Іван Сенченко «Хліб святий»


Тема: Іван Сенченко «Хліб святий»
Мета: Формувати уявлення дітей про те, який шлях проходить зерно, щоб стати хлібом; закріпити назви професій людей, які вирощують хліб; познайомити з народними прикметами, звичаями, прислів’ями, приказками, загадками про хліб;
Сприяти корекці та розвитку уваги, мислення, пам’яті, зв’язного мовлення;
Виховувати любов та бережливе ставлення до хліба, пошану до хліборобської праці.
Обладнання: картини про хліб, колоски пшениці, хліб та хлібобулочні вироби, виставка книжок про хліб, підручник «Читанка».
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Треба дружно привітатись.
Добрий день!
Дружно, голосно сказати.
Добрий день!
Вправо, вліво поверніться,
Один одному всміхніться.
Ще раз дружно привітались.
Добрий день!
ІІ. Загальнокорекційна робота.
1. Назвати предмети одним узагальнюючим словом:
помідор, огірок, капуста, … - це
ялина, верба, … - це
курка, гуска, індик, … - це
2. Дібрати видові назви до родових:
Жіночі імена – це…
Одяг – це…
Квіти – це…
ІІІ. Вступне слово вчителя.
Діти, відгадайте загадку:
В полі ріс я, колосивсяНа стеблині уродився.
А тепер мене ви ріжте,
На здоров’я смачно їжте. (хліб)
- Отже, сьогодні ми з вами будемо говорити про хліб. Тому що хліб – це народна святиня. Недарма в народі говорять : «Хліб – всьому голова».
« Хліб » – яке це коротке слово. Але скільки в ньому тепла. З хлібом пов’язано так само багато у нашому житті. Цей продукт харчування став символом праці і миру. З давніх-давен наш народ над усе цінує хліб. Адже, хліб – це достаток. Люди це слово вимовляють з пошаною.
- А крім хліба, які вироби з борошна ви знаєте? (булочки, пиріжки, бублики, тістечка,калачі)
2. Робота над прислів’ями - Діти, які прислів’я ви знаєте про хліб?
(на дошці записані прислів’я, вчитель читає, пояснює)
Сила від хліба, хліб від землі.
Зима без снігу, літо без хліба.
Не страшна біда, коли є хліб та вода.
Лежачого хліба ніде нема.
Сій вчасно – вродить рясно.
Посій упору, будеш мати зерна гору.
Яка пшениця, така й паляниця.
IV. Розповідь про те, який шлях проходить зерно, щоб стати хлібом.
1.Розповідь із елементами бесіди.
Отже, діти, щоб хліб прийшов до нас на стіл потрібно прикласти до цього багато зусиль. Спочатку землю потрібно зорати, потім посіяти зерно. Пшеницю сіють два рази на рік: восени – озиму, навесні – яру.
Ще сіють жито, ячмінь. Потім коли ці культури дозріють, їх косять. Починаються жнива.
Хто скаже в яку пору року починаються жнива? (влітку)
Чим косять пшеницю? (комбайном)
Отже, люди яких професій працюють в полі? (трактористи, комбайнери, шофера)
Потім зерно везуть у зерносховище, де воно лежить до весни.
А частину зерна везуть до млина, де мелють із нього муку. Потім муку везуть на хлібзавод, де і печуть хліб. Дехто пече хліб вдома. Чи знаєте ви рецепт приготування хліба? Які продукти потрібно ще, окрім борошна?
(вода, сіль, дріжджі, олія)
- А чи знаєте ви, від чого залежить колір хліба? (Від зерна. Із пшениці – білий хліб, із жита – житній(чорний)
Але ж із борошна печуть не тільки хліб, а й інші вироби. І зараз ми пограємо у гру.
2. Гра «Відгадай»
(Діти із зав’язаними очима беруть до рук вироби і називають їх: бублик, батон, кекс, пиріжок, булочка)
V. Робота над оповіданням І. Сенченко «Хліб святий».
1. Словникова робота.
2. Читання вчителем оповідання І. Сенченко «Хліб святий».
3. Бесіда за змістом оповідання.
- Що Катруся сказала про хліб? Чому вона так сказала?
- А як Юрко поводиться із хлібом?
- Чому бабуся навчала внучку?
- Чи зрозуміла дівчинка свою помилку? З яких слів це видно?
- Чому оповідання носить таку назву?
4. Читання ланцюжком.
5. Самостійне читання учнями оповідання.
6. Розучування скоромовки.
Я печу, печу, печу,
Дітям всім по калачу.
Зверху маком потрушу,
В піч гарячу посаджу.
VI. Фізкультхвилинка
А ми зерно сіяли, сіяли У земельку чорную, свіжую.
І з’явилися першії листочки.
І з них повні, гарні колосочки.
До сонечка повернулись.
І сонечку усміхнулись.
Вітер колосочки хитає, До зерняток промовляє. Ви – і повні, й жовтороті,
Буде урожай хороший.
VII. Значення хліба в житті людини.
Хліб з давніх – давен був у пошані. Недарма говорять: Хліб – всьому голова. З хлібом пов’язано багато традицій: народжується дитина – ідуть до неї із хлібом, щоб багата була; виряджає мати сина в дорогу – теж із хлібом; гостей вітаємо із хлібом – сіллю; на весіллі теж хліб має особливе значення; в нову хату – заходять господарі із хлібом.
Тому хліб потрібно берегти, шанувати. Давайте повторимо правила поведінки із хлібом.
Не можна хлібом гратися.
Не бери зайвого хліба.
Хліб потрібно доїдати.
Не залишай крихти на столі.
Черствий хліб віддай тваринам або птахам.
Можна посушити сухарі, зробити грінки і т.д.
VIII. Підсумок уроку.
Про що ми сьогодні говорили на уроці?
Що люди говорять про хліб?
Люди яких професій задіяні в тому, щоб хліб потрапив до нас на стіл?
Які прислів’я про хліб ви знаєте?
Які хлібобулочні вироби ви знаєте?
Як потрібно поводитися із хлібом?
Отже, шануймо, діти, хліб , бо він – всьому голова!

Приложенные файлы

  • docx 15856125
    Размер файла: 23 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий