НА ШВИДКІСТЬ ВІТРУ


ВПЛИВ НАСАДЖЕНЬ НА ШВИДКІСТЬ ВІТРУЕфективність насаджень у зменшенні швидкості вітру можна спостерігати на прикладі лісових полезахисних смуг. Встановлено, що відстань дії лісових смуг залежить насамперед від їхньої висоти й конструкції. Найчастіше ця дія поширюється па відстань, що дорівнює 20 — 30 висотам лісосмуги.
У містах і селищах ефективність дії декоративних насаджень дещо інша, що зумовлюється передусім наявністю забудови. Так, зелені насадження влітку протидіють суховіям, які дмуть уздовж вулиць, а взимку зменшують «жалючість» холодних вітрів.
ВПЛИВ НАСАДЖЕНЬ НА ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯКількість сонячної енергії, що досягає поверхні Землі, значною мірою залежить від вологості повітря, яка зменшує прозорість атмосфери. У результаті зміни вологості повітря змінюється тепловідчуття людини. За рахунок поверхні листків дерев і кущів, трав’янистих рослин збільшується площа, з якої відбувається випаровування вологи в 20 і більше разів. Тому озеленення територій підвищує вологість повітря. Причому, чим більші масиви зелених насаджень, тим більша вологість повітря в них. Експериментально встановлено, що в лісі відносна вологість повітря на 36 %, а в парку - на 27 % вища, ніж у дворі біля будинку.Підвищення відносної вологості повітря майже завжди сприймається людиною як зниження температури, і навпаки. Наприклад, підвищення відносної вологості повітря на 15 % сприймається організмом людини як зниження температури па 3,5 °С.

Приложенные файлы

  • docx 15734483
    Размер файла: 17 kB Загрузок: 2

Добавить комментарий