Відповіді до ККР_хліб


Варіант №1
1б 2а 3в 4в 5б 6а
Завдання №7
Протокол №1
зборів студентів І курсу відділення технології хліба
18.03.2008м.КиївГолова Петров О.В.
Секретар Войтенко М.П.
Присутні: завідуючий відділенням Петров О.В.,
викладачі Герасименко Т.В., Тимченко І.Н.,
студенти І курсу
Порядок денний:
1. Підсумки навчання студентів за І семестр 2007-2008 навчального року.
2. Організація вечора, присвяченого дню 8 Березня.
І. Слухали:
Петрова О.В. Інформація завідуючого відділенням про результати навчання за 1 семестр 2007-2008 навчального року.
Виступили:
Герасименко Т.В. Запропонував викликати студентів, що мають заборгованість з багатьох дисциплін, на педагогічну раду. Відмінникам вручити грамоти.
Тимченко І.Н. Зазначила, що необхідно також викликати батьків студентів, які мають заборгованість. Батькам відмінників надіслати листи подяки.
Ухвалили:
1. Викликати студентів, які не встигають у навчанні, на педагогічну раду.
2. Відмінникам вручити грамоти.
3. Повідомити батьків невстигаючих студентів та запросити їх на педагогічну раду з метою обговорення успішності їхніх дітей.
4. Надіслати батькам студентів – відмінників листи подяки.
ІІ. Слухали:
Голова зборів(підпис)О.В. Петров
Секретар (підпис)М.П. Войтенко
Завдання №8
Пряники – це борошняні кондитерські вироби різноманітної форми, переважно круглої з випуклою поверхнею, які містять значну кількість цукрових властивостей, патоки, меду і різних смакових добавок, в тому числі різні прянощі. До групи пряників відносять також коврижки, які прошаровані фруктовою начинкою або варенням, випечений напівфабрикат із пряникового тіста, що має прямокутну форму. В залежності від способу виробництва розрізняють два види пряників: заварні та сирцеві. Крім того, всі види пряників можна виробляти з різним зовнішнім оздобленням: глазуровані цукровим сиропом з добавками і без них, обсипкою цукром, маком, ядрами горіхів. Великі підприємства виробляють пряники з начинкою і без неї на поточних лініях. Виробництво пряників складається з таких основних стадій: підготовки борошна до виробництва, приготування цукрово-паточного сиропу, сольового розчину, плавлення жиру, замісу тіста, формування, випічки, тиражування, охолодження пряників та їх упаковка.
Варіант №2
1а 2в 3б 4б 5в 6б
Завдання №7
Директору
Коледжу переробної та харчової
промисловості ХНТУСГ
Скрипці Л.І.
студентки групи ХЛ-31
В’юницької Олени Миколаївни
Пояснювальна записка
Я не відвідувала заняття з 5 квітня по 28 травня 2008 року через хворобу. Довідку від лікаря додаю.
29.05.2006р.(підпис)О.М. В’юницькаЗавдання №8
Карамель за обсягами виробництва серед інших видів кондитерських виробів займає одне з перших місць.
Карамель – кондитерський виріб, отриманий уварюванням цукрового розчину з крохмальною патокою або інвертним сиропом до карамельної маси вологістю 1,5-4%. Карамель виробляють з однієї карамельної маси (льодяникової) або з різноманітними начинками.
Карамельна маса при температурі вище 100ºС являє собою в’язку прозору рідину. За мірою зниження температури в’язкість її значно зростає. Маса набуває пластичності при температурі 70º-90ºС. За такої температури вона гарно формується. При подальшому охолодженні нижче 50ºС карамельна маса перетворюється у тверде скловидне тіло. Асортимент карамелі, яка виробляється в нашій країні, дуже широкий і поділяється на дві основні групи: льодяникова карамель, виготовлена з однієї карамельної маси; карамель з начинками, яка складається з оболонки, виготовленої з карамельної маси, і начинок.
Варіант №3
1а 2б 3б 4а 5б 6в
Завдання №7

Директору
Коледжу переробної та харчової
промисловості ХНТУСГ
Скрипці Л.І.
завідуючої практикою
Чуйкової Світлани Вікторівни
Доповідна записка
Доводжу до Вашого відома, що всім студентам ІV курсу відділення технології хліба, які проходять виробничу практику на Салтівському хлібозаводі, не видають робочого одягу.
10.09.2007р.(підпис)С.В. Чуйкова
Завдання №8
Льодяникову карамель виробляють різних видів: монпансьє у формі дрібних фігурок (в жерстяних або інших дрібних коробках), у формі пігулок, загорнених по кілька штук у тюбики; продовгуватої, прямокутної або овальної форми, загорнених в етикетку. Карамель з начинками виробляють з широким асортиментом начинок. У якості начинок для карамелі застосовують різні кондитерські маси: фруктову, лікерну, медову, помадну, молочну, марципанову, масляно-цукрову, збивну, горіхову, шоколадну та інші. В залежності від кількості начинок і їх розташування карамель може бути з однією начинкою, подвійною або декількома начинками, прошарованими карамельною масою. В залежності від способу обробки карамельної маси, карамель можна виробляти з прозорою, необробленою оболонкою або непрозорою, тягнучою оболонкою, яка піддавалася спеціальній обробці, і з різнокольоровими прожилками.
Карамель виготовляють з різним зовнішнім оформленням: загорненою в етикетки, фольгу, фасованою в коробки або відкритою зі спеціально обробленою поверхнею: глянцевою, обсипаною цукровим піском, покритою шоколадною глазур’ю.
Варіант №4
1б 2а 3в 4в 5в 6в
Завдання №7

Директору
Коледжу переробної та
харчової промисловості ХНТУСГ
Скрипці Л.І.
студента групи ХЛ-31
Міщенка Юрія Івановича
ДОПОВІДНА ЗАПИСКА
Доводжу до Вашого відома, що під час виробничої практики 15.08.2006р. трапилася аварія, в результаті якої я був травмований і не зміг закінчити проходження практики.
28.08.2006р.(підпис)Ю.І. Міщенко
Завдання №8
У залежності від рецептури карамель може бути молочною, вітамінізованою, лікарською, глазурованою шоколадом та інших видів.
У якості основної сировини для виробництва карамелі використовують цукор-пісок і крохмальну патоку, а також фруктово-ягідні напівфабрикати, молочні продукти, жири, яєчний білок, какао-продукти, горіхові ядра, харчові кислоти, есенції, барвники тощо.
Технологічний процес приготування карамелі складається з таких стадій: приготування сиропу, приготування карамельної маси, охолодження і обробка карамельної маси, приготування карамельних начинок, формування карамелі, охолодження карамелі, загортання чи оздоблення поверхні карамелі, пакування.
Кожна з цих стадій включає багато окремих операцій, які на різних підприємствах і при виробництві карамелі різноманітних найменувань, виконуються по-різному. На кондитерських фабриках карамель виробляють на поточно-механізованих лініях, де в одному синхронному потоці здійснюються перераховані вище стадії виробництва і виконуються всі необхідні операції.


Варіант №5
1б 2в 3а 4а 5а 6б
Завдання №7
Директору
Коледжу переробної та
харчової промисловості ХНТУСГ
Скрипці Л.І.
викладача Береста Івана Павловича
ДОПОВІДНА ЗАПИСКА
Доводжу до Вашого відома, що студенти групи ХЛ-31 не з’явилися на заняття з дисципліни «Технологія хліба». Прошу вжити заходів.
8.02.2006р.(підпис)І.П. Берест
Завдання №8
Цукерками називають кондитерські вироби, виготовлені на цукровій основі, різноманітні за складом, формою, смаком, оздобленням, отримані з однієї чи кількох цукрових мас. Асортимент цукерок нараховує приблизно 400 найменувань.
У залежності від способів виготовлення і оздоблення цукерки поділяють на неглазуровані (без покриття корпуса глазур’ю), глазуровані (повністю або частково покриті глазур’ю), шоколадні з начинкою різноманітної форми та рельєфними малюнками на поверхні (типу «Асорті»), в цукровій пудрі («Журавлина» в цукровій пудрі) тощо.
Більшість видів цукерок мають м’яку консистенцію. Це стало причиною появи поширеної назви «м’які цукерки». Тверду консистенцію має тільки один вид цукерок, вироблених на грильяжній основі. За зовнішнім оформленням відповідно до стандарту цукерки випускають таких видів: обгорнені, необгорнені, в капсулах, в корексах з полімерних чи інших матеріалів, відформовані у фольгу чи полімерні матеріали.
Варіант №6
1б 2б 3а 4а 5б 6а
Завдання №7
Шановний пане Олеже!
Звертаємося до Вас як до фахівця з реклами та запрошуємо стати агентом нашої рекламної компанії. Розраховуємо на Вашу згоду.
Компанія гарантує Вам заробітну плату та винагороду у розмірі 5% від ціни рекламних замовлень.
З повагою
директор рекламної компанії(підпис)П.О. Волощук
Завдання №8
Корпуси цукерок виготовляють з однієї чи з двох і більше цукерних мас. В якості шару між двома масами або всередині двох чи декількох шарів однієї маси використовують вафлі. Вафлями покривають корпуси цукерок або вводять вафельні крихти всередину маси. В якості корпусів цукерок використовують також горіхи, заспиртовані ягоди, фрукти тощо. Різноманіття цукерних мас та можливість їх різних комбінацій стали основою для випуску широкого асортименту цукерок.
Харчова цінність цукерних мас має широкий діапазон. Найвищу харчову цінність мають пралінові та кремові – більше 2000 кДж на 100 г продукту, мінімальну – фруктові та желейно-фруктові – всього приблизно 1300 кДж. Значення харчової цінності помадних, збивних і молочних цукерок знаходиться в інтервалі 1500-1600 кДж на 100 г продукту.
Основну частину цукерок виробляють поточно-механізованим способом.
Варіант №7
1а 2б 3в 4б 5а 6б
Завдання №7
Автобіографія
Я, М’якенький Федір Ілліч, народився 12 листопада 1985 року у селі Ліски Кременчуцького району Полтавської області.
У 1994 році пішов до 1 класу Кременчуцької загальноосвітньої школи № 4, дев’ятий клас якої закінчив у 2001 році і вступив до Коледжу переробної та харчової промисловості ХНТУСГ на відділення технології хліба, де навчаюся зараз на ІV курсі.
Батько, М’якенький Ілля Олександрович, 1959 року народження, працює теслею на заводі «Кременчукбуд».
Мати, М’якенька Ганна Василівна, працює інженером на заводі «Кременчукбуд».
8.05.2005р. (підпис) Ф.І. М’якенький
Завдання №8
Фруктово-желейні маси.
Такі маси можна умовно поділити на 3 групи: фруктові, желейно-фруктові та желейні. Вони розрізняються між собою головним чином драгілеутворюючою основою та консистенцією. Фруктові маси виготовляють з фруктово-ягідної сировини. Така маса характеризується високою в’язкістю і пружною пластичною консистенцією. Желейно-фруктові маси готують з фруктово-ягідної сировини та цукру з уведенням агара, агароїда тощо. Ці маси мають пружну еластичну консистенцію. Рецептура цих мас передбачає значно менше фруктово-ягідної сировини, ніж рецептура фруктових мас. Драгілеутворювачем у цих масах є пектин фруктово-ягідної сировини та агар, агароїд, які вводяться додатково.
Желейні маси виготовляють без введення фруктово-ягідної сировини з цукру, патоки та драгілеутворювача (пектин, агар, агароїд тощо). Такі маси в цукровому виробництві використовують набагато рідше, ніж фруктові та фруктово-желейні.
Варіант №8
1в 2а 3а 4в 5а 6а
Завдання №7
ХАРАКТЕРИСТИКА
Лєскова Іллі В’ячеславовича, 1989 року
народження, студента відділення
технології хліба Коледжу переробної та
харчової промисловості ХНТУСГ

Лєсков І.В. навчається в коледжі з 2005 року. Протягом навчання зарекомендував себе як здібний студент, гарний товариш. Неодноразово заохочувався за активну участь у спортивних заходах коледжу. Виконує всі доручення класного керівника вчасно.
Характеристику видано для подання до вищого навчального закладу.
Директор коледжу(підпис)Л.І. Скрипка
Завдання №8
Пористу структуру шоколаду отримуємо шляхом обробки шоколадної маси у вакуумі. Ця структура надає шоколаду більш ніжний, приємний, своєрідний смак, який значно відрізняється від смаку звичайного шоколаду. Наявність повітря всередині шоколаду значно збільшує його питомий об’єм. У результаті цього плитки пористого шоколаду, які відливають у форми для 100г плитки, мають масу лише 75г.
Фільтрування та темперування шоколадної маси перед формуванням виконують звичайним способом. Шоколад без добавок темперують при 30ºС, а з добавками – при 28ºС. Проведення операцій підігріву форм та їх заповнення також принципово не відрізняється від виконання схожих операцій для формування звичайного шоколаду, але форми заповнюються шоколадною масою не повністю, а приблизно на ¾ об’єму. Заповнені шоколадом форми для рівномірного розподілу маси в ній обробляють на вібраторі і містять на спеціальні полички, які охолоджуються у вакуум-камері. Камера оснащена вакуумметром та термометром, має вікно та кран для введення повітря. Полички, на які поміщають форми, являють собою змійовики, якими циркулює охолоджена до температури 3-8ºС вода.
Варіант №9
1а 2б 3а 4б 5б 6б
Завдання №7
Директору
Коледжу переробної та
харчової промисловості ХНТУСГ
Скрипці Л.І.
випускника загальноосвітньої
школи №15 м. Харкова
Дроботюка Анатолія Петровича
Заява
Прошу допустити мене до складання іспитів за спеціальністю «Виробництво хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів».
17.07.2007р.(підпис)А.П. ДроботюкЗавдання №8
Основною відмінною рисою пастильно-мармеладних виробів є їх драгілеутворююча консистенція. При цьому мармеладні вироби являють собою суцільну структуру, а пастильні вироби мають отвірну структуру у вигляді піни.
Основною особливістю пастильно-мармеладних виробів є широке застосування у їх виробництві фруктово-ягідної сировини. У зв’язку з тим, їх відносять до групи фруктово-ягідних виробів, до якої, крім мармеладу та пастили, входять ще й варення, повидло, джем тощо. Всі ці вироби містять всього 15-30% води та значну кількість цукру (до 60-75%).
Пастильно-мармеладні вироби об’єднують дві великі групи кондитерських виробів: мармелад і пастилу.
Мармеладом називають кондитерський виріб драгілеутворюючої структури, вироблений з фруктово-ягідного пюре чи водного розчину желейних речовин цукру та інших компонентів. Мармелад в залежності від технології виготовлення, а також драгілеутворюючої основи поділяють на два основних види: фруктово-ягідний та желейний. Драгілеутворюючим для фруктово-ягідного мармеладу є пектин, який міститься у фруктово-ягідному пюре (яблучному, сливовому, абрикосовому тощо), а при виробництві желейного мармеладу в якості драгілеутворювача використовують агар, агароїд, пектин та інші виокремлені з рослинної сировини драгілеутворювачі.
Варіант №10
1в 2а 3б 4б 5а 6а
Завдання №7
РОЗПИСКА
Я, Колесников Олег Вікторович, студент ІІ курсу відділення технології хліба, отримав від інспектора відділу кадрів атестат про повну загальну середню освіту.
21.06.2007р.(підпис)О.В. Колесников
Завдання №8
Фруктово-ягідний мармелад в залежності від того, яка фруктово-ягідна сировина використовується (яблучне пюре чи пюре з кісточкових плодів) і від способу формування поділяють на такі види: формовий, який випускають у вигляді дрібних виробів різної форми, з основою з яблучного чи сливового пюре, покритого цукровою кіркою з цукру, який викристалізувався при суміші; на різний, який випускають у вигляді дрібних брусків прямокутної форми, з основи з яблучного пюре, обсипаних цукром-піском чи цукровою пудрою; шаровий, який випускають у вигляді шарів прямокутної форми, відлитих безпосередньо в тару, з основою з яблучного чи інших видів фруктово-ягідного пюре, одношарових (однокольорових) чи багатошарових (багатокольорових); пат, який випускають у вигляді лепешек круглої чи овальної форми; у вигляді круглих горошин з основою з абрикосового пюре, обсипаних цукром-піском чи цукровою пудрою.
Варіант №11
1а 2а 3б 4в 5б 6б
Завдання №7
ДОРУЧЕННЯ
Я, Василенко Тетяна Михайлівна, викладач хімії Коледжу переробної та харчової промисловості ХНТУСГ, доручаю Степанку Івану Віталійовичу, лаборанту методичного кабінету, отримати хімічні реактиви для лабораторії.
Доручення є дійсним до 30 березня 2008 р.
10.03.2008р.(підпис)Т.М. Василенко.
Завдання №8
Ґатунок макаронних виробів згідно з діючими технічними умовами визначається ґатунком борошна, з якого вони виробляються, та добавками. За відсутності будь-яких добавок макаронні вироби поділяють на три види: екстра, вищий гатунок (з борошна вищого ґатунку), перший гатунок (з борошна І ґатунку). Макаронні вироби з борошна ІІ ґатунку не виробляються.
При виробництві макарон з добавками ґатунок макаронних виробів визначається ґатунком борошна та назвою добавки. Так, при добавці яєчних продуктів вироби з борошна вищого ґатунку будуть мати «вищий яєчний». Згідно з діючими технічними умовами яєчні добавки не дозволяється застосовувати з борошном ІІ ґатунку, не дозволяється також змішувати різний ґатунок борошна при виробництві макаронних виробів, не допускається домішувати борошно інших злакових та соєвих культур.
По асортименту макаронні вироби поділяються на типи та види в залежності від їх зовнішньої форми та розмірів. Існує чотири типи макаронних виробів: трубчаті, вермішель, лапша, фігурні.
Варіант №12
1в 2а 3в 4а 5б 6в
Завдання №7
РОЗПИСКА
Я, Симоненко Іван Тимофійович, узяв у борг у Шевченка Анатолія Петровича 300 (триста) гривень. Зобов’язуюся повернути всю суму до 10.10.2008р.
20.06.2008р.(підпис)І.Т. Симоненко
Підпис І.Т. Симоненка засвідчую:
Державний нотаріус(підпис)В.Г. Коновалов
Завдання №8
Макарони – це гладенькі чи гофровані трубки довжиною не менше 15 см. Форма їх зрізу різноманітна. Види макарон за технічними умовами такі: соломка (зовнішній діаметр не більше 4 мм), особливі (зовнішній діаметр від 4,0 до 5,5 мм), звичайні (зовнішній діаметр від 5,5 до 7,0 мм), улюблені (зовнішній діаметр більше 7 мм).
Ріжки – це коротко різані вигнуті трубчаті вироби. Види ріжок ті, що й макарон. Довжина ріжка від 2 до 7 см, розмір відраховується за зовнішньою кривою ріжка. Ріжки можуть бути багатогранні з трикутним, квадратним та іншим зрізами (розмір грані не повинен перевищувати 7 мм). Ріжки улюблені великого розміру (22-25 мм) називають ріжками для начинки, бо в сухому вигляді їх можна начинити сиром, м'ясним, овочевим та іншим фаршами і тушкувати в соусі.
Пера являють собою трубчаті вироби зі зрізаними косими кінцями (в старовину так зрізались гусячі пера для письма). Довжина пер може бути від 3 до 10 см з відхиленням до середньої довжини партії ± 2 см (якщо на фабриці випускають пера довжиною 6 см, то в партії можуть бути пера довжиною не менше 4 см і не більше 8 см).
Варіант №13
1б 2а 3в 4в 5б 6а
Завдання №7
Протокол №1
зборів студентів І курсу відділення технології хліба
18.03.2008м.КиївГолова Петров О.В.
Секретар Войтенко М.П.
Присутні: завідуючий відділенням Петров О.В.,
викладачі Герасименко Т.В., Тимченко І.Н.,
студенти І курсу
Порядок денний:
1. Підсумки навчання студентів за І семестр 2007-2008 навчального року.
2. Організація вечора, присвяченого дню 8 Березня.
І. Слухали:
Петрова О.В. Інформація завідуючого відділенням про результати навчання за 1 семестр 2007-2008 навчального року.
Виступили:
Герасименко Т.В. Запропонував викликати студентів, що мають заборгованість з багатьох дисциплін, на педагогічну раду. Відмінникам вручити грамоти.
Тимченко І.Н. Зазначила, що необхідно також викликати батьків студентів, які мають заборгованість. Батькам відмінників надіслати листи подяки.
Ухвалили:
1. Викликати студентів, які не встигають у навчанні, на педагогічну раду.
2. Відмінникам вручити грамоти.
3. Повідомити батьків невстигаючих студентів та запросити їх на педагогічну раду з метою обговорення успішності їхніх дітей.
4. Надіслати батькам студентів – відмінників листи подяки.
ІІ. Слухали:
Голова зборів(підпис)О.В. Петров
Секретар (підпис)М.П. Войтенко
Завдання №8
Пряники – це борошняні кондитерські вироби різноманітної форми, переважно круглої з випуклою поверхнею, які містять значну кількість цукрових властивостей, патоки, меду і різних смакових добавок, в тому числі різні прянощі. До групи пряників відносять також коврижки, які прошаровані фруктовою начинкою або варенням, випечений напівфабрикат із пряникового тіста, що має прямокутну форму. В залежності від способу виробництва розрізняють два види пряників: заварні та сирцеві. Крім того, всі види пряників можна виробляти з різним зовнішнім оздобленням: глазуровані цукровим сиропом з добавками і без них, обсипкою цукром, маком, ядрами горіхів. Великі підприємства виробляють пряники з начинкою і без неї на поточних лініях. Виробництво пряників складається з таких основних стадій: підготовки борошна до виробництва, приготування цукрово-паточного сиропу, сольового розчину, плавлення жиру, замісу тіста, формування, випічки, тиражування, охолодження пряників та їх упаковка
Варіант №14
1а 2в 3б 4б 5в 6б
Завдання №7
Директору
Коледжу переробної та харчової
промисловості ХНТУСГ
Скрипці Л.І.
студентки групи ХЛ-31
В’юницької Олени Миколаївни
Пояснювальна записка
Я не відвідувала заняття з 5 квітня по 28 травня 2008 року через хворобу. Довідку від лікаря додаю.
29.05.2006р.(підпис)О.М. В’юницькаЗавдання №8
Карамель за обсягами виробництва серед інших видів кондитерських виробів займає одне з перших місць.
Карамель – кондитерський виріб, отриманий уварюванням цукрового розчину з крохмальною патокою або інвертним сиропом до карамельної маси вологістю 1,5-4%. Карамель виробляють з однієї карамельної маси (льодяникової) або з різноманітними начинками.
Карамельна маса при температурі вище 100ºС являє собою в’язку прозору рідину. За мірою зниження температури в’язкість її значно зростає. Маса набуває пластичності при температурі 70º-90ºС. За такої температури вона гарно формується. При подальшому охолодженні нижче 50ºС карамельна маса перетворюється у тверде скловидне тіло. Асортимент карамелі, яка виробляється в нашій країні, дуже широкий і поділяється на дві основні групи: льодяникова карамель, виготовлена з однієї карамельної маси; карамель з начинками, яка складається з оболонки, виготовленої з карамельної маси, і начинок.
Варіант №15
1а 2б 3б 4а 5б 6в
Завдання №7

Директору
Коледжу переробної та харчової
промисловості ХНТУСГ
Скрипці Л.І.
завідуючої практикою
Чуйкової Світлани Вікторівни
Доповідна записка
Доводжу до Вашого відома, що всім студентам ІV курсу відділення технології хліба, які проходять виробничу практику на Салтівському хлібозаводі, не видають робочого одягу.
10.09.2007р.(підпис)С.В. Чуйкова
Завдання №8
Льодяникову карамель виробляють різних видів: монпансьє у формі дрібних фігурок (в жерстяних або інших дрібних коробках), у формі пігулок, загорнених по кілька штук у тюбики; продовгуватої, прямокутної або овальної форми, загорнених в етикетку. Карамель з начинками виробляють з широким асортиментом начинок. У якості начинок для карамелі застосовують різні кондитерські маси: фруктову, лікерну, медову, помадну, молочну, марципанову, масляно-цукрову, збивну, горіхову, шоколадну та інші. В залежності від кількості начинок і їх розташування карамель може бути з однією начинкою, подвійною або декількома начинками, прошарованими карамельною масою. В залежності від способу обробки карамельної маси, карамель можна виробляти з прозорою, необробленою оболонкою або непрозорою, тягнучою оболонкою, яка піддавалася спеціальній обробці, і з різнокольоровими прожилками.
Карамель виготовляють з різним зовнішнім оформленням: загорненою в етикетки, фольгу, фасованою в коробки або відкритою зі спеціально обробленою поверхнею: глянцевою, обсипаною цукровим піском, покритою шоколадною глазур’ю.
Варіант №16
1б 2а 3в 4в 5в 6в
Завдання №7

Директору
Коледжу переробної та
харчової промисловості ХНТУСГ
Скрипці Л.І.
студента групи ХЛ-31
Міщенка Юрія Івановича
ДОПОВІДНА ЗАПИСКА
Доводжу до Вашого відома, що під час виробничої практики 15.08.2006р. трапилася аварія, в результаті якої я був травмований і не зміг закінчити проходження практики.
28.08.2006р.(підпис)Ю.І. Міщенко
Завдання №8
У залежності від рецептури карамель може бути молочною, вітамінізованою, лікарською, глазурованою шоколадом та інших видів.
У якості основної сировини для виробництва карамелі використовують цукор-пісок і крохмальну патоку, а також фруктово-ягідні напівфабрикати, молочні продукти, жири, яєчний білок, какао-продукти, горіхові ядра, харчові кислоти, есенції, барвники тощо.
Технологічний процес приготування карамелі складається з таких стадій: приготування сиропу, приготування карамельної маси, охолодження і обробка карамельної маси, приготування карамельних начинок, формування карамелі, охолодження карамелі, загортання чи оздоблення поверхні карамелі, пакування.
Кожна з цих стадій включає багато окремих операцій, які на різних підприємствах і при виробництві карамелі різноманітних найменувань, виконуються по-різному. На кондитерських фабриках карамель виробляють на поточно-механізованих лініях, де в одному синхронному потоці здійснюються перераховані вище стадії виробництва і виконуються всі необхідні операції.


Варіант №17
1б 2в 3а 4а 5а 6б
Завдання №7
Директору
Коледжу переробної та
харчової промисловості ХНТУСГ
Скрипці Л.І.
викладача Береста Івана Павловича
ДОПОВІДНА ЗАПИСКА
Доводжу до Вашого відома, що студенти групи ХЛ-31 не з’явилися на заняття з дисципліни «Технологія хліба». Прошу вжити заходів.
8.02.2006р.(підпис)І.П. Берест
Завдання №8
Цукерками називають кондитерські вироби, виготовлені на цукровій основі, різноманітні за складом, формою, смаком, оздобленням, отримані з однієї чи кількох цукрових мас. Асортимент цукерок нараховує приблизно 400 найменувань.
У залежності від способів виготовлення і оздоблення цукерки поділяють на неглазуровані (без покриття корпуса глазур’ю), глазуровані (повністю або частково покриті глазур’ю), шоколадні з начинкою різноманітної форми та рельєфними малюнками на поверхні (типу «Асорті»), в цукровій пудрі («Журавлина» в цукровій пудрі) тощо.
Більшість видів цукерок мають м’яку консистенцію. Це стало причиною появи поширеної назви «м’які цукерки». Тверду консистенцію має тільки один вид цукерок, вироблених на грильяжній основі. За зовнішнім оформленням відповідно до стандарту цукерки випускають таких видів: обгорнені, необгорнені, в капсулах, в корексах з полімерних чи інших матеріалів, відформовані у фольгу чи полімерні матеріали.
Варіант №18
1б 2б 3а 4а 5б 6а
Завдання №7
Шановний пане Олеже!
Звертаємося до Вас як до фахівця з реклами та запрошуємо стати агентом нашої рекламної компанії. Розраховуємо на Вашу згоду.
Компанія гарантує Вам заробітну плату та винагороду у розмірі 5% від ціни рекламних замовлень.
З повагою
директор рекламної компанії(підпис)П.О. Волощук
Завдання №8
Корпуси цукерок виготовляють з однієї чи з двох і більше цукерних мас. В якості шару між двома масами або всередині двох чи декількох шарів однієї маси використовують вафлі. Вафлями покривають корпуси цукерок або вводять вафельні крихти всередину маси. В якості корпусів цукерок використовують також горіхи, заспиртовані ягоди, фрукти тощо. Різноманіття цукерних мас та можливість їх різних комбінацій стали основою для випуску широкого асортименту цукерок.
Харчова цінність цукерних мас має широкий діапазон. Найвищу харчову цінність мають пралінові та кремові – більше 2000 кДж на 100 г продукту, мінімальну – фруктові та желейно-фруктові – всього приблизно 1300 кДж. Значення харчової цінності помадних, збивних і молочних цукерок знаходиться в інтервалі 1500-1600 кДж на 100 г продукту.
Основну частину цукерок виробляють поточно-механізованим способом.
Варіант №19
1а 2б 3в 4б 5а 6б
Завдання №7
Автобіографія
Я, М’якенький Федір Ілліч, народився 12 листопада 1985 року у селі Ліски Кременчуцького району Полтавської області.
У 1994 році пішов до 1 класу Кременчуцької загальноосвітньої школи № 4, дев’ятий клас якої закінчив у 2001 році і вступив до Коледжу переробної та харчової промисловості ХНТУСГ на відділення технології хліба, де навчаюся зараз на ІV курсі.
Батько, М’якенький Ілля Олександрович, 1959 року народження, працює теслею на заводі «Кременчукбуд».
Мати, М’якенька Ганна Василівна, працює інженером на заводі «Кременчукбуд».
8.05.2005р. (підпис) Ф.І. М’якенький
Завдання №8
Фруктово-желейні маси.
Такі маси можна умовно поділити на 3 групи: фруктові, желейно-фруктові та желейні. Вони розрізняються між собою головним чином драгілеутворюючою основою та консистенцією. Фруктові маси виготовляють з фруктово-ягідної сировини. Така маса характеризується високою в’язкістю і пружною пластичною консистенцією. Желейно-фруктові маси готують з фруктово-ягідної сировини та цукру з уведенням агара, агароїда тощо. Ці маси мають пружну еластичну консистенцію. Рецептура цих мас передбачає значно менше фруктово-ягідної сировини, ніж рецептура фруктових мас. Драгілеутворювачем у цих масах є пектин фруктово-ягідної сировини та агар, агароїд, які вводяться додатково.
Желейні маси виготовляють без введення фруктово-ягідної сировини з цукру, патоки та драгілеутворювача (пектин, агар, агароїд тощо). Такі маси в цукровому виробництві використовують набагато рідше, ніж фруктові та фруктово-желейні.
Варіант №20
1в 2а 3а 4в 5а 6а
Завдання №7
ХАРАКТЕРИСТИКА
Лєскова Іллі В’ячеславовича, 1989 року
народження, студента відділення
технології хліба Коледжу переробної та
харчової промисловості ХНТУСГ

Лєсков І.В. навчається в коледжі з 2005 року. Протягом навчання зарекомендував себе як здібний студент, гарний товариш. Неодноразово заохочувався за активну участь у спортивних заходах коледжу. Виконує всі доручення класного керівника вчасно.
Характеристику видано для подання до вищого навчального закладу.
Директор коледжу(підпис)Л.І. Скрипка
Завдання №8
Пористу структуру шоколаду отримуємо шляхом обробки шоколадної маси у вакуумі. Ця структура надає шоколаду більш ніжний, приємний, своєрідний смак, який значно відрізняється від смаку звичайного шоколаду. Наявність повітря всередині шоколаду значно збільшує його питомий об’єм. У результаті цього плитки пористого шоколаду, які відливають у форми для 100г плитки, мають масу лише 75г.
Фільтрування та темперування шоколадної маси перед формуванням виконують звичайним способом. Шоколад без добавок темперують при 30ºС, а з добавками – при 28ºС. Проведення операцій підігріву форм та їх заповнення також принципово не відрізняється від виконання схожих операцій для формування звичайного шоколаду, але форми заповнюються шоколадною масою не повністю, а приблизно на ¾ об’єму. Заповнені шоколадом форми для рівномірного розподілу маси в ній обробляють на вібраторі і містять на спеціальні полички, які охолоджуються у вакуум-камері. Камера оснащена вакуумметром та термометром, має вікно та кран для введення повітря. Полички, на які поміщають форми, являють собою змійовики, якими циркулює охолоджена до температури 3-8ºС вода.
Варіант №21
1а 2б 3а 4б 5б 6б
Завдання №7
Директору
Коледжу переробної та
харчової промисловості ХНТУСГ
Скрипці Л.І.
випускника загальноосвітньої
школи №15 м. Харкова
Дроботюка Анатолія Петровича
Заява
Прошу допустити мене до складання іспитів за спеціальністю «Виробництво хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів».
17.07.2007р.(підпис)А.П. ДроботюкЗавдання №8
Основною відмінною рисою пастильно-мармеладних виробів є їх драгілеутворююча консистенція. При цьому мармеладні вироби являють собою суцільну структуру, а пастильні вироби мають отвірну структуру у вигляді піни.
Основною особливістю пастильно-мармеладних виробів є широке застосування у їх виробництві фруктово-ягідної сировини. У зв’язку з тим, їх відносять до групи фруктово-ягідних виробів, до якої, крім мармеладу та пастили, входять ще й варення, повидло, джем тощо. Всі ці вироби містять всього 15-30% води та значну кількість цукру (до 60-75%).
Пастильно-мармеладні вироби об’єднують дві великі групи кондитерських виробів: мармелад і пастилу.
Мармеладом називають кондитерський виріб драгілеутворюючої структури, вироблений з фруктово-ягідного пюре чи водного розчину желейних речовин цукру та інших компонентів. Мармелад в залежності від технології виготовлення, а також драгілеутворюючої основи поділяють на два основних види: фруктово-ягідний та желейний. Драгілеутворюючим для фруктово-ягідного мармеладу є пектин, який міститься у фруктово-ягідному пюре (яблучному, сливовому, абрикосовому тощо), а при виробництві желейного мармеладу в якості драгілеутворювача використовують агар, агароїд, пектин та інші виокремлені з рослинної сировини драгілеутворювачі.
Варіант №22
1в 2а 3б 4б 5а 6а
Завдання №7
РОЗПИСКА
Я, Колесников Олег Вікторович, студент ІІ курсу відділення технології хліба, отримав від інспектора відділу кадрів атестат про повну загальну середню освіту.
21.06.2007р.(підпис)О.В. Колесников
Завдання №8
Фруктово-ягідний мармелад в залежності від того, яка фруктово-ягідна сировина використовується (яблучне пюре чи пюре з кісточкових плодів) і від способу формування поділяють на такі види: формовий, який випускають у вигляді дрібних виробів різної форми, з основою з яблучного чи сливового пюре, покритого цукровою кіркою з цукру, який викристалізувався при суміші; на різний, який випускають у вигляді дрібних брусків прямокутної форми, з основи з яблучного пюре, обсипаних цукром-піском чи цукровою пудрою; шаровий, який випускають у вигляді шарів прямокутної форми, відлитих безпосередньо в тару, з основою з яблучного чи інших видів фруктово-ягідного пюре, одношарових (однокольорових) чи багатошарових (багатокольорових); пат, який випускають у вигляді лепешек круглої чи овальної форми; у вигляді круглих горошин з основою з абрикосового пюре, обсипаних цукром-піском чи цукровою пудрою.
Варіант №23
1а 2а 3б 4в 5б 6б
Завдання №7
ДОРУЧЕННЯ
Я, Василенко Тетяна Михайлівна, викладач хімії Коледжу переробної та харчової промисловості ХНТУСГ, доручаю Степанку Івану Віталійовичу, лаборанту методичного кабінету, отримати хімічні реактиви для лабораторії.
Доручення є дійсним до 30 березня 2008 р.
10.03.2008р.(підпис)Т.М. Василенко.
Завдання №8
Ґатунок макаронних виробів згідно з діючими технічними умовами визначається ґатунком борошна, з якого вони виробляються, та добавками. За відсутності будь-яких добавок макаронні вироби поділяють на три види: екстра, вищий гатунок (з борошна вищого ґатунку), перший гатунок (з борошна І ґатунку). Макаронні вироби з борошна ІІ ґатунку не виробляються.
При виробництві макарон з добавками ґатунок макаронних виробів визначається ґатунком борошна та назвою добавки. Так, при добавці яєчних продуктів вироби з борошна вищого ґатунку будуть мати «вищий яєчний». Згідно з діючими технічними умовами яєчні добавки не дозволяється застосовувати з борошном ІІ ґатунку, не дозволяється також змішувати різний ґатунок борошна при виробництві макаронних виробів, не допускається домішувати борошно інших злакових та соєвих культур.
По асортименту макаронні вироби поділяються на типи та види в залежності від їх зовнішньої форми та розмірів. Існує чотири типи макаронних виробів: трубчаті, вермішель, лапша, фігурні.
Варіант №24
1в 2а 3в 4а 5б 6в
Завдання №7
РОЗПИСКА
Я, Симоненко Іван Тимофійович, узяв у борг у Шевченка Анатолія Петровича 300 (триста) гривень. Зобов’язуюся повернути всю суму до 10.10.2008р.
20.06.2008р.(підпис)І.Т. Симоненко
Підпис І.Т. Симоненка засвідчую:
Державний нотаріус(підпис)В.Г. Коновалов
Завдання №8
Макарони – це гладенькі чи гофровані трубки довжиною не менше 15 см. Форма їх зрізу різноманітна. Види макарон за технічними умовами такі: соломка (зовнішній діаметр не більше 4 мм), особливі (зовнішній діаметр від 4,0 до 5,5 мм), звичайні (зовнішній діаметр від 5,5 до 7,0 мм), улюблені (зовнішній діаметр більше 7 мм).
Ріжки – це коротко різані вигнуті трубчаті вироби. Види ріжок ті, що й макарон. Довжина ріжка від 2 до 7 см, розмір відраховується за зовнішньою кривою ріжка. Ріжки можуть бути багатогранні з трикутним, квадратним та іншим зрізами (розмір грані не повинен перевищувати 7 мм). Ріжки улюблені великого розміру (22-25 мм) називають ріжками для начинки, бо в сухому вигляді їх можна начинити сиром, м'ясним, овочевим та іншим фаршами і тушкувати в соусі.
Пера являють собою трубчаті вироби зі зрізаними косими кінцями (в старовину так зрізались гусячі пера для письма). Довжина пер може бути від 3 до 10 см з відхиленням до середньої довжини партії ± 2 см (якщо на фабриці випускають пера довжиною 6 см, то в партії можуть бути пера довжиною не менше 4 см і не більше 8 см).
Варіант №25
1б 2а 3в 4в 5б 6а
Завдання №7
Протокол №1
зборів студентів І курсу відділення технології хліба
18.03.2008м.КиївГолова Петров О.В.
Секретар Войтенко М.П.
Присутні: завідуючий відділенням Петров О.В.,
викладачі Герасименко Т.В., Тимченко І.Н.,
студенти І курсу
Порядок денний:
1. Підсумки навчання студентів за І семестр 2007-2008 навчального року.
2. Організація вечора, присвяченого дню 8 Березня.
І. Слухали:
Петрова О.В. Інформація завідуючого відділенням про результати навчання за 1 семестр 2007-2008 навчального року.
Виступили:
Герасименко Т.В. Запропонував викликати студентів, що мають заборгованість з багатьох дисциплін, на педагогічну раду. Відмінникам вручити грамоти.
Тимченко І.Н. Зазначила, що необхідно також викликати батьків студентів, які мають заборгованість. Батькам відмінників надіслати листи подяки.
Ухвалили:
1. Викликати студентів, які не встигають у навчанні, на педагогічну раду.
2. Відмінникам вручити грамоти.
3. Повідомити батьків невстигаючих студентів та запросити їх на педагогічну раду з метою обговорення успішності їхніх дітей.
4. Надіслати батькам студентів – відмінників листи подяки.
ІІ. Слухали:
Голова зборів(підпис)О.В. Петров
Секретар (підпис)М.П. Войтенко
Завдання №8
Пряники – це борошняні кондитерські вироби різноманітної форми, переважно круглої з випуклою поверхнею, які містять значну кількість цукрових властивостей, патоки, меду і різних смакових добавок, в тому числі різні прянощі. До групи пряників відносять також коврижки, які прошаровані фруктовою начинкою або варенням, випечений напівфабрикат із пряникового тіста, що має прямокутну форму. В залежності від способу виробництва розрізняють два види пряників: заварні та сирцеві. Крім того, всі види пряників можна виробляти з різним зовнішнім оздобленням: глазуровані цукровим сиропом з добавками і без них, обсипкою цукром, маком, ядрами горіхів. Великі підприємства виробляють пряники з начинкою і без неї на поточних лініях. Виробництво пряників складається з таких основних стадій: підготовки борошна до виробництва, приготування цукрово-паточного сиропу, сольового розчину, плавлення жиру, замісу тіста, формування, випічки, тиражування, охолодження пряників та їх упаковка.
Варіант №26
1а 2в 3б 4б 5в 6б
Завдання №7
Директору
Коледжу переробної та харчової
промисловості ХНТУСГ
Скрипці Л.І.
студентки групи ХЛ-31
В’юницької Олени Миколаївни
Пояснювальна записка
Я не відвідувала заняття з 5 квітня по 28 травня 2008 року через хворобу. Довідку від лікаря додаю.
29.05.2006р.(підпис)О.М. В’юницькаЗавдання №8
Карамель за обсягами виробництва серед інших видів кондитерських виробів займає одне з перших місць.
Карамель – кондитерський виріб, отриманий уварюванням цукрового розчину з крохмальною патокою або інвертним сиропом до карамельної маси вологістю 1,5-4%. Карамель виробляють з однієї карамельної маси (льодяникової) або з різноманітними начинками.
Карамельна маса при температурі вище 100ºС являє собою в’язку прозору рідину. За мірою зниження температури в’язкість її значно зростає. Маса набуває пластичності при температурі 70º-90ºС. За такої температури вона гарно формується. При подальшому охолодженні нижче 50ºС карамельна маса перетворюється у тверде скловидне тіло. Асортимент карамелі, яка виробляється в нашій країні, дуже широкий і поділяється на дві основні групи: льодяникова карамель, виготовлена з однієї карамельної маси; карамель з начинками, яка складається з оболонки, виготовленої з карамельної маси, і начинок.
Варіант №27
1а 2б 3б 4а 5б 6в
Завдання №7

Директору
Коледжу переробної та харчової
промисловості ХНТУСГ
Скрипці Л.І.
завідуючої практикою
Чуйкової Світлани Вікторівни
Доповідна записка
Доводжу до Вашого відома, що всім студентам ІV курсу відділення технології хліба, які проходять виробничу практику на Салтівському хлібозаводі, не видають робочого одягу.
10.09.2007р.(підпис)С.В. Чуйкова
Завдання №8
Льодяникову карамель виробляють різних видів: монпансьє у формі дрібних фігурок (в жерстяних або інших дрібних коробках), у формі пігулок, загорнених по кілька штук у тюбики; продовгуватої, прямокутної або овальної форми, загорнених в етикетку. Карамель з начинками виробляють з широким асортиментом начинок. У якості начинок для карамелі застосовують різні кондитерські маси: фруктову, лікерну, медову, помадну, молочну, марципанову, масляно-цукрову, збивну, горіхову, шоколадну та інші. В залежності від кількості начинок і їх розташування карамель може бути з однією начинкою, подвійною або декількома начинками, прошарованими карамельною масою. В залежності від способу обробки карамельної маси, карамель можна виробляти з прозорою, необробленою оболонкою або непрозорою, тягнучою оболонкою, яка піддавалася спеціальній обробці, і з різнокольоровими прожилками.
Карамель виготовляють з різним зовнішнім оформленням: загорненою в етикетки, фольгу, фасованою в коробки або відкритою зі спеціально обробленою поверхнею: глянцевою, обсипаною цукровим піском, покритою шоколадною глазур’ю.
Варіант №28
1б 2а 3в 4в 5в 6в
Завдання №7

Директору
Коледжу переробної та
харчової промисловості ХНТУСГ
Скрипці Л.І.
студента групи ХЛ-31
Міщенка Юрія Івановича
ДОПОВІДНА ЗАПИСКА
Доводжу до Вашого відома, що під час виробничої практики 15.08.2006р. трапилася аварія, в результаті якої я був травмований і не зміг закінчити проходження практики.
28.08.2006р.(підпис)Ю.І. Міщенко
Завдання №8
У залежності від рецептури карамель може бути молочною, вітамінізованою, лікарською, глазурованою шоколадом та інших видів.
У якості основної сировини для виробництва карамелі використовують цукор-пісок і крохмальну патоку, а також фруктово-ягідні напівфабрикати, молочні продукти, жири, яєчний білок, какао-продукти, горіхові ядра, харчові кислоти, есенції, барвники тощо.
Технологічний процес приготування карамелі складається з таких стадій: приготування сиропу, приготування карамельної маси, охолодження і обробка карамельної маси, приготування карамельних начинок, формування карамелі, охолодження карамелі, загортання чи оздоблення поверхні карамелі, пакування.
Кожна з цих стадій включає багато окремих операцій, які на різних підприємствах і при виробництві карамелі різноманітних найменувань, виконуються по-різному. На кондитерських фабриках карамель виробляють на поточно-механізованих лініях, де в одному синхронному потоці здійснюються перераховані вище стадії виробництва і виконуються всі необхідні операції.


Варіант №29
1б 2в 3а 4а 5а 6б
Завдання №7
Директору
Коледжу переробної та
харчової промисловості ХНТУСГ
Скрипці Л.І.
викладача Береста Івана Павловича
ДОПОВІДНА ЗАПИСКА
Доводжу до Вашого відома, що студенти групи ХЛ-31 не з’явилися на заняття з дисципліни «Технологія хліба». Прошу вжити заходів.
8.02.2006р.(підпис)І.П. Берест
Завдання №8
Цукерками називають кондитерські вироби, виготовлені на цукровій основі, різноманітні за складом, формою, смаком, оздобленням, отримані з однієї чи кількох цукрових мас. Асортимент цукерок нараховує приблизно 400 найменувань.
У залежності від способів виготовлення і оздоблення цукерки поділяють на неглазуровані (без покриття корпуса глазур’ю), глазуровані (повністю або частково покриті глазур’ю), шоколадні з начинкою різноманітної форми та рельєфними малюнками на поверхні (типу «Асорті»), в цукровій пудрі («Журавлина» в цукровій пудрі) тощо.
Більшість видів цукерок мають м’яку консистенцію. Це стало причиною появи поширеної назви «м’які цукерки». Тверду консистенцію має тільки один вид цукерок, вироблених на грильяжній основі. За зовнішнім оформленням відповідно до стандарту цукерки випускають таких видів: обгорнені, необгорнені, в капсулах, в корексах з полімерних чи інших матеріалів, відформовані у фольгу чи полімерні матеріали.
Варіант №30
1б 2б 3а 4а 5б 6а
Завдання №7
Шановний пане Олеже!
Звертаємося до Вас як до фахівця з реклами та запрошуємо стати агентом нашої рекламної компанії. Розраховуємо на Вашу згоду.
Компанія гарантує Вам заробітну плату та винагороду у розмірі 5% від ціни рекламних замовлень.
З повагою
директор рекламної компанії(підпис)П.О. Волощук
Завдання №8
Корпуси цукерок виготовляють з однієї чи з двох і більше цукерних мас. В якості шару між двома масами або всередині двох чи декількох шарів однієї маси використовують вафлі. Вафлями покривають корпуси цукерок або вводять вафельні крихти всередину маси. В якості корпусів цукерок використовують також горіхи, заспиртовані ягоди, фрукти тощо. Різноманіття цукерних мас та можливість їх різних комбінацій стали основою для випуску широкого асортименту цукерок.
Харчова цінність цукерних мас має широкий діапазон. Найвищу харчову цінність мають пралінові та кремові – більше 2000 кДж на 100 г продукту, мінімальну – фруктові та желейно-фруктові – всього приблизно 1300 кДж. Значення харчової цінності помадних, збивних і молочних цукерок знаходиться в інтервалі 1500-1600 кДж на 100 г продукту.
Основну частину цукерок виробляють поточно-механізованим способом.
Література
Бутейкис Н.Г. Технология приготовления мучных кондитерских изделий: Учебник. – Москва: Профобриздат, 2001. – 365 с.
Великий зведений орфографічний словник сучасної української лексики / Уклад. і головн. ред. В.Т.Бусел. – К.: Ірпінь: ВТФ «Перун», 2003. – 896 с.
Великий тлумачний словник сучасної української мови / Уклад. і головн. ред. В.Т.Бусел. – К.; Ірпінь: ВТФ «Перун», 2004. – 1440 с.
Вирган І.О., Пилинська М.М. Російсько-український словник сталих виразів. – Х.: Прапор, 2002. – 864 с.
Волкотруб Г.І. Стилістика ділової мови: Навчальний посібник. – К., 2002. – 207 с.
Глущик С.В., Дияк О.В., Шевчук С.В. Сучасні ділові папери: Навч. посібн. для вищих та середн. спец. закладів. – К.: АСК, 2000. – 153 с.
Головащук С.І. Російсько-український словник сталих словосполучень. – К.: Наук. думка, 2001. – 640 с.
Головащук С.І. Словник-довідник з українського літературного слововживання. – К.: Рідна мова, 2000. – 351 с.
Горбачук В.Т., Горбачук Д.В. Ділова документація українською мовою. – Слов’янськ, 1996. – 97 с.
Драгилёв А.И. Технология кондитерских изделий: Учебное пособие. – Москва, Демипринт, 2004. – 290 с.
Зубков М. Сучасна українська ділова мова. – Х.: Торсінг, 2002. – 448 с.
Коваль А.П. Культура ділового мовлення: Писемне та усне ділове спілкування. – К.: Вища школа, 1982. – 287 с.
Коваль А.П. Практична стилістика сучасної української мови. – 3-тє вид., доп. і перероб. – К.: Вища школа, 1987. – 352 с.
Кубрак О.В. Етика ділового та повсякденного спілкування: Навчальний посібник. – Суми: ВТД «Університетська книга», 2002. – 208 с.
Орфографічний словник української мови / Уклад.: М.М. Пещак та ін. – К.: Довіра, 2001.
Паламар Л.М., Кацавець Г.М. Мова ділових паперів: Практ. посібник. – 2-ге вид., стереотипне. – К.: Либідь, 1996. – 208 с.
Паламар Л.М., Кацавець Г.М. Українське ділове мовлення. – К.: Либідь, 1997. – 296 с.
Пилинський М.М. Мовна норма і стиль. – К.: Наук. думка, 1976. – 288 с.
Пономарів О. Культура слова: Мовностилістичні поради: Навч. посібник. – К.: Либідь, 1999. – 239 с.
Словник труднощів української мови / за ред. С.Я. Єрмоленко. – К.: Рад. шк., 1989. – 336 с.
Універсальний довідник-практикум з ділових паперів. – К.: Довіра, 1998. – 418с.
РЕЦЕНЗІЯ
на комплексну контрольну роботу з дисципліни «Українська мова
( за професійним спрямуванням)» для студентів спеціальності
5.091714 «Виробництво хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів»
Завдання, передбачені даною контрольною роботою, спрямовані на перевірку знань, умінь і навичок, набутих студентами під час вивчення дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)» для ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації спеціальності 5.091714 «Виробництво хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів».
Контрольна робота побудована таким чином, що перші шість тестових завдань виявляють рівень знань студентів з розділів «Культура усного професійного мовлення» та «Укладання професійних документів». Сьоме завдання передбачає виявлення творчих здібностей студентів, знань щодо укладання найважливіших документів, восьме завдання допоможе перевірити знання і розуміння спеціальної термінології, вміння перекладати тексти професійного спрямування з російської мови українською. Завдання достатнього та високого рівня включають необхідний матеріал з орфографії, пунктуації, стилістики.
Контрольна робота визначає не тільки загальну спрямованість на обов’язковий обсяг знань, а й на виявлення творчих здібностей майбутнього кваліфікованого фахівця та всебічно розвиненої особистості.
Рецензент
доцент, канд. філ. наук
кафедри ЮНЕСКО
«Філософія людського
спілкування», філософії і
історії України ХНТУСГН.І. Моісєєва
РЕЦЕНЗІЯ
на комплексну контрольну роботу з дисципліни «Українська мова
(за професійним спрямуванням)» для студентів спеціальності
5.091714 «Виробництво хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів»
Завдання, вміщені в даній контрольній роботі, допомагають виявити рівень знань, вмінь та навичок студентів після вивчення курсу ділового мовлення.
Під час виконання вправ студенти продемонструють загальну грамотність, обсяг знань з української літературної мови, рівень розвитку творчих здібностей та уяви. Завдання включають необхідний матеріал з орфографії, пунктуації та діловодства. Шість завдань допомагають викладачеві перевірити знання спеціальної термінології, норм та правил оформлення документів, написання слів. Останні два завдання розраховано на виявлення творчих здібностей та знань термінології даного фаху, укладання найважливіших документів.
Контрольна робота визначає не тільки загальну спрямованість на обов’язковий обсяг знань, а й на виявлення творчих здібностей майбутнього кваліфікованого фахівця та всебічно розвиненої особистості.
Викладач української мови та літератури
Коледжу переробної та харчової
промисловості ХНТУСГ,
викладач-методист,
спеціаліст вищої категорії,
завідуюча навчально-методичним кабінетом Н.Д. Овчаренко
АНОТАЦІЯ
Українська мова є невід’ємною складовою фахової підготовки працівників усіх галузей, адже незалежно від спеціальності, людина повинна усвідомлювати багатство, самодостатність і поліфункціональність української національної мови, вільно володіти державною мовою.
Особлива увага приділяється українській мові за професійним спрямуванням, оскільки фахівці певної спеціальності повинні мати високий рівень культури усного професійного мовлення, а також повинні вміти укладати професійні документи. Контрольна робота з дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)» допомагає виявити рівень знань, умінь та навичок, набутих студентами у процесі вивчення курсу, поглибити й систематизувати знання, викликати професійний інтерес до української мови, стимулює потребу у постійному вдосконаленні мовленнєвої культури.
Завдання складено з урахуванням індивідуальних здібностей та різних рівнів знань студентів. Шість завдань, побудованих у формі тестів, допомагають виявити середній рівень теоретичної підготовки, два останніх завдання передбачають розвиток творчих здібностей студентів, а також практичні вміння та навички в оформленні професійних документів.

Приложенные файлы

  • docx 15856194
    Размер файла: 76 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий