол


Хвора А., 36 років, бібліотекар. Захворіла в віці 23 років, захворювання почалось з тривоги, поганого настрою, вважала, що всі навколо неї її обговорюють, чула в телевізійних передачах натяки на свою адресу. Неодноразово лікувалась в психіатричному стаціонарі. Останні 2 роки відмічається стан нестабільної ремісії з ідеями стосунку, слуховими галюцинаціями індиферентного змісту. Постійно лікується амбулаторно, приймає нейролептичну терапію. Останній тиждень клозапін було замінено на галоперідол. У хворої з`явились судоми м`язів шиї, язика, окуломоторних м`язів. Призначте корекцію нейролептичного синдрому.
*Препарати антипаркінсонічної дії.

Хворий М., 35 років. Вперше поступив в психіатричний стаціонар. Встановлено діагноз шизофренія, параноїдна форма. Який метод лікування доцільно застосувати?
*Нейролептична терапія

Побічні ефекти нейролептичної терапії все, окрім:
медикаментозна залежність;

Коректори екстрапірапідних побічниих ефектів все, окрім:
тіорідазін (меллеріл);

Для купірування галюцинотарно-параноїдного збудження! використовується все, окрім:
толперізон (мідокалм) 100 мг 4р/д;


4444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444

Хворий К., 25 років. В приймальному покої лікарні раптово впав на підлогу, колір обличчя та шкірних покривів ціанотичний, зіниці не реагують на світло. Спостерігаютьсясудомні скорочення різних груп м’язів. Хворий прийшов до свідомості через 15 хвилин, нічого не пом’ятає. Як оцінити описаний стан?
*Великий епілептичний напад

Було помічено, що 7 річний школяр під час уроків по кілька разів ставав неуважним. Вчитель звернув увагу на відсутність погляду дитини, причмокування губами. Падіння та судом не спостерігалось. Під час короткої «відсутності» він не відгукувався на своє ім`я. Мати помічала такі ж явища і раніше, але не надавала їм значення, вважаючи, що дитина замислилась. Визначте тип епілептичного припадку, відповідно до прийнятої класифікації.
*Абсанс

Жінка 35 років. З 13 років страждає на епілепсію 3 генералізованими епінападами, які виникають 1-2 рази на місяць у нічний час та супроводжуються мимовільний сечовиділенням та дефікацією. Після перенесеного грипу напади почастішали, виникають з періодичністю 2-3 хвилини, між нападами до свідомості не повертається, реакція зіниць на світло відсутня. Вибиріть найбільш вірний діагноз.
Епілептичний статус

У хлопчика 10 років періодично виникають короткочасні стани (до 10-15 секунд) у вигляді "раптового зупинки", які супроводжуються зупинкою і фіксацією погляду у прямому положенні, відсутнім беззмістовним виразом обличчя, зупинкою рухів та наступною амнезією. Який найбільш вирогідний стан описано?
акінетичний напад

У хворого двічі на місяць з'являються напади втрат» свідомості з судомами тоніко-клонічного характеру в кінцівках падінням, мимовільним сечовипусканням, прикусом язика Напади не провокуються зовнішніми подразниками, тривають до 10 хвилин. Після нападу свідомість відновлюється абс наступає сон. Між нападами хворий скарг не пред'являє, пр1 напади не пам'ятає. Неврологічний статус без патології. Яки» попередній діагноз?
Епілепсія з первинно генералізованими нападами

Хвора, що з цікавістю читала книгу, раптово опустила її на 0яіна-Обличчя жінки при цьому зблідло і прийняло «відсутній» " раз.Через секунду хвора подовжила читати з виразом ваціКавленності на обличчі.Який стан спостерігався у хворої?
-абсанс

Перед великим судомним нападом у хворого виникає аура, що починається з неприємних відчуттів у епігастральній ділянці, з нудотою.Після цього дискомфорт поширюється на ділянку серця, потім хворий відчуває «удар в голову». Який різновид аури у хворого?
Психічнаабо вісцеральна????????

У хворого на епілепсію розвинулось епілептичне недоумство. Чим характеризується цей стан?
Усе наведене вищеХворий Км 40 років. Діагностоване епілепсія. Розгублений, відмовляється від їжі, плаче, не хоче лягати в ліжко: «зараз мене будуть ховати, у землю закапувати». Вигукує окремі слова, Розглядає свої руки: «кров, бачите, от вона». Починає молитися, потім раптово підхоплюється і вдаряє сусіда. Через добу приходить у себе, про те, що трапилося, нічого не пам'ятає. Яке порушення свідомості спостерігалося у хворого з епілепсією? Онейроїд
Сутінковий розлад свідомості

Хворий на епілепсію під час сніданку раптово відключився, Ролив на себе гарячий чай. Спостерігалось почервоніння личчя, мідріаз, легке посмикування лицьових м'язів. Через 15 к також раптово отямився, що відбувалося не пам'ятає, одяг мокрий, на підлозі розбита чашка. Який вид генералізованого нападу спостерігався у хворого
клонічний або абсанс

Хворий С., 37 років, поступив в реанімаційне відділення у зв'язкуз судомними тоніко-кпонічними нападами, які повторюютьсякожні півгодини. Між нападами до свідомості не відновлюється.
Артеріальний тиск 170/ 90 мм рт. ст., пульс 100 уд/сек. Зі слів родичів вчора ввечері був на весіллі, вживав алкоголь. Ванамнезі - 5 років тому переніс закриту черепно-мозкову травму,
забій головного мозку, після чого виникли поодинокі судомнінапади з втратою свідомості, проте хворий протисудомного
ЛікУвання не отримував. Який препарат першочергово необхідноввести для надання невідкладної допомоги?
*сібазон

Епілептичний статус - це такий стан, при якому у хворого:
*багаторазові повторні судомні напади, МІЖ ЯКИМИ хворий
приходить в стан нормальної свідомості


У хворого, що перебуває в реанімаційному відділенні,діагностований епілептичний статус з генералізованимисудомними епілептичними нападами. Які медикаментивикористовують для виведення хворого з епілептичногостатусу?
- Седуксен, натрію оксибутират, гексенал.

Під час нападу необхідно зробити все, крім:
*розтиснути зуби якими-небудь предметами;

Ситуації, що не потребують призначення антиконвульсантів?
*гострий симптоматичний припадок;

Ситуації, що вимагають обв'язкового призначення
антиконвульсантів?
- доведена наявність епілептичних нападів в анамнезі
Прозначення антиконвульсантів можливо:
*важкий характер нападів, розвиток яких загрожує життю або здоров’ю хворого

Які чинники відіграють роль при призначенні ПЕП, окрім?
*Національність хворого


У терапевтичному відділенні у хворого виникла серія
генералізованих епілептичних судомних нападів. Який препарат
потрібно ввести хворому у першу чергу?
-Діазепам

Лікування епілептичного статусу:
- седуксен 10-30 мг у розчині на добу, маніт 200 мл/добу в/в крапл.,
реосорбілакт 200-400 мл/добу в/в крапл., магнія сульфат 25% 5-20
мл/добу, L-лізину есцинат 0,1% 5-15 мл/добу в/в крапл.,
Дексаметазон 0,4% 1,0-2,0 мл/добу в їм, ессенціале 5-10 мл/добу в/м
або антраль 0,4 г/добу, дімедрол 1% 1,0-2,0 на добу в/м.

Фармакотерапія епілептичних психозів включає:
"Діазепам 10-30 мг у розчині/добу, вальпроат натрію 500-1500 мг у
розчині на добу, магнію сульфат 25% 5,0-10,0 на добу, клозапін 25-
мг/добу, сульпірид 50-200 мг/добу або карбазепін до 400 мг/добу


Фармакотерапія епілептичних деменцій включає:
- німодіпін 90-180 мг/добу, гліатілін 800-1000 мг/добу, донепезіл 25- 100 мг/добу, пірітінол 600-1200 мг/добу

У пацієнта 25-ти років, що знаходиться на стац.лікуванні,раптово розвинувся приступ, що супроводжувався порушеннямсвідомості, судомним скороченням м'язів кінцівок, прикусом
язика, піною з рота. Був введений діазепам в/в, що приступ некупірував. Через 15 хвилин повторне введення препаратувиявилося неефективним. Який невідкладний стан розвився у
пацієнта?
- Епілептичний статус.


Хвора 19-ти років десять років страждає на епілептичну х в о р о бу. Пішла на прийом до лікаря і не повернулась. Через три дніз'явилася додому обірваною, замерзлою. Поводила себе д и в н о :
не розмовляла, ні з ким не спілкувалась, дивилась в одну точку,вночі не спала. На наступний день стан нормалізувався. Хворане змогла пригадати, що з нею відбувалось протягом останніх
чотирьох діб. Оточуючим здавалась задумливою та сонною.Який розлад імовірно виник у хворої?
- Сутінковий розлад свідомості

Для початкового періоду ЧМТ характерні всі синдроми окрім:
кататонічнии ступор


Дпя травматичного непродуктивного синдрому Корсакова нехарактерні:
вербальний галюциноз

У віддаленому періоді ЧМТ не характерні
деліріозний синдром

Для посттравматичного психоорганічного синдрому нехарактерні:
- сенсорна афазія

Для проведення базисної терапії у віддаленому періоді ЧМТ не
застосовується:
- інсулінокоматозна терапія

Антероградна амнезія характеризується:
- втратою спогадів про події, що відбувалися безпосередньо після
виходу із стану виключеної свідомості

Чоловік 22 років, ніколи раніше не хворів, алкоголем не зловживає. Після травми мозку з втратою свідомості через 2 тижні не впізнає свого лікаря, забуває, де його палата і ліжко, що він їв, коли працював. Настрій підвищений, без мети ходить по відділенню.Яка причина з перерахованих нижче найбільш вірогідно сприяла виникненню захворювання?
*Травма мозку

У динаміці ЧМТ виділяють такі основні етапи, окрім:
- підгострий
-
Початковий (щонайгостріший) період продовжується:
- до 3-ої доби (до відновлення свідомості)


Психічні порушення початкового періоду все, окрім:
- галюцинації або блювота

Чоловік 43 років, який має контакт із етильованим бензином, надійшов до клініки зі скаргами на загальну слабкість, запаморочення, погіршення пам'яті,сонливість вдень та безсоння вночі, відчуття "волосся" в роті, колькові болі в правому підребер'ї. Який найбільш імовірний діагноз у хворого ?
-Хронічна інтоксикація тетраетилсвинцем
При грипі можливі всі перераховані психічні розлади, крім: *деменції або дереалізаціі ???

Що є критеріями діагностики симптоматичних психозів
все перераховане вірно

Клінічна картина соматогенних розладів залежить від:
все перераховане вірно

При симптоматичних психозах виділяють наступні синдроми
окрім:
- апато-абулічний синдром


Які групи симптоматичних психозів виділяють, окрім:
- ремітуючі симптоматичні психози

Гострі симптоматичні психози спостерігаються при:
- отруєннях
- важких інфекціях
- декомпенсації ендокринних розладів

Тривалість підгострих і протрагованих симптоматичні
психозів:
- від 1 до 2-3 мес

До синдромів органічного ряду при хронічних симптоматичних психозах відносять всі, окрім:
*апато-абулічний синдром

Екзогенний тип реагування наступає через:
*сиптоми Віка

Хворий переніс тяжкий грип. Через місяць після захворювання з явився головний біль,кружіння голови, слабкість, став дражливим, знизилась память, швидко стомлювався н роботі.Під час бесіди з лікарем жаліється на нестриманність. Вказав, що зовсім перестав читати книжки, а думки завжди десь далеко. Через 20 хвилин бесіди став говорити тихіше, довго обдумував питання та відповідь на них. Визначте синдром.
*Астенічний синдром

Хворий 50 років, на фоні ейфоричного піднесеного настрою розповідає про “будівництво мосту з Шепетівки до Австралії, по якому будуть переходити кролі, яких він буде перепродавати австралійцям по 1 гривні, а потім купить бочки з діамантами”. Називає себе “генералісимусом всього світу”, прохає у лікаря “дві гривні на комбікорм для кролів”. Назвіть, для якого захворювання найбільш специфічні подібні маячення, при яких є сполучення ідей глобальності та нікчемності.
* Прогресивний параліч.

У чоловіка 30 років, пів року тому була виявлена серопозитивна реакція на ВІЛ. Останні 3 місяці – скарги на загальну слабкість, втомлюваність, головний біль. Останні 2 тижні – тривожність, боязливість, пригніченість. 5 днів назад з’явились розлади пам’яті та афазія. Неохайний зі своїми сечею
*Деменція при СНІДі.

Хворий 26 років алкоголем не зловживає. З приводу пневмонії знаходиться у стаціонарі. Скаржився на слабість, сонливість, кашель. До вечора порушення, голосно скрикував; «Відійдіть. Не убивайте мене.допоможіть...». Не розумів, де знаходиться; чув «голосу» загрозливого характеру. Бігав по палаті, намагався підхопитися на підвіконня. Не дізнавався навколишніх. Після призначення седативних препаратів заснув, ранком зміг згадати лише окремі фрагменти учорашнього вечора. Який діагноз хворого?
*Соматогенний психозХронічний галюциноз при судинних психозах відрізняється від галюцинозу при шизофренії наступними ознаками:
Вірний вербальний галюциноз або симптоми мерехтять залежно від соматичного стану ???
Яка найбільш часта причина деменції у літніх людей?
Склероз церебральних артерій або численні мозкові інфаркти
Запаморочення при судинних захворюваннях головного мозкузазвичай:
- Мають вестибулярне походження
або супроводжуються почуттям неприємноі легкості і порожнечі в голові

Частим симптомом судинного ураження мозку, при диференціальній діагностиці з іншими нозологіями, є наступнаознака:
' Раптовий початок хвороби

Для клінічних порушень судинного генезу в латентному періоді характерно все, крім:
- Псевдоремінісценцій

У латентному періоді церебрального атеросклерозу типовіпорушення пам'яті:
- Забування значимої інформації в потрібний момент

При ураженні правої півкулі головного мозку спостерігаєтьсянаступна психопатологічна симптоматика, крім:
- зниження рівня когнітивних функцій або ейфорія ???

Яка психопатологічна симптоматика буде спостерігатися ухворих при ураженні лівої півкулі головного мозку:
- зниження рівня когнітивних функцій (інтелектуальне зниження)

Хвора 75 років не може назвати місяць, число, пору року. Післядовгих роздумів називає своє ім'я. Настрій дратівливо-незадоволений. Постійно носить з собою вузлик з речами, ховаєу себе на грудях у білизні пакуночки з хлібом та свої черевики,"безцінні книги". Який найбільш імовірний
- Стареча деменція.


Хвора похилого віку (виглядає на 65-70 років),доставленашвидкою допомогою з вулиці. Розгублена, метушлива. Називаєсвоє ім'я, по-батькові,не може згадати свій вік, не розумінавколишніх обставин, дезорієнтована в часімісценаходженні. Емоційно слабкодуха, за щось проситьпробачення, сльозлива. Встановіть діагноз.
- Атеросклеротична (лакунарна ) деменція.Хвора Н., 52 роки, направлена на консультацію до психіатрагінекологом, до якого звернулася з приводу розладу місячних.ца прийомі вкрай тривожна, не може всидіти, розгублена.
Переживає, що з рідними станеться нещастя, висловлюєпобоювання стосовно свого здоров'я, життя.
-ІНВОЛЮЦІЙНИЙ психоз.
Хворий, 57 років. Захворювання почалось з розладів пам'яті із
збереженною емоціональною сферою та критичністю. Потім
мали розвиток апрактичні, агностичні та афатичні розлади,
явищі алексії. Який діагноз?
-Хвороба Апьцгеймера.


Хвора 58 років. Близько 2-х років почала погіршуватись
пам'ять. Останнім часом забула багато подій свого життя, не
пам'ятає, чи є о н у к и , діти, не може нічого запам'ятати. Кілька
разів виходила з квартири і не могла знайти дорогу назад- У
квартирі орієнтується важко. Не може приготувати собі їжу, нЄ
розчісується, не може самостійно одягатися. Апатична
бездіяльна. Ознак хвороби Паркінсона, Гентінгтона, а також
раженою судинної патології не виявлено.
-Хвороба Альцгеймера

Хвора Н., 52 роки, спрямована на консультацію до психіатра
гінекологом, до якої звернулася з приводу розладу місячних. На
прийомі вкрай тривожна, не може всидіти, розгублена.
Переживає, що з рідними станеться нещастя, висловлює
побоювання щодо свого здоров'я, життя.
- ІНВОЛЮЦІЙНИЙ психоз.


Хвора 75 років не може назвати місяць, число, пору року. Після
довгих роздумів називає своє ім'я. Настрій дратівливо-
незадоволений. Постійно носить з собою вузлик з речами, ховає
у себе на грудях в білизні хліб і свої черевики, "безцінні книги".
Який найбільш вірогідний діагноз?
-Стареча деменція.

Хвора 55-ти років. Захворювання почалося зі змін особистості
(зниження морально-етичних якостей) рухової
розгальмованності, зниження критики, потім з'явилися розлади
експресивної мови, "стоячі симптоми". Це:
-Хвороба Піка

До непсихотичних розладів іволюційного генезу не відносять:
' параноїдний синдром


Хворий 68-ми років, службовець. Близько двох років тому позччааллиисгчь
порушення пам'яті: став забудькуватим в роботі і побуті, це
справлявся із службовими обов'язками, . Поступово став забував
імена рідних, назви предметів, став безпорадним, порушилась
мова. Втратив навички письма, читання, догляду за собою. гіри
комп'ютерно-томографічному дослідженні: атрофія кори великих
півкуль мозку. Який діагноз є найбільш вірогідним?
- Хвороба Альцгеймера

Деменція при хворобі Піка відрізняється від хвороби
Альцгеймера:
- емоційним сплощенням
- соціальними і поведінковими розладами, які передують порушенням
пам'яті
розгальмованістю ????

Службовець, багато років зловживає спиртними напоями,
переніс важкий алкогольний делірій, після якого з'явились
масивні порушення пам'яті. Не запам'ятовує поточних подіі.
Настрій нестабільний, швидко астенізується під час бесіди.
Біографічні дані пам'ятає достатньо. Соматично ослаблений,
дТ= 160/95 мм.рт.ст.., тони серця приглушені, в легенях
поодинокі свистячі хрипи. Печінка дещо збільшена, чутлива при
пальпації. Яка група психотропних препаратів найбільш
доцільна?
-Ноотропи.

.
Легкий ступінь простого алкогольного сп'яніння
характеризується:
- відчуттям психічного і фізичного комфорту. Поліпшується настрій,
виникає відчуття бадьорості і задоволення. Переважають приємні
думки і асоціації

Експлозивний варіант простого алкогольного сп'янінняпроявляється
" скороминущими спалахами різкої незадоволеності, роздратування
або злості. Відповідно до них, змінюються зміст висловів і поведінка.
і спалахи нетривалі, чергуються з відносним заспокоєнням і навіть
Добросердям, але, протягом сп'яніння, повторюються неодноразово

Маніакальний варіант зміненого простого алкогольногсп'яніння характеризується
- нічим з перерахованого

Хворий Д., 39 років, три дні тому був прооперований з приводу
гострого апендициту. Післяопераційний період проходив без
ускладнень, відмічено деяку подразливість, неспокійний сон,
Ввечері на третю добу після операції став неспокійним,
метушливим, чув , як на вулиці співають дівчата. Відганяв від
себе "білих мух", кричав, що в кімнаті повно пацюків. Вважає,
що він у себе вдома, в часі дезорієнтований. Соматично:
гіпергідроз, АТ=160/100 мм.рт.ст., Т= 37,4, тахікардія. За
повідомленням родичів багато років зловживає спиртним,
Діагностуйте психіатричний розлад
- Алкогольний делірій.

Хворий 32 року, шофер. Зловживає алкоголем з 22 років, останні
З роки похмеляється, толерантність до 1,5 л горілки. Став
байдужний до родини, дітям, витрачає багато грошей на
спиртне. Часто з'являється в громадських місцях п'яним. Може
пити кілька днів підряд, потім після короткої перерви знову
повертається до спиртного. Звільнений з роботи, періодично
працює вантажником, по довгу не залишається на одному міси1
через пияцтво. Дружина подала заяви на розлучення. В и з н а ч и те
стадію захворювання.
- Алкоголізм, І стадія

При 3 стадії алкогольного делірію:
Заступає повне безсоння. Разом з ілюзіями з'являються істинні зорові галюцинації , які незабаром почиають переважати в клінічній картині

В лікуванні металкогольних психозів вкрай важливу рольвідіграє
-Трентал
-Віт. В1

У хворого 36 років, який стоїть на диспансерному обліку з
діагнозом "Алкоголізм II стадії"", вперше встановлено маячення
ревнощів. Є реальна небезпека розправи над дружиною. Чого
потребує хворий в першу чергу?
Невідкладна госпіталізації в психіатричний стаціонар

Хворий 34 років прийшов на прийом з метою "підлікувати нерви
та довести дружині, що випиваю як усі". Розповів, що важко
працює на нервовій роботі, пов'язаній з людьми. Вживає
алкоголь переважно після роботи в компанії співробітників "для
заспокоєння". Інколи забуває деякі епізоди застілля. На
наступний ранок почуває себе погано. Для покращення вживає
1-2 пляшки "Джин-тоніку". Себе хворим не визнає на підставі
Досить довгих періодів повної тверезості. При розмові на
алкогольну тематику спостерігається деяке збудження та
гіперсалівація. Встановіть діягноз.
*Хронічний алкоголізм II ст.

Хворий 45 років доставлений швидкою допомогою з відділення
міліції, куди звернувся по допомогу,при цьому скаржився на
еРеслідування з боку колишньої дружини. За словами пацієнта,
вона найняла вбивць, які почали переслідувати хворого близько
6 вечора. Нібито бачив переслідувачів (і серед них дружину),
їх розмови. На прийомі: збуджений, вкритий холодним потом
кінцівки тремтять. Відмічається тахікардія.
- Алкогольний делірій.
У наркомана стан абстиненції, послідовно розвинулися наступні
3наки: мідріаз, позіхання, в'ялість, дисфорія, тремор,
Иперрефлексія, тахікардія, підвищення АТ, іпохондричність,
ц®пРесія, маячні ідеї переслідування, відношення. До якого виду
"окоманії характерна ця картина абстиненції,
*Барбітуратної

Хворий 17 років, звернувся до терапевта зі скаргами на поган
самопочуття, знобнивість, нежить, біль у м'язах та суглоба*
нудоту та пронос. Прохає виписати йому побільше знеболюючи'
та заспокійливих ("трамадол або солпадеін, котрі кращ.
допомагають, та діазепам"). Слизиста зіву блідо-рожева, чиста'
В легенях - везикулярне дихання. Тахікардія. Зіниці розширЄН|
реакція на світло в'яла. На шкірі передпліч - сліди ін'єкцій. При
обстеженні тримається розв'язно, роздратовано, грубИц
брехливий. Встановіть діагноз..
-Узалежнення від знеболюючих.

Хвора 38 років звернулась до лікаря з проханням виписати їй
заспокійливі ліки, краще діазепам. Розповідає, що 1,5 місяці
тому, після лайки з чоловіком з'явились почуття грудки в горлі,
млосність, неспроможність самостійно стояти та ходити,
"відбирання кінцівок". Всі ці явища ліквідувалися, після
введення лікарем швидкої допомоги 2 мл діазепаму
внутрішньовенно. З того часу хвора на протязі 2 тижнів
приймала по 1 таблетці діазепаму тричі на день, потім тиждень-
по 1 таблетці 4 рази на день, потім -по 1 табл. зранку, вдень та
ввечері, та по 2 таблетки на ніч. Вважає таке дозування
недостатнім, скаржиться на тривожність, оніміння кінцівок,
пітливість, відсутність апетиту, нудоту, запаморочення та
безсоння при припиненні прийому препарату. Поставте діагноз,
- Залежність від транквілізаторів.

Чоловік 27 років, виглядає старшим за свій вік, дратівливу
довгий час "нюхає порошок", після чого настає стан ейфор"
відчуттям підйому сил, активності, прискорення плину ДУмок
з'являється балакучість, прагнення до діяльності, РУхове
збудження, з відчуттям легкості у всьому тілі. Який ДіаГноз
найбільш вірогідний уданому випадку?
- Кокаїноманія

Хворий Т., 19 років, знаходиться в інфекційній лікарні з приводу
Апатиту. Наступного дня після госпіталізації став дратівливим,
аполягав на виписці, казав, що в палаті дуже холодно.
Поступово розвинулись чхання, нежить, сльозо- і слинотеча. Не
моЖЄ знайти собі місця, скаржиться на болі в усьому тілі, "кожна
клітинка болить". Відмічаються спазми шлунка і кишок, проноси.
р0 ходу поверхневих вен обох верхніх кінцівок свіжі та
задавнені сліди ін'єкцій, явища флебіту. Діагностуйте психічний
розлад.
*Опійна наркоманія, стан абстиненції.


Жінка 20 років, відмічає після паління своєрідне сп'яніння з
відчуттям припливу сил, піднесення настрою, почуттям
нереальності та зміни навколишнього: світ наповнюється
яскравими кольорами, предмети збільшуються за розміром,
обличчя людей набувають карикатурного вигляду, втрачається
відчуття часу та простору. Який діагноз найбільш вірогідний у
даному випадку?
-Гашишоманія

Синдром психічної залежності:
психічний стан хворого визначається наявністю або
відсутністю в його організмі п'янкої речовини. Відсутність її викликає
Дратівливість, конфліктність, неспокій, неможливість на чому-небудь
зосередитися

Синдром фізичної залежності характеризується:
Появою абсистентного синдрому

У стані абстиненції можливе скоєння:
*Всього перерахованого

Які ознаки дозволяють запідозрити токсикоманію?
*Стан сп'яніння з підйомом настрою, неясністю свідомості і
вегетативною симптоматикою

Наведіть характерні зовнішні прояви токсикоманій:
*передчасне постаріння, виражені трофічні розлади (млява,
зморшкувата шкіра, тьмяність і ламкість нігтів і волосся, відсутність
багатьох зубів)

Динаміка розвитку виснаження при токсикоманіях
характеризується:
*переважанням проявів виснаження над порушеннями з боку
в Н у т р і ш н і х органів

Найбільша структурна нечіткість симптоматики спостерігається
при розвитку токсикоманії:
*в підлітковому віціНевротичний фобічний синдром характеризується всім
врахованим, окрім:
складного психологічно незрозумілого характеру ритуалів

Невротичний астенічний синдром виявляється
перерахованим, окрім:
- транзиторних легких порушень свідомості

Невротична депресія характеризується всім перерахованимокрім:
- вираженими явищами загальмованості, які переважають в уранішній
годинник

Невротичний вегетативний криз характеризуються:
- різною тривалістю, відсутністю стереотипності побудови

Хвора 45 років за своїм характером вередлива, демонстативна,
Побачивши лікаря, починає охати, стогнати, триматися за
голову, плакати. Скаржиться на болі в усьому тілі. При ходінні
похитується, тримається за оточуючі предмети. Після
неприємної бесіди раптово починає стогнати, лягає, закочує очі,
не відповідає на запитання. Зіничні рефлекси при цьому
збережені. Такий стан триває 15-20 хвилин. Згадує про
перенесений стан, вважає себе тяжко хворою, непрацездатною.
Чим найбільш імовірно зумовлений такий стан хворої?
-Істеричний невроз

Студентка 20 років після того, як не склала іспит, почв
скаржитись на відчуття інородного тіла, схожого на куль*У ,
горлі, затруднене ковтання. Фіксована на цьому, обмежує себ
їжі, плаксива, прагне привернути до себе увагу, демонстратИ0^
Легко піддається психотерапевтичному навіюванню. Який .
вашу думку психіатричний діагноз
*істеричний невроз

Хвора 24 років. За характером компанійна, емоційно-лабільна.
Після розлучення з чоловіком скаржиться на роздратованість,
подавлений настрій , серцебиття, відчуття перебоїв, колючий
біль в ділянці серця, загальну слабкість,. Об'єктивно :
Г і п е р г і д р о з долонь, пульс 72-78 за хвилину, лабільний, серце -
без патологи, ЕКГ - норма. Яка патологія найбільш вірогідно
зумовлює таку картину ?
.Неврастенія


Яка назва синдрому, при якому у хворого безперервно
повторюються небажані, настирні, нерідко обтяжливі думки,
уявлення, сумніви та потяги. Він намагається, але не здатний від
них позбавитися зусиллям волі, тому для усунення жахів
виконує різного рода "перевірки", "очищення" та страждає від
поступового відтворення дистимічного або депресивного стану.
Обсесивно-компульсивний.

Інженер Г. чудово справляється з роботою. Ніхто із
співробітників не знає, що у нього страх переходити через
мости. "Я боюся,- каже він, -що міст може впасти, коли я по
ньому буду йти. Бачу, як по мосту їдуть автомобілі, ходять
люди. Розумію, що він капітальний і не провалиться.
Свідомлюю абсурдність мого страху, намагаюсь боротися з
НиЧ але перебороти його не можу". Як тільки я роблю спробу
^ставити себе пройти по мосту, мене охоплює тривога,
^переборний страх, майже жах, з'являється серцебиття і я .
тривожно-фобічний.


Тривалість розладів при ПТСР виявляються:
- раптово виникаюча ситуація, які повторюється

До ознак ПТСР відносяться:
- уникнення ситуацій, повязаних з психотравмою

ПТСР- це реакція на:
- участь в бойових діях

Страх при ПТСР пов'язаний з:
- раптовими спогадами про психотравму

Основними емоційними забарвленнями при ПТСР є:
*ДИСТІМІЯ

Виникнення розладів при ПТСР відбувається через:
*2-6 місяців

Клінічні діагностичні критерії передбачають при ПТСР:
наявність стресової події катастрофічного рівня

При ПТСР мають місце:
нав'язливі спогади (ремінісценції) про подію

Сон при ПТСР:
має нав'язливі сновидіння

Для ПТСР характерні:
гострі спалахи страху, паніки або агресії, які провокуються несподіваними спогадами про стресорну подію

ПТСР протікають :
з емоційною відчуженістю, зникненням соціальної активності,
вегетативними розладами

У хворого під впливом важкої психічної травми рапт0
наступив стан рухового заціпеніння з сумним, здивован8"
виразом обличчя. Хворий не в силах рушити з місця, не мо^
зробити жодного руху, не вимовляє жодного слова. Вегетатив'
реакції значно виражені. Після виходу з цього стану хвошг'
амнезує його.
- реактивний ступор

Хвора, 26 років, продавець. Спадковість > психічними
захворюваннями не обтяжена. За характером вразлива,
мрійлива; захворіла після повідомлення, що її мати попала під
поїзд. Зойкнула, впала на підлогу. Лежить нерухомо, із
заплющенними очима. На запитання не відповідає, інструкційне
виконує. Піднята рука спадає, наче батіг. Після кофеїн-
барбамілового розгальмування розплющила очі, назвала своє
ім'я, здивовано спитала де вона. Заплакала, розповідаючи про
смерть матері. Який діагноз найбільш вірогідний у хворої?
- Психогенний ступор

Хвора 35 років, інженер, незаміжня, дітей не має. ЩоД°
характеру хвора з дитинства прямолінійна, безкомпромісна
гіперсоціабельна, рігідна. Хвора звернулася до лікаря 31
скарженнями на погіршення настрою плаксивість, слабкість
стомлюваність, дратівливість: "я багато плачу,а ніякої види*"01
причини німає, мені ніщо не в утіху, я не отримую ніякого
задовілення ні від чого...". Крім того погіршился сон, аПЄТІ^
відзначаються часті сердцебиття, коливання АТ, з а п а м о р о ч е н і
та інколи - діарея. Такий стан у хворої виник 2,5 місяца
коли не спромоглася влаштувати своє особисте життя,
проведеного. Який найбільш правильний діагноз?
- Невротична депресія (депресивний невроз)

До слідчого ізолятору було запрошено психіатра з приводу
консультації засудженного, що чекав вироку за тяжкий злочин. У
пацієнта раптово змінилася поведінка: почав безглуздо себе
повоДИти, по-дитячому розмовляти, лепече, просить цукерку,
огляді: дезорієнтований в собі та оточенні, відповіді поза
танням, не може порахувати пальці на руках, здивовано
" піймає брови, прохає пустити його до матері. Такий стан є:
*Симуляція

Дівчинка 5 років випадково була замкнена на кілька хвилин в
темній кімнаті. Коли двері було відчинено, дитина стояла
нерухомо посеред кімнати, погляд фіксований в одній точці, на
обличчі застигла гримаса жаху, на подразники не реагує. Через
40 хвилин стан дівчинки змінився плачем. Наступного дня нічого
не пам'ятала про вчорашній випадок. Який найбільш ймовірний
механізм даної реакції?
Психогенний.

До слідчого ізолятору було запрошено психіатра з приводу
консультації засудженного, що чекав вироку за тяжкий злочин. У
пацієнта раптово змінилася поведінка: почав безглуздо себе
поводити, по-дитячому розмовляти, лепече, просить цукерку.
При огляді: дезорієнтований в собі та оточенні, відповіді поза
читанням, не може порахувати пальці на руках, здивовано
підіймає брови, прохає пустити його до матері. Таким стан є:
Симуляція
До загальних рис характеру для всіх видів психопатійвідноситься все, окрім:
-оптимізм

Для психотерапії психопатій рекомендовано все, окрім: ???
-гіпноз

Для якого розладу особистості характерна демонстративність,
театральність:
демонстративний розлад особистості

Які з вище вказаних препаратів не використовуються для лікування психопатій? ???? *психостимулятори
Які із загальних критеріїв не відносяться до психопатій:
-маревні ідеї величі

Для шизоїдної психопатії типово все, окрім:
-Товариськість

Чоловік 28 років, має підвищену вразливість, постійн
стурбований ставленням до себе людей, що його оточують
обережний та боязкий у контактах, переживає через це комплекс
особливої неповноцінності. Дуже відповідна людина, гарний
виконавець, проте вважає, що неспроможний себе повністю
реалізувати. Ці прояви треба кваліфікувати як:
- Акцентуацію особистості.
- Психопатію.

З характеристики за місцем роботи: постійно намагається
зацікавити оточуючих неправдоподібними історіями, в яких
фігурують знайомства з відомими людьми, прагне завжди
знаходитись у центрі уваги, носить яскравий одяг, безсоромний,
брехливий, виховним заходам не піддається. Співчуття будь-
кому висловлює занадто театрально, демонстративний
Встановіть діагноз.
- Розлад особистості (психопатія) істероїдного типу.

Для хвороби Клайнфельтера не характерно, що:
+ Часто характеризується наявністю у хворих усвідомлення своєї неповноцінності

Для хворих з хворобою Дауна не є характерним:
- Відсутність 20 Х-хромосоми
+ Довгі кінцівки, короткий тулуб

Трудова адаптація розумово-відсталих в ступені дебільності доцільна в:
+ У допоміжних школах

Дівчинка, 12 років, з розвиненою фразовою мовою, але бідним словарним запасом. Мова недорікувата, частіше у вигляді мовних штампів. Не спроможна до повноцінного узагальнення предметів. Переважає конкретно-образне мислення, але елементарне узагальнення можливе. Має гарну механічну пам’ять. Чула про приказки та прислів'я, повторює їх, але переносне значення їх не розуміє. Такий стан характерний для:
+ Олігофренії у ст. дебільності.


У дівчинки 16 років зріст 135 см, коротка шия з шкірними крилоподібними складками, первинна аменорея, слабкість пізнавальних інтересів, слабке диференціювання емоцій, нечіткість понять, навчаючись у спеціалізованій школі двічі залишалася на другий рік. Встановіть діагноз.
+ Олігофренія при синдромі Шершевського-Тернера.


Легкій розумовій відсталості коефіцієнт IQ відповідає величині:
+ 50-70


Середній тяжкості розумової відсталості величина коефіцієнта IQ відповідає:
- 35-50;


Глибокій розумовій відсталості величина коефіцієнта IQ відповідає:
+ Менше 20

Для хворих з дійсною мікроцефалією не характерне:
+ Надмірний розвиток надбрівних дуг


Приведіть основні поведінкові особливості хворих на ранній дитячий аутизм
+ Різко виражена відгородженість від зовнішнього світу (інкапсуляція), прихильність звичному розпорядку життя (страх перед змінами), специфічні порушення мови.

Загальними особливостями мови хворих на синдром Канера (раній дитячий аутизм) є:
+ уповільнення розвитку мови, ехолалії, бідність інтонації, погана модульованість, монотонність

До якого віку повинні виявитися симптоми для встановлення діагнозу «раній дитячий аутизм»?
+ До 3 років

З якими захворюваннями слід диференціювати раній дитячий аутизм?
+ Синдром Аспергера, синдром Рета, шизофренія, розумова відсталість, розлади органів відчуття


Характерним для синдрому Аспергера є:
+ Якісні порушення спілкування і соціальної взаємодії, специфічні інтереси і заняття у дітей з нормальним або високим рівнем інтелекту


Приведіть характеристику спрямованості інтересів хворих на синдром Аспергера:
+ Вузько специфічні, нехарактерні для даної вікової групи інтереси, які не мають практичного застосування


Приведіть вік виникнення проявів синдрому Рета:
+ 7міс - 2 роки

Які препарати застосовують для медикаментозного лікування аутистичних розладів?
+ Нейролептики, ноотропні препарати, антидепресанти, стимулятори, транквілізатори
Які з препаратів показані при депресивному збудженні?
+ амітриптилін 1% р-н 2,0-4,0 в/м 2 р/день, седуксен 0.5% р-н 2,0-4,0 мл в/м 2-3 р/день, пропазін 2.5% р-н 2,0-3,0 мл в/м, тізерцин 2.5% р-н 2,0 мл в/м 2-3 р/день.
- аміназін 2.5% р-н 2,0-4,0 мл в/м в поєднанні з дімедролом 1% р-н 2,0 мл в/м і кордіаміном 2,0 мл п/ш 2-3 р/день
- трасілол 25-30 тис.од. на 500 мл фіз.р-ні в/в краплинно 1-2 рази на день, в/в
- аміназін (2.5% 2 мл) + дімедрол (1% 2 мл) + аналгін (50% 2 мл) + промедол (2% 1 мл)
- бемегрид 0.5% 1-2 мл в/в на 10 мл, 0.9% NaCl в/в, новокаїн (0.5% 100-150 мл) + глюкоза (5% 100-150 мл) + дімедрол (1-2% 2 мл) + аміназін (2.5% 1-2 мл)

?
Які препарати доцільно ввести при психопатичному збудженні?
+ седуксен 0.5% р-н 40-60 мг в/м, аміназін 2.5% р-н 2,0-4,0 в/м, амiсульпирiд 150 мг/ в/м, ламотриджин 100-200 мг/добу.
- аміназін 2.5% р-н 2-4 мл в/м, галоперидол 0.5% р-н 1-3 мл в/м 2 р/день, лепонекс 100-200 мг/ всередину
- аміназін 2.5% р-р 2,0-4,0 мл в/м 2-3 р, лепонекс 100-200 мг/ всередину, мажептіл 1% р-н 2,0-3,0 мл в/м 1-2 р/день.
- гідрокарбонат натрію 4% 150-400 мл в/в, соліан 50 мг в/м

?
Які препарати бажно ввести при кататонічному збудженні?
+ аміназін 2.5% р-н 2,0-4,0 мл в/м, лепонекс 100-200 мг, амicульпирiд 150-200 мг per os.
- неулептил 20-50 мг, седуксен 0.5% р-н 40-60 мг, аміназін 2.5% р-н 2,0-4,0 в/м, соліан 50 мг
- аміназін 2.5% р-н 2-4 мл в/м, галоперидол 0.5% р-н 1-3 мл в/м, лепонекс 100-200 мг/
- сірчанокисла магнезія 25% 10 мл, хлорал гідрат в клізмі (6% р-н 15,0-20,0 мл)
- аміназін 2.5% 1-2 мл, новокаїн 0.5% 100-150 мл + глюкоза (5% 100-150 мл) + дімедрол (1-2% 2 мл)

?
Які препарати переважно ввести при епілептичному збудженні?
+ седуксен 0.5% р-н 2,0-4,0 мл в/м, аміназін 2.5% р-н 2,0-4,0 мл 2 р/день в/м, сірчанокисла магнезія 25% 10-15 мл в/в
- аміназін 2.5% р-н 2-4 мл в/м, галоперидол 0.5% р-н 1-3 мл в/м, лепонекс 100-200 мг, строфантин 0.05% 0,75 мл в/в на 10 мл 40% р-ну глюкози
- амітриптилін 1% р-н 2.0-4.0 в/м 2 р/день, седуксен 0.5% р-н 2,0-4,0 мл в/м 2-3 р/день, пропазін 2.5% р-н 2,0-3,0 мл в/м 2 р/день, тізерцин 2.5% р-н 2,0 мл
- сірчанокисла магнезія 25% 10 мл в/в, манітол, лазікс 1% 2 мл в/в 1-2 р/день, сечовина 30% 100-200 мл на 10% р-ні глюкози в/в краплинно 1-2 р/день.

?
Для купірування епілептичного статусу використовуються:
+ седуксен 0.5% р-н 2,0-4,0 мл в/м, сірчанокисла магнезія 25% 10-15 мл в/в.
- амicульпирiд 50 мг, мажептил 1% р-н 2,0-3,0 мл в/м, глюкоза 40% 20 мл в/в, трасилол 25-30 тис.од. на 500 мл фіз.р-ні в/в краплинно.
- оксибутират натрію 20% 20-30 мл в/в, лазикс 1% 2 мл в/в, камфора 2-4 мл, галоперидол 0.5% р-н 1-3 мл в/м, гідрокарбонат натрію 4% 150-400 мл в/в краплинно
- неулептил 20-50 мг/день всередину, седуксен 0.5% р-н 40-60 мг в/м, аміназін 2.5% р-н 2,0- 4,0 в/м, соліан 50 мг/ в/м

?
Який препарат володіє найбільш вираженою протисудомною активністю?
- неулептил 20-50 мг
+ седуксен 0.5% р-н 40-60 мг в/м
- аміназін 2.5% р-н 2,0-4,0 в/м .
- амiсульпирiд 50 мг/ в/м

?
Який препарат Ви не використовуєте для купірування епілептичного статусу?
- кофеїн-бензоат натрію 10% 1 мл п/ш, в/м або в/в
- кордіамін 1-2 мл п/ш, в/в або в/м
- строфантин 0.05% 0,75 мл в/в на 10 мл 40% р-ні глюкози
- корглюкон 0.06% 1 мл в/в
+ камфора 2,0-4,0 в/м

?
При пригнічені дихального центру у хворих на епілепсію використовується:
+ бемегрид 0.5% 1-2 мл в/в на 10 мл 0.9% NaCl
- лобелін 1% 1мл
- цитітон 0.15% 0,5-1 мл
- камфора 1-5 мл

?
При психопатичному збудженні не використовується:
- неулептил 20-50 мг
+ еленіум 50-80 мг
- аміназін 2.5% р-н 2,0-4,0 в/м
- соліан 50 мг/добу в/м
- седуксен 0.5% р-н 8,0-10,0 в/в

?
При маніакальному збудженні не використовується:
- аміназін 2.5% р-р 2-4 мл в/м 2-3 р/день
- галоперидол 0.5% р-н 1-3 мл в/м 2 р/день
- лепонекс 100-200 мг/день всередину.
+ амітриптилін 2-6 мл в/м 2 р /день

?
Кататонічне і гебефренічне збудження не купіруєтся:
- аміназін 2.5% р-н 2,0-4,0 мл в/м 2-3 р/день
- лепонекс 100-200 мг/день всередину
- мажептил 1% р-н 2,0-3,0 мл в/м 1-2 р/день.
+ амітриптилін 120 мг/день 1-2р/день

?
Для купіровання епілептичного статусу не використовують:
- седуксен 0.5% - 10 мл в/в на 40% 20 мл глюкозу
- барбаміл (амітал натрію) 5% 8-10 мл в/м
+ глюкоза 40% 200 мл в/в
- сірчанокисла магнезія 25% 10 мл
- манітол 10-20% на ізотонічному р-ні по 0,5-1,5 г сухої речовини на 1 кг маси тіла хворого.

?
Для боротьби з набряком мозку не використовується:
- сірчанокисла магнезія 25% 10 мл в/в
- манітол
+ лазікс 10% 2 мл в/в 1-2 р/день
- сечовина 30% 100-200 мл на 10% р-ні глюкозі в/в краплинно 1-2 р/день.
- спинно-мозкова пункція

?
Виключіть препарат для невідкладної терапії при набряку мозку:
- кофеїн-бензоат натрію 10% 1 мл п/ш, в/м або в/в
- кордіамін 1-2 мл п/ш, в/в або в/м
- строфантин 0.05% 0,75 мл в/в на 10 мл 40% р-ні глюкози
- корглюкон 0.06% 1 мл в/в
+ камфора 1,0-3,0 в/м

?
Інтенсивна терапія при алкогольному делірії виключає:
- сібазон 0.5% 2-4 мл в/в або в/м
+ реланіум 20-40 мл в/в або в/м в протягом доби
- пеніцилін 500 000 од в/м кожні чотири години
- галоперидол 0.5% 1-2 мл в/м або в/в протягом доби.
- фуросемід (лазікс) 1% 2-4 мПсихічнийстанхворогоП., 43 років, відзначаєтьсяпригніченим, меланхолійнимнастроємвпоєднаннізобтяжливимифізичнимивідчуттями, відчуттяпостійноїстомленості, розбитості, різкувтомлюваність, відчуття"несвіжоїголови". Особливо погане самопочуття буває у вранішні години. З'являється почуття власної провини, неповноцінності. В рухах та міміці виявляється деяка загальмованість. Хворий продовжує працювати, хоча робота вимагає від нього більшого напруження сил, особливо в першій половині дня. Зовні хворий приховує свій стан та пригнічений настрій від близьких та родичів.Визначити ведучий психопатологічний синдром:
- апатичний
- астенічний,
- депресивний,
- психоорганічний,
+ субдепресивний,

?
В психічному статусі хворого К., 32 років, стійке патологічне зниження настрою. Контакту доступний, коротко, але по суті відповідає на питання. Мовна продукція вкрай лаконічна, в уповільненому темпі. Рухи скуті і загальмовані. Висловлює ідеї самозвинувачення і самоприниження. Періодично спостерігається виражена тривожність і ажитація. Препарати якої групи показані хворому?
+ Антидепресанти з переважно седативним ефектом.
- Нейролептики.
- Антидепресанти з переважно стимулюючим ефектом.
- Транквілізатори.
- Психостимулятори.

?
Хвора К, 40 років. Стоїть на обліку 10 років. Психічний стан характеризується зниженим настроєм, утрудненням асоціативного процесу, вираженою мовно-руховою загальмованістю. У висловлюваннях ідеї самозвинувачення, самоприни¬ження. Порушений сон, знижений апетит, спостерігається тахікардія, сухість слизових оболонок, закрепи. Стан поліпшується в другій половині дня. Поставити діагноз.
+ Маніакально-депресивний психоз.
- Психогенна депресія.
- Астено-депресивний невроз.
- Кататонічна шизофренія.

?
Жінка 35 років скаржиться на біль у ділянці серця ("щемить, свердлить"), що виникає переважно у ранкові години в осінньо-весняний період, з іррадіацією болю в шию, спину, живіт, часте серцебиття, а також зниження загального життєвого тонусу. Виникнення цього стану не зв`язане з фізичним навантаженням. Увечері стан поліпшується. Соматичний, неврологічний статус, ЕКГ - без патології. Яка найбільш вірогідна патологія зумовила таку клінічну картину?
+ Соматизована депресія.
- Стенокардія спокою.
- Неврозоподібна шизофренія.
- Нейроциркуляторна дистонія.
- Іпохондрична депресія.

?
34-літня жінка скаржиться на порушення сну, зниження працездатності, пам'яті, відсутності цікавості до навколишнього світу, загальмованність, затримку менструального циклу. Останнім часом значно схудла. В розмові відповідає односкладово, вираз обличчя скорботний. Дії лікаря:
+ Запідозрити депресію, зібрати анамнез та виявити, чи не має суіцидальних думок.
- Призначити психостимулятори.
- Провести експериментально – психологічне дослідження.
- Призначити седативні засоби.
- Направити на консультацію до гінеколога.

?
Хвора, 47 років, безперервно пересувається по палаті, заламує руки, б`є себе кулаками по голові, дряпає обличчя. Просить лікаря зробити їй "смертельний укол", благає спасти її родину, якій загрожує небезпека. Хвора дуже тревожна. Стан хворої можно розцінити як:
+ Ажиатована депресія
- Депресивно-параноїдний синдром
- Тревожно-депресивний синдром
- Тревожна депресія
- Ендогенна депресія

?
Хвора Л., 32 роки, скаржиться на відчуття лінощів, зниження працездатності, безперспективності життя. Мають місце суїцидальні думки. Раніше на протязі двох тижнів спостерігалась підвищена активність, нестримні веселощі, легковажність. Поставити діагноз.
+ Біполярний афективний розлад.
- Депресивний епізод.
- Рекурентний депресивний розлад.
- Шизоафективний розлад.
- Маніакальний епізод.

?
Хвора,55 років, скарг не пред'являє. Навпаки, вона відзначає, що протягом останнього місяця, напочатку весни, вона відчуває прилив сил, підвищилась працездатність, вона повна енергії. Думати їй стало дуже легко, настрій завжди припіднятий. Вона-душа любої компанії, всі її слухають, всі в захопленні від її розуму і дотепності. Зовнішньо вона виглядає молодше своїх років, носить багато прикрас. Такий стан чаще зустрічається при:
+ Маніакально-депресивному психозі.
- Інтоксикаційному психозі
- Циклоїдній психопатії.
- Шизофренії.
- Істерії.

?
Хворий Ж, 47 років, скаржиться на безсоння, важкість в усьому тілі, постійно пригнічений настрій. Вважає себе нікчемним, неспроможним. Гадає, що є тягарем для своїх рідних, воліє померти. Пригнічений, малорухливий, обличчя гіпомімічне, скорботне. Мова тиха, монотонна, відповіді короткі.Який діагноз є найбільш ймовірним?
+ Великий депресивний розлад.
- Атеросклеротична депресія.
- Шизофренія з пізнім дебютом.
- Невротична депресія.

?
До дільничого терапевта звернулась хвора А., 22 роки, із скаргами на підвищену втомлювальність, погіршення пам’яті, поганий апетит, порушення сну, зниження уваги. Свій стан пояснює перевтомою. При огляді виявлена тахікардія, помірне підвищення артеріального тиску. Стан було кваліфіковано як вегето-судинна дистонія, призначено вітаміни, мікстуру Кватера, еленіум на ніч. Через два тижні повторно звернулась по допомогу за наполяганням матері у зв’язку з погіршенням стану схудла на 2,5 кг, зник апетит, їжа здається несмачною, скаржиться на сухість в роті, запор, припинення місячних. Відчуває стиснення у прекардіальній області. Покинула відвідувати заняття в інституті. На питання відповідає односкладно; мова тиха, повільна, обличчя сумне, голова схилена. Відмічає “тяжкий” стан в ранковий час. Вважає себе “негодящею”, “винною перед батьками, у яких забирає час”, нібито примушує їх хвилюватися і піклуватися про себе”. Заявляє, що “завжди була гірша за інших”, вважае свій стан безнадійним. Встановіть вид розладу.
+ Депресивний розлад.
- Астенічний синдром.
- Іпохондричний розлад.
- Синдром хронічної втоми.
- Апато-абулічний синдроми.

?
У системі лікувальних заходів при терапії шизофренії виділяють такі етапи, окрім:
- терапія купіруюча;
- стабілізуюча;
+ відновна;
- підтримуюча.

?
Хвора 23 років, інженер, госпіталізована в психіатричну лікарню. 2-3 тижні тому почала помічати, що якась сила керує її думками, почуттями і вчинками. Мала підозру, що на неї діє гіпнозом її співучень, якого не бачила вже кілька років. У голові з'явився голос цього знайомого. Періодично зазнавала наплив чужих думок, коли власний розум "зупинявся". Не спала ночами; боялась, не могла працювати. У клініці, під впливом терапії, поступово зникли описані хворобливі явища, з'явилось критичне ставлення до них. Якій захід профілактики рецидиву хвороби можна вважати найбільш ефективним?
+ Підтримувати терапію нейролептиками
- Уникати зустрічі із знайомим, що з'являється у хворобливих переживаннях
- Залишити роботу
- Провести психотерапію, спрямовану на переконання хворої
- Дотримуватися певної дієти

?
Жінка 25 років, хворіє на параноїдну шизофренію протягом трьох років. В період загострення захворювання напружена, чує “голоси”, які наказують вбити себе. Який препарат доцільніше призначити хворій у даному випадку?
+ Галоперідол
- Амітриптілін
- Аміназин
- Седуксен
- Сонапакс

?
Хвора А., 36 років, бібліотекар. Захворіла в віці 23 років, захворювання почалось з тривоги, поганого настрою, вважала, що всі навколо неї її обговорюють, чула в телевізійних передачах натяки на свою адресу. Неодноразово лікувалась в психіатричному стаціонарі. Останні 2 роки відмічається стан нестабільної ремісії з ідеями стосунку, слуховими галюцинаціями індиферентного змісту. Постійно лікується амбулаторно, приймає нейролептичну терапію. Останній тиждень клозапін було замінено на галоперідол. У хворої з`явились судоми м`язів шиї, язика, окуломоторних м`язів. Призначте корекцію нейролептичного синдрому.
+ Препарати антипаркінсонічної дії.
- Аміназин.
- Протисудомні препарати.
- Психотерапія.
- Піротерапія.

?
Хворий М., 35 років. Вперше поступив в психіатричний стаціонар. Встановлено діагноз шизофренія, параноїдна форма. Який метод лікування доцільно застосувати?
+ Нейролептична терапія
- Вітамінотерапія
- Фізіотерапія
- Психотерапія
- Рефлексотерапія

?
Побічні ефекти нейролептичної терапії все, окрім:
- акінето-гіпертонічний синдром ( паркінсонізм);
- гіперкінето-гіпертонічний синдром ( гіперкінези);
- гіпертонічний синдром ( акатизія, тахікінези);
+ медикаментозна залежність;
- токсичні гепатити.

?
Коректори екстрапірапідних побічниих ефектів все, окрім:
+ тіорідазін (меллеріл);
- бенактізін (амізіл);
- біперіден (акінетон);
- толперізон (мідокалм);
- трігексифеніділ (циклодол).

?
Для купірування галюцинотарно-параноїдного збудження використовується все, окрім:
+ толперізон (мідокалм) 100 мг 4р/д;
- клопіксол-акуфаз 1 мл в/м 1раз/3 доби;
- галоперидол 0,5 % р-р 2-3 мл в/м 2 р/д;
- тізерцин 100 мг 4 р/д.

?
Хворий К., 25 років. В приймальному покої лікарні раптово впав на підлогу, колір обличчя та шкірних покривів ціанотичний, зіниці не реагують на світло. Спостерігаютьсясудомні скорочення різних груп м’язів. Хворий прийшов до свідомості через 15 хвилин, нічого не пом’ятає. Як оцінити описаний стан?
+ Великий епілептичний напад
- Епілептичний статус
- Істеричний напад
- Малий епілептичний напад
- Діенцефальний напад

?
Було помічено, що 7 річний школяр під час уроків по кілька разів ставав неуважним. Вчитель звернув увагу на відсутність погляду дитини, причмокування губами. Падіння та судом не спостерігалось. Під час короткої «відсутності» він не відгукувався на своє ім`я. Мати помічала такі ж явища і раніше, але не надавала їм значення, вважаючи, що дитина замислилась. Визначте тип епілептичного припадку, відповідно до прийнятої класифікації.
+ Абсанс
- Генералізований тоніко-клонічний припадок
- Простий парциальний припадок
- Складний парциальний припадок
- Джексонівський парциальний припадок

?
Жінка 35 років. З 13 років страждає на епілепсію з генералізованими епінападами, які виникають 1–2 рази на місяць у нічний час та супроводжуються мимовільним сечовиділенням та дефікацією. Після перенесеного грипу напади почастішали, виникають з періодичністю 2–3 хвилини, між нападами до свідомості не повертається, реакція зіниць на світло відсутня. Вибиріть найбільш вірний діагноз.
+ Епілептичний статус
- Епілептичний психоз
- Збільшення кількості малих епінападів
- Збільшення кількості великих епінападів
- Збільшення кількості истеричних нападів

?
У хлопчика 10 років періодично виникають короткочасні стани (до 10–15 секунд) у вигляді “раптового зупинки”, які супроводжуються зупинкою і фіксацією погляду у прямому положенні, відсутнім беззмістовним виразом обличчя, зупинкою рухів та наступною амнезією. Який найбільш вирогідний стан описано?
+ акінетичний напад
- обнубіляція
- транс
- фуга
- шперунг

?
У хворого двічі на місяць з’являються напади втрати свідомості з судомами тоніко-клонічного характеру в кінцівках, падінням, мимовільним сечовипусканням, прикусом язика. Напади не провокуються зовнішніми подразниками, тривають до 10 хвилин. Після нападу свідомість відновлюється або наступає сон. Між нападами хворий скарг не пред’являє, про напади не пам’ятає. Неврологічний статус без патології. Який попередній діагноз?
+ Епілепсія з первинно генералізованими нападами
- Вегетативно-судинна дистонія з синкопальними нападами
- Епілепсія з вторинно генералізованими нападами
- Епілепсія з сутінковими станами свідомості
- Джексоновський епілептичний напад

?
Хвора, що з цікавістю читала книгу, раптово опустила її на коліна.Обличчя жінки при цьому зблідло і прийняло «відсутній» вираз.Через секунду хвора подовжила читати з виразом зацікавленності на обличчі.Який стан спостерігався у хворої?
+ Абсанс
- Транс
- Фуга
- Дисфорія
- Онейроїдний стан

?
Перед великим судомним нападом у хворого виникає аура, що починається з неприємних відчуттів у епігастральній ділянці, з нудотою.Після цього дискомфорт поширюється на ділянку серця, потім хворий відчуває «удар в голову». Який різновид аури у хворого?
+ Вісцеральна
- Вісцеромоторна
- Сенсорна
- Імпульсивна
- Психічна

?
У хворого на епілепсію розвинулось епілептичне недоумство. Чим характеризується цей стан?
+ Хворий не може відокремити головне від другорядного
- Грузне в дріб`язках
- Важко переключається з однієї теми на іншу
- Олігофазія
- Усе наведене вище

?
Хворий К., 40 років. Діагностована епілепсія. Розгублений, відмовляється від їжі, плаче, не хоче лягати в ліжко: «зараз мене будуть ховати, у землю закапувати». Вигукує окремі слова, розглядає свої руки: «кров, бачите, от вона». Починає молитися, потім раптово підхоплюється і вдаряє сусіда. Через добу приходить у себе, про те, що трапилося, нічого не пам`ятає. Яке порушення свідомості спостерігалося у хворого з епілепсією?
- Онейроїд
+ Сутінковий розлад свідомості
- Делірій
- Аменція
- Астенічна сплутаність

?
Хворий на епілепсію під час сніданку раптово відключився, пролив на себе гарячий чай. Спостерігалось почервоніння обличчя, мідріаз, легке посмикування лицьових м`язів. Через 15 сек також раптово отямився, що відбувалося не пам`ятає, одяг мокрий, на підлозі розбита чашка. Який вид генералізованого нападу спостерігався у хворого?
+ Абсанс
- Атонічний
- Тоніко-клонічний
- Клонічний
- Тонічний

?
Хворий С., 37 років, поступив в реанімаційне відділення у зв'язку з судомними тоніко-клонічними нападами, які повторюються кожні півгодини. Між нападами до свідомості не відновлюється. Артеріальний тиск 170/ 90 мм рт. ст., пульс 100 уд/сек. Зі слів родичів вчора ввечері був на весіллі, вживав алкоголь. В анамнезі - 5 років тому переніс закриту черепно-мозкову травму, забій головного мозку, після чого виникли поодинокі судомні напади з втратою свідомості, проте хворий протисудомного лікування не отримував. Який препарат першочергово необхідно ввести для надання невідкладної допомоги?
+ Сібазон
- Сульфат магнію
- Натрію оксибутират
- Аміназин
- Тіопентал натрію

?
Епілептичний статус - це такий стан, при якому у хворого:
+ багаторазові повторні судомні напади, між якими хворий не приходить в стан нормальної свідомості
- раптово та значною мірою збільшується кількість судомних нападів
- сформувався епілептичний дефект психіки
- відмічається післянападова кома та наступна афазія
- формується резидуальний параноїдний епілептичний психоз

?
У хворого, що перебуває в реанімаційному відділенні, діагностований епілептичний статус з генералізованими судомними епілептичними нападами. Які медикаменти використовують для виведення хворого з епілептичного статусу?
+ Седуксен, натрію оксибутират, гексенал.
- Конвулекс, карбамазепін, люмінал.
- Ноотропіл, клоназепам, еуфілін.
- Фінлепсин, вальпроат натрію, бензонал.
- Все перераховане.

?
Під час нападу необхідно зробити все, крім:
- не намагатися насильно стримувати судомні рухи;
- по можливості положити людину з нападами на рівну поверхню, підкласти йому під голову що-небудь м'яке, розстібнути комір і звільнити від тісного одягу;
- повернути голову на бік для запобігання западання язика і попадання слини в дихальні шляхи, а в випадках виникнення блювоти обережно повернути на бік все тіло;
+ розтиснути зуби якими-небудь предметами;
- не робити штучного дихання або масаж серця;
- не давати жодних ліків або рідин через рот.

?
Ситуації, що не потребують призначення антиконвульсантів?
- дебют з епілептичного статусу;
- упевненність в дебюті ідеопатичної генералізованої епілепсії;
- доведена наявність епілептичних нападів в анамнезі;
- наявність актуальної неврологічної патології, що викликає напад.
+ гострий симптоматичний припадок;
- все перераховане

?
Призначення антиконвульсантів можливо:
- молодий вік та відсутність факторів ризику розвитку епілепсії;
- неускладненна вагітність та відсутність факторів ризику розвитку епілепсії;
- гострий симптоматичний припадок;
- припадок спровокований, спровокований тривалою депрівацією сну;
+ важкий характер нападів, розвиток яких загрожує життю або здоров’ю хворого;
- все перераховане.

?
Які чинники відіграють роль при призначенні ПЕП, окрім?
- Тип нападу
- Синдром епілепсії
- Стать хворого
+ Національність хворого
- Супутні захворювання
- Вік хворого
- Соціальна та економічна ситуація

?
У терапевтичному відділенні у хворого виникла серія генералізованих епілептичних судомних нападів. Який препарат потрібно ввести хворому у першу чергу?
+ Діазепам
- Хлорал-гідрат
- Дімедрол
- Лазікс
- Магнію сульфат

?
Лікування епілептичного статусу:
+ седуксен 10-30 мг у розчині на добу, маніт 200 мл/добу в/в крапл., реосорбілакт 200-400 мл/добу в/в крапл., магнія сульфат 25% 5-20 мл/добу, L–лізину есцинат 0,1% 5-15 мл/добу в/в крапл., дексаметазон 0,4% 1,0-2,0 мл/добу в/м, ессенціале 5-10 мл/добу в/м або антраль 0,4 г/добу, дімедрол 1% 1,0-2,0 на добу в/м.
- седуксен 2.5% р-н 2.0-4.0 мл в/м, сірчанокисла магнезія 2,5% 10-15 мл в/в, барбаміл 5% 6-8 мл в/м.
- хлорал гідрат в клізмі 6% р-н 15.0-20.0 мл, седуксен 0.5% р-н 60 -80мг/день в/в, барбаміл 5% 6-8 мл в/м
- сірчанокисла магнезія 2,5% 10-15 мл, аміназін (2.5% 2 мл) + дімедрол (1% 2 мл) + аналгін (50% 2 мл) + промедол (2% 1 мл), седуксен (2.5% р-н 2.0-4.0 мл в/м)

?
Фармакотерапія епілептичних психозів включає:
+ діазепам 10-30 мг у розчині/добу, вальпроат натрію 500-1500 мг у розчині на добу, магнію сульфат 25% 5,0-10,0 на добу, клозапін 25-100 мг/добу, сульпірид 50-200 мг/добу або карбазепін до 400 мг/добу
- аміназін 2.5% р-н 2.0-4.0 мл в/м в поєднанні з дімедролом 1% р-н 2.0 мл в/м і кордіаміном 2.0 мл п/ш 2-3 р/день
- трасілол 25-30 тис.од. на 500 мл фіз.р-на в/в краплинно 1-2 рази на день, в/в
- аміназін (2.5% 2 мл) + дімедрол (1% 2 мл) + аналгін (50% 2 мл) + промедол (2% 1 мл)
- бемегрид 0.5% 1-2 мл в/в на 10 мл, 0.9% NaCl,в/в, новокаїн (0.5% 100-150 мл) + глюкоза (5% 100-150 мл) + дімедрол (1-2% 2 мл) + аміназін (2.5% 1-2 мл

?
Фармакотерапія епілептичних деменцій включає:
+ німодіпін 90-180 мг/добу, гліатілін 800-1000 мг/добу, донепезіл 25-100 мг/добу, пірітінол 600-1200 мг/добу
- аміназін 2.5% р-н 2-4 мл в/м, галоперидол 0.5% р-н 1-3 мл в/м, лепонекс 100-200 мг, строфантин 0.05% 0.75 мл в/в на 10 мл 40% р-ну глюкози
- амітриптилін 1% р-н 2.0-4.0 в/м 2 р/день, седуксен 0.5% р-н 2.0-4.0 мл в/м 2-3 р/день, пропазін 2.5% р-н 2.0-3.0 мл в/м 2 р/день, тизерцин 2.5% р-н 2.0 мл
- сірчанокисла магнезія 25% 10 мл в/в, манітол, лазікс 1% 2 мл в/в 1-2 р/день, сечовина 30% 100-200 мл на 10% р-ні глюкози в/в краплинно 1-2 р/день.

?
У пацієнта 25-ти років, що знаходиться на стац.лікуванні, раптово розвинувся приступ, що супроводжувався порушенням свідомості, судомним скороченням м’язів кінцівок, прикусом язика, піною з рота. Був введений діазепам в/в, що приступ не купірував. Через 15 хвилин повторне введення препарату виявилося неефективним. Який невідкладний стан розвився у пацієнта?
+ Епілептичний статус.
- Алкогольний делірій
- Генералізований великий судомний напад
- Істеричний напад
- Психомоторне збудження

?
Хвора 19-ти років десять років страждає на епілептичну хворобу. Пішла на прийом до лікаря і не повернулась. Через три дні з'явилася додому обірваною, замерзлою. Поводила себе дивно: не розмовляла, ні з ким не спілкувалась, дивилась в одну точку, вночі не спала. На наступний день стан нормалізувався. Хвора не змогла пригадати, що з нею відбувалось протягом останніх чотирьох діб. Оточуючим здавалась задумливою та сонною. Який розлад імовірно виник у хворої?
+ Сутінковий розлад свідомості
- Деліріозне потьмарення свідомості
- Афективно-звужена свідомість
- Оглушення
- Сопор
- Аментивне потьмарення свідомості

?
Для початкового періоду ЧМТ характерні всі синдроми окрім:
- Оглушення
+ Кататонічного ступора
- Сопора
- Коми

?
Для травматичного непродуктивного синдрому Корсакова не характерні:
- Фіксаційна амнезія
- Астенія
- Амнестична дезорієнтація
+ Вербальний галюциноз

?
У віддаленому періоді ЧМТ не характерні:
- Судомний синдром
- Дементний синдром
+ Деліріозний синдром
- Корсаковський синдром
- Психоорганічний синдром

?
Для посттравматичного психоорганічного синдрому не характерні:
- Зниження пам'яті та інтелекту
+ Сенсорна афазія
- Емоційні розлади
- Розлади у сфері інстинктів і потягів

?
Для проведення базисної терапії у віддаленому періоді ЧМТ не застосовується:
- Судинна терапія
- Седативна терапія
- Ноотропні препарати
+ Інсулінокоматозна терапія

?
Антероградна амнезія характеризується:
+ Втратою спогадів про події, що відбувалися безпосередньо після виходу із стану виключеної свідомості
- Розповсюдженням втрати спогадів на триваліший період (години, дні, тижні)
- Втратою спогадів на події, що передували захворюванню
- Втратою здібності до запам'ятовування поточних подій
- Наявністю парамнезій.

?
Чоловік 22 років, ніколи раніше не хворів, алкоголем не зловживає. Після травми мозку з втратою свідомості через 2 тижні не впізнає свого лікаря, забуває, де його палата і ліжко, що він їв, коли працював. Настрій підвищений, без мети ходить по відділенню. Яка причина найбільш вірогідно сприяла виникненню захворювання?
+ Травма мозку
- Склероз судин головного мозку
- Алкогольна інтоксикація
- Епілептична хвороба
- Соматичне захворювання

?
У динаміці ЧМТ виділяють такі основні етапи, окрім:
- початковий
- гострий
+ підгострий
- пізній (реконвалесценції)
- резидуальний

?
Початковий (щонайгостріший) період ЧМТ продовжується:
- до 24 годин
- до 12 годин
- до 2-ої доби
+ до 3-ої доби (до відновлення свідомості)

?
До психічних порушень початкового періоду ЧМТ відноситься все, окрім:
- Кома
- Сопор
+ Галюцинації
- Оглушення
- Блювота
- Запаморочення

?
Чоловік 43 років, який має контакт із етильованим бензином, надійшов до клініки зі скаргами на загальну слабкість, запаморочення, погіршення пам'яті, сонливість вдень та безсоння вночі, відчуття “волосся” в роті, колючі болі в правому підребер'ї. Який найбільш ймовірний діагноз у хворого?
+ Хронічна інтоксикація тетраетилсвинцем
- Алкогольний делірій
- Хронічна інтоксикація ртуттю
- Хронічна інтоксикація марганцем
- Хронічна інтоксикація свинцем

?
При грипі можливі всі наступні психічні розлади, окрім:
- Астенії
- Психозів із потьмаренням свідомості
- Дереалізації
- Ажитованої депресії
+ Деменції

?
Що є критеріями діагностики симптоматичних психозів?
- Наявність симптомів основного захворювання
- Наявність зв'язку в часі виникнення психічних розладів і симптомів основного захворювання
- Паралелізм в протіканні психічних і соматичних розладів
- Поява органічної симптоматики
+ Все перераховане вірно

?
Клінічна картина соматогенних розладів залежить від:
- Характеру основного захворювання
- Ступеня тяжкості основного захворювання
- Етапу протікання основного захворювання
- Рівня ефективності терапевтичних заходів
- Індивідуальних особливостей організму
+ Все перераховане вірно

?
При симптоматичних психозах виділяють наступні синдроми, окрім:
- Астенічні, астеноневротичні, псевдопсихопатоподібні синдроми
- Афективні синдроми (депресивні, депресивно-сенестопатичні, маніакальні, ейфорії, дисфорії)
- Галюцинаторно-маячні психози
- Амнестичні, конфабуляторні з психомоторним збудженням
+ Апато-абулічний синдром

?
Які виділяють групи симптоматичних психозів, окрім:
- Гострі симптоматичні психози
- Підгострі і протраговані симптоматичні психози
- Хронічні або рецидивуючі симптоматичні психози
+ Ремітуючі симптоматичні психози

?
Тривалість підгострих і протрагованих симптоматичних психозів:
- від 1 до 2-3 міс.
- 10-15 днів
+ від 3 до 5-6 міс.
- від 6 до 12 міс.

?
До синдромів органічного ряду при хронічних симптоматичних психозах відносять всі, окрім:
- Органічний психосиндром
+ Корсаковський синдром
- Судомний синдром
- Дементний синдром
- Апато-абулічний синдром

?
Екзогенний тип реагування настає через:
+ Симптоми Віка
- Синдром Корсакова
- Синдром Ганзера
- Синдром Кандинського-Клерамбо

?
Хворий переніс тяжкий грип. Через місяць після захворювання зявився головний біль, слабкість, став дратівливим, знизилась пам`ять, швидко стомлювався на роботі. Під час бесіди з лікарем скаржиться на нестриманність. Вказав, що зовсім перестав читати книжки, а думки завжди десь далеко. Через 20 хвилин бесіди став говорити тихіше, довго обдумував питання та відповідь на них. Визначте синдром.
+ Астенічний синдром
- Прихована депресія
- Іпохондричний синдром
- Амнестичний синдром

?
Хворий 50 років, на фоні ейфоричного піднесеного настрою розповідає про “будівництво мосту з Шепетівки до Австралії, по якому будуть переходити кролі, яких він буде перепродавати австралійцям по 1 гривні, а потім купить бочки з діамантами”. Називає себе “генералісимусом всього світу”, просить у лікаря “дві гривні на комбікорм для кролів”. Назвіть, для якого захворювання найбільш специфічні подібні маячіння?
+ Прогресивний параліч.
- Церебральний атеросклероз.
- Шизофренія.
- Алкоголізм.
- Маніакально-депресивний психоз.

?
У чоловіка 30 років, пів року тому була виявлена серопозитивна реакція на ВІЛ. Останні 3 місяці – скарги на загальну слабкість, втомлюваність, головний біль. Останні 2 тижні – тривожність, боязливість, пригніченість. 5 днів назад з’явились розлади пам’яті та афазія. Неохайний зі своєю сечею. Встановіть діагноз.
+ Деменція при СНІДі.
- Енцефалопатія у пацієнта з ARC (AIDS-related complex).
- Органічний психосиндром.
- Тривожно-депресивний синдром у ВІЛ-інфікованого.
- Соматоформна депресія.

?
Хворий 26 років алкоголем не зловживає. З приводу пневмонії знаходиться у стаціонарі. Скаржився на слабість, сонливість, кашель. До вечора виникло психічне порушення, голосно скрикував: «Відійдіть Не убивайте мене допоможіть...». Не розумів, де знаходиться; чув «голосу» загрозливого характеру. Бігав по палаті, намагався підхопитися на підвіконня. Не дізнавався навколишніх. Після призначення седативних препаратів заснув, ранком зміг згадати лише окремі фрагменти учорашнього вечора. Який діагноз у хворого?
+ Соматогенний психоз
- Алкогольний делірій
- Шизофренія
- Судинний психоз
- Психогенний психоз

?
Хронічний галюциноз при судинних психозах відрізняється від галюцинозу при шизофренії наступними ознаками:
- Переважають нюхові галюцинації
+ Симптоми мерехтять залежно від соматичного стану
- Наявність яскравого афективного забарвлення
- Справжній вербальний галюциноз
- Галюцинаторні переживання наростають у темний час доби

?
Яка найбільш часта причина деменції у літніх людей?
- Численні мозкові інфаркти
- Гідроцефалія з нормальним тиском
- Хвороба Альцгеймера
- Хорея Гентингтона
+ Склероз церебральних артерій

?
Запаморочення при судинних захворюваннях головного мозку зазвичай:
- Мають характер «зробленності»
- Супроводжуються почуттям неприємної легкості та порожнечі в голові
- Мають вестибулярне походження
- Носять вазомоторний характер
+ Виникають при емоційній напрузі

?
Частим симптомом судинного ураження мозку, при диференційній діагностиці з іншими нозологіями, є наступна ознака:
- Раптовий початок хвороби
- Старечий вік хворого
- Переважання зорових порушень сприйняття
+ «Мерехтіння» симптоматики
- Наявність грубих мнестичних порушень

?
Для клінічних порушень судинного генезу в латентному періоді характерно все, крім:
- Астенічної симптоматики
- Головного болю і запаморочення
- Парестезій
- Порушеня сну
+ Псевдоремінісценцій

?
У латентному періоді церебрального атеросклерозу типові порушення пам'яті:
- Ретроградна амнезія
- Антероградная амнезія
+ Забування значимої інформації в потрібний момент
- Порушення функції ретенції
- Фіксаційна амнезія

?
При ураженні правої півкулі головного мозку спостерігається наступна психопатологічна симптоматика, крім:
- Анозогнозії
- Параліча
- Порушення схеми тіла
- Зниження пам'яті за Корсаковским типом
+ Ейфорії
- Зниження рівня когнітивних функцій

?
Яка психопатологічна симптоматика буде спостерігатися у хворих при ураженні лівої півкулі головного мозку:
+ Зниження рівня когнітивних функцій (інтелектуальне зниження)
- Зниження пам'яті за Корсаковским типом
- Порушення схеми тіла
- Анозогнозія

?
Хвора похилого віку (виглядає на 65-70 років), доставлена каретою швидкої допомоги з вулиці. Розгублена, метушлива. Називає своє ім’я, по-батькові, не може згадати свій вік, не розуміє навколишніх обставин, дезорієнтована в часі та місценаходженні. Емоційно слабкодуха, за щось просить пробачення, слізлива. Встановіть діагноз.
+ Атеросклеротична (лакунарна) деменція.
- Старече недоумство.
- Інволюційна меланхолія.
- Маніакально-депресивний психоз.
- Шизофренія.

?
Хвора Н., 52 роки, направлена на консультацію до психіатра лікарем-гінекологом, до якого звернулася з приводу розладу оваріо-менструального циклу. На прийомі вкрай тривожна, не може всидіти, розгублена. Переживає, що з рідними станеться нещастя, висловлює побоювання стосовно свого здоров'я, життя. Встановіть діагноз.
+ Інволюційний психоз.
- Шизофренія.
- Маніакально-депресивний психоз.
- Реактивний психоз.
- Істероідна психопатія.

?
Хворий, 57 років. Захворювання почалось з розладів пам'яті із збереженною емоційною сферою та критичністю. Потім мали розвиток апрактичні, агностичні та афатичні розлади, явищі алексії. Який діагноз?
- Пресенільна деменція
- Старче недоумство.
- Хвороба Піка.
- Церебральний атеросклероз.
+ Хвороба Альцгеймера.

?
Хвора 58 років. Близько 2-х років почала погіршуватись пам'ять. Останнім часом забула багато подій свого життя, не пам'ятає, чи є онуки, діти, не може нічого запам'ятати. Кілька разів виходила з квартири і не могла знайти дорогу назад. У квартирі орієнтується важко. Не може приготувати собі їжу, не розчісується, не може самостійно одягатися. Апатична, бездіяльна. Ознак хвороби Паркінсона, Гентінгтона, а також вираженої судинної патології не виявлено. Встановіть діагноз.
- Енцефалопатія
- Корсаковский психоз
- Судинна деменція
+ Хвороба Альцгеймера
- Хвороба Піка

?
Хвора 75 років не може назвати місяць, число, пору року. Після довгих роздумів називає своє ім'я. Настрій дратівливо-незадоволений. Постійно носить з собою вузлик з речами, ховає у себе на грудях в білизні хліб і свої черевики, “безцінні книги”. Який найбільш вірогідний діагноз?
- Стареча деменція.
+ Атеросклеротична (лакунарна деменція).
- Пресенільна меланхолія.
- Хвороба Піка
- Розлад особистості (психопатія).

?
Хвора 55-ти років. Захворювання почалося зі змін особистості (зниження морально-етичних якостей) рухової розгальмованності, зниження критики, потім з'явилися розлади експресивної мови, "стоячі симптоми". Який найбільш вирогідний діагноз?
- Хвороба Альцгеймера
+ Хвороба Піка
- Хорея Гентінгтона
- Старече недоумство
- Судинний психоз

?
До непсихотичних розладів іволюційного генезу не відносять:
- Астено-вегетативний синдром
- Депресивний синдром
- Тривожно-депресивний синдром
+ Параноїдний синдром
- Сенесто-іпохондричний синдром

?
Хворий 68-ми років, службовець. Близько двох років тому почались порушення пам'яті: став забудькуватим в роботі і побуті, не справлявся із службовими обов'язками. Поступово став забувати імена рідних, назви предметів, став безпорадним, порушилась мова. Втратив навики письма, читання, перестав доглядати за собою. При комп'ютерно-томографічному дослідженні: атрофія кори великих півкуль мозку. Який діагноз є найбільш вірогідним?
- Атеросклеротична деменція
- Прогресивний параліч
- Сенильна деменція
+ Хвороба Альцгеймера
- Хвороба Піка

?
Деменція при хворобі Піка відрізняється від хвороби Альцгеймера:
- Емоційним сплощенням
- Розгальмованістю
- Афазією
- Збереженням пам'яті на початкових етапах
+ Соціальними і поведінковими розладами, які передують порушенням пам'яті
- Початком у віці 50-60 років

?
Службовець, багато років зловживає спиртними напоями, переніс важкий алкогольний делірій, після якого з`явились масивні порушення пам`яті. Не запам`ятовує поточні події. Настрій нестабільний, швидко астенізується під час бесіди. Біографічні дані пам`ятає достатньо. Соматично ослаблений, АТ= 160/95 мм.рт.ст., тони серця приглушені, в легенях поодинокі свистячі хрипи. Печінка дещо збільшена, чутлива при пальпації. Яка група психотропних препаратів найбільш доцільна?
+ Ноотропи.
- Психостимулятори.
- Нейролептики.
- Транквілізатори.
- Препарати літію.

?
Легкий ступінь простого алкогольного сп'яніння характеризується:
+ відчуттям психічного і фізичного комфорту. Поліпшується настрій, виникає відчуття бадьорості і задоволення. Переважають приємні думки і асоціації
- відчуттям психічного і фізичного дискомфорту. Погіршується настрій, виникає відчуття відчуженості, незадоволення. Переважають неприємні думки і асоціації
- відчуттям психічного і фізичного дискомфорту, на тлі чого погіршується настрій, виникає відчуття незадоволення. Переважають неприємні думки і асоціації
- проявляється лише відчуттям психічного дискомфорту
- проявляється лише відчуттям фізичного дискомфорту

?
Експлозивний варіант простого алкогольного сп'яніння проявляється:
+ скороминущими спалахами різкої незадоволеності, роздратуванням або злісттю. Відповідно до них, змінюються зміст висловів і поведінка. Ці спалахи нетривалі, чергуються з відносним заспокоєнням і навіть добросердям, але, протягом сп'яніння, повторюються неодноразово
- скороминущими спалахами різкої незадоволеності, роздратуванням або злісттю. Відповідно до них, змінюються зміст висловів і поведінка. Ці спалахи тривалі, не змінюються відчуттями добросердя та заспокоєння
- скороминущими спалахами різкої незадоволеності, роздратуванням або злісттю. Відповідно до них, змінюються зміст висловів і поведінка. Ці спалахи тривалі, чергуються з відносним заспокоєнням і навіть добросердям, але, протягом сп'яніння, повторюються неодноразово
- скороминущими спалахами різкої незадоволеності, роздратуванням або злісттю, які не справляють впливу на поведінку та висловлювання, одразу змінюються відчуттям добросердя та заспокоєності
- нічим з перерахованого

?
Маніакальний варіант зміненого простого алкогольного сп'яніння характеризується:
- зниженим настроєм
- стійкими дисфоріями
- стійкими маячними ідеями
+ всім перерахованим
- нічим з перерахованого

?
Хворий Д., 39 років, три дні тому був прооперований з приводу гострого апендициту. Післяопераційний період проходив без ускладнень, відмічено деяку роздратованість, неспокійний сон. Ввечері на третю добу після операції став неспокійним, метушливим, чув, як на вулиці співають дівчата. Відганяв від себе “білих мух”, кричав, що в кімнаті повно пацюків. Вважає, що він у себе вдома, в часі дезорієнтований. Соматично: гіпергідроз, АТ=160/100 мм.рт.ст., Т= 37,4 0С, тахікардія. За повідомленням родичів багато років зловживає спиртним. Діагностуйте психіатричний розлад
+ Алкогольний делірій.
- Токсико-інфекційний психоз.
- Гіпертоксична шизофренія.
- Гострий шизо-афективний психоз.
- Синдром Ганзера.

?
Хворий 32 року, шофер. Зловживає алкоголем з 22 років, останні 3 роки похмеляється, толерантність до 1,5 л горілки. Став байдужний до родини, дітей, витрачає багато грошей на спиртне. Часто з'являється в громадських місцях п'яним. Може пити кілька днів підряд, потім після короткої перерви знову повертається до спиртного. Звільнений з роботи, періодично працює вантажником, по довгу не залишається на одному місці через пияцтво. Дружина подала заяву на розлучення. Визначите стадію захворювання.
+ Алкоголізм, I стадія
- Алкоголізм, II стадія
- Побутове пияцтво
- Дипсоманія
- Алкоголізм, III стадія

?
При 3 стадії алкогольного делірію:
- Наступає повне безсоння. Разом з ілюзіями з'являються псевдогалюцинації, які, незабаром, починають переважати в клінічній картині
+ Наступає повне безсоння. Разом з ілюзіями з'являються істинні зорові галюцинації, які, незабаром, починають переважати в клінічній картині
- Наступає стан коми
- Наступає сопор
- Нічого з перерахованого

?
В лікуванні металкогольних психозів вкрай важливу роль відіграє:
- Контрікал
- Трентал
+ Віт. В1
- Віт. А
- Нічого з перерахованого

?
У хворого 36 років, який стоїть на диспансерному обліку з діагнозом “Алкоголізм ІІ стадії”, вперше встановлено маячення ревнощів. Є реальна небезпека розправи над дружиною. Чого потребує хворий в першу чергу?
+ Невідкладна госпіталізація в психіатричний стаціонар
- Направлення до наркологічного відділення
- Амбулаторне лікування
- Вирішення питання про дієздатність
- Проведення сімейної психотерапії

?
Хворий 34 років прийшов на прийом з метою “підлікувати нерви та довести дружині, що випиваю як усі”. Розповів, що важко працює на нервовій роботі, пов’язаній з людьми. Вживає алкоголь переважно після роботи в компанії співробітників “для заспокоєння”. Інколи забуває деякі епізоди застілля. На наступний ранок почуває себе погано. Для покращення вживає 1-2 пляшки “Джин-тоніку”. Себе хворим не визнає на підставі досить довгих періодів повної тверезості. При розмові на алкогольну тематику спостерігається деяке збудження та гіперсалівація. Встановіть діягноз.
+ Хронічний алкоголізм II ст.
- Зловживання алкоголем.
- Астенічний синдром.
- Циклотимія.
- Розлад особистості (психопатія) за збудливим типом.

?
Хворий 45 років доставлений швидкою допомогою з відділення міліції, куди звернувся по допомогу,при цьому скаржився на переслідування з боку колишньої дружини. За словами пацієнта, вона найняла вбивць, які почали переслідувати хворого близько 6 вечора. Ніби-то бачив переслідувачів (і серед них дружину), чув їх розмови. На прийомі: збуджений, вкритий холодним потом, кінцівки тремтять. Відмічається тахікардія. Встановіть діагноз?
+ Алкогольний делірій.
- Галюцінаторно-параноїдний синдром.
- Пресенильний параноїд.
- Психогенно-реактивне збудження.
- Шизофренія, синдром психічного автоматизму.

?
Невротично-фобічний синдром характеризується всім перерахованим, окрім:
+ складного психологічно незрозумілого характеру ритуалів
- наявність чіткої фабули
- загострення в специфічних ситуаціях
- вираженого компоненту боротьби мотивів
- афективної насиченості переживань

?
Невротичний астенічний синдром виявляється всім перерахованим, окрім:
+ транзиторних легких порушень свідомості
- дратівливій слабкості
- вегетативних розладів
- сенсомоторних і афективних розладів
- порушень сну

?
Невротична депресія характеризується всім перерахованим, окрім:
+ вираженими явищами загальмованості, які переважають у ранковий час
- психогенній обумовленості з віддзеркаленням психотравмуючої ситуації
- астенії з емоційною нестійкістю
- «втечею в роботу» з можливістю виконання великого об'єму роботи
- хвилеподібної течії

?
Невротичний вегетативний криз характеризуються:
+ зв'язком з емоційною напругою
- афективною насиченістю
- різною тривалістю, відсутністю стереотипності побудови
- стабільною симпато-адреналовою спрямованістю
- стабільною ваго-інсулярною спрямованістю

?
Хвора 45 років за своїм характером вередлива, демонстативна. Побачивши лікаря, починає охати, стогнати, триматися за голову, плакати. Скаржиться на болі в усьому тілі. При ходінні похитується, тримається за оточуючі предмети. Після неприємної бесіди раптово починає стогнати, лягає, закочує очі, не відповідає на запитання. Зіничні рефлекси при цьому збережені. Такий стан триває 15-20 хвилин. Згадує про перенесений стан, вважає себе тяжко хворою, непрацездатною. Чим найбільш імовірно зумовлений такий стан хворої?
+ Істеричний невроз
- Епілептична хвороба
- Симулятивна поведінка
- Маніакально-депресивний психоз
- Неврастенія

?
Студентка 20 років після того, як не склала іспит, почала скаржитись на відчуття інородного тіла, схожого на кульку в горлі, затруднене ковтання. Фіксована на цьому, обмежує себе в їжі, плаксива, прагне привернути до себе увагу, демонстративна. Легко піддається психотерапевтичному навіюванню. Який на вашу думку психіатричний діагноз
+ Істеричний невроз
- Іпохондричний невроз
- Депресивний невроз
- Обсесивний невроз
- Параноїдна реакція

?
Хвора 24 років. За характером компанійська, емоційно-лабільна. Після розлучення з чоловіком скаржиться на роздратованість, подавлений настрій, серцебиття, відчуття перебоїв, колючий біль в ділянці серця, загальну слабкість. Об'єктивно: гіпергідроз долонь, пульс 72-78 за хвилину, лабільний, серце - без патології, ЕКГ - норма. Яка патологія найбільш вірогідно зумовлює таку картину?
+ Неврастенія.
- Іпохондрічний невроз.
- Невроз нав'язливих станів.
- Малопрогредієнтна шизофренія.
- Депресивний невроз.

?
Яка назва синдрому, при якому у хворого безперервно повторюються небажані, настирні, нерідко обтяжливі думки, уявлення, сумніви та потяги. Він намагається, але не здатний від них позбавитися зусиллям волі, тому для усунення жахів виконує різного роду “перевірки”, “очищення” та страждає від поступового розвитку дистимічного або депресивного стану.
+ Обсесивно-компульсивний.
- Ананкастичний.
- Фобічний.
- Іпохондричний.
- Депресивний.

?
Інженер Г. чудово справляється з роботою. Ніхто із співробітників не знає, що у нього страх переходити через мости. «Я боюся, - каже він, - що міст може впасти, коли я по ньому буду йти. Бачу, як по мосту їдуть автомобілі, ходять люди. Розумію, що він капітальний і не провалиться. Усвідомлюю абсурдність мого страху, намагаюсь боротися з ним, але перебороти його не можу. Як тільки я роблю спробу заставити себе пройти по мосту, мене охоплює тривога, непереборний страх, майже жах, з’являється серцебиття і я». Встановіть розлад.
+ Тривожно-фобічний.
- Пароноїдний.
- Іпохондричний.
- Неврастенія.
- Обсесивно-компульсивний.

?
Тривалість розладів при ПТСР виявляються:
+ тиждень
- рік
- протягом життя
- раптово виникаюча ситуація, які повторюється

?
До ознак ПТСР відносяться:
+ повторні переживання психотравми у вигляді кошмарних сновидінь
- ангедонія
- уникнення ситуацій, повязаних з психотравмою
- панічні атаки, які супроводжують спогади про психотравмуючу ситуацію
- парейдолії

?
ПТСР- це реакція на:
+участь в бойових діях
- важку соматичну хворобу
- зміну умов життя
- стурбованість станом здоров'я близьких
- далекі подорожі, відрядження

?
Страх при ПТСР пов'язаний з:
+ раптовими спогадами про психотравму
- галюцинаціями
- маячними ідеями переслідування
- амнезією на поточні події
- дереалізацією

?
Основними емоційними забарвленнями при ПТСР є:
- ейфорія
- слабкодухість
- дистимія
- амбівалентність
+ тривога

?
Виникнення розладів при ПТСР відбувається через:
- тиждень
- рік
- протягом життя
- 1-2 місяців
+ 2-6 місяців

?
Клінічні діагностичні критерії при ПТСР передбачають:
+ наявність стресової події катастрофічного рівня
- наявність переживань відносно майбутнього
- індиферентністью до подій минулого
- наявністю значного сімейного конфлікту
- наявність тривалих міжособистісних конфліктних відносин

?
При ПТСР мають місце:
- псевдоремінісценції
+ нав'язливі спогади (ремінісценції) про подію
- конфабуляції
- амнестічні порушення
- Корсаківський синдром

?
Сон при ПТСР:
- спокійний, без сновидінь
+ має нав'язливі сновидіння
- має сновидіння фантастичного характеру
- має сновидіння лякаючого характеру

?
Для ПТСР характерні:
+ гострі спалахи страху, паніки або агресії, які провокуються несподіваними спогадами про стресову подію
- гостре виникнення галюцинаторних переживань
- наявність ілюзій вечірньої пори, які супроводжуються страхом смерті
- наявність псевдогалюцинаторних переживань, які виникають, як події минулого
- наявність справжніх галюцинацій, на тлі зловживання алкоголю

?
ПТСР протікають:
+ з емоційною відчуженістю, зникненням соціальної активності, вегетативними розладами
- компенсаторним підвищенням соціальної активності, редукцією вегетативних розладів
- без паніки або агресії, сама подія амнезується
- із слабкодухістю, апатією, спробою краще пригадати події

?
У хворого під впливом важкої психічної травми раптово наступив стан рухового заціпеніння з сумним, здивованим виразом обличчя. Хворий не в силах рушити з місця, не може зробити жодного руху, не вимовляє жодного слова. Вегетативні реакції значно виражені. Після виходу з цього стану хворий амнезує його.
- Синдром Ганзера
- реактивний параноїд
- кататонічне збудження
- синдром Кандинського-Клерамбо
+ реактивний ступор

?
Хвора, 26 років, продавець. Спадковість психічними захворюваннями не обтяжена. За характером вразлива, мрійлива; захворіла після повідомлення, що її мати потрапила під поїзд. Зойкнула, впала на підлогу. Лежить нерухомо, із заплющенними очима. На запитання не відповідає, інструкцій не виконує. Піднята рука спадає, наче батіг. Після кофеїн-барбамілового розгальмування розплющила очі, назвала своє ім'я, здивовано спитала де вона. Заплакала, розповідаючи про смерть матері. Який діагноз найбільш вірогідний у хворої?
+ Психогенний ступор
- Реактивна депресія
- Епілепсія
- Істерична реакція
- Кататонічний ступор

?
Хвора 35 років, інженер, незаміжня, дітей не має. Щодо характеру, хвора з дитинства прямолінійна, безкомпромісна, гіперсоціабельна, ригідна. Хвора звернулася до лікаря зі скаргами на погіршення настрою, плаксивість, слабкість, стомлюваність, дратівливість: "я багато плачу, а ніякої видимої причини немає, мені ніщо не в утіху, я не отримую ніякого задовілення ні від чого...". Крім того погіршився сон, апетит, відзначаються часте сердцебиття, коливання АТ, запаморочення та, інколи, діарея. Такий стан у хворої виник 2,5 місяці тому, коли не вдалося влаштувати своє особисте життя. Який найбільш вірний діагноз?
+ Невротична депресія (депресивний невроз)
- Реактивний психоз
- Невротичний розвиток особистості
- Шизофренія, неврозоподібна форма
- Маниакально-депрессивний психоз

?
До слідчого ізолятору було запрошено психіатра з приводу консультації засудженного, що чекав вироку за тяжкий злочин. У пацієнта раптово змінилася поведінка: почав безглуздо себе поводити, по-дитячому розмовляти, лепече, просить цукерку. При огляді: дезорієнтований в собі та оточенні, відповіді мимо запитання, не може порахувати пальці на руках, здивовано підіймає брови, прохає пустити його до матері. Такий стан є:
+ Синдром Ганзера
- Симуляція
- Шизофренія
- Псевдодеменція
- Регрес психіки.

?
Дівчинка 5 років випадково була замкнена на кілька хвилин в темній кімнаті. Коли двері було відчинено, дитина стояла нерухомо посеред кімнати, погляд фіксований в одній точці, на обличчі застигла гримаса жаху, на подразники не реагує. Через 40 хвилин стан дівчинки змінився плачем. Наступного дня нічого не пам`ятала про вчорашній випадок. Який найбільш ймовірний механізм даної реакції?
+ Психогенний.
- Ендогенний.
- Екзогенно-органічний.
- Ендогенно-органічний.
- Умовно-рефлекторний.

?
До слідчого ізолятору було запрошено психіатра з приводу консультації засудженного, що чекав вироку за тяжкий злочин. У пацієнта раптово змінилася поведінка: почав безглуздо себе поводити, по-дитячому розмовляти, лепече, просить цукерку. При огляді: дезорієнтований в собі та оточенні, відповіді мимо запитання, не може порахувати пальці на руках, здивовано підіймає брови, прохає пустити його до матері. Такий стан є:
+ Синдром Ганзера
- Симуляція
- Шизофренія
- Псевдодеменція
- Регрес психіки.

?
До загальних рис характеру для всіх видів психопатій відноситься все, окрім:
- слабкість самовладання
- надмірна афектація
- зниження адаптації
- неврівноваженість
+ оптимізм

?
Для психотерапії психопатій рекомендовано все, окрім:
+ гіпноз
- групова психотерапія
- аналітична терапія
- арт-терапія

?
Для якого розладу особистості характерна демонстративність, театральність?
- розлад особистості шизоїдного типу
- диссоціальний розлад особистості
- емоційно-нестійкий розлад особистості
- ананкастний розлад особистості
+ демонстративний розлад особистості

?
Які з вказаних препаратів не використовуються для лікування психопатій?
- нейролептики
- корекція поведінки
- антидепресанти
- транквілізатори
+ психостимулятори

?
Які із загальних критеріїв не відносяться до психопатій?
- емоційно-нестійкий розлад особистості
- зниження соціальної толерантності
+ маячні ідеї величі
- слабкість самоконтролю

?
Для шизоїдної психопатії типово все, окрім:
+ Товариськість
- Замкнутість
- Вибірковість уваги
- Емоційна холодність

?
Чоловік 28 років, має підвищену вразливість, постійно стурбований ставленням до себе людей, що його оточують, обережний та боязкий у контактах, переживає через це, комплекс особливої неповноцінності. Дуже відповідальна людина, гарний виконавець, проте вважає, що неспроможний себе повністю реалізувати. Ці прояви треба кваліфікувати як:
+ Акцентуацію особистості.
- Параноїдну шезофренію.
- Невротичні реакції.
- Психопатію.
- Вариант психологічної норми.

?
Із характеристики за місцем роботи: постійно намагається зацікавити оточуючих неправдоподібними історіями, в яких фігурують знайомства з відомими людьми, прагне завжди знаходитись у центрі уваги, носить яскравий одяг, безсоромний, брехливий, виховним заходам не піддається. Співчуття будь-кому висловлює занадто театрально, демонстративний. Встановіть діагноз.
+ Розлад особистості (психопатія) істероїдного типу.
- Адаптаційний розлад.
- Розлад поведінки.
- Циклотимія.
- Хорея Гентінгтона.

?
Для хвороби Клайнфельтера не характерно, що:
+ Часто характеризується наявністю у хворих усвідомлення своєї неповноцінності
- Часто характеризується наявністю зайвої Х-хромосоми
- Зазвичай супроводжується розумовою відсталістю в ступені імбецильності
- Розвивається тільки у чоловіків
- Характеризується наявністю ознак змішаної статі і гологеніталізма

?
Для хворих з хворобою Дауна не є характерним:
- Потовщений, складчастий язик
- Епікант
- Відсутність 20 Х-хромосоми -
- Наявність 21 Х-хромосоми
+ Довгі кінцівки, короткий тулуб

?
Трудова адаптація розумово-відсталих в ступені дебільності доцільна в:
- Масових школах
+ У допоміжних школах
- Лікувально-трудових майстернях при ПНД
- Інтернатах соц. забеспечення
- В умовах сімейного виховання

?
Дівчинка, 12 років, з розвиненою фразовою мовою, але бідним словарним запасом. Мова недорікувата, частіше у вигляді мовних штампів. Не спроможна до повноцінного узагальнення предметів. Переважає конкретно-образне мислення, але елементарне узагальнення можливе. Має гарну механічну пам’ять. Чула про приказки та прислів'я, повторює їх, але переносне значення їх не розуміє. Такий стан характерний для:
+ Олігофренії у ст. дебільності.
- Імбецильності
- Педагогічній запущенності.
- Лакунарній органічній деменції.
- Психоорганічному синдромі.

?
У дівчинки 16 років зріст 135 см, коротка шия з шкірними крилоподібними складками, первинна аменорея, слабкість пізнавальних інтересів, слабке диференціювання емоцій, нечіткість понять, навчаючись у спеціалізованій школі двічі залишалася на другий рік. Встановіть діагноз.
+ Олігофренія при синдромі Шершевського-Тернера.
- Дебільність при синдромі трисомії Х.
- Затримка психічного розвитку при гіпотиреозі.
- Церебральний гіпонанізм.
- Дитячий аутизм.

?
Легкій розумовій відсталості коефіцієнт IQ відповідає величині:
- 40-60
+ 50-70
- 40-50
- 70-90
- 60-80

?
Середній тяжкості розумової відсталості величина коефіцієнта IQ відповідає:
- 25-35;
- 55-75;
- 35-50;
+ 45-60;
- 55-65.

?
Глибокій розумовій відсталості величина коефіцієнта IQ відповідає:
- Менше 30;
- Менше 50;
- Менше 10;
- Менше 40;
+ Менше 20.

?
Для хворих з дійсною мікроцефалією не характерне:
- Диспропорція між невеликим черепом і нормальним зростом
- Недорозвинення мозкової частини черепа
- Розумова відсталість в ступені дебільності
- Диспластичність статури і вади розвитку окремих органів
+ Надмірний розвиток надбрівних дуг

?
Приведіть основні поведінкові особливості хворих на ранній дитячий аутизм
+ Різко виражена відгородженість від зовнішнього світу (інкапсуляція), прихильність звичному розпорядку життя (страх перед змінами), специфічні порушення мови.
- Різко виражена відгородженість від зовнішнього світу (інкапсуляція), відкидання звичного розпорядку життя (прагнення змін), специфічні порушення мови.
- Різко виражена відгородженість від зовнішнього світу (інкапсуляція), прихильність звичному розпорядку життя (страх перед змінами), специфічні порушення просторової орієнтації.
- Специфічні порушення поведінки відсутні
- Виявляють мовні порушення за відсутності інших поведінкових змін

?
Загальними особливостями мови хворих на синдром Канера (раній дитячий аутизм) є:
+ уповільнення розвитку мови, ехолалії, бідність інтонації, погана модульованість, монотонність
- прискорений розвиток мови на фоні ехолалій, монотонність, погана модульованость
- розвиток мови і її характеристики не відрізняються від таких серед загальної популяції
- розвиток мови є нормальним до 3-4 річного віку, після чого розвиток припиняється
- розвиток мови не відбувається, хворі користуються лише жестами і мімікою

?
До якого віку повинні виявитися симптоми для встановлення діагнозу «раній дитячий аутизм»?
+ До 3 років
- До 2 років
- До 5 років
- До 10 років
- До 17 років

?
З якими захворюваннями слід диференціювати раній дитячий аутизм?
- Синдром Аспергера, синдром Рета
- Шизофренія, розумова відсталість
+ Синдром Аспергера, синдром Рета, шизофренія, розумова відсталість, розлади органів відчуття
- Синдром Аспергера, синдром Рета, депресія, шизофренія, біполярний афектний розлад, обсесивно-компульсивний розлад
- Зі всіма вищенаведеними патологіями

?
Характерним для синдрому Аспергера є:
+ Якісні порушення спілкування і соціальної взаємодії, специфічні інтереси і заняття у дітей з нормальним або високим рівнем інтелекту
- Якісні порушення спілкування і соціальної взаємодії, специфічні інтереси і заняття у дітей з пониженим рівнем інтелекту
- Специфічні інтереси і заняття у дітей з нормальним або високим рівнем інтелекту без явних порушень спілкування
- Якісні порушення спілкування і соціальної взаємодії у дітей з нормальним або високим рівнем інтелекту
- Рівень інтелекту перевищує такий в загальній популяції

?
Приведіть характеристику спрямованості інтересів хворих на синдром Аспергера:
+ Вузько специфічні, нехарактерні для даної вікової групи інтереси, які не мають практичного застосування
- Вузько специфічні, нехарактерні для даної вікової групи інтереси, що, втім, мають практичне застосування
- Широке коло інтересів, серед яких хвора дитина «губиться»
- Коло інтересів не відрізняється від такого серед загальної популяції
- Хворі на синдром Аспергера індиферентні, взагалі нічим не цікавляться

?
Приведіть вік виникнення проявів синдрому Рета:
+ 7міс - 2 роки
- 2-3 роки
- До 1 року
- До 8 років
- До 17 років

?
Які препарати застосовують для медикаментозного лікування аутистичних розладів?
+ Нейролептики, ноотропні препарати, антидепресанти, стимулятори, транквілізатори
- Нейролептики, ноотропні препарати, антиконвульсанти
- Лише нейролептики
- Лише антидепресанти
- Медикаментозна терапія не застосовується (протипоказана)


Які з препаратів показані при депресивному збудженні?
+ амітриптилін 1% р-н 2,0-4,0 в/м 2 р/день, седуксен 0.5% р-н 2,0-4,0 мл в/м 2-3 р/день, пропазін 2.5% р-н 2,0-3,0 мл в/м, тізерцин 2.5% р-н 2,0 мл в/м 2-3 р/день.
- аміназін 2.5% р-н 2,0-4,0 мл в/м в поєднанні з дімедролом 1% р-н 2,0 мл в/м і кордіаміном 2,0 мл п/ш 2-3 р/день
- трасілол 25-30 тис.од. на 500 мл фіз.р-ні в/в краплинно 1-2 рази на день, в/в
- аміназін (2.5% 2 мл) + дімедрол (1% 2 мл) + аналгін (50% 2 мл) + промедол (2% 1 мл)
- бемегрид 0.5% 1-2 мл в/в на 10 мл, 0.9% NaCl в/в, новокаїн (0.5% 100-150 мл) + глюкоза (5% 100-150 мл) + дімедрол (1-2% 2 мл) + аміназін (2.5% 1-2 мл)

?
Які препарати доцільно ввести при психопатичному збудженні?
+ седуксен 0.5% р-н 40-60 мг в/м, аміназін 2.5% р-н 2,0-4,0 в/м, амiсульпирiд 150 мг/ в/м, ламотриджин 100-200 мг/добу.
- аміназін 2.5% р-н 2-4 мл в/м, галоперидол 0.5% р-н 1-3 мл в/м 2 р/день, лепонекс 100-200 мг/ всередину
- аміназін 2.5% р-р 2,0-4,0 мл в/м 2-3 р, лепонекс 100-200 мг/ всередину, мажептіл 1% р-н 2,0-3,0 мл в/м 1-2 р/день.
- гідрокарбонат натрію 4% 150-400 мл в/в, соліан 50 мг в/м

?
Які препарати бажно ввести при кататонічному збудженні?
+ аміназін 2.5% р-н 2,0-4,0 мл в/м, лепонекс 100-200 мг, амicульпирiд 150-200 мг per os.
- неулептил 20-50 мг, седуксен 0.5% р-н 40-60 мг, аміназін 2.5% р-н 2,0-4,0 в/м, соліан 50 мг
- аміназін 2.5% р-н 2-4 мл в/м, галоперидол 0.5% р-н 1-3 мл в/м, лепонекс 100-200 мг/
- сірчанокисла магнезія 25% 10 мл, хлорал гідрат в клізмі (6% р-н 15,0-20,0 мл)
- аміназін 2.5% 1-2 мл, новокаїн 0.5% 100-150 мл + глюкоза (5% 100-150 мл) + дімедрол (1-2% 2 мл)

?
Які препарати переважно ввести при епілептичному збудженні?
+ седуксен 0.5% р-н 2,0-4,0 мл в/м, аміназін 2.5% р-н 2,0-4,0 мл 2 р/день в/м, сірчанокисла магнезія 25% 10-15 мл в/в
- аміназін 2.5% р-н 2-4 мл в/м, галоперидол 0.5% р-н 1-3 мл в/м, лепонекс 100-200 мг, строфантин 0.05% 0,75 мл в/в на 10 мл 40% р-ну глюкози
- амітриптилін 1% р-н 2.0-4.0 в/м 2 р/день, седуксен 0.5% р-н 2,0-4,0 мл в/м 2-3 р/день, пропазін 2.5% р-н 2,0-3,0 мл в/м 2 р/день, тізерцин 2.5% р-н 2,0 мл
- сірчанокисла магнезія 25% 10 мл в/в, манітол, лазікс 1% 2 мл в/в 1-2 р/день, сечовина 30% 100-200 мл на 10% р-ні глюкози в/в краплинно 1-2 р/день.

?
Для купірування епілептичного статусу використовуються:
+ седуксен 0.5% р-н 2,0-4,0 мл в/м, сірчанокисла магнезія 25% 10-15 мл в/в.
- амicульпирiд 50 мг, мажептил 1% р-н 2,0-3,0 мл в/м, глюкоза 40% 20 мл в/в, трасилол 25-30 тис.од. на 500 мл фіз.р-ні в/в краплинно.
- оксибутират натрію 20% 20-30 мл в/в, лазикс 1% 2 мл в/в, камфора 2-4 мл, галоперидол 0.5% р-н 1-3 мл в/м, гідрокарбонат натрію 4% 150-400 мл в/в краплинно
- неулептил 20-50 мг/день всередину, седуксен 0.5% р-н 40-60 мг в/м, аміназін 2.5% р-н 2,0- 4,0 в/м, соліан 50 мг/ в/м

?
Який препарат володіє найбільш вираженою протисудомною активністю?
- неулептил 20-50 мг
+ седуксен 0.5% р-н 40-60 мг в/м
- аміназін 2.5% р-н 2,0-4,0 в/м .
- амiсульпирiд 50 мг/ в/м

?
Який препарат Ви не використовуєте для купірування епілептичного статусу?
- кофеїн-бензоат натрію 10% 1 мл п/ш, в/м або в/в
- кордіамін 1-2 мл п/ш, в/в або в/м
- строфантин 0.05% 0,75 мл в/в на 10 мл 40% р-ні глюкози
- корглюкон 0.06% 1 мл в/в
+ камфора 2,0-4,0 в/м

?
При пригнічені дихального центру у хворих на епілепсію використовується:
+ бемегрид 0.5% 1-2 мл в/в на 10 мл 0.9% NaCl
- лобелін 1% 1мл
- цитітон 0.15% 0,5-1 мл
- камфора 1-5 мл

?
При психопатичному збудженні не використовується:
- неулептил 20-50 мг
+ еленіум 50-80 мг
- аміназін 2.5% р-н 2,0-4,0 в/м
- соліан 50 мг/добу в/м
- седуксен 0.5% р-н 8,0-10,0 в/в

?
При маніакальному збудженні не використовується:
- аміназін 2.5% р-р 2-4 мл в/м 2-3 р/день
- галоперидол 0.5% р-н 1-3 мл в/м 2 р/день
- лепонекс 100-200 мг/день всередину.
+ амітриптилін 2-6 мл в/м 2 р /день

?
Кататонічне і гебефренічне збудження не купіруєтся:
- аміназін 2.5% р-н 2,0-4,0 мл в/м 2-3 р/день
- лепонекс 100-200 мг/день всередину
- мажептил 1% р-н 2,0-3,0 мл в/м 1-2 р/день.
+ амітриптилін 120 мг/день 1-2р/день

?
Для купіровання епілептичного статусу не використовують:
- седуксен 0.5% - 10 мл в/в на 40% 20 мл глюкозу
- барбаміл (амітал натрію) 5% 8-10 мл в/м
+ глюкоза 40% 200 мл в/в
- сірчанокисла магнезія 25% 10 мл
- манітол 10-20% на ізотонічному р-ні по 0,5-1,5 г сухої речовини на 1 кг маси тіла хворого.

?
Для боротьби з набряком мозку не використовується:
- сірчанокисла магнезія 25% 10 мл в/в
- манітол
+ лазікс 10% 2 мл в/в 1-2 р/день
- сечовина 30% 100-200 мл на 10% р-ні глюкозі в/в краплинно 1-2 р/день.
- спинно-мозкова пункція

?
Виключіть препарат для невідкладної терапії при набряку мозку:
- кофеїн-бензоат натрію 10% 1 мл п/ш, в/м або в/в
- кордіамін 1-2 мл п/ш, в/в або в/м
- строфантин 0.05% 0,75 мл в/в на 10 мл 40% р-ні глюкози
- корглюкон 0.06% 1 мл в/в
+ камфора 1,0-3,0 в/м

?
Інтенсивна терапія при алкогольному делірії виключає:
- сібазон 0.5% 2-4 мл в/в або в/м
+ реланіум 20-40 мл в/в або в/м в протягом доби
- пеніцилін 500 000 од в/м кожні чотири години
- галоперидол 0.5% 1-2 мл в/м або в/в протягом доби.
- фуросемід (лазікс) 1% 2-4 мл однократно в/в

Прощавай


Приложенные файлы

  • doc 17846709
    Размер файла: 350 kB Загрузок: 7

Добавить комментарий