Цивільне право№3

Практичне заняття 3.
Тема: Цивільні правовідносини.
Питання:
Поняття та загальна характеристика цивільних правовідносин.
Склад цивільних правовідносин:
а) суб’єкти;
б) об’єкти;
в) зміст.
Класифікація цивільних правовідносин:
а) залежно від особливостей суб’єктного складу;
б) залежно від вимог, що належать управомоченій особі;
в) залежно від об’єкту правовідносин;
г) за функціональним призначенням.
Підстави виникнення цивільних правовідносин.
Наукова література:
Гражданские правоотношения и их структурные особенности. Свердловск, 1989.
Иоффе О.С. Избранные труды по гражданскому праву: Гражданское правоотношение. - М.: Статут, 2000. - 508-695 с.
Исаков В.Б. Юридические факты в советском праве. М., 1984Д Красавчиков O.A. Юридические факты в советском гражданском праве. - М., госюриздат, 1958. - 184 с.
Толстой Ю.К. К теории правоотношения. - Л., 1959.
Халфина P.O. Общее учение о правоотношении. - М., 1974.
Задача № 1.
Іволгін, Зубов и Кондратьев вирішили зайнятися підприємницької діяльністю у сфері сільського господарства. Вони звернулися до юриста з питанням про те, у чому різниця між створенням фермерського господарства та особистого селянського господарства? Хто буде суб’єктом цивільних
відносин?
Задача № 2
Мусін працював водієм у таксомоторному парку. Вночі він збив Сьоміна, який находився у стані сильного алкогольного сп’яніння та йшов по проїжджій частині дороги. Сьоміну були завдані серйозні травми, він був визнаний інвалідом другої групи.
%
Сьомій звернувся до суду з позовом до Мусіна щодо відшкодування йому матеріальної та моральної шкоди. Мусін позовні вимоги не визнав, посилаючись на те, що, кримінальна справа відносно нього закрита у зв’язку з відсутністю у його діях складу злочину.
Чи виникли між Мусіним та Сьоміним правовідносини? Якщо виникли дайте характеристику суб’єктів, змісту, об’єктів. Який юридичний факт є підставою виникнення цих відносин? Чи зміниться рішення, якщо Мусін займався підприємницької діяльністю без створення юридичної особи?
Задача 3.
Дьяченко прочитала у газеті оголошення про те, що сім’ї необхідна няня по догляду за п’ятирічним хлопчиком. Дьяченко зателефонувала за оголошенням і домовилася з батьками про те, що буде доглядати за дитиною кожний день з 8 години ранку до 17 годин щоденно, за виключенням вихідних. Згідно домовленості Дьяченко мала право на винагороду ЗО числа кожного місяця.
Через два тижня Дьяченко прийшла на роботу, але їй не відкрили двері. Вона подзвонила за номером, мати хлопчика відповіла, що вони більш не потребують послуг няні, так як за дитиною буде доглядати бабуся. Дьяченко потребувала виплати їй заробітну плату за той строк, коли вона виконувала свої обов’язки. Але мати хлопчика заявила, що ніякої заробітної плати вона платити не повинна, тому що між ними не виникло трудових відносин.
Дьяченко звернулася з позовом до суду.
Чи виникли правовідносини між сторонами? До якого виду
правовідносин вони відносяться? Хто є суб’єктами цих відносин?
Задача № 4.
На святі у дитячому садочку Сергійко Мінін заспівав пісеньку власного створення. На святі був присутній відомий композитор, якому дуже сподобалась ідея та мотив пісеньки. Він записав виконання пісеньки Сергійком на відеокамеру, а вдома на підставі неї створив пісню, яка стала хітом року.
Батьки Сергія, почувши цей хіт по телебаченню, пізнали в ньому пісеньку, яку виконав їх син у дитячому садочку. Вони звернулися до суду з позовом про визнання автором твору їх сина та відшкодування моральної шкоди та упущеної вигоди у розмірі гонорарів, які отримав композитор за використання цього твору.
Композитор позовні вимоги не визнав, заявив, що Сергій немає музичної освіти, він не вміє писати, а тому не міг написати текст пісеньки та музику на папері. Це вперше зробив композитор, крім того, текст пісеньки та мотив були ним трохи перероблені, а такі великі гонорари були отримані тільки у зв’язку з тим, що саме він - відомий композитор, зазначений як автор.
Які відносини виникли між зазначеними особами? Дайте характеристику цим відносинам? Як повинен бути вирішений спір?
15

Приложенные файлы

  • doc 15700463
    Размер файла: 32 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий