(Косметична корекція рис обличчя)


ДОНЕЦКИЙ ФАКУЛЬТЕТ
КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
РЕФЕРАТ
НА ТЕМУ: косметична корекція рис обличчя
ПЕРУКАРСЬКЕ МИСТЕЦТВО ТА ДЕКОРАТИВНА КОСМЕТИКА
2 КУРС
ЗАОЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ
2014
ЗМІСТ
Розділ 1. Загальна частина
Вступ.
Розділ 2. Творча частина
2.1. Підбір косметики в залежності від кольору шкіри.
2.2. Поняття колірного типу. Визначення кольоротипу.
Розділ 3. Технологічна частина
3.1. Форма обличчя. Прийоми корекції овалу обличчя.
3.2. Корекція форми носа.
3.3. Корекція форми брів.
3.4. Очі. Коригування відстані між очима.
3.5. Коригування губ.
Висновки
Список літератури
Розділ 1. Загальна частина
Вступ
Кожна з нас прагне бути ідеалом жіночої вроди, бути тією єдиною і неповторною, на яку падали б погляди всіх чоловіків світу. Але, на жаль, в реальному житті ідеальна жінка зустрічається дуже рідко і повірте, еталоном вроди бути дуже складно, це постійна робота над собою, своєю фігурою і своїм лицем. Отже, давайте наблизимося хоч на крок до ідеалу, поговоримо про наше лице і про корекцію дрібних вад на ньому за допомогою декоративної косметики. Слово "макіяж" має французьке коріння, і в російську мову увійшло недавно, всього кілька десятків років тому. Однак історія макіяжу почалася ще багато століть тому. Слово "косметика" має грецьке походження від слова "kosmetike", і означає мистецтво прикрашати. Тільки ось уявлення про це мистецтво у кожного народу були свої.
Спочатку макіяж, а, точніше, розфарбовування особи, використовувався в обрядах - релігійних і магічних. Ще люди кам'яного століття намагалися різними способами прикрасити свої обличчя, роблячи на них найрізноманітніші зображення. Це були орнаменти, елементи рослинного і тваринного світу, символічні позначення і багато іншого. Звичайно, тоді мало думали про декоративні аспекти такого гриму, було важливіше налякати, вразити, навіяти повагу, жах, чи обожнювання. Але це тривало не так довго - жінки стали використовувати макіяж з прагнення бути красивими. З давніх часів розмальовуванню обличчя жінок приділялася особлива увага.
Першовідкривачами мистецтва краси були, стародавні єгиптяни. Саме вони, винаходячи склади для бальзамування, відкривали багато різних лікувальних і косметичних речовин, які здатні були виправити недоліки шкіри, прикрасити обличчя і тіло. Вже за часів Нефертіті існував традиційний набір для макіяжу - губна помада, рум'яна, підводка для очей і брів. Археологічні розкопки, довели те, що в Єгипті, не просто користувалися косметикою, тут мистецтво макіяжу було доведене до культу. Звичайно ж, рецепти зберігалися під сімома замками. До речі, саме велика Клеопатра, створила, перший посібник за всю історію косметології, книгу - "Про ліки для обличчя". Проте макіяж в ті часи вітався далеко не скрізь. Приміром, іудеї вважали косметику великим гріхом, адже вона підкреслює чуттєвість людини. Зате жителі Карфагена не тільки використовували макіяж повсякденно. Вони пішли далі - і крім підводки для очей, рум'ян і помади стали використовувати також татуаж. У Древній Греції фарбувалися виключно уродженки Азії, куртизанки. І тільки після походів Олександра Македонського греки почали покривати обличчя білилами, підводити губи, очі і брови, рум'яні щоки і висвітлювати волосся. За ними цю моду перейняли й римляни. Всім відомі міфи Стародавньої Греції, знайомили нас з таким персонажем, як Афродіта. Про її красу знають всі, тому не дивно, що греки вважають її прародителькою коштів, для підтримки краси. Гречанки у своїй "косметичці", так само використовували білила для обличчя, чорну фарбу для підведення очей, чорнили вії сажею, а губи і щоки рум'янилися за допомогою рослини сурику. Хоча, можливо саме завдяки фараонам Греція дізналася про косметику. Але це не настільки важливо, враховуючи той внесок, який зробили греки в історії макіяжу, написавши багато книг по догляду за обличчям, серед яких "Косметікон", твори лікарів Галена, Крития і Гіппократа. Римська імперія в свої часи визначила два основних напрямки в косметиці - декоративне і лікувальне. При цьому багато декоративні засоби готувалися на основі токсичних, а іноді навіть отруйних речовин.

Розділ 2. Творча частина
2.1. Підбір косметики в залежності від кольору шкіри.
Рожевий колір шкіри. Макіяж краще світло-рожевого, рожево-бежевого і рожево-коричневого кольорів. Рум'яна повинні бути ніжного рожевого відтінку. Тіні для вік повинні мати прохолодні пастельні відтінки. Можна використовувати блакитний, бірюзовий, зелений (кольори моря), лавандовий, сіро-коричневий і рожево-коричневий кольори. Губна помада несе в собі відтінки вишнево-червоного, малинового, ніжного рожевого, рожево-коричневого, рожево-червоного кольорів, а також кольору м'якоті кавуна і бургундського вина. Оливково-коричневий колір шкіри. Макіяж краще рожево-коричневого, бронзово-коричневого і просто коричневого кольорів. Рум'яна повинні бути або яскраво-рожевий, або глибокий рожевий відтінки. Тіні для вік повинні мати синій, фіолетовий або голубувато-фіолетовий відтінки; вони можуть бути смарагдового, бірюзово-блакитного, сизого або синього кольору (кольору моря). Губна помада вишнево-червоного, малинового, червоного кольорів а також багряного, глибокого лілового, прохолодного яскраво-рожевого та глибокого рожевого (колір троянди) кольорів.
Світло-бежевий колір шкіри. Макіяж краще золотисто-коричневого кольору, кольору карамелі або теплого бежево-коричневого кольору. Рум'яна повинні мати ніжний оранжевий, персиковий, ніжний рожевий відтінки. Тіні для вік повинні мати відтінки зеленого яблука, ніжно-зеленого, зеленого (колір м'яти), сизо-блакитного, блакитного (колір фіалок), а також золотисто-коричневого, шоколадно-коричневого кольору. Губна помада несе в собі відтінки коралово-червоного, світлого теплого червоного, ніжного оранжево-рожевого кольору. Можна використовувати і червоно-рожевий (колір фламінго), червоний, оранжево-червоний кольори.
Шкіра кольору слонової кістки, темно-бежевого або персикового кольору. Макіяж краще бронзово-коричневого, золотисто-коричневого, світло-коричневого або персикового кольору. Рум'яна повинні носити відтінки коричневого кольору (колір іржі); також можливе нанесення рум'ян кольору землі (колір пустелі Сахара), кольору єгипетської землі (з коричневими і червоними відтінками). Тіні для вік повинні мати відтінки оливково-зеленого, зеленого (колір моху), бронзового, коричневого кольору (колір іржі). Використовуйте шоколадно-коричневий, зелений кольори (колір зеленого горошку і колір - очерету), колір хакі. Губна помада несе в собі відтінки червоно-цегельного, томатно-червоного, оранжево-червоного кольорів. Не забороняється використання теракотового, червоно-коричневого, бежево-коричневого, коричневого (колір іржі), червоного, помаранчевого кольорів. Пам'ятайте, що ви повинні вибирати для себе кольори макіяжу, покладаючись тільки на власний смак, підбираючи їх до свого обличчя, одягу і навіть образу життя.
2.2. Поняття колірного типу. Визначення кольоротипу.
Кожна людина відноситься до певного колірного типу. Це означає, що одяг і косметика певних кольорів краще підходить для даної людини, ніж якась інша. Косметологи виділяють чотири таких типу: весняний, літній, осінній та зимовий. Колірний тип допоможе визначитися з кольорами, які найбільше підходять людині. Тона груп "Весна", "Осінь" - теплі, і в тканинах будуть переважати рожеві, персикові кольори і їх відтінки, а також яскраво-синій, оливковий, жовто-охристий, трав'янисто-зелений, лимонно-жовтий. До групи холодних відносяться тона, близькі до льоду. Це - кольори "Зими" і "Літа". Але часто і вони включають елементи теплих тонів.
Основні кольори за типами: Весна - яскраво-синій, трав'янисто-зелений, лимонно-жовтий. Осінь - синьо-зелений темний, оливковий, жовто-охристий. Зима - яскраво-жовтий, чорний, яскраво-рожевий. Літо - бордо, блакитнувато-зелений, рожевий спокійний.
Розглянемо характерні риси представниць кожного типу. Весняний тип. Шкіра у жінок цього типу світла, майже прозора, жовтувато-золотава. Це створює враження ніжності і крихкості, незалежно від розміру одягу і ваги тіла. При найменшому хвилюванні на щоках виникають червоні плями. Жінки цього типу дуже швидко загоряють, і шкіра при цьому стає червонуватою. Волосся - світло-руде. Очі, як правило, блакитного, золотисто-карого або сірого відтінку. Темні очі майже не зустрічаються.
Літній тип. Характерний колір волосся - попелясто-сірий або попелясто-коричневий, відтінки завжди прохолодні. Очі, як правило, сіро-блакитні, сіро-зелені. Веснянки якщо є, то сіро-коричневі, і вони ніколи не бувають золотистими, як у весняного типу. Загоряє літній тип досить легко, і шкіра при цьому набуває горіхового відтінку.
Осінній тип. Жінкам цього типу потрібно мінімум косметики, так як вони із-за яскравого кольору очей і волосся виглядають чудово навіть не нафарбованими. Осіння шкіра обличчя позбавлена ​​природного рум'янцю, на відміну від весняного типу. Загоряє така шкіра погано, швидко отримує опіки. Колір волосся часто має рудуватий відтінок. Колір очей - яскравий, контрастний, часто Карий.
Зимовий тип. Світла шкіра, темне волосся і сильний колір райдужних оболонок в поєднанні з яскравими білками. Відтінок шкіри - завжди прозоро-блакитний, завжди злегка "холодний". У більшості жінок цього типу темне волосся з холодним попелястим відтінком: темно-каштанове, чорні з синюватим відливом. Весняному й осінньому типами більше підходить тепла гамма відтінків, а зимовому та літньому - холодна. При цьому осіннього і зимового типам йдуть більш насичені кольори (відповідно - яскраві теплі і яскраві холодні), а весняному та літньому - приглушені, пастельні (відповідно - м'які теплі і м'які холодні тони).
Деякі властивості кольору: - Білий колір додає шкірі сяйво і візуально розгладжує рельєф обличчя. - Рожевий надає шкірі свіжість. - Зеленуватий нейтралізує почервоніння. - Фіолетовий нейтралізує жовтизну. - Коричневий робить колір обличчя більш теплим (за умови, що він не дуже контрастує з природним кольором шкіри).
Розділ 3. Технологічна частина
3.1. Форма обличчя. Прийоми корекції овалу обличчя.
У реальному житті рідко зустрічаються особи з ідеальними рисами. При бажанні наблизитися до еталону краси може допомогти володіння секретами нанесення макіяжу, які допоможуть змінити ту чи іншу рису обличчя і створити візуальну гармонію. Перед нанесенням макіяжу необхідно визначити форму обличчя, щоб ще більше не підкреслити невміло накладеним гримом його недоліки. Всі "ямки" особи необхідно покрити світлою пудрою і світлим гримом, а ось опуклості (підборіддя, вилиці, щоки, ніс і т.д.), навпаки, потрібно замаскувати за допомогою темного гриму або рум'ян. Темних фарб вимагають і дефекти шкіри.
Розрізняють, зазвичай, 6 типів особи, які порівнюються з геометричними фігурами:
- Кругле обличчя - у даному випадку горизонтальні розміри особи "прагнуть" наблизиться до вертикальних. Для цього типу обличчя характерна широка середня частина, за рахунок широко розставлених скул, кути нижньої щелепи сильно розгорнуті. Однак завдяки надлишку підшкірної жирової клітковини кісткова основа особи пом'якшена і не виражена, часто є друге підборіддя і короткий кирпатий носик. Такий типаж характерний найчастіше для людей російської і азіатської національностей. Основним завданням корекції таким чином, стає "подовження" обличчя і візуальне зменшення обсягу щік. Для цього слід затемнити бічні поверхні лиця рум'янами натурального коричневого відтінку. Бажано, щоб ближче до підборіддя колір рум'ян ставав більш насиченим. Кінчик підборіддя можна висвітлити пудрою найсвітлішого відтінку. Для посилення ефекту звуження слід нанести на вилиці основні рум'яна у формі трикутника, витягнутого до куточків рота. Брови треба підняти вище, а біля скронь злегка вкоротити. Бажано звузити форму рота.
- Довгасте обличчя (прямокутне) - характеризується переважанням вертикальних розмірів над горизонтальними: високий вузький лоб, виражені виличні дуги і подовжений підборіддя. Мета корекції - візуальне розширення обличча за допомогою висвітлення бічних поверхонь світлою пудрою і нанесення на середню частину щік основних рум'ян у формі розтушованих овалів. При даному типі часто зустрічаються високе чоло і (або) подовжене підборіддя. У цьому випадку вертикальний розмір можна візуально скоротити, затемнивши рум'янами підборіддя і верхню частину лоба. Очі і брови слід підвести горизонтальними лініями. Якщо кінчики брів залишити злегка закругленими, можна візуально збільшити ділянку між ними.
- Трикутне обличчя - має широку верхню і середню частини, тоді як нижня частина звужена. У такої особи широке високе чоло, чітко виражені виличні дуги, згладжені кути нижньої щелепи, загострене підборіддя. Мета корекції - врівноважити верхню (широку) частину обличчя з більш вузькою нижньою. Для цього слід затемнити додатковими рум'янами скроневу область лоба і лобові горби, а потім і гостре підборіддя, висвітлюючи при цьому лінії нижньої щелепи. Основні рум'яна наносяться трохи вище вилиць на виступаючу частину у формі ромба. Лінію брів подовжують в бік скронь. Губи також подовжуються і підфарбовують світлою помадою.
- Квадратне обличчя - на цьому обличчі добре виражена кісткова основа: прямокутної форми широкий лоб, широко розставлені вилиці і виступаючі виличні дуги; кути нижньої щелепи різко розгорнуті. У цьому випадку мета корекції полягає в "полегшенні" нижньої частини обличчя, згладжуванні незграбних форм і візуальному звуженні особи. Додатковими рум'янами та тінями натурального відтінку можна "пом'якшити" прямокутні обриси чола і ніжніше щелепи. Основні рум'яна наносяться на вилиці у формі трикутника, витягнутого до скронь.
- Трапецевидне обличчя - для цього типу характерна вузька верхня і середня частини, і широка - нижня. Лоб низький і вузький, можливо навіть за рахунок росту волосся, виличні дуги стислі з боків по відношенню до різко розгорнутих кутах нижньої щелепи, що надає нижній частині обличчя масивний вигляд. За допомогою корекції можна візуально зменшити обсяг нижньої частини та розширити в скроневій області. Для цього необхідно затемнити нижню щелепу додатковими рум'янами, а основні рум'яна нанести на вилиці у вигляді прямокутника, розтушованого до скронь.
- Ромбоподібне обличчя (алмаз) - відрізняється широкою середньою частиною та вузькими верхньою і нижньою. Характерними є вузький лоб, опуклі вилиці, стислі кути нижньої щелепи, що виділяють скроневі і підскулові западини. При даному типі метою корекції є пом'якшення кутастих обрисів обличчя. Додатковим кольором затемнюється бокова поверхня скул, а основні рум'яна наносяться у формі двох пелюсток: більш темного кольору - на виступаючу частину скули і світлі - на підскулову западину з метою її пом'якшення. Таким чином, западина під вилицею стає менш помітною. Якщо ви хочете, навпаки, підкреслити скули, то на них нанесіть основні рум'яна, а під вилиці - темніший колір.
3.2. Корекція форми носа.
Довгий ніс коригується темним тоном на кінчику носа.
Короткий ніс візуально буде довшим, якщо вздовж перенісся завдати світлий тон. Короткий ніс можна подовжити і піднявши лінію брів, вищипнути волосся по нижньому краю в районі головки брови. Довжину носа підкреслює і яскрава помада, тому потрібно використовувати світлі тони в помаді, якщо ви хочете відволікти увагу від надлишкової або недостатньої довжини носа.
Широкий ніс корегують за допомогою світлих тонів уздовж по центру носа і темних тонів з боків. Яскрава помада відволікає погляд від ширини носа, тому можна сміливо скористатися цією перевагою, якщо дозволяє форма губ.
Ніс 'картоплею' гримується шляхом висветлення спинки носа і затемнення його крил, проте потрібно уникати чітких геометричних ліній, намагатися дотримуватися округлості форм, виконуючи корекцію. Округлі форми можна додати і в макіяжі очей і в оформленні брів - це зробить більш непомітною округлу форму носа. Кирпатий ніс коригується за допомогою розтушовування світлого тону на спинці носа. Бічні поверхні носа гримуються більш темним тоном. Якщо на кінчику носа є жолобок, то він утворює природну тінь, яку необхідно нейтралізувати шляхом додаткового висвітлення.
Вузький ніс гримується за допомогою світлих тонів з боків - такий прийом візуально робить ніс ширше. Не варто наносити рум'яна занадто близько до носа і в макіяжі очей краще виділяти зовнішні кути.
Горбовина на носі теж коригується з допомогою висвітлення. Виступаючі поверхні затемнюються.
3.3. Корекція форми брів.
Зазвичай брови потребують хоча б у невеликому корегуванні форми шляхом вищипування. Густі брови необхідно причісувати, так як кошлаті брови створюють враження ворожості і недоглянутості. Класична форма, яка гармонійно виглядає на будь-яку особу - дугоподібна. Рівні брови горизонтальної форми візуально розширюють обличчя. Брови, спрямовані вниз, зорово розширюють нижню частину обличчя. Невелика відстань між бровами зорово звужує простір між очима. Занадто великі головки брів додають обличчю владний, часом похмурий вигляд. Прямі брови більше підійдуть подовженому обличчу; для квадратного переважніше дугоподібні, не надто довгі брови; на трикутному вигідніше виглядають злегка висхідні брови, а для круглого обличчя підійде злегка округла форма брів з найвищою точкою, зрушеною до скроні. Перед тим як зкорегувати форму брів шляхом вищипування, можна поекспериментувати, загримувавши частини брів, камуфляжем або густим тональним кремом.
3.4. Очі. Коригування відстані між очима.
В ідеалі відстань між очима має дорівнювати довжині одного ока. Якщо відстань більше, то очі називаються широко розставлені, якщо менше - близько посаджені. У першому випадку темні тіні повинні бути сконцентровані у внутрішнього куточка ока, вії та брови густіше підфарбовані у внутрішнього кута ока. При близько посаджених очах темні тони тіней концентруються на зовнішніх кутах очей, внутрішні ж куточки до перенісся висвітлюються. При близько посаджених очах на зовнішні куточки очей наноситься більший шар туші, ніж на внутрішні, ефектна може бути і підводка, що виходить за зовнішній кут ока.
Очі можуть бути розкосими і падаючими. Проведіть подумки горизонтальну лінію, що з'єднує кути очей. Якщо всі куточки опиняться на одній лінії, то такі очі є нормально поставленими. Якщо зовнішні куточки знаходяться нижче лінії - вони називаються падаючими, якщо вище - розкосими. Розкосі очі виглядають дуже красиво. Підводка, яка прагне вгору, здатна надати подібну чарівність і нормально посадженим очам. Однак якщо очі сильно розкосі і вимагають коректування, то в цьому випадку темними тінями виділяється зовнішній кут нижньої повіки очей, як би добудовується до потрібної форми.
Падаючі очі коректують тінями або підведенням на верхньому зовнішньому куті ока. Лінія підводки повинна товщати в тому місці, де очі починають 'падати'.
Невеликі, глибоко посаджені очі потребують в тінях світлих тонів, можна використовувати блискучі тіні. Маленькі очі не можна оформляти чорною підводкою - від цього вони будуть ще менше.
Великі очі роблять обличчя виразним і красивим, проте дуже великі, опуклі очі можна підкоригувати темними тінями, нанесеними на рухому повіку.
Вузькі очі коректують з допомогою промальовування 'нової' складки по підбровного простору. Цей прийом називається 'бананом' - він повторює в більшості класичну складку. 'Банан' може бути розтушуваним по-різному - по суті від його форми залежить форма 'нових' очей.
3.5. Коригування губ.
Ідеальними вважаються симетричні губи - куточки губ лежать на одній горизонтальній лінії, відстань від куточків до центру має бути однаковим. Прогин верхньої губи повинен розташовуватися на вертикальній осі, проведеної по центру губ. Асиметрія губ коригується м'яким контурним олівцем. Світлі відтінки помади, помада з перламутром зорово збільшують губи, а темні - зменшують. Техніка нанесення декількох тонів помади з плавним переходом кольору додає губам рельєф. Якщо найбільш темні тони розташовані по краю, а більш світлі в центрі, то губи візуально збільшуються. Для зменшення губ використовується протилежний прийом. Щоб візуально збільшити рот, слід користуватися світлою помадою, а щоб губи здавалися повнішими, можна додатково використовувати перламутрову помаду, або блиск для губ, при цьому на нижню губу потрібно нанести блиску трохи більше, ніж на верхню. Збільшити або зменшити рот можна, завдавши контур губ, відступаючи від природного не більше, ніж на один міліметр. Щоб візуально збільшити занадто маленькі губи, олівцем підкреслюють куточки губ.
Щоб надто повні губи зробити тонше, можна обвести їх темним олівцем всередині природного контура, позначивши куточки губ. Попередньо губи потрібно припудрити або нанести на них основу, щоб природний контур не було видно. Оптимальний варіант - помада помірних тонів. З віком кути рота опускаються, тому необхідно коригувати його форму. Жінкам з овальною формою обличчя рекомендується зберігати природну форму губ, можна лише злегка закруглювати нижню. При квадратній формі обличчя контури губ повинні бути плавними, а рот маленьким. Якщо верхня губа ширше, ніж нижня, зорово прибрати асиметричність можна, якщо контур нижньої губи провести, виходячи за природну лінію, а контур верхньої - заходячи за цю лінію. Нижню губу при цьому можна нафарбувати помадою на тон світліше тієї, яку наносять на верхню губу. Якщо більш широка нижня губа, то її фарбують помадою темніше, ніж та, яка накладається на більш вузьку верхню губу. Контур нижньої губи треба проводити всередині природної лінії, контур верхньої - трохи зовні. Нижню губу можна візуально зменшити, якщо нижні куточки губ не підводити, а верхню - повністю покрити помадою.
ВИСНОВОК
Макіяж це ціле мистецтво. Протягом усіх століть людської цивілізації краса жіночого обличчя була, можливо, найважливішою і виснажливою ​​турботою прекрасної статі.
Макіяж допомагає створити якийсь образ. Мета будь-якого образу - приховати недоліки і підкреслити достоїнства. І макіяж відмінно справляється з цими завданнями.
За допомогою художнього принципу створення образу можна приховати недоліки і дефекти обличчя. Психологічний принцип у створенні стилю полягає у використанні людиною своєї чарівності. Макіяж, як і весь зовнішній вигляд людини, відображає його внутрішній світ. Розповідає оточуючим, що за людина перед ними, чи варто її побоюватися, або ж вона доброзичлива і комунікабельна. У наш час на багатьох підприємствах існують спеціально розроблені стандарти, в яких обумовлюється не тільки режим роботи, але й одяг і макіяж. Зараз з'явитися в офісі без макіяжу вважається ознакою поганого тону. Відсутність макіяжу може бути розцінено як неохайність, незібраність. Для того, щоб створити певний правильний тип зовнішності не потрібно бути генієм в області макіяжу, достатньо знати кілька маленьких жіночих хитрощів корекції обличчя. Кожну, навіть дуже звичайну людину можна зробити привабливою та чарівною. Корекція обличчя відіграє дуже велику роль в макіяжі і до неї потрібно віднестися уважно. Експериментуйте з вашою зовнішністю, адже косметичні засоби є у розпорядженні кожної жінки.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Булгакова І.В. Азбука макіяжу. - Ростов на Дону: Фенікс, 2006. 2. Волчек Н.М. Сучасна енциклопедія для дівчаток - М: Сучасна література, 2003 р. 3. Державний освітній стандарт і федеральний базисний навчальний план навчального предмета "Технологія". 4. Дрібноход Ю. Косметика. Косметологія. Словник-довідник - М: Весь, 2002. 5. Дрібноход Ю.Ю. Косметологія. - М: Фенікс, 2008. 6. Рона Берг Макіяж.1000 порад на всі випадки життя - Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2007. 7. Рюдігер, Маргіт. Вишуканий макіяж - М.: Христина & К, 2006. 8. Синичкіна Є. Секрети іміджу для дівчат - М: Ексмо, 2004. 9. Селлі Нортон. Макіяж та догляд за шкірою. - М: Росмен, 2000. 10. Сиромятникова І.С. Історія краси і стилю: Стиль і мода; Макіяж та догляд за особою; Зачіски та догляд за волоссям - М: Рипол Класик, 2007. 11. Сиромятникова. І.С. Секрети макіяжу. - М: Цитадель, 2000. 12. Фіона Макдональд. Люди і міста. Розвиток цивілізації, Енциклопедія. - М.: "РОСМЕН", 1999. 13. Ходолей І.В. Макіяж для особливих випадків: В очікуванні свята. - М: Фенікс, 2005. 14. Яковлєва Т. Макіяж і візаж XXIв.: Професійні прийоми і методи - М: Ексмо, 2006.
15. Ходолей І.В. Макіяж для особливих випадків: В очікуванні свята. - М: Фенікс, 2005.

Приложенные файлы

  • docx 15861581
    Размер файла: 43 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий