Сценарій День місцевого самоврядування


Сценарій урочистого засідання
з нагоди Дня місцевого самоврядування
Дата проведення: 08 листопада 2016 року
Місце проведення: ДЗСТ ЛОК «Верховина»
Час проведення: 11.00 год.
1. Ведучий:
Високоповажні духовні отці, шановний п. голово районної ради Іване Юрійовичу, голови та працівники районних рад попередніх років, голово районної державної адміністрації Олеже Валерійовичу, шановні депутати, працівники та ветерани органів місцевого самоврядування, керівники районних служб та організацій, представники засобів масово інформації району!
Враховуючи велике значення місцевого самоврядування для розвитку народовладдя, демократизації суспільних відносин та зміцнення української державності, згідно з указам Президента України щорічно, сьомого грудня, ми відзначаємо День місцевого самоврядування.
2. Ведуча:
Дозвольте урочисте засідання з нагоди Дня місцевого самоврядування вважати відкритим.
Звучить Державний Гімн України
1. Ведучий:
На сході України гуркоче смертоносна війна – війна з російським агресором за єдність і соборність України. У важкий час ми розбудовуємо нашу державу. Чи не кожного дня гинуть безстрашні і хоробрі захисники України.
2. Ведуча:
Пом’янімо наших безсмертних Героїв, які поклали життя на олтар України, хвилиною мовчання.
Протягом хвилини мовчання звучить метроном
1.Ведучий:
Шановні учасники урочистого зібрання!
Ну а зараз ми запрошуємо на сцену духовних отців скласти спільно з усіма нами щиру молитву Господу за мир в Україні та світі, за єдність українського народу, за щасливу долю незалежної України та батьківської Гуцульщини.
Священики складають Молитву
________________________

1.Ведучий:
У цей день ми віддаємо належне усім нашим народним депутатам, керівникам району, депутатам обласної, районної, селищної та сільських рад, селищному та сільським головам, усім працівникам та ветеранам органів місцевого самоврядування, які внесли і вносять вагомий вклад у соціально-економічний та культурно-духовний розвиток району, роблять усе для того, аби наш Верховинський край розвивався, гордо ніс величне ймення славної Гуцульщини.
2. Ведуча:
Ми сьогодні безмежно раді, що на свято завітало так багато поважних гостей: духовенство, депутати обласної ради, керівники виконавчої та представницької гілок влади району як чинні, так і попередніх періодів, депутати районної, селищної та сільських рад від першого до сьомого скликань, селищний та сільські голови і секретарі, керівники районних служб, відомств, підприємств, установ та організацій, науковці, творча інтелігенція краю, представники засобів масової інформації.
1.Ведучий:
19 листопада 2015 року відбулася перша сесія Верховинської районної ради сьомого демократичного скликання. Головою ради обрано Івана Юрійовича Шкіндюка.
Головне завдання Верховинської районної ради сьомого демократичного скликання – зробити усе можливе і навіть неможливе, для того, щоб розвивався і процвітав наш Верховинський край, щоб людям жилося заможно і щасливо.

2. Ведуча:
На місцеве самоврядування саме сьогодні випали величезні випробування. Децентралізація. Реформа органів місцевого самоврядування, створення об’єднаних територіальних громад та інші виклики – все звалилося на голови очільника ради, селищного і сільських голів, депутатського корпусу - і вони мусять в таких неймовірно важких умовах давати собі раду. Іншого виходу немає.
1.Ведучий:
До слова з нагоди Дня місцевого самоврядування запрошуємо голову Верховинської районної ради п. Івана Шкіндюка.
__________________________
1.Ведучий:
На першій прес-конференції з нагоди Дня місцевого самоврядування Іван Юрійович сказав: Сформуймо у собі свідомість володарів гір. Основний акцент будемо робити на збереженні району. Верховина має стати культурно-просвітницьким центром Гуцульщини, справді Гуцульською столицею, як колись назвав її Іван Франко».
2. Ведуча:
Ми віримо, що саме так і буде. Для голови районної ради п. Івана Шкіндюка, виконавчого апарату ради, депутатського корпусу та всіх присутніх у залі звучить пісня про наш Карпатський край у виконанні лауреата всеукраїнських пісенних конкурсів і фестивалів, соліста музичного гурту «Струни Орфея» Петра Марусяка.
_______________________
1.Ведучий:
У березні 1992 року головою районної ради першого демократичного скликання обрано Дмитра Ватаманюка, який брав активну участь у тих важливих процесах, що відбувалися на Верховинщині. Вживалися відповідні заходи для ефективного використання лісових і природних ресурсів. Прийнято Програму першочергової приватизації районного комунального майна та програму приватизації землі у Верховинському районі.
2. Ведуча:
Дмитро Михайлович Ватаманюк – голова районної ради 1992 – 1994 років, депутат багатьох скликань районної та обласної рад, голова Всеукраїнського Товариства «Гуцульщина», видавець та упорядник відновленого Гуцульського календаря, член правління обласної організації Спілки журналістів, багаторічний редактор районної газети «Верховинські вісті» – вніс вагомий вклад у соціально-економічний розвиток Верховинщини, у національно-культурне відродження незалежної України та Гуцульщини.
1.Ведучий:
Прошу пом’янути світлу пам'ять Дмитра Михайловича Ватаманюка та всіх працівників органів місцевого самоврядування, які відійшли у вічність, хвилиною мовчання.
___________________________
1.Ведучий:
26 червня 1994 року відбулися вибори народних депутатів II демократичного скликання. Головою районної Ради обрано Петра Пониполяка.
Ситуація в суспільстві характеризувалась поглибленням економічної та політичної кризи, відсутністю практичних дій щодо проведення ринкових та державотворчих реформ. В цих складних умовах зусилля всіх управлінських структур району були спрямовані на мобілізацію наявних ресурсів і можливостей для стабільної роботи народного господарства. Головна увага зверталася на питання соціально-економічного розвитку району, соціальної захищеності населення, наведення порядку, виконання наказів виборців. Під постійним контролем ради перебували питання проведення земельної реформи, ведення лісового господарства.
Треба було мати великий організаторський досвід роботи і велику мужність, щоб у такий кризовий для країни час вистояти і рухатися вперед. Під керівництвом Петра Михайловича Пониполяка район вистояв і рухався вперед.
2. Ведуча:
Ми з великою приємністю запрошуємо до вітального слова керівника виконавської та представницької гілок влади Петра Пониполяка, який віддав державницькій праці на відповідальному посту керівника району більше двох десятиліть трудової діяльності. Під його керівництвом будувалися школи, зводилися заклади охорони здоров’я, культурно-мистецькі об’єкти. Разом з народним депутатом України Романом Шпеком забезпечено прийняття у Верховній Раді України доленосного Закону для горян «Про статус гірських населених пунктів в Україні».
Отож, просимо, Петре Михайловичу, до слова.
___________________________

1.Ведучий:
Для Петра Михайловича Пониполяка, його команди працівників представницької та виконавчої гілок влади, усіх присутніх у залі звучить пісня Злати Огневич «Запали вогонь». Виконує молода талановита, співачка музичного гурту «Струни Орфея» Світлана Федорчук.
_______________________
1.Ведучий:
У квітні 1998 року головою районної ради обрано Дмитра Стефлюка. До складу районної ради III демократичного скликання обрано 66 депутатів. Після прийняття в 1997 році Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» всі ради, в тому числі і районна, визначаються органами місцевого самоврядування.
Важливою функцією для місцевого самоврядування є й те, що на рівні району делегуються повноваження місцевій державній адміністрації. А, отже, виконавчим органом визначено адміністрацію, керівництво якої в особі голови, його заступників, керівників управлінь та відділів звітують на сесії районної ради про виконання тих чи інших рішень ради. Заслухавши звіт, депутати дають відповідну оцінку їх роботи.
2. Ведуча:
31 березня 2002 року відбулися чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних голів. У районі діє 23 місцевих ради, до складу яких обрано 423 депутати. Головою ради обрано Дмитра Стефлюка.
Отож, до вітального слова запрошуємо запрошуємо голову районної ради 1998 – 2006 років Дмитра Петровича Стефлюка.
_________________________
Ведучий:
З першого жовтня 2005 року набрав чинності Закон України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». Майже три місяці у всій Україні вирували виборні пристрасті. Вибори районної ради вперше відбулися за пропорційною системою. 27 квітня 2006 року головою районної ради V демократичного скликання обрано Ярослава Кікінчука.
Незважаючи на складну ситуацію (стихійне лихо в липні 2008 та червні-липні 2010 років, яке завдало величезних збитків району, вплив світової фінансової кризи), районна рада та депутати відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» проводять вагому роботу щодо забезпечення подальшого соціально-економічного розвитку краю, вирішення життєво-важливих питань для жителів району.
2. Ведуча:
На виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 31 жовтня 2010 року із 395 кандидатів у депутати Верховинської районної ради, 44-ох обрали депутатами. На першій сесії районної ради шостого демократичного скликання 16 листопада 2010 року головою ради вдруге обрано Ярослава Кікінчука.
Оскільки Ярослав Миколайович сьогодні відсутній з поважних причин, то до привітального слова ми запрошуємо заступника голови районної ради Святослава Привику.
_________________________
Ведучий:
Пісню на слова Миколи Мельника, музика Олександра Злотника «Горобина» надзвичайно душевно виконував народний артист України Назарій Яремчук. 30 листопада йому виповнилося б 65. Нещодавно у Вижниці відбувся фестиваль-конкурс виконавців української естрадної пісні імені Назарія Яремчука. Роман Тафійчук, талановитий співак з Верхнього Ясенова, соліст музичного гурту «Струни Орфея» удостоївся Диплома третього ступеня.
Роман Тафійчук дарує пісню «Горообина» Ярославу Кікінчуку, Святославу Привиці, колективу працівників ради 5-го і 6-го скликань та всім присутнім на святі.
____________________________
Ведучий:
Після кривавих подій на Майдані у Києві та втечі корумпованої владної верхівки з країни, Верховна Рада України взяла на себе політичну відповідальність за ситуацію в країні і, призначивши дострокові президентські вибори, розпочала будівництво нової суверенної держави.
Незмінний, правовий, демократичний курс народовладдя районна рада, Народна рада та Майдан перенесли на верховинські терени. Відбулося, як і по всій Україні, перезавантаження влади.
2. Ведуча:
Верховинський Майдан та депутатський корпус довірив Івану Михайловичу Маківничуку очолити представницький орган місцевого самоврядування – районну раду, і 25 лютого 2014 року на першому пленарному засіданні позачергової двадцять третьої сесії районної ради депутати обрали його головою ради.
Ми запрошуємо Івана Михайловича Маківничука до слова.
____________________
1.Ведучий:
Іван Михайлович – справжній патріот України та Гуцульщини. Він любить співати, танцювати і складати співанки.
Під його душевний мотив зараз зазвучить пісня «Коломийка», яку виконує невгамовна Руслана. А для Івана Михайловича, його команди та депутатського корпусу і всіх присутніх у залі цю пісню виконає талановита, жвава та енергійна співачка гурту музичного «Струни Орфея» Ніна Іванійчук. Зустрічайте.
______________
1.Ведучий:
Селищний та сільські голови – справжні господарі у селищі та населених пунктах району. Вони піклуються про соціально-економічний розвиток територій і працюють для розвитку своїх громад.
2. Ведуча:
У четвер селищний та вісім голів сільських рад повернулися з області, де їх вшановували як переможців проектів і програм розвитку місцевого самоврядування.
Ми запрошуємо до вітального слова Верховинського селищного голову Василя Мицканюка.
1.Ведучий:
Для селищного, сільських голів, секретарів селищної та сільських рад і всіх присутніх у залі звучить пісня про Україну у виконання Петра Марусяка.
Зустрічайте.
_____________________________
1. Ведучий:
Приємно сьогодні бачити у залі ветеранів місцевого самоврядування, людей, які відпрацювали сумлінно на благо рідного Гуцульського краю, виконуючи волю виборців не один десяток літ.
2. Ведуча:
Ми запрошуємо до вітального слова Верховинського селищного голову 1979 – 1984 років Василя Івановича Гоцанюка.
Просимо Василю Івановичу, до слова.

1. Ведучий:
Ну і, звичайно, для ветеранів, для наших дорогих ветеранів органів місцевого самоврядування зараз прозвучить пісня.
Слова Галини Калюжної. Музика Павла Дворського. «Допоки віримо. Виконує Світлана Федорчук.
__________________________

1. Ведучий:
Депутатський склад сьомого демократичного скликання суттєво оновлено. Мандати народного довір’я виборці вручили молодим, заповзятим та енергійним людям. І це правильно, адже саме молодим розвивати нашу Верховинщну далі, будувати нове життя у вільній, соборній Україні.
2. Ведуча:
Ми надамо слово і чоловікові-депутату, і жінці-депутату, щоб не порушити гендерну рівність.
Звичайно, спочатку до слова запрошуємо жінку, вперше обраного депутата районної радиГалину Кікінчук.
____________________________
1. Ведучий:
Жінці, коханій,дружині ми зажди даруємо квіти. Ну а депутату-жінці – поготів.
Слова: Андрій Демиденко. Музика: Олександр Злотник.
«Квітка». Виконує Ніна Іванійчук.
________________________
1. Ведучий:
Юрія Філипчука також обрано депутатом районної ради вперше. Проте разом зі своїми колегами – молодими депутатами вже проявили характер. Правильний характер, волю і наполегливість до роботи, до виконання депутатських повноважень
2. Ведуча:
Ми запрошуємо до вітального слова депутата районної ради сьомого демократичного скликання Юрія Філипчука.
1. Ведучий:
Друзі мої!
Я п'ю цей келих до дна.
Друзі мої!
Бо є в нас думка одна.
Музика і слова Степана Гіги. «Друзі мої». Виконує Роман Тафійчук.
_______________________
1. Ведучий:
Шановні учасники урочистого зібрання. Ну а зараз дозвольте запросити на сцену керівників органів місцевого самоврядування району: голову районної ради Івана Шкіндюка та його заступника Івана Маківничука для приємної і почесної місії: відзначити активістів місцевого самоврядування Грамотами районної ради та грошовими преміями.
2. Ведуча:
Просимо Іване Юрійовичу та Іване Михайловичу на сцену.
Голова районної ради разом із заступником проводять нагородження.
_________________________
1. Ведучий:
Дозвольте нам, ведучим урочистого зібрання та концертної програми, від імені музичного гурту «Струни Орфея», який долучився до святкової програми своїми пісенними подарунками, щиро привітати усіх Вас зі святом – Днем місцевого самоврядування і висловити впевненість у щасливому завтра в нашій незалежній, самостійній, соборній державі Україна.
Слава Україні!
Головуючий:
Дозвольте урочисте засідання з Нагоди Дня місцевого самоврядування вважати завершеним.
Звучить Державний Гімн України
_______________________________________________
Головуючий:
Шановні учасники свята! Ну а зараз голова районної ради запрошує Вас на другий поверх на святковий фуршет.

Приложенные файлы

  • docx 15775103
    Размер файла: 39 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий