2ПЛЮСИ І МІНУСИ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ


ПЛЮСИ І МІНУСИ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ
Переваги:
Можливість перевезення великих обсягів вантажів на далекі відстані;
Незалежність залізничного транспорту від кліматичних умов, пори року і часу доби;
Залізничний транспорт є найбільш екологічно чистим, у зв’язку з тим, що на одиницю енергії виконує більшу роботу;
Тяговий склад володіє високою надійністю і довговічністю;
Можливість перевезень в спеціалізованих вагонах (цистерни, рефрижератори, вагони-ковші для рідкого металу та інших вантажів, що потребують підігріву перед розвантаженням ).
Недоліки:
Зміна природного ландшафту відбувається при будівництві залізничних колій та інфраструктури
Забруднення повітря обумовлюється викидами, що утворюються при роботі двигунів внутрішнього згоряння. Основні забруднюючі речовини – СО, СО2, сажа.
Забруднення ґрунту. На 1 км шляху за рік скидається біля 200 м3 стічних вод, 12 т сухого сміття, 3,5 т сажі.
Шумове забруднення біля залізничного полотна під час проходження потяга сягає 100–120 дБ.
Біологічне забруднення пов’язане з перенесенням поверхнею транспортних засобів адвентивних видів рослин, більшість яких є продуцентами алергенів.
Вплив на довкілля, яке спричиняє залізничний транспорт, можна розглядати за такими напрямами: зміна природного ландшафту, забруднення повітря і ґрунту, шумове, вібраційне та біологічне забруднення.
Зміна природного ландшафту відбувається при будівництві залізничних колій та інфраструктури. Щоб побудувати колію шириною 4 метри треба вирубити 1га лісу на кожні 2,5 км.
Забруднення повітря обумовлюється викидами, що утворюються при роботі двигунів внутрішнього згоряння. При використанні електроенергії як джерела руху такі викиди відсутні. Кількість викидів у повітря залежить від режиму роботи двигуна. Викиди містять 7–8 % токсичних газів. Основні забруднюючі речовини – СО, СО2, сажа.
Забруднення ґрунту. Для оцінки забруднення ґрунту береться відстань дороги в 1 км. Характеризується кількістю сухих та рідких відходів. На 1 км шляху за рік скидається біля 200 м3 стічних вод, 12 т сухого сміття, 3,5 т сажі. При перевезенні різних вантажів відбувається забруднення ґрунту часточками вантажу, який перевозиться, найчастіше – це пилоподібні частинки.
Шумове забруднення біля залізничного полотна під час проходження потяга сягає 100–120 дБ.
Біологічне забруднення пов’язане з перенесенням поверхнею транспортних засобів адвентивних видів рослин, більшість яких є продуцентами алергенів.
Боротьба із забрудненнями на залізничному транспорті. Серед наземних видів транспорту залізничний вважається найбільш економічним та екологічним у зв’язку з тим, що на одиницю енергії виконує більшу роботу. Зменшення кількості шкідливих викидів у відпрацьованих газах можливе завдяки удосконаленню технології горіння палива у ДВЗ, ходу локомотива та всіх елементів залізниці. Попередження забруднення ґрунтів повинно базуватись на збиранні усіх типів відходів з наступною передачею на переробку на кінцевих станціях.

Приложенные файлы

  • docx 15558672
    Размер файла: 16 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий