Історія Краплинки(сценарій)


Історія Краплинки
Аніта: Добрий день, діти! Не чую! Добрий день, діти! Ви не уявляєте, що сьогодні вранці було. Я ж вам розповісти забула. Тільки-но в ваш садок зайшла і знаєте кого я зустріла? Знаєте? Як ні? Дивіться(виходять 2 краплинки, плачуть) двох краплинок. Дивлюсь, а вони плачуть. Знаєте чому? Давайте у них запитаємо. Давайте. Краплинки, чому ви плачете, чому сумуєте?
Краплинки:
Аня: діти сьогодні кран закрити забули.
Оксана: і всі крапельки повтікали.
Аніта: Ні таких дітей тут немає. Воду дітки даремно не ллють. Крани закривають. Воду діти бережуть. Правда діти? Голосніше, правда діти? – тааакКраплинки:
Аня: Чесно? Правда-правда?
Оксана: Раз так, залишимося, Краплинка?
Аня: Залишимося.
Оксана: Давай тоді розповімо історію, яка нещодавно трапилася з нами?
Аня: Гарзд. Діти хочете почути нашу історію? (так)Голосніше, хочете?(тааааак)
Тоді слухайте уважно: жили-була Річка (зявляється Руслана, побігала по сцені). Спочатку вона була струмочком, що ховався від усіх (річка ховається).
Мешканці: Гоша: Яка чиста вода в струмочку.
Саша: Така смачна вода тільки в цьому струмочку, я знаю.
Аня:потім струмок перетворився у велику річку. Вода в ній текла вже не так швидко, але була смачною та прозорою. Одного разу річка знайшла доріжку до міста. Мешканці зраділи їй дуже сильно.
Гоша: Річечко-невеличечко, зостанься у нас.
Саша: Ти така чиста і смачна! Залишайся з нами.
Аня: Річка погодилася.
Руслана: Звичайно! Я з радістю залишуся з вами!
Аня: Закували річку в кам´яні береги. По ній почали ходити пароплави і човни( мешканці їдуть у човні). Люди звикли до річки. Вони почали прати білизну, мити машини, велосипеди. Одного разу до неї якась людина привезла сміття і викинула його у річку. Йшли роки. І потемніла річка від смутку, стала брудною та каламутною.
Руслана: Ніхто вже не говорить, яка я чиста, яка я гарна, ніхто більше не гуляє на моїх берегах. В мені мили машини, викидали сміття. Я стала чорна і брудна. Від мене повтікали майже всі мої краплинки і друзі. Залишилися тільки ці.
Аня: зовсім занедужала річка.
Руслана: Ні, досить! Не хочу я більше залишатися з людьми. Треба йти від них, інакше я загину. Покличу я на допомогу своїх краплинок. КРАПЛИНКИИИИ!( підбігають краплинки),
Руслана: я завжди була для вас рідним домом, а тепер прийшла біда! Ваш будинок зруйнували люди і я захворіла. Допоможіть мені видужати і ми підемо в інші краї, подалі від невдячних людей.
Аня: треба рятувати наш дім.
Оксана: Потрібно очистити річку від бруду.
Аня: Давай же тоді лікувати ( краплинки чистять річку)
Аніта: лікували краплинки річку, і вилікували. І побігла вона в край свого дитинства, у свій будинок, у ліси, у поля, де нема жодної людини( виходять річка з краплинками за куліси)
Мешканці прокидаються:
Гоша: Де ділася вода з крану?
Саша: Чому немає світла?
Гоша: Де річка?
Аніта: Виявили на ранок мешканці міста, що залишилися вони без річки. Не стало у будинках світла, зникла вода з кранів. Зупинилося життя у місті. Тоді почали ж мешканці думати, що ж сталося ( мешканці думають, шушукають і викрикує(1))
Гоша: Я знаю чому річка від нас пішла!
Саша: Чому ж?
Гоша: Коли я був маленький, я купався в її чистій воді. Вона завжди була нашим другом і помічником, а ми не цінували цього.
Саша: Ми образили річку і повинні попросити в неї вибачення.
Гоша: Пішли шукати річку. Ми знайдемо її, навіть якщо у нас на це піде усе життя!
Аніта: Шукали-шукали мешканці річку. Довго шукали. Шукали в лісах, шукали в полях, як ви діти думаєте, знайшли вони річку? Знайшли?
І справді, знайшли люди річку далеко-далеко. Вибачилися перед нею й попросили повернутися у місто. Пообіцяли піклуватися про неї, розповіли, як погано їм без неї.
Мешканці: Повертайся , будь ласка, річка до нас. Нам без тебе так погано!
Аніта: Як, діти, повернулася річка до людей у місто? Так! Повернулася річка в місто і стала допомагати жителям. Люди прибрали все сміття, очистили річку. І навіть викликали спеціальних вчених стежити за здоров´ям і самопочуттям річки.
Ось так мешканці зрозуміли , що вода – наш друг. Як ми не будемо піклуватися про неї: закривати крани, викидати в неї сміття, вода піде від нас і не повернеться!
Аня: Вам сподобалася наша казка, діти?
Аніта: Ну добре, ви так уважно слухали, як дорослі! Я дивлюсь, ви тут такі розумні! Правда? Ви ж розумні? Тоді у мене є для вас завдання: послухайте віршик і порахуйте, скільки дощиків у ньому заховалось:
Дощик з вітром,
Дощ грибний,
Дощик з веселкою – дугою
Дощ зі мною і тобою
Дощик з сонцемДощ з градом,
Дощ з веселим листопадом
Скільки дощиків заховалося? (7)
А тепер скажіть, чи є у вас друзі? Хто вони, назвіть? Вірно у вас у всіх є друзі. А чи знаєте ви, що у нас є один спільний друг, який нам завжди допомагає? Ми без нього не можемо прожити і дня! Діти, ви здогадалися, хто це? Правильно, це вода. Давайте розповімо Краплинкам, навіщо воду треба берегти?! ( картинки з використанням води)
Без води загинуть риби, рослини, тварини, люди.
Як нам допомагає вода? П´ємо, миємо руки, посуд, поливаємо рослини, купаємося…
Які ви всі розумні і дорослі вже! Та чи відгадаєте ви загадки які підготували наші друзі? А ну подивимося!
Аня: Шумить він у полі і в саду,
А в дім не попаде,
І нікуди я не піду,
Поки він йде.
(Дощ.)
Оксана: Лийся, дощ, веселий,
Ми з тобою дружимо!
Добре нам бігатиБосоніж по...
(Калюжах.)
Руслана: Росте вона вниз головою,
Не влітку зростає, а зимою.
Але сонце її припече -
Заплаче вона і помре.
(Бурулька.)
Отже, вода - це і сніг, і дощ. Вона завжди різна, вона чарівниця має різне особа або як кажуть у води різний «портрет» (показую малюнки дітей із зображенням снігу і дощу).
- Що ви бачите? Це портрет води - струмок, бурулька, дощ. Це все вода.
- Зараз ми проведемо кілька дослідів і ви побачите, що вода дійсно як чарівниця, може перетворюватися. Ми будемо проводити ряд дослідів.
Перший досвід «Вода прозора»
Перед дітьми ставлю 2 склянки - один з водою, інший з молоком. В обидві склянки опускаю ложечки.
- У якому з склянок ложечка видно, а в якому немає?
- Чому?
Перед нами молоко і вода. У склянці з водою ми бачимо ложечку, а в склянці з молоком немає. Значить вода прозора, а молоко немає. (Пропоную дітям подумати, що було б, якби річкова вода не була прозорою?)
- Наприклад, у казках йдеться про молочні ріки з кисільними берегами, могли б риби та інші тварини жити в таких молочних ріках? (відповіді дітей).
Діти, так, вода прозора чи ні? (прозора). А тепер давайте дізнаємося, чи є у води смак.
Другий досвід «У води немає смаку»
Пропоную дітям спробувати воду з своїх стаканчиків.
- Чи є у неї смак?
- Дуже часто кажуть, що вода дуже смачна. (даю їм для порівняння спробувати молоко або сік. Якщо вони не переконалися, нехай ще раз спробують воду. Я повинна довести, що у води немає смаку).
- А кажуть «вода дуже смачна» тому, що коли людина дуже хоче пити, то він із задоволенням п'є воду і висловлюючи задоволення каже: «Яка вода смачна», хоча він насправді смаку води не відчуває. А ось морська вода солона на смак, тому що в ній дуже багато різних солей.
(Пропоную дітям випити солону воду трохи, щоб вони відчули і зрозуміли смак солоної морської води.)
Третій досвід «У води немає запаху»
Пропоную дітям понюхати воду і сказати, чим вона пахне (або зовсім не пахне). Для порівняння даю понюхати духи.
- І чим же пахне вода порівняно з духами. Закінчилися наші досліди. І що ж ми з вами дізналися нового про воді (відповіді дітей).
Вода скрізь - вода в склянціІ в чайнику, і просто в крані.Коли водички зовсім немає -То й не звариш ти обід.
Не можуть риби без води,Я не можу, не можеш ти.Давайте всі разом водичку берегти,І кожну крапельку дружно стерегти.
Ми допомагаємо квіти поливати,І листя великі у них протирати.Ще спостерігаємо, як цибуля наш росте,Як через коріння водичку він п'є.Багато всього дізнаємося кожен день,Нам все цікаво - вчитися не лінь!
Отже, вода відіграє велику роль у нашому житті, треба пам´ятати, що вода- це не лише те, що ми п´ємо, а це й річки, озера, моря та океани, і сніг, і навіть чийсь дім. Давайте будемо берегти те, що необхідно берегти, захищати те, що необхідно захищати, і запобігати тому, що ні в якому разі не має статися!


Приложенные файлы

  • docx 15774919
    Размер файла: 25 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий