2.7Устаткування, правила техніки безпеки при роботі з устаткуванням

2.6 Устаткування, правила техніки безпеки при роботі з устаткуванням
У цеху борошняних виробів зазвичай встановлюють наступне утаткування: просіювач борошна,тістомесильную машину електросковороди жарові шафи,фритюри,холодильні та морозильні камери; з механічного обладнання - універсальний привід зі змінними механізмами.
Просіювач електричний ПЕ-350
Призначений для просіювання борошна та інших сипких продуктів. Він складається із зовнішнього корпусу, рами, завантажувального та розвантажувального бункерів, сита з металевою сіткою, електричного приводу. Просіювач переносний прилад, який можна встановлювати на столі без додаткового кріплення.Зовнішній корпус просіювача являє собою зварний циліндр з ребрами жорсткості, виготовлений із тонколистової сталі. Завантажувальний бункер з'єднується з рамою корпусу за допомогою гнучких держаків, має знімну кришку і також виготовлений із тонколистової сталі з жорсткими ребрами. Розвантажувальний бункер міститься у нижній частині корпусу. Пуск і зупинка двигуна здійснюються вручну за допомогою кнопкового вимикача, змонтованого на бічній стінці зовнішнього корпусу. Просіювач комплектується двома змінними ситами з діаметрами отворів 1,4 та 2,8 мм. Для заміни сітки необхідно відкрутити гвинти кришки просіювача і спеціальними гачками витягнути сітку та встановити нову.
Правила експлуатації. 
Після перевірки санітарно-технічного стану машину вмикають і завантажують. У бункер місткістю 11 кг завантажують 8 кг борошна. Повністю завантажувати бункер не варто, тому що це може призвести до порушень у роботі. В процесі роботи необхідно стежити за якістю просіювання і періодично зупиняти машину для видалення домішок. Не рекомендується установлювати просіювач у вологих приміщеннях. Після закінчення роботи просіювач обмітають сухою щіткою, а потім протирають вологою тканиною. Під час роботи машини кришка завантажувального бункера повинна бути закрита для уникнення розпилювання борошна. Вдихання людиною повітря з пилом борошна може спричинити захворювання легенів.

Тістомісильна машина ТММ-1М
Тістомісильні машини використовують на підприємствах харчування у кондитерських, борошняних цехах середньої та великої потужності для приготування дріжджового тіста різної консистенції. Розрізняють тістомісильні машини шнекового та важільного типу, нормального та інтенсивного замісу.Тістомісильні машини відносяться до обладнання періодичної дії.
Робочими інструментами машин для замішування тіста є місильні важелі (лапи), які здійснюють криволінійні рухи в похилій площині, а робочою камерою є рухома діжа, яка обертається в горизонтальній площині. В процесі руху робочі інструменти перемішують продукт, який знаходиться в діжі, внаслідок чого утворюється однорідна насичена повітрям маса.
Правила експлуатації та техніки безпеки
 До початку роботи у машині ТММ - 1М підіймають огороджувальні щитки.
 Візок з діжею накочують вручну на фундаментну плиту, причому тістомісильний важіль повинен знаходитись у верхньому положенні.
 Щоб ввести квадратний виступ валу діжі в гніздо приводного диска, діжу вручну провертають до упору і опускають щиток.
 Вмикають машину в роботу для перевірки на холостому ходу, а потім на замішування тіста.
 Завантажуючи діжу слід пам'ятати, що навантаження на місильний важіль залежить від маси тіста, що замішується і вмісту в ньому води. Чим крутіше тісто, тим меншою повинна бути маса продуктів, що одночасно завантажуються в діжу .Не виконання цієї вимоги приводить до перевантаження електродвигуна та швидкого зносу машини.
 Під час замішування тіста діжа повинна обертатися проти стрілки годинника (якщо на неї дивитися згори).
 Після того, як тісто замісять, машину ТММ - 1М зупиняють, натиснувши на кнопку «Стоп».
 У процесі роботи забороняється нахилятися над діжею , перемішувати тісто руками, відкочувати діжу чи резервуар при ввімкнутому двигуні.
 Після закінчення роботи діжу і місильні інструменти промивають гарячою водою і насухо витирають, а станину очищують щіткою вод борошняного пилу та протирають вологою тканиною.
 Один раз на тиждень підшипники змащують солідолом, а колеса і вертлюги кожен день - машинним маслом.
Електрична сковорідка СЕСМ-0,2
Електросковорідка типу СЕСМ-0,2 складається з рами, двох тумб, завантажувальної чаші, кришки, механізму перекидання чаші, електропанелі.
Основою сковорідки служить зварена рама, розміщена на чотирьох регульованих за висотою ніжках. На рамі розташовані дві тумби - безкаркасні конструкції, які складаються із облицювальних панелей. Усередині тумб змонтовані чавунні кронштейни з підшипниками, в яких встановлені цапфи чаші сковорідки.
Завантажувальна чаша має прямокутну форму і виготовлена із сірого чавуну.
Під дном чаші, у спеціальних канавках, розташовані чотири електроспіралі, ізольовані від чаші фарфоровими бусами. Зверху чаша закривається відкидною кришкою. У правій тумбі розміщений механізм перекидання чаші, який складається з черв'ячної пари й маховика з рукояткою. Цей механізм дозволяє перекидати чашу на 180°. У лівій тумбі розміщена панель з електрообладнанням -двома магнітними пускачами, двома сигнальними лампами, двома кнопками керування та терморегулятором.
Терморегулятор призначений для автоматичного підтримання заданої температури на поді сковорідки. Кнопки "Пуск" і "Стоп" служать для ввімкнення та вимкнення сковороди. Сигнальні лампи забезпечені надписами "Включено", "Нагрів".
До сковорідки можна прикріпляти болтами місцевий вентиляційний відсмоктувач. На лівій стороні рами сковорідки є табличка "Земля" з болтом заземлення.
Правила експлуатації електросковорідок
При монтажі електросковорідок забезпечують їх горизонтальність шляхом регулювання чотирьох ніжок рами. Місцевий вентиляційний відсмоктувач з'єднують із загальною системою вентиляції.
Перед початком роботи перевіряють санітарний стан чаші сковорідки, стан механізму перекидання чаші й механізму компенсації ваги кришки. Потім у чашу кладуть необхідну кількість жиру. Лімб терморегулятора встановлюють на відповідну температуру, натискають чорну кнопку "Пуск", при цьому повинні засвітитись сигнальні лампи "Включено" й "Нагрів".
Після досягнення на поді сковорідки необхідної температури, 3/4 потужності відключаються і лампа "Нагрів" гасне (до максимальної температури 350 °С сковорідка розігрівається за 45 хв.).
Коли це здійснюється, в розігріту чашу завантажують продукт.
Після закінчення теплової обробки натисканням червоної кнопки "Стоп" вимикають сковорідку, при цьому повинні погаснути обидві сигнальні лампи. Для розвантаження сковорідки її перекидають шляхом обертання маховика механізму перекидання. Під час розвантаження робітник повинен знаходитись збоку від сковорідки.
Забороняється перекидати чашу сковорідки, попередньо не відключивши від електромережі. Після закінчення роботи чашу зачищають від залишків продуктів ножем або скребком, промивають гарячою водою, протирають м'якою тканиною.
Шафа жарова електрична ЕРЕ-80С 
Шафа жарова електрична ЕРЕ-80С призначена для випікання хлібобулочних і кондитерських виробів, а також для смаження і тушкування м'ясних і рибних напівфабрикатів. Зовнішня поверхня шаф виконана з нержавіючої сталі.Розміри робочих камер і шафи для розігрівання відповідають розмірам стандартних гастроємкостей. В камерах передбачено дві пари направляючих для гастроємкостей. Трубчасті електронагрівачі розташовані у верхній і нижній частинах робочої камери і мають незалежні 4-позиційні регулятори потужності. При цьому можливий нагрів як всіх камер одночасно, так і кожної камери окремо. Задана температура підтримується за допомогою терморегулятора.
 Правила експлуатації
Перед ввімкненням шафи у роботу терморегулятори встановлюють на потрібну температуру.
Вмикають шафу зразу на максимальну потужність.
Після досягнення в робочій камері заданої температури шафу завантажують дечками з виробами і перемикають електронагрівники на середнє або слабке нагрівання.
Привід універсальний П – ІІ
Універсальний привід П-ІІ (універсальна кухонна машина).Привід складається з двуступінчатого зубчатого редуктора, двухшвидкісного двигуна, картера, кожуха, пульта управління і змінних виконавчих механізмів. Електродвигун циліндричним поясом центрується в корпусі редуктора і кріпиться до нього. Дном редуктора служить картер, який одночасно є і опорою приводу. На корпусі встановлений магнітний пускач з тепловим реле. В корпусі є два отвори для заповнення редуктора маслом і його зливу. Із зовнішньої сторони, на картері, встановлений болт заземлення.
В горловині приводу є привідний вал із спеціальним фігурним пазом для приєднання змінних механізмів. На зовнішній стороні горловини розташована рукоятка з кулачком. Вісь кулачка служить для правильної орієнтації і кріплення змінних виконавчих механізмів.
Правила експлуатації універсальних приводів
Перед початком роботи перевіряють правильність обертання привідного валу (напрям обертання вказаний стрілкою на кожусі редуктора) і надійність заземлення. Потім виконують послідовно наступні операції. Встановлюють потрібний виконавчий механізм і перевіряють міцність його кріплення в горловині привода; випробують роботу машини на холостому ходу; готують продукти до переробки; включають привід і завантажують продукти.
Після закінчення роботи проводять санітарну обробку приводу і виконавчого механізму. Знімати і встановлювати виконавчий механізм дозволяється тільки при вимкненому електродвигуні.
Перед початком роботи механізму для збивання, багатоцільового механізму і фаршемішалки спочатку завантажують в робочу камеру продукти, а потім включають привід. Перед початком роботи інших виконавчих механізмів продукти завантажують після включення приводу. Якщо при включенні електродвигуна вал приводу не обертається, а двигун видає гудіння, останній потрібно негайно вимкнути. Гудіння вказує на вихід з ладу однієї з фаз. Підвищений шум в передавальних механізмах свідчить про зношування шестерень або підшипників ковзання. Відпрацьоване мастило періодично замінюють новим.
Універсальні приводи вмонтовують на зручному для експлуатації і добре освітленому місці і кріплять на виробничому столі або спеціальній підставці.
Поряд з універсальним приводом розташовують полицю або шафу для зберігання змінних виконавчих механізмів.
 
Фритюрниця ФЕСМ-20
Фритюрниця електрична секційна модульна ФЕСМ-20 призначена для смаження картоплі, риби та інших продуктів у фритюрі. Складається вона з основи, жаровочної ванни, стола, кошика й панелі з електроапаратурою. Основою фритюрниці є несуча зварена рама, яка установлена на чотирьох регульованих ніжках. До рами прикріплене емальоване облицювання.
На кутниках, приварених до бічних облицювальних листів, розташована жаровочна ванна прямокутної форми, виготовлена з нержавіючої сталі. До дна ванни приварений відстійник з патрубком і зливним краном. У відстійник вставлений стакан з сіткою, який легко виймається. За допомогою крана із сіткою здійснюється фільтрація жирів, які зливаються із ванни. У верхній частині ванни закріплений тенотримач із трьома горизонтально розташованими тенами. Зверху фритюрниця закрита столом із гніздом під жаровочну ванну. У столі є отвір, через який масло, що розбризкується та піниться, по спеціальних відводах направляється у бачок. Бачок розташований на рамі під жаровочною ванною. У фритюрниці здійснюється авоматичне регулювання температури за допомогою сигналізаційного термометра манометричного типу, який прикріплений до облицювання.
Правила експлуатації фритюрниці
Фритюрницю ставлять на підлозі без додаткового кріплення.
Перед початком роботи на шкалі термометра встановлюють відповідний тепловий режим. Жовту стрілку ставлять у положення мінімально допустимої температури, червону - максимально допустимої.
Далі оглядають фритюрницю, впевнюються в тім, що зливний кран відстійника закритий.
Після цього в жаровочну ванну заливають до відмітки масло (20 л) та поворотом ручки пакетного вимикача вмикають фритюрницю в мережу, при цьому повинна загорітись сигнальна зелена лампа.
Як тільки температура масла у ванні досягне максимального значення, загорається жовта сигнальна лампа. При такому режимі фритюрницю залишають на 10-15 хв. (для кращого підігрівання масла, після чого можна вважати, що фритюрниця підготовлена до роботи).
Нарізану, промиту і просушену картоплю завантажують у сітчану корзину (до 1,2 кг) і обережно, не допускаючи розбризкування жиру, опускають у жаровочну ванну.
Після приготування картоплі (ступінь готовності визначають візуально) кошик за ручки виймають із ванни й підвішують на столі на спеціально передбаченій для цієї мети скобі.
Після того, як масло стече з обсмаженої картоплі, її виймають з кошика.
У процесі роботи слідкують за рівнем масла і при необхідності додають його у ванну до відмітки, дотримуючись при цьому обережності. Температура масла повинна бути не вища 190 °С.
Порцію масла дозволяється використовувати не більше 40 годин, інакше продукти, які обсмажені у фритюрі, будуть небезпечні для здоров'я.
Для заміни масла у фритюрниці необхідно відключити її від електромережі, після охолодження масла відкрити зливний кран відстійника і злити масло у бачок, зачистити стінки ванни, тени, відводи, відстійник, кошик від осадків, заповнити ванну гарячою водою із добавленням миючих засобів, вставити у ванну кошик, установити жовту стрілку термометра у положення 100 °С, ввімкнути фритюрницю у мережу і кип'ятити воду у ванні не менше 1 години.
Потім відключають фритюрницю від електромережі, зливають із ванни розчин через зливний кран відстійника у висувний бачок і знову здійснюють чищення фритюрниці щіткою та йоржом.
Щодня після закінчення роботи відключають фритюрницю від мережі, зливають у бачок із ванни масло і виймають із відстійника стакан.
Після цього ванну, тени, кошик, стакан, стіл й облицювання промивають теплою водою та протирають м'якою тканиною.


15

Приложенные файлы

  • doc 15777338
    Размер файла: 67 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий