Сценарій 70 річчя ведучим

Сценарій
«Історичного епосу «Струна душі обпалена війною»
до 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників Ведучі:
Рузанов Ігор Б 13- 1
Ступницька Ірина Б 14 – 1
Макарюк Михайло ВХП 13 – 2
Ксюша ТКД 13 - 1
Маналов Артем ВХП 13 – 2
Солоп Саша ВХП 13 – 1
Найденова Яна ТКД 13 - 1
Якимчук Сергій ВХП 14 – 1
Захарова Соня ТКД 14 - 1
Неудахіна Люба ГО 13 -1
Литвинець Діма ВХП 14 – 2
Мітюхіна Катерина Б 14 – 1
Голобородько Лена ВХП 14 – 2
/Початок заходу. Звучать акорди пісні «Священная война». Виходять ведучі/.

Ігор.
В пам’ятний вечір до всіх промовляем.
Сергій
Пам’яттю тих, хто з боїв не вернувся
Ірина.
Пам’яттю тих, хто завчасно пішов із життя
Михайло.
Ніхто не забутий, ніщо не забуте
Пам'ять про всіх буде жити в віках
Ксюша.
Згадай чоловіка, товариша, брата
Дружину, сестру чи посивілу матір,
Артем.
Усіх, хто кував перемогу в зачину
За вас і за мене, за всю Україну


В. 1. Саша
В історії українського народу події радянсько-німецької війни за своєю глибиною трагізмом і героїкою набули епохального значення. Нищівний вал бойових дій покотився українськими землями, не оминувши жодного населеного пункту, понівечивши долі десятків мільйонів людей.
В.2 Найденова Яна
Протягом 1225 днів і ночей Україна була ареною жорстоких кровопролитних боїв.
В. 1.
Саме український напрям постійно був центральним на Східному фронті, на всьому європейському театрі воєнних дій аж до кінця 1944 р.
В. 2.
Саме тут проводилася більшість великомасштабних операцій 1941- 1944 років, які, зрештою, вирішили долю всієї війни

Ігор.
Слава вам, воїни,
Слава безсмертні
Вічну хвалу весь народ вам співа,
Сергій
Страху не знали ви,
Смерть подолали ви,
Пам'ять про Вас у нашім серці жива!
Ірина.
Пам'ять, стій! Зупинись на хвилинку
Михайло.
серце замри
Ксюша.
Це потрібно не мертвим,
Артем.
Це потрібно живим.

Керівник секції:
Вітаю вас, шановні гості, студенти. В цьому році наша країна святкує великий день – День визволення нашої Батьківщини від нацистських загарбників. За мирне та чисте небо ми дякуємо героям-визволителям, відомим і невідомим, загиблим і живим, і присвячуємо цей захід їм і тим незабутнім дням полум’яної війни.
Дозвольте представити почесних гостей нашої зустрічі.

В. 1. Час не применшив значення героїчної дати – 28 жовтня 1944 року, яка стала для українців справжнім святом Перемоги.

В. 2. 70 років минуло від того часу, як стихли останні залпи на українській землі. 70 років для зоряного простору – це мить. Може тому й сяє він безхмарними ночами, що кожна зірочка – то серце загиблого, закатованого, знищеного.

В. 1. Перегортаємо сторінки історії, опалені війною, залиті кров’ю, осяяні славою перемоги.

«Загарблення України»

В.3 Михайло
22 червня 1941 року Німеччина напала на Радянський Союз. Німецька армія поділялася на три групи: «Північ» - наступала на Ленінград; «Центр» - на Москву.
В.4. Захарова Соня
Стратегічним завданням армії «Південь» було знищення радянських військ на Правобережній Україні, форсування Дніпра, наступ на Київ, Донбас і Крим.
В.3. Для оборони України були створені Південно-Західний фронт на чолі з генералом М. Кирпоносом та Південний на чолі з генералом І. Тюленевим.
Головного удару було завдано по військам Південно-Західного фронту.
В.4. З 23 по 29 червня в районі Луцьк – Рівне – Броди тривала найбільша танкова битва початкового етапу війни. 8 радянських мотомеханізованих корпусів на деякий час зупинили танкову групу генерала П. Клейста, але зазнали втрат, що в декілька разів перевищували втрати противника.
30 червня німці окупували Львів. Вже на кінець третього тижня війни вони просунулись углиб країни на 300 – 350 км.
В.3 З середини липня бої розгорнулися на київському, уманському та одеському напрямках. Оборона Києва тривала з 7 липня по 26 вересня 1941 р.

Фільм. /Оборона Києва/

В.4. Протягом 4 серпня – 16 жовтня 1941 р. Приморська армія стримувала під Одесою 18 дивізій противника. У кінці вересня німецькі війська, захопивши більшу частину України, вийшли до Перекопського перешийку та розпочали боротьбу за Крим. Одеса опинилася у тилу противника, забезпечувати оборону міста стало дуже важко. Було прийнято рішення евакуювати Приморську армію на Кримський півострів.

Фільм

В.3 З 12 по 16 жовтня 90 тис. бійців і командирів були перевезені в Крим, де взяли участь в обороні Севастополя, що тривала з 30 жовтня 1941 р. по 4 липня 1942 р.
В.4. 22 липня 1942 р. вся територія України була окупована.

Неудахіна Люба
Минули дні і роки пролетіли
А дня того забуть ніхто не зміг
Тут навіть сосни з горя посивіли,
Тут навіть камінь плаче край доріг,
Хіба ж забудеш, як палали хати?
Гойдались мертві у страшній петлі,
І на шляху лежали там хлоп'ята,
Багнетами прибиті до землі...

«Окупаційний режим в Україні»

В.5 Діма
Загарбавши Україну, нацисти встановили в ній так званий «новий порядок». Адміністративну владу над окупованими територіями за наказом Гітлера було передано новоствореному «імперському міністерству у справах східних областей».
В.6 Мітюхіна Катерина
Розчленування України стало однією із складових політики «нового порядку», її метою на українських землях було розширення життєвого простору для арійської раси.
В.5 За планом «Зеленої папки Герінга» почалось економічне пограбування України. Вивозилось устаткування фабрик і заводів, рухомий склад залізниць, сировина, матеріали, сільськогосподарська продукція, ешелонами відправляли український чорнозем.
В.6 Особливістю німецького «нового порядку» був тотальний терор. 7 грудня 1941 р. А. Гітлер видав наказ, відомий під назвою «Морок і туман». Його суть полягає в тому, що кожен, хто буде чинити опір окупантам, має бути знищеним.
В.5 У ході каральних заходів було знищено 320 сіл разом із жителями. А всього в Україні було вбито й закатовано 5 млн. цивільного населення, близько 1,4 млн. військовополонених. 180 концентраційних таборів, створених в Україні, стали страхітливими фабриками смерті.
В.6 Еріх Кох, призначений на посаду рейхскомісара, говорив: «Україна повинна постачати все, чого бракує Німеччині. Це завдання має бути виконане, незважаючи на жертви».
В.5 Економічне пограбування, расова дискримінація, терор, репресії, масові вбивства невинних людей, примусова відправка молоді в Німеччину
Жахливими були втрати першого року війни. Загарблена і обезкровлена, але горда і волелюбна Україна не стала на коліна а нарощувала героїчний спротив окупантам

Ігор.
Гула, стогнала і ревла земля,
Сивіли в горі мати і кохана.
В огні була Вкраїнонька моя
Була війна жорстока. Вітчизняна.
Живі і мертві, мертві і живі
Герої наші воїни-солдати.
Ми знаємо: у тій страшній війні
Змогли либонь ви ворога здолати

Ксюша.
Благословляла мати сина, А синові - сімнадцять літ... Іти на бій за Батьківщину - Був материнський заповіт. Сховала сльози на прощання, Щоб не пекли його вони... І син пішов... Лишив чекання, Лишив свої хлопчачі сни.
Пісня «Степом»

«Визволення України»
В.3 Битва за визволення України тривала 680 діб. Вона входить в ряд найбільш вирішальних операцій у Великій Вітчизняній війні і стала найважливішим етапом на шляху до перемоги над нацистською Німеччиною та її союзниками.
В.4. У ході загального контрнаступу Червоної армії з кінця грудня 1942 р. почалося звільнення України.
В.3 23 серпня 1943 р. Харків, практично повністю зруйнований окупантами було звільнено.

Фільм

В.6 22 вересня 1943 р. були визволені найважливіші промислові центри Донбасу, a 8 вересня м. Сталіно (зараз м. Донецьк).
В.5 Війська Червоної армії вийшли до Дніпра фронтом від Києва до Запоріжжя.
В.6 Уночі проти 21 вересня 1943 р. почалося форсування Дніпра - епопея масового героїзму радянських воїнів.
В.5 6 листопада 1943 р. війська 1-го Українського фронту під командуванням генерала М. Ватутіна звільнили від фашистських загарбників столицю України м. Київ.

Фільм

Ігор.
Згадую рік сорок третій,
Юність солдатську свою,
Що пронеслась на лафеті
В смертнім, кривавім бою.


Михайло.
Бачу Славутича кручі,
Мінами зритий плацдарм,
В лозах окопи сипучі...
Глухнуть від вибухів вуха,
Серце в напрузі щемить.
Сергій
Чую, як гнівом клекоче
Грізний слов'янський потік,
Ворога скинути хоче
З круч непокірних навік.
Артем.
Силу усяк відчуває
Сивого батька Дніпра
І над рікою лунає
Воїнів грізне «Ура-а!»

Пісня «Ой Дніпро, Дніпро»

В.1 Корсунь-Шевченківська операція здійснювалася військами 1-го і 2-го Українських фронтів з 24 січня по 17 лютого 1944 р.

Фільм

На честь «нового Сталінграда», як називали Корсунь-Шевченківську операцію, Москва салютувала бійцям Українських фронтів 20 залпами з 224 гармат.
В.2 Наприкінці січня 1944 р. війська 3-го і 4-го Українських фронтів розгорнули наступ на Нікопольсько-Криворізькому напрямку і, переслідуючи відступаючі частини вермахту, визволили Нікополь (8 лютого) і Кривий Ріг (22 лютого).
В.1 У ході Одеської операції були визволені Херсон (13 березня), Миколаїв (28 березня), Одеса - (10 квітня).
В.2 8 квітня 1944 р. почалися кровопролитні бої за Крим. 11 квітня була визволена Керч, 13 квітня – Сімферополь
В.1 9 травня 1944 р. від загарбників був визволений Севастополь. 12 травня Крим був цілком визволений від німецько-фашистських військ.

Фільм

В.5 У ході Львівсько-Сандомирської операції з 13 липня по 27 серпня 44 року війська Червоної Армії визволили західні області України.

Фільм

В.6 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, а 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.
В.5 У результаті проведених у січні - жовтні 1944 року чотирма Українськими фронтами наступальних операцій було звільнено Україну від німецько-фашистських загарбників.

«Втрати України»

В.6 Україна в ході Великої Вітчизняної війни зазнала більше руйнувань, ніж будь-яка інша європейська країна. Відступаючи за України, фашисти далися до тактики «спаленої землі», тобто знищували за собою все, що міг би використати противник. На руїни було перетворено 720 великих і малих міст, та 28 тис. сіл України (близько 250 сіл зазнали долі Хатині), 16,5 тис. промислових підприємств, 18 тис. лікувальних установ,
В.5 33 тис. шкіл, технікумів, вузів, і науково-дослідницьких інститутів, 19 тис бібліотек, понад 30 тис. колгоспів, радгоспів, МТС. 10 мільйонів чоловік залишилися без даху над головою.
В.6 За останніми підрахунками істориків загальні демографічні втрати України які включають убитих у боях , померлих у концтаборах, депортованих, евакуйованих, та емігрантів становили біля 14 млн. чоловік

В.5 В ході Великої Вітчизняної війни із 7 млн. бойових нагород близько 2,5 млн. отримали воїни-українці
В.6 З 15 фронтів, що діяли за часів війни, більше половини очолювались українцями
В.5 2072 чоловіки отримали почесне звання Героя Радянського Союзу. 32 з них двічі.

Лена
Одержала звістку матуся, Що син її впав за Дністром. Поїхала мати до сина В далекі світи із села І білу пшеничну хлібину, і шитий рушник привезла.
Неудахіна Люба
Спинилась вона над водою, На скелі Дністровій крутій: Могила його під горою І писаний камінь на ній. Заплакала:
Ксюша.
"Сину, мій сину, Як довго до тебе я йшла..."
Лена
Могилу, неначе дитину, Руками вона обняла.
Ксюша.
«Синочку, рідний, чуєш як кружляють у синім небі сумно журавлі?
Вони ж тебе до себе синку кличуть,
А ти лежиш в холодній цій землі
Ігор
- Я чую, мамо, як співають
Мені над Україною пісні,
Ти не журись я крила розпростаю
І прилечу до тебе уві сні,
Вкраїнським рушником зітру сльозину
І поцілую в сивіє чоло..
Ксюша.
- О, синку, рідний, мій любимий синку, як хороше б тоді мені було!
Лена
На могилі стоїть старенька мати,
І навіть квіти плачуть мовчазні. І річка шумить невпинно, І тихо шумить трава, І тільки червона калина Тремтить, неначе жива. Люба
А мати стоїть на колінах, І пальці торкають граніт, І поруч моя Україна В скорботі із нею стоїть.
Сергій
Стоять побратими, відважні бійці,
Михайло.
І знов закипає та битва остання
Артем.
Вона, як сивина, вона, як рубці
Ірина.
Нашу пам'ять обпалює Вічний вогонь, Де граніти і зелені повінь. До священного чистого світла його В день  жовтневий приходим на сповідь.
Ігор.
Солдатів подвиг, про який сьогодні
Згадали ми, не вимовить словами,
А тільки серцем можна це сказати,
Але воно, на жаль, не має мови,
Лиш має біль.
Тому я прошу солдатів пам'ять
Вшанувати мовчанням.

В. 1. Світлій пам'яті загиблих в роки Великої Вітчизняної війни, в ім’я героїв-визволителів, оголошується хвилина мовчання.

Виступ керівника секції

Ірина.
...Минули бурі стоголосі. Є і медалі, й ордени... І рана та, ще ниє й досі Далеким стогоном війни. Ні, не забути днів огненних, Що злиті в Перемоги День. Висот немає безіменних. Нема солдатів без імен .

Сергій
Десь там, в історії, гудуть фронти,
Клекоче пеклом знавісніла битва...
Артем.
Сьогодні знову кличуть нас до дій
Солдаток плач, й скорбота сироти,
І матерів свята молитва
За тих синів, що знов пішли у бій
Ірина.
По розмоклій траві розкидано,
Зламки сонця, немов бурштин.
Нині небо ридає ридма,
Диким полем гірчить полин.
Люба
Батьківщина або територія
Кожен сам обирає шлях.
Запікається кров’ю історія,
Мов у дерево входить цвях.
Сергій
Сьогодні, коли українську землю знову плюндрує чобіт ворога, пригадуючи подвиги наших дідів ми говоримо:
Михайло.
Ми не дозволим той жах повторити,
Хочемо в мирі і щасті ми жити
Артем.
Ніхто не зупинить історії хід
Будує свій дім Україна
І стверджує нині і захід, і схід
Що ми є велика родина.
Ігор.
Десь там, в історії...
Та кров холоне й нині,
В зажурі вічній наші матері?
Ми хочем щастя милій Україні,
Ми хочем миру на своїй землі!

(Вокально-хореографічна композиція «О, Господи»).


В. 1 Нехай звершене батьками і дідами, усім поколінням, яке пройшло і сьогодні проходить пекло війни, наснажує нас на добрі справи в ім’я зміцнення нашої держави, на створення щасливого і заможного життя.
В. 2. Довгих років життя вам, добра, злагоди і рідної землі під ногами!

Заголовок 215

Приложенные файлы

  • doc 15775141
    Размер файла: 83 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий