Сценарій до свята Дня матері.


Глюд Софія
Данилюк Діана
Дідківська Даша
Данилюк Діана
Беляк Надя
Дідківська Даша
Ступнюк Марина
Біленька Люда
Мовчан Діана
І-В
Повійчук Настя
Костюкова Настя
Лещук Саша
Повійчук Настя
Руденко Яна
Костюкова Настя
Повійчук Настя
Руденко Яна
Костюкова Настя
Повійчук Настя
Костюкова Настя
Глюд Софія
Єфименко Саша
І-В
Головач Катя
Самарська Катя
І-В
Франчук Оксана
Андрощук Даша
Кардаш Діана
І-В
Ступнюк Марина
Ярош Настя
Лещук Саша
Глюд Софія
Петренко Юля
Костюкова Настя
Ступнюк Марина
Костюкова Настя
Лещук Саша
Головач Катя
Руденко Яна
Беляк Надя
Костюкова Настя
Мовчан Діана
Костюкова Настя
Біленька Люда
Мовчан Діана
Біленька Люда
Мовчан Діана
Петренко Юля
Біленька Люда
Мовчан Діана
Дідківська Даша
Біленька Люда
І-В
Біленька Люда
Мовчан Діана
Біленька Люда
Мовчан Діана
Повійчук Настя
Костюкова Настя
Біленька Люда
Мовчан Діана
Пісня про матір – відео 1
Вірш „ Яке найкраще слово в світі “Яке найкраще слово в світі?Раз мудрий хтось спитав в людей.„ Здоров’я , “– відповів недужий.„ Ні, молодість, “– сказав старий.„ Найкраще – хліб, “– жебрак говорить.„ Перемога “– відповів солдат.„ Найкраще воля, “– раб промовив.„ Ні – правда!“– вигукнув мудрець.Аж тут озвався несміливоСирітка,ще малий хлопчак:„ Найкраще в світі слово – мама!“І всі сказали: „ Мама?! Так!!!“
Мама, мамочка, матуся…Скільки ніжності, тепла і любові у цьому слові. Цим словом ми називаєм найдорожчу, найдобрішу, найкращу, наймилішу нам людину. І кожного, від немовляти і до глибокої старості, образ матері супроводжує через ціле життя.
Доброго дня, любі мами, усі присутні! Ми раді зустрічі у нашому коледжі!Любі матусі, вітаємо Вас із святом!Зачекайте, …… , якщо я не помиляюся, то свято 8 Березня уже давно мами відсвяткували. Про яке таке свято ви сьогодні говорите?Як, ти не знаєш? Гаразд, …, давай наші дівчата тобі та усім мамам розкажуть про свято, яке вони святкують . (Презентація)
1. Святкування Дня Матері сягає своїм корінням в глибину століть. Стародавні греки віддавали данину поваги матері усіх богів - Геї. Римляни присвячували три дні в березні (з 22 по 25) іншій матері богів - східній Кібелі. Для кельтів Днем Матері був день вшанування богині Бриджіт. Однак величезною любов'ю і повагою у християн користувалася Діва Марія, Матір Божа і заступниця людей перед Господом. У її честь існує цілий ряд церковних свят. В ісламі, індуїзмі та інших світових релігіях до матерів також існує особливе ставлення.
2. З XVII по XIX століття у Великобританії відзначалася Mothering Sunday –так звана «мамина неділя». Це було церковне свято: день Матері Церкви. У ті часи діти багатьох бідняків працювали прислугою в багатих сім'ях, працювали практично без вихідних, проживаючи постійно в будинках своїх господарів, далеко від рідних. Але в «мамину неділю» всім їм обов'язково надавався день відпочинку, з тим, щоб вони відправлялися додому і провели цей день з матерями. Символом свята було особливе материнське тістечко, яке підносилося мамі на знак поваги.
3. Вперше офіційно День Матері був оголошений в США губернатором штату Західна Вірджинія в 1910 році. Історія цієї події така: в 1908 році молода американка Енн Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам'ять про свою матір, яка передчасно померла.... Життя без люблячої і мудрої мами була для дівчини нестерпним, Енн мучила свідомість, що при житті вона не встигла висловити матері всю міру своєї любові і вдячності. І вона писала листи до державних установ, законодавчих органів і різним видатним особам держави з пропозицією один день в році присвятити матерям. Зрештою, її старання увінчалися успіхом. У 1914 році, президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів.
Слідом за США другу неділю травня оголосили «Днем Матері» двадцять три країни, а ще більше тридцяти країн відзначають це свято в інші дні!
4. Серед української громади День Матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові, а далі по всій західній Україні. Відтоді, День Матері відзначали дуже широко.
У 1939 це свято заборона радянська влада. З 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято Матері повернулося в Україну.Мати – символ усього найкращого, найдобрішого, найсвятішого.Від неї ми одержуємо життя.Мати. Мама. Матуся. Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово. Воно про найближчу, найдобрішу, найкрасивішу і наймилішу людину у світі. Її очі супроводжують дітей у далеких життєвих мандрах, материнська ласка гріє нас все життя аж до старості. Її створив Бог на цій грішній землі для краси і щастя, щоб вона дарувала життя і була продовжувачем роду людського.
Легенда «Розмова з Богом» + відеоЗа день до свого народження дитина запитала у Бога:- Я не знаю, для чого йду у цей Світ. Що я повинна робити?Бог відповів: - Я подарую тобі ангела, який завжди буде поруч з тобою. Він тобі все пояснить.- Але, як я зрозумію його, адже я не знаю його мови?- Ангел буде навчати тебе своєї мови. Він буде охороняти тебе від усіх бід і негараздів.- Коли і як я повинен повернутись до тебе?- Тій ангел скаже тобі все…- А як звати мого ангела?- Не важливо, як його звати, у нього багато імен. Ти будеш називати його мамою.Мати –– це перше слово, яке з радісною усмішкою промовляє дитина.Ти мене оберігаєшВід усіх тривог,
Хай благословить тебе
З неба Господь Бог.
Хто життя нам дарував,
Хто часу не шкодував,
Хто навчив нас говорити,
Хто найкращий в цілім світі?
Хто пісні співав чудові,
Солов`їні,барвінкові?
Перші кроки вчив робити?
Наймиліший хто у світі?
Хто, як ми, було хворіли,
Цілі ніченьки не спав?
Все робив, як ми хотіли,
На руках нас колисав?
Хто завжди нам допоможе?
Хто все вміє і все може?
Хто все робить,як годиться?
Хто ця мудра чарівниця?
В цілім світі найдобріша,
Найдорожча,найсміліша,
Лагідна і ніжна сама,
Ну звичайно,- наша мама (всі разом).
Прийміть музичні вітання від Васильчук Вікторії
(Пісня «Спасибо, мама» Могилевская)Які ж вони наші мами?
Найдобріші Наймиліші Найрідніші Найніжніші Найкращі Наймудріші Найщиріші Найсвітліші Найгарніші На.. най.. най..До вашої уваги найщиріші і відверті слова любові про своїх мам. + Презентація «Наші мами»Матінко - голубонько!Люба моя квіточко!Руки твої лагідні!Тепленькі, як літечко!Матінко – голубонько,Калинонько пишна !Добре в тебе серденько –Скільки в ньому ніжності!Матінко – голубонько,Зіронько ясненька!Ти моя красунечко!Ти така гарненька!У моєї неньки руки золотенькі,Роботящі, вмілі,Спритні в кожнім ділі!У моєї мами очі променисті,Як блискучі зорі, як озера чисті.У моєї мами уста – полунички,Усмішка ласкава, дуже гарне личко!У моєї мами руки золоті!Очі карі, вії довгі і густі!А моя матуся схожа на веселку,Бо така чудова і така весела.А моя, як ніжний, лісовий дзвіночок!Ніжні в неї руки, ніжний голосочок!А моя матуся, гарна, як калина,В неї чорні брови,Губки, як малина.Моя мамочка привітна,Гарна, ніжна, як весна,І ласкава і тендітна,Ніби пролісок вона!Ваші мами гарні ,З вами згодна я,Та найкраща мама –Все ж таки моя!І моя красуня!Ніде правди діти!Мабуть, тут зібрались,Всі красуні світу!
Кожен любить свою маму,Бо вона найкраща сама,Найдорожча нам людина –Люба мамочка – єдина!І тому ми вам бажаєм,Щоб як квіти ви цвіли,Щоб завжди здорові, гарніІ щасливі всі були!Найкращі дні для наших матерів –Це дні, коли щасливі їхні діти.Від нас залежить, скільки днів такихМи зможемо для матері зробити.
Друзі, а чи завжди ви намагаєтесь бути слухняними і вихованими, виконуєте всі прохання мами? Чи чуєте такі слова?
Слова мами…..(відеоролик)
Не ображаймося на наших мам. Всі мами різні - молоді, красиві, сиві і втомлені, добрі і суворі. Але до самої старості вони залишаються для нас все тими ж мамами. Адже й дорослій людині, так само, як і дитині, потрібна мамина порада, турбота, а часом вказівка, адже мами так переживають за нас…
Сценка про маму і дочку????
Ведучий: А чи часто у вас буває таке, що мама ніби хвилюється за вас, але на фоні з бабусею її переживання стають непомітними?
*грає сумна музика*
М: Ну,доню,ось і пора тебе збирати в гуртожиток,я буду дуже-дуже сумувати за тобою,навіть не уявляю, як я тут без тебе..
Д: Угу *сидить на дивані,залипає в телефоні*
М: (Ім’я дочки)!!! Речі збирати пора! Сил вже на тебе немає! Коли ж ти уже поїдеш?
Заходить бабуся
Б: Донечко, ти чого нервуєш?
М: Та ось речі збирати пора, а вона ніяк не хоче.
Б: То давай я допоможу. Тебе ж збирала колись.
*Мама приносить 3 валізи, кладе на підлогу*
М: Думаю,вистачить
Б: *приносить ще 4 валізи* Ага,точно вистачить
М: А що в нас там по списку? *дістає величезний список,прибл. 3 м.*
Агаа, посуд треба.
Б: Зараз-зараз. *мама іде, приносить гору каструльок,сковорідок,тарілок і тд*
Бабуся йде слідом,приносить ще більше посуду
М: Так, посуд ніби весь. Тепер одяг.
Мама і бабуся знову ідуть в різні сторони, приносять по купі одягу.
Б: Внученько,я тут тобі джинси зашила, вони були порваті на колінах. Це ти упала десь?
Д: *нарешті відірвалась від телефона* Ба,ну це такий дизайн.
Б: Ану не матюкайся. Ось глянь,я тобі ще шубку знайшла
*дістає шубу,яка вся в пилюці*
Д: То ще ж літо тільки.
Б: А раптом завтра сніг впаде? Ось я ще й валяночки тобі дістала.
Д: знову втикається в телефон
М: Мамо, ще ж постіль
Б: вигляни у вікно. Бачиш причеп в машини? Там ліжко, матрац, постіль, зараз ще холодильник перенесемо, на наступній неділі ванну привезу.
Д: угу. (все ж втупилась в телефон)
Б: я, мабуть, щодня на 6 годин ранку буду готувати сніданок…
Д: угу (весь час в телефоні)
Б: і привозити. А може я краще з тобою жити буду? Я можу ще одне ліжко спустити.
М: ну все, я зібрала.
*мати бере валізу і проводить дочку до куліс*
*бабуся наздоганяє онучку та матір, дає онучці пігулки (щоб матір не бачила)*
Б: Ви ж сьогодні заселяєтесь, вписка-шмиска, ось тобі *на ранок* від голови
На жаль, ми так рідко замислюємося про те, скільки часу і сил, скільки праці і здоров'я, скільки ласки і турботи витрачає на нас мама. Тільки мама, не дивлячись ні на що, підтримає в будь-яких хороших починаннях, а іноді й виручить у важку хвилину. Мама пробачить тобі будь-яку помилку і невдачу, грубе слово і нерозуміння. Тільки зітхне тихенько, змахне крадькома сльозу з сумних очей і ... пробачить тебе.
Виростаємо і забуваємо подзвонити, написати пару рядків, підписати листівку до свята. А мама чекає! І знаходить будь-які виправдання нашої черствості, нашої зайнятості, нашій неувазі. На жаль, багато хто розуміє, що забули сказати багато хороших слів своїм мамам занадто пізно. Щоб цього не сталося, потрібно дарувати тепло матерям кожен день і годину, адже вдячні діти - найкращий подарунок для них.
Прийміть музичні вітання від Данилюк Діани і Дідківської Даші
(Пісня «Мама, мамочка» Таїсія Повалій )
Не можемо сьогодні не вшанувати Матір Божу, заступницю нашу, Матір, яка дала життя усьому живому. .Слово „ мати “ – вічне і неповторне, як світ.Земна жінка від Духа Святого народила Сина Божого. Своєю добротою, покорою,святістю, вознеслась над нами Божа Матір Марія, щоб заступитися за нас, щоб просити Сина свого Єдинородного простити наші провини.Прийми , Боже, молитву своїх дітей, бо ми просимо за рідну матір. І молитва наша праведна, як і любов.Молитва за мамуЄ у мене найкраща у світі матуся,За неї до тебе, Пречиста, молюся.Молюся устами, молюся серденькомДо Тебе, небесна Ісусова ненько.Благаю у Тебе дрібними словамиОпіки та ласки для любої мами .Пошли їй не скарби,а щастя і долю,Щоб дні їй минали без смутку, без болю.Рятуй від недуги, матусеньку милу,Даруй їй здоров’я, рукам подай силу,Щоб вивела діток у світ той, у люди,Щоб нами раділа, пишалась усюди.За це я складаю в молитві долоніДо тебе, Царице, на сонячнім троні.Минають роки... Під покровом і благодаттю Божою зростають діти.Та не меншає турбота про них. Матері щоденно моляться за діточок своїх.Як мама молитви читає,Все в світі ніби завмирає,І в тиші чистій, тиші повнійЗвучить серцебиття любові.Все голосніш, чіткіш, безмірно –Так тільки мама вміє вірить,І так душею співчувати,І щастя для дітей бажати.Дівчата! Коли станете дорослими, не забувайте своїх матерів, які вас народили і все роблять для того, щоб виросли ви справжніми людьми. Шанування матері-один із найсвятіших обовязків людини і неоплатних боргів дітей. Вона нас зростила, виховала, навчила добра, любові. І як же не відплатити їй пошаной, любов’ю, ласкою і допомогою. А власне, тільки цього на старості літ і хочуть від нас. Чим більша наша любов до матері, тим святіше і радісніше наше життя.
(На сцені двоє дітей)
− А ти знаєш, що сьогодні свято?
− Знаю.
− Треба мамі подарунок.
− А що ми подаруємо нашій мамі?
− Поглянь. Ось! (розгортає квітку-семицвітку). Ну як?
− Клас!
− До того ж це незвичайна квітка. Вона чарівна! Виконує всі бажання саме цього святкового дня. Відриваєш пелюстку і загадуєш.
(Діти дарують чарівну квітку матері).
− Ой, спасибі, любі дітки! Справжнє чудо!
(Діти пішли)
Мати:
− Щоб ж побажати? (задумливо відриває пелюстку). Ох, води захотіла… (втомлено присіла на стілець).
Вбігає 1-ша дитина:
− Ви води хотіли, мамо?
− Так, донечко, холодненької. Стомилася я , роботи – вік не переробити, поки їсти зварила, то геть забігалася…
− Як бігали зранку всюди, то можна було на бігу й води випити, а не мене дарма гукати. Хочете, то й перехочете, я може ж теж багато чого хочу, та вас нікуди не посилаю! Чого вчепилися?
− Ой, діти-діти, куди ж вас подіти? Ну, вже води, здається напилася. Ой, це ж мене ще корова не видоєна. (відриває наступну пелюстку).
Вбігає 2 дитина:
− Мамо, який сьогодні день? Восьме березня! Сьогодні свято. Жіночий день?
− Так, жіночий.
− А корова якого роду – жіночого чи чоловічого?
− Жіночого ж…
− А якщо жіночого, то чого їй на свято відпочити не можна? Навіщо нашій корові трудитися-доїтися? Свято – воно ж для всіх! Теж мені, придумали. Сьогодні можна й водою обійтися. (Пішла дитина)
− Пила я вже сьогодні воду та й молока напилася. Ой , діти-діти, куди вас подіти? (відриває пелюстку). У хаті прохолодно.. Треба дрівцят унести. В хаті протопити.
(вбігає 3 дитина)
− Які дрова, мамо? Я вас питаю, які дрова? Весна, погляньте надворі, вже восьмий день, а вона в хаті топитиме! Треба дрова економити! Коли вони горять, то дим іде?
− Йде…
− Ото ж бо й воно! Спочатку дим, а потім дихати важко. Чи ж воно вам треба? Нате вам тілогрійку, та не думайте про ті дрова!
− Ой, діти-діти, куди вас подіти… Треба курям сипнути зерна, (відриває пелюстку) може, яйце знесе…
(Вбігає 4 дитина)
− Курям зерна? Угомоніться, мамо!
− То ж як це? Кури ж голодні!
− А я який? Наїжений? Я вже два рази, мамо, в курнику був. Кури в нас ледачі. Нема чого їх годувати.
− Та як так?
− А ось так! Жодного яйця не знесли. Зерно переводять!
− Ой, діти-діти, куди ж вас подіти…. Треба хоч у хаті підмести, підлогу стерти (відриває пелюстку).
(Вбігає 5 дитина)
− Мамо, не хапайте того віника!
− А ти, може, підметеш?
− Іще чого! Ми ж на Новий рік підмітали! Тут свято, а ви до віника. Негоже! Ось картоплю посадимо-викопаємо, от тоді й в хаті приберемо! Чого б то лишнє віника мучити?
− Ой, діти-діти, куди ж вас подіти…. Треба би посуд помити. (Відриває пелюстку)
(Прибігає 6 дитина)
− Мамо, ну хіба ж ви не знаєте? Я ж коли мию посуд, то обов’язково тарілку розіб’ю. А то й дві. У вас, що, є лишні гроші, аби тарілки купувати? Зі мною на посуд не настарчите! Краще самі мийте!
− Ой, діти-діти, куди вас подіти… (Відриває пелюстку) Ходіть обідати!
(Прибігають усі, крім найменшої сьомої дитини):
− Ура! Це я люблю!
− А де моя велика ложка?
− А варенички в сметані?
− Пиріжечки з м’ясом?
− Хочу сала!..
− А компот??
Мати:
− А де ж це наш Гриць? Найменшенький де?
(всі знизують плечима, розводять руками)
Входить Гриць, (несе дрова і відро води) :
− Мамо, та я ось води в хату приніс, а це ось дрова ще…. В хаті розтопимо. Буде тепло, як у вусі. Та підмету, пил зітру. Як святкувати в холодній та неприбраній хаті? Щойно курям зерна всипав, корові сіна поклав, молока дасть.
− Ти моя золота дитина! Ти - мій найкращий дарунок!
Всі інші (розгублено):
− А ми?..
Немає любові сильнішої від материнської,немає ніжності ніжнішої від ласки і клопотів материнських,немає тривоги тривожнішої від безсонних ночей і не зімкнутих очей материнських. Людство існує лише тому,що існує материнська любов. Немає нічого святішого і безкорисливішого,ніж любов матері. Любі матусі, цей музичний дарунок для вас.
Наше свято підходить до завершення. Дорогі друзі, любіть рідну матусечку, любіть, захищайте.
А вам, любі матері, доброго здоров’я , земного щастя.
Хай біда і горе ваші родини обминає, а Мати Божа вас охороняє.Поклін тобі,кохана,В цей день великий, люба ненько,За ті важкі години ранні,За золоте твоє серденько,Що все віддало в любім зриві,Щоб тільки ми були щасливі!Дарунків, золота не маєм,Щоб до ніг тобі зложити,Однак, тут спільно присягаєм,Що, доки тільки будем жити,Любов сердець своїх юнацькихТобі дамо, кохана ненько!Хай кривда минає серця материнські,Сльоза лиш від радості хай би була.Хто маму забуде, той долі не має,То ж дбаймо, щоб мати щасливо жила!
Пісня Аліни Гроссу

Приложенные файлы

  • docx 15775027
    Размер файла: 47 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий